Сорт картоплі бельмондо: характеристика і опис, фото, відгуки

145

Вміст

  • 1 історія появи
  • 2 опис насіннєвої картоплі сорту бельмондо
    • 2.1 кущ
    • 2.2 бульби
  • 3 характеристика сорту картоплі бельмондо
    • 3.1 смакові якості картоплі бельмондо
    • 3.2 терміни дозрівання
    • 3.3 врожайність
    • 3.4 де вирощують
    • 3.5 стійкість до захворювань
  • 4 переваги та недоліки
  • 5 як садити
  • 6 рекомендації по догляду
  • 7 коли збирати і як зберігати
  • 8 висновок
  • 9 відгуки дачників про картоплю бельмондо

Картопля бельмондо-новий перспективний сорт культури, який нещодавно з’явився на ринку, але вже зміг заявити про себе. Він характеризується високою і стабільною врожайністю, відмінним смаком плодів, підвищеною стійкістю до несприятливих погодних умов. І відгуки городників, які його вирощували, повністю це підтверджують. Однак для досягнення максимальної результативності виду необхідно дотримуватися рекомендацій оригінатора по посадці і подальшого догляду.

Картопля бельмондо є столовою

Історія появи

Картопля бельмондо отримана завдяки зусиллям німецьких селекціонерів, а саме співробітників насіннєвого альянсу «solagro», що спеціалізується на виведенні та подальшій реалізації нових видів культури. Метою було отримати сорт, який зможе зберігати високу продуктивність в різних кліматичних зонах. І це творцям повністю вдалося.

Картопля бельмондо зараз проходить сортовипробування на території росії. І тільки після їх закінчення може бути внесений до держреєстру.

Опис насіннєвої картоплі сорту бельмондо

Картопля бельмондо за зовнішнім виглядом кущів і бульб відрізняється від інших видів культури. Щоб безпомилково можна визначити відповідність сорту, необхідно їх вивчити.

Кущ

Картопля сорту бельмондо характеризується високими розлогими кущами, висотою 60 см.пагони у нього міцні, потовщені, спочатку пряморастущие, але згодом злегка відхиляються в сторону. У кожному кущі утворюється по 4-5 стебел. Листові пластини у бельмондо великі, темно-зелені, закриті до проміжного. Їх краї злегка хвилясті. Пластини зморшкуваті, прожилки у них виражені слабо. Пагони картоплі бельмондо густо облистнені у верхній частині, а внизу оголені.

Квіти у сорту діаметром до 1 см.вони зібрані в суцвіття по 3-5 штук. Віночки мають темно-червоний або світло-фіолетовий відтінок.

Важливо! інтенсивність забарвлення квітів у сорту бельмондо залежить від ступеня освітленості кущів.

Коренева система потужна, добре розвинена, що і забезпечує високу врожайність. Вона включає безліч ростових і столонних відростків, що дозволяють кущу повноцінно розвиватися навіть в несприятливі роки для культури. Під кожним кущем утворюються 12-15 бульб.

Вихід дрібних плодів у сорту бельмондо невеликий

Бульби

У даного виду картоплі овальні вирівняні бульби з поверхневими рідкісними очками. Тому при очищенні залишається невелика кількість відходів, а сам процес не викликає особливих труднощів. Середня вага картоплин 100-120 г.шкірка тонка, щільна, маловоспріімчівая до механічних пошкоджень. Бульби мають рівномірний жовтий відтінок і гладку поверхню.

При розрізі картоплини сорту бельмондо можна побачити щільну м’якоть, яка при контакті з повітрям не темніє. Вона жовтого відтінку, причому інтенсивність його зберігається навіть при термічній обробці. Вміст крохмалю в бульбах бельмондо становить близько 16%. Вихід товарних плодів у сорту-92%.

У процесі приготування картопля бельмондо не розварюється

Характеристика сорту картоплі бельмондо

Щоб оцінити продуктивність сорту, необхідно ознайомитися з його характеристиками. Також ця інформація дозволить дізнатися, які умови для виду вважаються оптимальними.

Смакові якості картоплі бельмондо

Смак картоплі бельмондо оцінюється на рівні восьми балів з десяти можливих. За кулінарним типом його відносять до категорії ав.

Картопля бельмондо можна використовувати для:

  • відварювання в очищеному вигляді і » мундирі»;
  • смаження;
  • запікання;
  • салатів;
  • перших, других страв;
  • фрі.

Важливо! сорт не підходить для приготування пюре, так як його консистенція виходить крупинчатой.

Терміни дозрівання

Даний вид культури вважається середньораннім. Період його вегетації від появи сходів до дозрівання бульб становить 70-80 днів. При посадці сорту в середині травня збір плодів можна проводити в першій декаді серпня.

Врожайність

Сорт бельмондо є високоврожайним. З 1 га можна отримати 450-800 ц товарних бульб. Оскільки за сезон кожен кущ дає по 1,5-2 кг врожаю.

Де вирощують

Сорт рекомендований до вирощування в центральних і північних регіонах країни. Але також допустимо його вирощування в південних областях при організації крапельного поливу, оскільки картопля бельмондо погано переносить посуху.

