Підлога на балконі з фанери на лагах. Підготовка підстави

150

Підлога на балконі з фанери на лагах. Підготовка підстави

Схема фанерної підлоги на бетоні по обрешітці на опорних брусках.

Насамперед готується поверхню. На бетонній основі не повинно бути присутнім сторонніх плям. Необхідно, щоб воно було сухим і чистим. Якщо до пристрою підлог з фанери було укладено інше покриття, його слід демонтувати до бетону. Старі підлоги створять додаткове навантаження і можуть привести до тріщин.

Далі на очищену основу укладається ізоляційний матеріал для захисту фанерної підлоги від вологи, для забезпечення теплоізоляції. Найоптимальнішим матеріалом буде пенофол. Перед укладанням необхідно зняти розміри покривається площі і розкроїти. Пенофол укладається на підставу фольгованої стороною наверх.

Для укладання брусів необхідно знати розмір балкона. Після виміру бруски розпилюються за допомогою ножівки. Укладають їх з проміжками приблизно в 50 см один від одного.

Схема утеплення підлоги балкона.

Утеплення підлоги на балконі виробляють тільки після всіх робіт по кріпленню лаг. Утеплювальний матеріал укладається між брусками вже готових лаг. Для утеплення часто використовується стіродур.

При виборі інструменту для розпилювання фанери перевагу краще віддати фрезерному обладнанню, так як використання лобзика на місцях зрізу може привести до розщеплення. Звичайно, можна використовувати листи і цілком, але для отримання більшої кількості демпферних швів майстри рекомендують ділити його на кілька частин.

Для забезпечення вільної циркуляції повітря проміжки між листами повинні бути близько 5 мм, а біля стіни не більше 15 мм.шви необхідні для поліпшення вентиляційних властивостей. Крім того, завдяки їм збільшується число кріплень, що забезпечує стійкість до деформації.

Фанера 6 мм на підлогу. Чому саме фанера

Крім фанери для вирівнювання підлоги існують і інші матеріали, але чому найчастіше вибирають її?

Адже ще є осп, дсп, двп та інші листові матеріали.

  • в першу чергу, через те, що ціна на фанеру дешевше інших матеріалів . В середньому лист 10 мм обійдеться вам в 400-1000 рублів, в залежності від сорту і просочення.
  • по-друге, цей матеріал має високу екологічність . Саме по собі дерево нешкідливо для людини, але для склеювання листів можуть застосовуватися шкідливі сполучні матеріали, що виділяють формальдегід. Фанера містить куди менше шкідливих речовин, на відміну від дсп, а деякі види взагалі використовують інший тип сполучного.
  • по-третє-висока міцність і довговічність . Вона ідеально підходить для використання в якості основи під укладання ламінату, лінолеуму або ковроліну.
  • по-четверте-існують вологостійкі види , які можна використовувати на кухні, у ванній, коридорі.
  • по-п’яте — для вирівнювання підлоги цей матеріал підходить ідеально . За рахунок великого формату листів і простий нарізки ними можна легко і швидко обшити поверхню.

До мінусів цього матеріалу можна віднести високий коефіцієнт розширення. Як і будь-яке дерево, розміри фанери для підлоги сильно змінюються в залежності від вологості в приміщенні зі зміною сезону.

Саме тому не можна використовувати фанеру в якості основи під цементну стяжку підлоги , укладання плитки. Клей на цементній основі просто відскочить зі зміною сезону.

Рада!щоб уникнути проблем з температурним розширенням, слід кріпити листи з зазором біля стін і між собою.

Чим покрити фанеру на балконі. Гідроізоляція бетонної основи

Гідроізоляція — це дуже важливий момент в влаштуванні підлог на балконі. Від того, наскільки ретельно буде проведено цей процес, буде залежати, чи проникне волога в утеплювальні шари. Якщо подібне станеться, то в товщі утеплювача і на дерев’яних елементах можуть з’явитися грибок і гниль, які не тільки здатні пошкодити конструкцію, але і принести на балкон неприємний запах, а він згодом обов’язково стане проникати і в квартиру.

  • для гідроізоляції цього приміщення квартири можна використовувати кілька видів матеріалів. Так, це може бути всім знайомий руберойд або його сучасний аналог — ізопласт .

