Якими бувають сучасні меблі для кухні -Яку кухню вибрати: 7 матеріалів фасадів і 3 види стільниць

360


У цій статті ви дізнаєтеся, з чого роблять сучасні кухні. Порівняємо переваги і недоліки популярних матеріалів, розповімо, на які нюанси звертати увагу при покупці, і як заощадити без шкоди для якості гарнітура. Ви легко зможете самостійно вибрати хорошу кухню-готову модульну або виготовлену на замовлення, якщо звернетеся за посиланням кухні на замовлення

Відразу дамо відповідь на питання, з якого матеріалу кухня краще.

Якщо бюджет обмежений, хороший по співвідношенню ціни, якості і практичності варіант — фасади МДФ в плівці + Пластикова стільниця товщиною 38 мм.у 2019 році це найбільш затребувана у покупців комбінація для гарнітурів ЗА ІНДИВІДУАЛЬНИМИ ЗАМОВЛЕННЯМИ. Кухня з МДФ з покриттям пластиком, емаллю, акрилом краще за якістю, але обійдеться дорожче.

Варіацій кухонних гарнітурів на ринку так багато, що не дивно розгубитися. Ось добірка практичних, перевірених часом матеріалів, які пропонують більшість меблевих фабрик.

Каркаси кухонь
Незалежно від цінової категорії меблів корпусу навісних і підлогових шаф зазвичай виготовляють з ЛДСП, рідко — з багатошарової фанери. Задню стінку роблять з ДВП.

Ламіновану ДСП для каркасів використовують всі виробники кухонь: відрізняється щільність матеріалу, якість плівки, надійність закриття кромок. У гарнітурах подорожче плити краще: більш товсті, щільні, довговічні. У дешевих-тонкі, пухкі. Вони раніше здуваються під впливом вологи. Петлі в них тримаються погано і з часом випадають.

Кухонні фасади
Фасадами називаються дверки меблевих гарнітурів. Вони визначають «обличчя» вашої кухні, задають її стиль і сильно впливають на сприйняття всього інтер’єру.

Зовнішній вигляд, довговічність і вартість фасадних деталей залежать від обраного матеріалу основи і типу декоративного оздоблення.

Масив
Красивий, натуральний, екологічний. Традиційно вважається найкращим матеріалом для гарнітурів в класичному стилі. Але коштує дорожче всіх інших варіантів.

Термін служби меблів сильно залежить від якості обробки сировини. Масив повинен бути правильно висушений і оброблений для захисту від вологи.

Вибирати краще фасади з твердих порід-ясена, бука і дуба. Економ гарнітури для кухні з масиву сосни занадто м’які. На них залишаються відколи і вм’ятини.

Дерев’яні кухні тонують або фарбують емаллю, покривають матовим лаком, декорують патиною.

Ефектний зовнішній вигляд. Вимагають дбайливого догляду
Екологічні. Важливо підтримувати постійний рівень вологості повітря (40-60%). Інакше дерев’яні частини з часом деформуються або розсохнуться.
Можна реставрувати пошкодження.

ЛДСП
Найдоступніший Серед всіх кухонних матеріалів. Він же самий недовговічний.

З нього виробляють недорогі готові кухні, які можна купити у великих будівельних магазинах.

Гарнітур з ЛДСП хороший тільки в тому випадку, якщо ви купуєте кухню на короткий час і років через 5 плануєте її замінити.

Низька вартість. Короткий термін експлуатації.
Багато декорів, включаючи під дерево. Часто виглядає дешево.
Не обов’язково чекати виготовлення на замовлення. Набір кухонних модулів можна забрати додому в той же день. Легко дряпається.
Боїться вологи і пари. Може розмокнути і деформуватися в місцях пошкоджень і стиків.

МДФ
Найпопулярніший на ринку матеріал для фасадів. Професіонали вважають, що у нього краще співвідношення якості, практичності і ціни.

Простий в обробці, тому з нього виробляють меблі з гнутими елементами і фрезеруванням (декоративним різьбленням).

Кухні з МДФ дешевше масиву, менш примхливі в догляді. Екологічніше, ніж ЛДСП і міцніше, так як сировина в них спресовано більш щільно.

Фасади з МДФ покривають плівкою, пластиком, акрилом, емаллю і шпоном. Який вид обробки краще підходить для кухонь, розбираємося нижче.

Шпон
Це тонкий зріз деревини товщиною до 3 мм, який наклеюють на основу фасадів. Додатково покривають глянцевим або матовим лаком.

Дуже схожий на масив-не відрізняється ні на вигляд, ні на дотик. Чутливий до вологості і перегріву.
Довговічний, елегантно старіє. Без лакування з часом змінює свій колір.
Можливість реставрації дрібних дефектів.

Шпонований гарнітур по виду складно відрізнити від дерев’яного

Плівка ПВХ
Найдоступніший декоративний матеріал для кухонь з МДФ, які роблять на замовлення. Плиту товщиною 16 або 19 мм обклеюють плівкою під вакуумним пресом.

Якщо виробник сумлінно дотримується технологію виготовлення і застосовує хорошу плівку, вона не відклеюється, не пузириться, не вицвітає.