Стійкість до захворювань

Сорт має стійкість до фітофторозу, парші звичайної, чорної цвілі, іржі, ризоктонії. При невідповідності умов вирощування він слабшає і стає сприйнятливим до скручування листя, вірусу y.

Переваги та недоліки

Картопля бельмондо має багато переваг, що сприяє зростанню його популярності серед досвідчених і початківців городників. Однак у нього є і певні недоліки, які потрібно враховувати при його виборі.

Рівень лежкості сорту становить 97%

Основні переваги:

  • висока стабільна врожайність;
  • раннє дозрівання врожаю;
  • відмінний смак;
  • універсальність застосування;
  • товарний вигляд плодів;
  • підходить для транспортування і тривалого зберігання;
  • одновимірність і вирівняність картоплин;
  • універсальність застосування.

Недоліки:

  • сприйнятливий до посухи;
  • вимогливий до складу грунту і підгодівлі;
  • схильний до кучерявості листя, вірусу y.

Як садити

Для високої продуктивності сорту бельмондо необхідно правильно провести посадку. Але перед цим ділянку рекомендується заздалегідь підготувати ще з осені. Для цього необхідно його перекопати, видалити бур’яни, внести по 10 кг перегною, 40 г суперфосфату і 25 г сірчаного калію на кожен кв. М. Потім навесні повторно розпушити грунт.

У попередній підготовці до посадки потребують і бульби бельмондо. Для цього необхідно за три тижні до процедури занести їх в світле приміщення з температурою +15 °с і висипати в один шар. Періодично насіннєву картоплю бельмондо потрібно обприскувати з пульверизатора і повертати. У підсумку до моменту посадки на бульбах утворюються паростки довжиною близько 1,5 см.насіннєву картоплю не рекомендується розрізати, так як це призводить до недостатнього розвитку кущів і знижує врожайність.

Важливо! оптимальна глибина загортання картоплі на легких грунтах 10 см, а на важкому грунті 7 см.

Рекомендації по догляду

Сорт бельмондо не вимагає складного догляду. Однак щоб він показував максимальну результативність, необхідно дотримуватися певних правил агротехніки.

Через десять днів після посадки необхідно розпушити грунт на глибину 1,5 см.це прискорить проростання бульб і забезпечить доступ повітря до них. Надалі посадки картоплі необхідно регулярно прополювати в міру наростання бур’янів до тих пір, поки кущі не зімкнуться.

Сорт погано реагує на посуху, при тривалій відсутності дощу його потрібно регулярно поливати. Процедуру рекомендується робити у вечірній час з промоканням грунту на глибину 10 см.

Підгортати картоплю бельмондо потрібно тричі. Перший раз це робити при довжині стебел 18 см, а в подальшому — через десять днів після попередньої процедури.

Картопля бельмондо вимагає регулярних підгодівлі, що гарантує його високу врожайність. Перший раз його рекомендується удобрювати під час активного нарощування стебел. На даному етапі рекомендується використовувати нітроамофоску в пропорції 30 г на 10 л води. Друга і третя підгодівлі рекомендовані під час формування бутонів і зав’язі бульб. У дані періоди потрібно удобрювати кущі суперфосфатом 40 г і сірчистим калієм 25 г на відро води.

Важливо! добрива можна вносити і в сухому вигляді, але тільки після поливу або дощу з обов’язковою закладенням в грунт.

Цей сорт картоплі вимагає обробки від колорадського жука

Коли збирати і як зберігати

На початку серпня пагони картоплі бельмондо починають різко жовтіти. Ця ознака вказує на дозріванняБульб, значить, можна приступати до збору врожаю. Копати картоплю потрібно вранці в суху ясну погоду.

Після збору урожай рекомендується залишити на грядці на дві години, а тільки потім перенести в приміщення для подальшої сушки. Картопля потрібно витримати 3-4 тижні. Потім його необхідно перебрати, відсортувати пошкоджені екземпляри, а також відокремити насіннєві бульби. Тільки після цього урожай можна перенести в підвал для тривалого зберігання. Оптимальні умови для збереження врожаю: температура +2-4 °с і вологість в межах 60-65%. В цьому випадку бульби зберігають споживчі властивості до нового сезону.

Висновок

Картопля бельмондо за характеристиками значно перевершує багато відомих видів культури. Завдяки цьому його можна вирощувати в будь-якому регіоні країни і бути впевненим в тому, що в кінці сезону урожай буде відповідати очікуванням. Для цього необхідно тільки провести посадку і забезпечити догляд відповідно до вимог даного виду культури.

Відгуки дачників про картоплю бельмондо

Іван степашкін, 48 років, м.

Картопля бельмондо вирощував в попередньому сезоні перший раз. Можу сказати, що навіть незважаючи на спеку, він показав хороший урожай. Під кожним кущем було по 12-16 бульб практично однакового розміру. Смак плодів відмінний. Сорт особливо підходить для смаження, запікання і приготування картоплі фрі.

Ірина кримова, 54 роки, м.подільськ

Картопля бельмондо для посадки придбала випадково в минулому році і вирішила поекспериментувати. Яке ж було моє здивування, коли в кінці сезону він дав хороший урожай, незважаючи на несприятливі погодні умови. Смак бульб відмінний. Єдиний мінус, що пюре на його основі не має однорідної консистенції.