Гідроізоляція підлоги рулонними матеріалами

Рулонний гідроізолятор укладається на спеціальну мастику. Його обов’язково піднімають на стіни на висоту до 20 сантиметрів. Листи руберойду укладають внахлест на 10-15 сантиметрів, заздалегідь промазавши цю ділянку мастикою. В результаті має створитися абсолютно герметичне простір для влаштування підлоги, тому найкраще матеріал укладати в два шари. Промазавши перший, вже покладений шар руберойду мастикою, на нього укладають другий, змінюючи напрямок листів на перпендикулярний. Особливу увагу потрібно приділити стиках стіни і підлоги і «глухим» кутах.

Фанера

Іноді, при наявності відповідного обладнання, можна нанести рулонний матеріал і «гарячим» способом, наплавляючи його за допомогою газового пальника або будівельного фена.

  • крім рулонних ізоляційних матеріалів, застосовуються різного виду рідкі і сметаноподібні склади, які наносяться на поверхні за допомогою широкої кисті і валика в кілька шарів . Але, потрібно відзначити, що для нанесення таких обмазувальних гідроізоляторів потрібно мати рівні поверхні і ідеально закладені стики.

Гідроізоляція підлоги обмазкою спеціальними складами

  • крім цих матеріалів, використовують для гідроізоляційних цілей епоксидні компонентні склади, а також рідке скло або інші силікатні або літіумні просочення. Вони наносяться на підготовлену поверхню в кілька шарів , після повного застигання кожного.

Перший шар утеплювача і розмітка

  • так як балкон — це найчастіше холодне приміщення, яке не має опалення, його рекомендовано утеплити по максимуму. Тому на гідроізоляцію підлоги і стіни найкраще спочатку закріпити тонкий фольгований пінополіетилен, який допоможе зберегти тепло всередині приміщення і не дозволить теплу витрачатися на непотрібний прогрів будівельних конструкцій.

Приміщення балкона, покрите фольгованим піноізолом

Його розстеляють по по лу із заходом матеріалу на нижню частину стіни, або навіть , в умовах тісноти балкона, прокладка матеріалу на стіни і підлогу проводиться одним цілим листом. Якщо використовується кілька окремих листів, їх укладають з невеликим нахлестом і скріплюють спеціальним скотчем.

Коли цей етап роботи буде завершено , можна переходити до розмітки підлоги, яка буде потрібно для правильного укладання лаг.

  • лаги зазвичай укладаються уздовж балконної підлоги, тому і розмітку потрібно проводити відповідно. Щоб лінії були ідеально рівні, їх найкраще відбити, використовуючи пофарбовану синькою мотузку .

Якщо балкон вузький, досить трьох покладених рядів, якщо ж більш широкий, то доведеться закріпити чотири ряди. Вони повинні знаходитися на відстані один від одного в 40 – 60 сантиметрів. Крайні ряди лаг розташовують на відстані 5 см від стін, так як уздовж стін по всьому периметру балкона укладаються смужки утеплювача.

Фанера на підлогу товщина. Покласти на лаги

Якщо перепади по висоті на підлозі досить значні (від 5-10 ), то фанеру можна покласти і кріпити до спеціальних лагам. Вони не тільки дозволяють домогтися ідеально рівної підлоги, але і забезпечують повітряну подушку для теплоізоляції та гідроізоляції та й потім простіше підбирати розмір ламінатної дошки або іншого оздоблювального матеріалу.

Лаги застосовуються майже повсюдно. Єдиною перешкодою на цьому шляху є низька висота приміщення, так як укладання фанери на лаги «з’їдає» до 10 см висоти кімнати.

Бакелітова фанера розміри та інші технічні характеристики можна дізнатися з даної статті.

Ідеальна товщина фанери на лаги – 9-14 . Якщо застосовується один шар, то лист повинен бути не тонше 14-15 . Якщо два шари, то кожен фанерний лист може бути не товщі 8-9 .

Фанера для чорнового підлогового покриття відрізняється по ряду характеристик. У будівництві використовують 5 сортів фанери, від ідеально чистого класу e до дешевого четвертого класу. Всі вони відрізняються якістю і типом деревини, кількістю клею, вологопоглинаючими властивостями і т. Д.

Фанера фсф ціна за лист і інші дані можна прочитати з даної статті.

Гідність в тому і полягає, що один складається з декількох шарів. Це дозволяє істотно економити на обігріві підлоги, особливо в котеджах і будинках, де є холодний підвал. Чим більше шарів з різноспрямованими волокнами містить один лист, тим вище герметичні і теплоізоляційні властивості підлоги.

На

Як використовується фанера під лінолеум на дерев’яну підлогу можна дізнатися вДаній статті.