Різноманітні кольори і текстури (в тому числі глянцеві і під дерево). Через помилки при виробництві і монтажі плівка на кухні може відшаровуватися через гарячої пари. Зони ризику-модулі поруч з духовкою, посудомийкою, над електричним чайником.
Можливість виготовлення різьблених і гнутих фасадів. Матеріал не любить сильних миючих засобів і гострих предметів.
Неможливо реставрувати.

Пластик
Лицьову частину фасаду покривають шаром пластику HPL. Хороший тим, що набагато щільніше і міцніше, ніж плівка, більш глянсовий.

Великий вибір декорів, в тому числі імітації дерева. Виходять тільки гладкі, глухі фасади без фрезерування.
Доступніше, ніж емаль і акрил, але теж красиво блищить. На глянцевих поверхнях чітко виділяються відбитки пальців.
Не деформується, не відшаровується від гарячої пари.

Акрил
Технологія виробництва кухонь з цього матеріалу така ж, як у пластикових: плиту МДФ обклеюють тонким акриловим шаром. Виходять глянцеві фасади з тим же рівнем глянцю, який ви побачите у покритих емаллю.

Глибокий дзеркальний глянець. Вибагливий у догляді («пальчики» і розлучення виявляться на виду).
Дуже міцний, стійкий до відколів та інших пошкоджень. Не дозволяє використовувати фрезерування.
Не відшаровується.
Не вигоряє на сонці.

Емаль
Емаль з глянцевим лаком-гідний суперник акрилу. Але вимагає більш дбайливого до себе звернення, якщо хочете уникнути появи подряпин і відколів.

Величезна палітра відтінків, які вибирають за спеціальними розкладками. Не виносить агресивних миючих засобів.
Можливий підбір кольору кухні до інших елементів інтер’єру (шпалер, фарби, штор). Не любить гострих предметів.
Легко миється. На глянцевих кухнях (особливо кольорових і темних) «пальчики» будуть видні.
Однорідна дверцята без крайок.
Дрібні дефекти можна підправити.
Підходить для кухонь з радіусними і різьбленими дверцятами.

Меблі пофарбували точно в тон іншим оздоблювальним матеріалам

Порівнювати, який гарнітур вигідніше придбати, краще після того, як ви визначилися з матеріалом фасадів.

Вибір стільниці
Відмінні матеріали для виробництва кухонних стільниць — ламінована пластиком вологостійка ДСП і штучний камінь.

Зі штучного каменю
Буває декількох видів. Для кухонь зазвичай вибирають акриловий камінь і кварцовий агломерат. Перший-дешевше, плюс з ним працюють майже всі виробники. Другий міцніше і довговічніше, але коштує набагато дорожче.

З кварцу
На відміну від примхливих акрилових кварцові стільниці набагато міцніше. У складі агломерованого композиту 90-95% — це природний кварц, подрібнений в дрібну крихту, 4-9% смоли, 1% — колірні пігменти.

Виглядає дорого і натурально. Важкий (вимагає міцних, надійних каркасів).
Витривалішими природного каменю. Стільницю складно доставляти і монтувати.
Стійкий до подряпин і гарячого посуду. Не гнеться. Погано піддається ремонту.
Немає мікротріщин і пір (стійкий до забруднень, вологи і сильним барвників). При кутовий плануванні і довжині гарнітура більше 3 м будуть малопомітні стики.
Не «фонить» радіацією, не виділяє радон.
З акрилу
В акриловому композиті 60-70% мінерального природного матеріалу і 30-40% акрилових смол з кольоровими пігментами.

Стики панелей шліфуються. Виходить гладка поверхня без видимих швів. При недбалому поводженні дряпається.
Пластичність акрилу дає можливість випускати вироби з вигинами і радіусними елементами. Боїться гарячих каструль (залишаються некрасиві плями).
Ефектний дизайн і багата колірна гамма. Достовірно імітує малюнок справжнього каменю. Чутливий до кислот і агресивних миючих засобів.
Екологічність і гігієнічність. У акрилу немає пір, а значить, на кухні не буде грибків і бактерій. На світлих матеріалах можуть проявитися плями від сильних барвників (соків, червоного вина, кави і т.п.), якщо не витерти відразу.
Колір не тьмяніє з часом, не вигоряє під сонячним світлом.
Дефекти прибираються шліфуванням.
У стільницю можна інтегрувати таку ж мийку. Без швів.

Пластикові
Це симпатичні і недорогі поверхні з ДСП товщиною 26 і 38 мм, покритої пластиком HPL.

Ламінована стільниця для бюджетного і середнього гарнітура-хороше рішення. За умови, що ДСП щільна, вологостійка, захисний шар не пошкоджений, а торці надійно прикриті кромкою. Головне-правильно її вибрати і експлуатувати.

4 поради дизайнера
Краще не комбінувати в одному кухонному гарнітурі матеріали з різних цінових категорій. Наприклад, дешеві шафки і дорогі Фасади. Дешеві частини старіють швидше.
На темних поверхнях кухні помітніше «пальці», потертості, плями від висохлих крапель води. Замовляйте світлі-вони в цьому плані практичніше.
На глянцевих фасадах (крім білих) будь-які сліди будуть кидатися в очі. Зате мити їх простіше, ніж матові і текстуровані.
Щоб вибирати було простіше, складіть свій список важливих критеріїв, на який будете орієнтуватися при порівнянні варіантів. Він допоможе визначитися, яка кухня краще підходить під ваші потреби і можливості, заощадить час на пошуки.