Декоративна штукатурка способи нанесення. Методи нанесення штукатурки

110

Декоративна штукатурка способи нанесення. Методи нанесення штукатурки

  1. тиснення.тут використовуються стандартні трафарети із заданим рельєфом, які прикладаються і притискаються до вологої поверхні стіни з нанесеною штукатуркою. На матеріалі друкується малюнок з трафарету;
  2. фактури валиком.на ринку можна придбати безліч спеціальних валиків, на робочій поверхні яких створюється рельєф. Зустрічаються валики, що імітують гірські породи, траву, що створюють рівні геометричні візерунки або прості повторювані малюнки;
  3. декор шпателем і кельмою.є чимало способів створення рельєфу за допомогою цих інструментів. Наприклад, можна зробити вертикальні, черепицеподібні насічки (луска), пройтися шпателем на 360 градусів, формуючи кола. Найпростіший варіант-це залишити рівні лінії в будь-якому напрямку;
  4. штрихування.створюється рельєф за допомогою звичайної щітки з жорсткими ворсинами. На штукатурці після роботи залишаються кілька паралельних ліній в різному напрямку, викривлені і зигзагоподібні. Створюється враження, ніби стіну «причесали» щіткою;
  5. сніжок.цей спосіб обробки відмінно виглядає на темному тлі стіни. Необхідно окремо замішати суміш білого кольору, в яку опускаємо звичайний віник. Розчин з віника ми струшуємо на поверхню декоративної штукатурки, де з’являються плями різного розміру. Ці плями імітують падаючий сніг;
  6. шовк і короїд.обидва рельєфу можна отримати з додаванням спеціального наповнювача. Для ефекту шовку в суміші повинні бути присутніми шовкові волокна, а для короїда – дрібнозерниста фракція каменів. Такі штукатурки простіше купити в готовому варіанті, тому що рельєфи «короїд» і «шовк» стали зараз популярні.

Нанесення декоративної штукатурки шпателем. Технологія і основні прийоми

Слід зазначити, що основні прийоми при роботі з різними видами декоративних штукатурок є загальними і перш за все це відноситься до нанесення матеріалу на поверхню. Також в цілому збігається і кількість етапів, але техніка роботи з різними матеріалами, звичайно, має свої відмінності.

Різні техніки нанесення декоративної штукатурки

Наноситься декоративна штукатурка для внутрішньої обробки стін на поверхню за допомогою кельми і шпателів , а за допомогою останніх і розрівнюється.

Найчастіше майстри використовують техніку «знизу верх» . Але бувають винятки: можна застосовувати також «променеве», «в розбіг» або «горизонтальне» розрівнювання.

Для роботи можна використовувати як шпатель з рівним краєм, так і зубчастий. Слід зазначити, що декоративна штукатурка для внутрішньої обробки стін може наноситися в кілька шарів, але обов’язково: кожен наступний виконується тільки після повного висихання попереднього .

Нанесення декоративної штукатурки кельмою

Терміни при цьому залежать від декількох параметрів:

  • товщини шару;
  • виду штукатурки;
  • температури повітря;
  • вологості.

Крім того, необхідно забезпечити провітрювання приміщення , а доступ сонячних променів обмежити, аж до установки захисних екранів на вікнах.

Різноманітність фактур декоративної штукатурки

Не слід намагатися скоротити час висихання, наприклад, за допомогою обігрівальних приладів, так як це призведе до розтріскування штукатурки.

В середньому час висихання одного шару коливається в межах від 2-3 годин до однієї доби . Але якщо техніка нанесення штукатурки передбачає принцип «мокрим по мокрому» , то максимальний термін становить не більше 10-15 годин.

Дивіться в даному відео техніку нанесення декоративної штукатурки під камінь.

Для досягнення потрібного художнього ефекту широко використовуються такі прийоми:

  • кольорування або підфарбовування , суть якого полягає в нанесенні валиком на поверхню тонкого шару штукатурки, що відрізняється за кольором або тоном від основного шару;
  • ліплення , для виконання якої використовуються штампи, валики або навіть пальці власних рук, служить для створення необхідного рельєфу або малюнка по поверхні;
  • розтирання-необхідна в декількох випадках: для підготовки поверхні до нанесення наступного шару, під фінішну обробку або по готовій поверхні для отримання необхідного малюнка. Найчастіше цей спосіб використовується при роботі зі структурними і фактурними видами матеріалів.

Як наносити декоративну штукатурку кельмою. Основний інструмент: зовнішній вигляд, необхідні властивості

Приблизно вся доросла половина людства уявляє собі, хоча б в загальних рисах, що таке кельма. У нанесенні декоративної штукатурки — це інструмент, від властивостей якого залежить отриманий результат, основні його особливості, зовнішній вигляд, візуальна краса.

Затираючи штукатурку кельмою різними способами, можна отримати цікаві фактури

Товщина наноситься покриття, його рельєф, ефектність зорового оформлення, залежить не тільки від консистенції застосовуваного матеріалу, величини гранул і товщини шару, але і від того, наскільки професійно це виконано. Вибираючи кельму, необхідно пам’ятати про важливу роль, яку відіграє цей інструмент в якості остаточного результату.

Основна штукатурна кельма зазвичай виконана з нержавіючого матеріалу прямокутної форми або у вигляді трапеції не довше 20 см.у кожного майстра є свої переваги, тому інструменти такого роду можуть продаватися в варіаціях форми, розміру і ваги.

Мозолі від дерев’яної ручки будуть менше

Особлива увага приділяється ручці, яка повинна функціонально і зручно розташовуватися в долоні. Іноді саме вона стає фактором, що визначає вибір тієї чи іншої моделі. Частіше за інших перевага віддається дерев’яній, тому що цей матеріал оптимальної ваги, живий і приносить задоволення при дотику.

Дерев’яна ручка зменшує ймовірність виникнення алергії, пізніше натирає мозолі. Нею можна користуватися при будь-якій температурі навколишнього повітря.

у декоративній штукатурці саме вміння володіти кельмою забезпечує товщину наноситься розчину, його розбризкування, витрата матеріалу, остаточний результат нанесення. Майстер, вміло використовує інструмент, знає, як зробити правильний помах рукою для певного результату, яких помилок слід уникати в застосуванні кельми. Але навіть самий вмілий штукатур не покладається на професійні навички, а надає величезне значення вибору відповідного інструменту.

у визначенні необхідних властивостей враховуються наступні параметри:

  • матеріал виготовлення основної пластини;
  • величина і розмір лопатки;
  • певний вигин лопатки;
  • ручка, варіант виконання, наявність металевого наконечника;
  • можливість зміни пластини;
  • загальна вага інструменту;
  • зручність у використанні для певного виду робіт. Докладний огляд інстурментов для декоративного оздоблення дивіться в цьому відео :

Традиційне преставлення про штукатурної кельмі складається в розмірах приблизно 16х19 см з лопаткою, загостреною донизу і закругленою біля ручки. Ця форма вважається максимально функціональною і при накиданні розчину або сумішей на стіну, і для їх розрівнювання.

Відео найлегший спосіб нанести декоративну штукатурку