Шелак — як застосовувати правильно: нанесення для початківців майстрів

90

Використання і застосування шелаку

Немає ніяких особливих секретів у використанні цього засобу для обробки. Ви здивуєтеся, дізнавшись про безліч способів його застосування.

Шелак, який відомий вже кілька століть, володіє багатьма перевагами перед іншими складами для обробки: він швидко висихає, не темніє з часом, має слабкий запах, і можна швидко відновити пошкоджене покриття.

Але колишня популярність знижується з кількох причин: швидке висихання ускладнює вирівнювання поверхневої плівки.

Крім того, шелачні склади мають обмежений термін зберігання, і ці покриття не можуть конкурувати з поліуретаном в стійкості до абразивного зносу, впливу тепла і рідин (особливо спирту).

Незважаючи на це, шелак залишить поліуретан далеко позаду, коли потрібно нанести методом втирання покриття, що підкреслює текстуру на таких породах, як махагоні або горіх, і надає їм теплі відтінки. І це лише мала частина того, на що здатний шелак:

  • тонкий шар розведеної політури запобіжить нерівномірне тонування таких порід, як вишня, береза або сосна.
  • шелак перешкоджає виділенню смолистих речовин на поверхню деревини (навіть із соснових сучків), «закупорюючи» деревні пори.
  • додавши універсальні кольорові концентрати, такі як mixol або ті, що застосовуються в спеціалізованих магазинах для отримання різних відтінків фарби, ви зможете самі створювати різнокольорові напівпрозорі покриття (фото а). Або змішайте з шеллачной политу-рій спиртовий розчин барвника.

Додавши в розчин шелаку суміш концентрованих барвників mixol № 4 і № 10, можна отримати прозору обробку.

Шелак вважається універсальним засобом обробки, так як його легко пристосувати до своїх вимог. Хочете змінити або, навпаки, зберегти природний колір деревини? різновиди шелаку мають відтінки від темно-гранатового до оранжевого, бурштинового, світло-жовтого і майже безбарвного у очищеного шелаку.

Ви цінуєте контроль або зручність? самостійне приготування складу з пластівців відкриває більше можливостей вибору кольору, дозволяє контролювати товщину утворюється плівки покриття і гарантує свіжість. Готові склади економлять час, по обмежують ваші можливості. Наприклад, готова суміш bulls eye shellac містить віск, що не дозволяє застосовувати склад для грунтування деревини перед нанесенням поліуретану, a sealcoat не містить воску, але утворює більш тонку плівку, ніж bulls rye shellac.

Шелак : робимо суміш самі, своїми руками

Щоб приготувати склад з сухих пластівців, спочатку розрахуйте концентрацію, яка потрібна для роботи (див.таблицю). Наприклад, розчинивши в 100 мл спирту-денатурату 35 г шеллачних пластівців, ви отримаєте концентрацію 35%, стандартну для більшості готових сумішей. Ви також можете розбавляти готові склади для зниження концентрації в залежності від роботи.

Розмелені в порошок пластівці шелаку краще розчиняються в спирті-денатураті. І на дні банки залишається менше згустків.

Після розчинення пластівців суміш можна зберігати не більше шести місяців, тому готуйте рівно стільки, скільки потрібно в даний час. Пластівці швидше розчиняються, якщо їх розмолоти в порошок (фото в) і розмішати в свіжому спирті-денатураті з банки, яку раніше не відкривали. Залиште суміш на ніч, потім перемішайте і процідіть через чисту марлю або фільтрувальну бума1у, щоб позбутися від смітинок і грудочок (фото с). Запишіть на ємності з готовим розчином його концентрацію і дату приготування.

Підготуйте деревину до обробки, шліфуючи поверхні наждачним папером № 220. Чим темніше колір шеллачного розчину, тим більш ретельної повинна бути шліфування, тому що шелак, як і морилка, накопичується в найдрібніших поглибленнях і підкреслює подряпини.

Тканинний тампон дозволяє наносити шеллачние склади концентрацією 12 або 18% практично безпомилково. Товщина кожного нанесеного тампоном шару менше, ніж при нанесенні пензлем більш концентрованих складів (24-35%), тому буде потрібно більшу кількість шарів. Крім того, цей метол нанесення краще підходить для плоских поверхонь деталей перед остаточною складанням, що дозволяє не турбуватися про скупчення рідини у внутрішніх кутах.

