ЧОМУ ЩЕБІНЬ КРАЩЕ ГРАВІЮ?

8-19-2020

Фундамент-це основа вашої майбутньої споруди. Від його міцності залежить довговічність конструкції. У складі бетонної суміші для заливки фундаменту важливу роль відіграє якість використовуваного щебеню. Який щебінь краще підходить для фундаменту, Ви можете дізнатися за посиланням здесь

ЧОМУ ЩЕБІНЬ КРАЩЕ ГРАВІЮ?
Як більш дешева альтернатива щебеню для виготовлення бетону може використовуватися гравій. Це природний матеріал, який утворюється в результаті руйнування гірських порід під впливом природних факторів: вітру, води, перепадів температур і т.д. відповідно, елементи гравію мають гладку поверхню, яка не сприяє якісному зчепленню з цементом. Шорсткою поверхнею може «похвалитися» хіба що гірський гравій, тому його найбільш часто використовують для виготовлення фундаменту. Крім того, в складі гравію обов’язково є певний відсоток крихких домішок: глини, пилу, піску, що також зменшує міцність даного матеріалу.

Правильно обраний щебінь-запорука довговічності фундаменту
Правильно обраний щебінь-запорука довговічності фундаменту
Щебінь ж, в свою чергу, має ряд цінних характеристик. Фундамент, для виготовлення якого був використаний якісний щебінь, буде міцним, стійким до впливу вологи і перепадів температур.

Окремо варто сказати про матеріал для подушки під фундамент – найпершого шару основи, на якому в подальшому буде будуватися будинок. Щебінь для подушки фундаменту – оптимальний варіант. Він не такий дорогий, як бетон і набагато міцніше піску. Подушка з щебеню відмінно підійде під фундамент приватного будинку будь-якої поверховості.

ВИДИ ЩЕБЕНЮ І ЇХ ПРИДАТНІСТЬ ДЛЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ФУНДАМЕНТУ
Залежно від матеріалу, з якого зроблений щебінь, він може бути:

гранітним — це найбільш міцна різновид, для виготовлення якої використовується тверда порода гірської магми;
вапняним-екологічно чистий вид щебеню поступається по міцності Гранітному, і з метою економії найбільш часто використовується для невеликих будівель;
вторинним-виробляється в результаті переробки сміття, що залишилося після будівельних робіт: розбитої цегли, асфальту і т.д. головне достоїнство – низька собівартість. Звичайно, по міцності і морозостійкості він поступається іншим видам щебеню, але його цілком можна використовувати в малоповерховому будівництві. Основна проблема в тому, що гарантувати високу якість вихідного матеріалу неможливо, оскільки він вже був у вжитку;
шлаковим — його основою служить шлак, який виготовляється на металургійних підприємствах. Цей щебінь досить морозостійкий, а його міцність варіюється від марки М600 до М1200;
гравійним-цей вид найбільш популярний в малоповерховому будівництві, оскільки поєднує в собі високу якість і доступну ціну. Але якщо споруда планується масштабна, краще все ж віддати перевагу Гранітному щебеню.
Кращий щебінь для фундаменту-гранітний марки М1200
Кращий щебінь для фундаменту-гранітний марки М1200
ОСНОВНІ ВИМОГИ ДО ПРАВИЛЬНОГО ЩЕБЕНЮ ДЛЯ ФУНДАМЕНТУ
Фундамент будинку піддається постійним навантаженням, тому до нього пред’являються найжорсткіші вимоги.

В першу чергу, слід врахувати міцність щебеню, якій відповідають певні марки. Найбільш використовувана марка щебеню для фундаменту – М1200. Хоча для побудови маленького дачного будиночка можна використовувати і щебінь меншої міцності.

Зверніть увагу, що щебінь високої міцності більш радіоактивний, тому необхідно перед використанням партії провести її радіометричний контроль.
Також потрібно враховувати і фракцію щебеню для фундаменту. Найкращий варіант для закладки житлового будинку — гранітний щебінь з фракцією від до 20 до 40 мм.така основа буде самою довговічною і стійкою до впливу зовнішніх факторів. Якщо споруда невеликого будинку планується в районах, де грунтові води залягають глибоко, а небезпеки землетрусу немає, можливе використання і меншої фракції.

Форма зерен не менш важлива. Ідеальним для міцного фундаменту буде кубовидний щебінь, в якому кількість лещадних зерен не перевищує 10%. З метою економії коштів можна використовувати і покращений щебінь, в якому процентне співвідношення таких частинок становить від 20 до 25. Мінімальна кількість лещадних зерен збільшить міцність конструкції і зменшить витрату коштів на будівельні матеріали.

Не економте на щебені для фундаменту, якщо плануєте довговічну споруду, інакше це загрожує обернутися набагато більшими витратами згодом!