Підготовка неукривного винограду до зими

136

Догляд за неукривними сортами винограду восени і його опдготовка до зими

Мені надійшло багато дзвінків про неукривних формах винограду. У зв’язку з цим вирішив вже більш детально торкнутися ось якої теми: що потрібно робити пізньої осені з посадками неукривного винограду.

Однак спочатку давайте розберемося, що таке морозостійкість і зимостійкість. У першому випадку-це здатність лози-виногра-да протистояти морозам від-28° і нижче протягом невеликого періоду: ну, скажімо, від двох до чотирьох діб. А ось зимостійкість — це коли лоза зберігається протягом всієї зими, причому не обов’язково під впливом критично низьких температур.

Тут якраз небезпечніше інше. Наприклад, в січні або лютому трапляється тривала відлига. Нирки, відчувши тепло, починають набухати. Сокопроводящая система лози, відповідно, теж починає прокидатися. І тут відбувається різке зниження температури (зазвичай це буває вночі). Від такого стрибка якраз і можуть загинути нирки в очках, а іноді і сама лоза. Не завжди це, звичайно, буває, але треба розуміти, що чим триваліше відлига, тим згубніше для винограду будуть наступні морози.

Наступне важливе питання: який виноград можна вважати неукривним? є спеціальна класифікація на цей рахунок. Ті сорти, лози якого витримують холоди від — 26 до-28°, вважаються умовно неукривними. Ті, що витримують температуру від – 23 до – 25°, є укривними. Причому у всіх випадках мова йде про дорослих кущах винограду.

Зате саджанці-незалежно від того, укривние це сорти, неукривние або навіть гібридні форми, – в рік посадки слід восени після листопаду укрити. На другий рік неукривні сорти треба буде тільки пригнути до землі, але не вкривати. Тут важливо надійно, але без пошкоджень зафіксувати лозу, щоб вітер її не тріпав, і тоді вона під снігом добре перезимує. На третій рік неукривні сорти можна вже не вкривати. Чому я вживаю слово «можна»? та тому що все залежить від регіону, де ви живете.

Обрізка неукривного винограду на арці. Виноград 2019

watch this video on youtube

Неукривной виноград і поворотні заморозки

Тепер про зворотні заморозки. Якщо вже ви вкрили виноград, то навесні не поспішайте його розкривати. Випускати» на волю » кущі треба тільки після того, як середньодобова температура повітря буде дорівнює 10° (а краще – вище) і заморозки не передбачаються. Так як, якщо нирки на винограді розпустяться, то їх пошкодження холодним повітрям може привести до загибелі (знову ж незалежно від того, укривние це сорти чи ні). Загалом, уважно стежте за прогнозами погоди по радіо, телебаченню і в інтернеті. А також відстежуйте зміни в природі і починайте роботи на винограднику, орієнтуючись за прикметами: зацвіли кульбаба або липа, розпустилася береза.

Якщо ж непередбачене все-таки сталося, то не впадайте у відчай. Адже виноград-культура гнучка, і з заміщають бруньок він все одно дасть урожай, хоча і не такий щедрий. При сильному пошкодженні морозом кущів ретельно доглядайте за ними. Слідкуйте за своєчасними поливами, щоб рослини відновилися з сплячих бруньок на штамбах.

Ну і, напевно, треба б висвітлити парочку нюансів, пов’язаних з посадкою неукривного винограду .

Почну з того, що в центрально-чорноземному регіоні я рекомендую садити саджанці на глибину не менше 40 см. Чому? а вся справа в тому, що взимку промерзання грунту в цьому регіоні якраз і трапляється до зазначеної глибини. І тому, користуючись нагодою, хочу попередити всіх дачників, хто проживає в інших регіонах: глибина посадки саджанців буде залежати не тільки від температурного режиму, але і від глибини промерзання грунту саме у вашій місцевості. І не треба озиратися на поради в літературі – все вирішується тільки в кожному конкретному місці. І другий нюанс: коріння саджанців не треба підрізати! можна тільки оновлювати зрізи кінчиків коренів.

Тепер пара слів про захист винограду від хвороб. Проілюструю їх реальною історією. В кінці нинішнього травня дзвонить мені один дачник і запитує, як позбутися від сірого нальоту на листках винограду. Відповідаю, що треба обприскати кущі фунгіцидом, а якщо немає в наявності промислового препарату, то можна скористатися паличкою-виручалочкою всіх садівників-любителів – однопроцентної бордоською рідиною. Чоловік же сказав, що він вже використовував цей засіб, відразу як підняв після зими лози. І тоді все встало на свої місця — що ж ви тепер хочете? «

Довелося пояснювати невдалому виноградареві, що перше профілактичне обприскування від хвороб роблять по п’ятим-шостим листю. Повторюся: по листі, а не по лозі! а друге обприскування проводять, коли ягоди досягнуть величини гороху.

Ну, здавалося б, про це вже всі повинні знати. Але ні. Навіть в інтернеті частенько зустрічаю відео, де автори з усією серйозністю рекомендують обприскувати виноград навесні не тільки після підняття лози, але навіть і перед цим. Та що там! радять обробляти кущі взагалі по осені, перед укриттям на зиму!

Шановні читачі! обприскування лози восени або навесні (без листя) – це марна трата сил, засобів і часу. Якщо у кого-небудь інша думка з цього питання, зателефонуйте і спробуйте мене переконати. А я в свою чергу можу довести, що це не тільки не потрібно, але і в багатьох випадках шкідливо для винограду.

Як підготувати виноград до зими – відео

Підготовка винограду до зими,обрізка і укладання.

watch this video on youtube

Як підготувати виноград до зими

watch this video on youtube

© автор: микола левін

інструмент для майстрів і майстринь, і товари для дому дуже дешево. Безкоштовна доставка. Є відгуки.

Будемо друзями!