Як вивести пирій надовго (назавжди не вийде)

94

Як позбутися від пирію в городі і на ділянці

Пирій – один з найбільш «живучих» бур’янів, шкідник №1 для власників садових і дачних ділянок. Повна і остаточна перемога над ним практично неможлива-бур’ян може заповзти від сусідів, але мінімізувати присутність цієї повзучої напасті на ділянці можна.

Пирій найбільш сильно виснажує землю, а опинившись поруч з культурними рослинами, затінює їх і позбавляє харчування. Він не боїться ні холоду, ні посухи. Розмножуючись переважно вегетативно, простягаючи своє коріння на багато і багато метрів під землею, бур’ян здатний за короткий термін захопити значні території.

Як боротися з пирієм?

Регулярно перекопувати ділянку. Цей метод вимагає часу і чималої праці. Адже при перекопуванні ділянки з пирієм важливо не стільки копати, скільки вибирати коріння бур’яну. Робота вимагає ретельності: пропущені коріння дадуть свіжу поросль буквально через кілька днів. Для того щоб робота йшла легше, а результат був краще, досвідчені дачники радять працювати тільки вилами, які не рубають коріння, а витягують їх із землі. Вибрані коріння не обов’язково знищувати, досить гарненько пров’ялити, щоб убити життєві сили.

Мульчувати грядки.

Товстий шар мульчі захистить землю не тільки від повзучого пирію, але і від багатьох інших бур’янів трав. В якості захисту грунту використовують тирсу, скошену траву, сіно, чорну щільну плівку, інші світлонепроникні матеріали. Пирій дуже світлолюбний, в щільній тіні чахне і гине.

Як назавжди позбутися від пирію 🌱 супер спосіб боротьби з бур’янами ✔️ поради від хітсад тв

watch this video on youtube

.

Косити доведеться постійно. Метод послаблює бур’ян, але не знищує повністю, так як коріння пирію залишаються в землі і при сприятливих умовах він знову заполоняє ділянку.

Зрізати.

Цей метод також вимагає від дачника методичності і сталості. Зрізати пирій потрібно фазу після проростання, захоплюючи і верхній шар грунту. Повторювати доведеться до тих пір, поки бур’ян не ослабне настільки, що перестане давати поросль.

Сіяти сидерати.

Щорічний засів грядок після збирання основних культур «зеленими добривами» допомагає відвадити пирій від ділянки. Для цього підходять злакові і бобові. Наприклад, боби або квасоля, висаджені по картоплі, допомагають уберегти – цю культуру від засміченості пирієм.

Обробити отрутохімікатами (гліфосфати)

Гербіциди проти пирію працюють дуже ефективно і швидко. Хімічні агенти отрути вбивають як надземну частину рослини, так і кореневу систему. При виборі засобу треба враховувати його ефективність саме проти пирію і діяти строго за інструкцією, щоб не завдати шкоди культурним посадкам. Хімія здатна повністю знищити пирій на ділянці. В’янути після обробки він починає приблизно через тиждень.

Обприскати ем препаратами від пирію.

Це засоби біологічного захисту, які борються з пирієм не за рахунок отруйних компонентів, а за допомогою мікроорганізмів, що харчуються бур’яном. Вони не є небезпечними для навколишнього середовища, включаючи людей, тварин, комах та культурні рослини.

Використання всіх запропонованих прийомів в комплексі – від агротехнічних до хімічних і біологічних-допоможе вам впоратися з «невбиваним» пирієм, якщо не назавжди, то на довгі роки.

Як вивести пирій з городу – відео

Пирій повзучий ✅ як позбутися від трави? сад і город з хітсад 🌱

watch this video on youtube

Відгуки про способи боротьби з пирієм

Досвід показує, що не варто використовувати проти пирію такий нетканий матеріал як спанбод. Потрібний ефект буде тільки від застосувань щільних, що не пропускають сонячне світло покриттів, аж до старих радянських килимів і доріжок. Уклавши їх з весни, до осені можна отримати ділянку, абсолютно вільний від бур’янистої рослинності.

Жито і овес проти пирію

Я проти пирію використовую жито. Там де він господарює особливо сильно, в кінці літа жито. На майбутній рік даю їй дозріти. Коріння не прибираю. Наступної весни ділянку, де була жито, радує пухкої структурою і відсутністю бур’янів. Жито в даному випадку виступає як санітарний кордон — не дає прорости пирію, якщо якісь дрібні частини коренів все ж залишилися в грунті при перекопуванні вилами. Аналогічними властивостями володіє і овес. Його я сію густо прямо на грядках з овочами – капустою, томатами і під ягідними чагарниками – малиною, смородиною. На цьому сезон боротьби з бур’янами закінчується: вони більше не ростуть.

© автор: тетяна мавріна, архангельська область

Будемо друзями!