Щоб зробити тампон, оберніть щільну безворсову тканину, наприклад стару лляну серветку або прану футболку, навколо грудки вати або вовни розміром з тенісний м’яч. Потім влийте в середину тампона трохи шеллачной політури, щоб вона просочила його наскрізь, але не капала.

Направте світло під невеликим кутом до поверхні, щоб дефекти покриття були краще помітні, і перемішайте тампон по деревині довгими паралельними мазками, ледь перекривають один одного. Не проводьте тампоном по одному місцю повторно. Коли тампон почне підсихати, поповните його новою порцією шелаку, а якщо тампон почав тверднути, додайте не багато спирту, щоб його розм’якшити.

Через 45 хвилин злегка відшліфуйте перший шар наждачним папером n° 220. Нанесіть додаткові шари, але тепер сушіть їх не менше години, перш ніж почати шліфування. Після нанесення декількох шарів тампон починає гірше ковзати і прилипає до поверхні через те, що свіжий розчин частково розчиняє попередній шар покриття. У таких випадках наносите смуги тампоном по одній, не заходячи на попередню. Якщо при цьому наносити розчин не дуже рясно, межі смуг на обробленій поверхні не будуть помітні. Для більшості проектів досить нанести цим метолом чотири шари.

Шелак: перше побачення.

Кисть для нетерплячих

Якщо ви віддаєте перевагу тампону кисть, то після нанесення шелаку, який висихає не за години, а за хвилини, робота з поліуретаном буде схожа на повільне повзання равликів.

Спочатку виберіть гарну кисть з натуральної щетини. Традиціоналісти вважають за краще борсукові кисті, але підійде будь-яка кисть з тонкими натуральними щетинками. Високоякісна кисть, подібна показаної на фото i), залишає на поверхні шар шелаку, який встигає розтектися і вирівнятися до висихання. Якщо ви новачок, використовуйте для шару грунтовки розчин 12%-ної концентрації (12 г шелаку на 100 мл спирту-денатурату), а для наступних шарів застосовуйте склади, що містять 18-24% шелаку.

Замість того щоб водити пензлем вперед-назад, як при роботі з поліуретаном, наносите шелак одним рухом. Робіть довгі мазки швидко, щоб кожен з них встиг злитися з попереднім, поки той не почав підсихати.

Якщо на висохлому покритті ви помітите сліди кисті, розбавте склад, щоб шар встигав вирівнятися до висихання. Якщо при нанесенні ви помітили пропуск, не намагайтеся його виправити, а продовжуйте роботу далі. Ця ділянка буде потім перекритий наступним шаром.

Лайте першому (грунтувального) шару висохнути протягом двох годин в провітрюваному місці, перш ніж шліфувати його наждачним папером no 220.11

Наступні шари також слід сушити не менше двох годин, перед тим як видаляти шліфуванням помилки і сліди кисті.

Залиште шелак на ніч, щоб він розчинився в спирті, а потім процідіть через тканину або паперовий фільтр, щоб усунути грудочки і бруд.

Чим тонше щетинки, тим менше слідів з’явиться за пензлем. Маючи таку товсту і щільну кисть, ви будете менше займатися шліфуванням покриття, ніж при роботі з синтетичними кистями.

Щоб шелак сяяв

Перш ніж приступити до полірування шеллачного покриття з декількох шарів, дайте йому висохнути протягом мінімум двох діб в приміщенні з хорошою вентиляцією. Спочатку вирівняйте поверхню, почавши шліфування водостійким наждачним папером n 320, змочивши її вазеліновим маслом, щоб уникнути засолювання.

Послідовно переходите до більш дрібних абразивів аж до № 600, ретельно очищаючи поверхню уайт-спіритом при зміні номерів наждачного паперу і перевіряючи результат. Аля отримання дзеркального глянцю продовжуйте застосовувати все більш дрібні абразиви, закінчивши шліфування наждачним папером № 1500. Потім відполіруйте поверхню сумішшю пемзового порошку з вазеліновим маслом або автомобільної полірувальної пастою за допомогою оббитого сукном обрізка дошки.

застосування і исползование лаку шелак-подрбное відео

Використання лаку-шелак, полірування

watch this video on youtube

інструмент для майстрів і майстринь, і товари для дому дуже дешево. Безкоштовна доставка. Є відгуки.

Нижче інші записи по темі » як зробити своїми руками — домогосподарину!»

Будемо друзями!