Для житлових приміщень використовують марки фсф і фк. Стандартні листи мають товщину від декількох міліметрів до двох з половиною сантиметрів. Який тип і яку товщину вибрати – вирішувати потрібно вже на місці, в залежності від вхідних умов – призначення кімнати, тип підлогового покриття, грошові витрати, кваліфікація майстра і ін.

Чим товще шар фанерної обробки, тим менше підлога буде прогинатися і «гуляти». А значить термін служби підлоги і всього, що на ньому, безпосередньо залежить від товщини фанери.

Фанера фк на балкон. Коротко про матеріали

Перш ніж приступити до порівняння, згадаємо, що таке дсп, фанера і осп.

Дсп-це скорочена назва деревно-стружкової плити, яке закріпилося в побуті. Хоча правильна абревіатура пиломатеріалу дстп. Основний компонент вироби — деревна стружка різної величини. З неї формують листи за допомогою гарячого преса.

В результаті виходить лист, зовні якого помітні великі стружки, а всередині розташовані більш дрібні частинки. Зрозуміло, без клею з’єднати волокона між собою неможливо. Так що для склеювання використовують формальдегідні синтетичні смоли. У ряді випадків дсп ламінують, щоб надати матеріалу більш презентабельний вигляд і стійкість до води. Такий виріб часто можна зустріти в якості основи для меблів.

Що стане кращою основною для підлоги: фанера, дсп або osb?

Низька ціна і властивості дсп – це дві головні причини, за якими матеріал отримав таку широку популярність. Його регулярно використовують у будівництві та меблевій промисловості.

Від виду плити залежать технічні характеристики матеріалу:

  • дсп загального призначення – цей матеріал купують для роботи в приміщеннях з комфортними умовами без різких перепадів вологості або температури, а також при відсутності прямого контакту з водою (тобто для звичайних кімнат);
  • дсп для будівництва – в основі матеріалу фенолформальдегідні смоли і неорганічні сполучні (портландцемент та ін) або карбамідоформальдегідні смоли з добавками, тому він підходить для складних умов (його-то і купують для підлоги);
  • дсп спеціального призначення-цей матеріал виробляють за спеціальними замовленнями, оскільки покупець сам встановлює нестандартні властивості (наприклад, щодо розмірів дошки, її міцності, щільності, водо-, біо-, вогнестійкості та ін.).

Фанера — це багатошаровий лист з лущеного деревного шпону, проклеєного спеціальним складом. Як правило, в основі фанери непарна кількість листів (3, 5 і більше).

Матеріал міцний, оскільки деревні волокна в кожному з листів в основі розташовані перпендикулярно по відношенню один до одного. Цей фактор також впливає на стабільність форми і стійкість до прогинання/деформації. Аналогічний по тонкощі матеріал з натурального дерева не може похвалитися такими ж властивостями, оскільки там все волокна лежать в одному напрямку і не видають такого великого опору.

Що стане кращою основною для підлоги: фанера, дсп або osb?

Різновиди фанери:

  1. фк-це фанера, стійка до вологи. Властивості обумовлені клейовим складом, в основі якого карбомідо-формальдегідні смоли. Таку фанеру варто купити для внутрішніх робіт (зокрема для підлоги).
  2. фсф-це матеріал підвищеної стійкості до вологи. З ним можна працювати не тільки всередині будівлі, але і зовні. В основі лежать фенол-формальдегідні смоли.
  3. ламінована вологостійка фанера-це виріб з березового шпону, який додатково покрили плівкою з однієї або обох сторін. Виріб може витримувати прямий контакт з водою, якщо, звичайно, вода не зачіпає незахищені плівкою ділянки.

Osb (також називають осп або осб) – це плита, яку отримують шляхом пресування стружки хвойних/листяних порід дерева під дією високої температури. В якості клею найчастіше виступають екологічно чисті смоли і добавки. Матеріал витримує високі навантаження, не прогинається, не тріскається.

Що стане кращою основною для підлоги: фанера, дсп або osb?

    Відзначимо, що в основі плити 90% становить стружка, і тільки 10% – клейовий склад. Тому виріб вважається найбільш натуральним з усіх аналогічних будматеріалів і має високу пластичність. Щільність осп становить близько 650 кг / м3, що відповідає натуральній деревині і навіть перевершує її в окремих випадках.

    Осп варто купити тим, хто шукає відносно легкий матеріал з хорошою фіксацією кріплення і можливістю самостійного розкрою/шліфування плити.

    Що стане кращою основною для підлоги: фанера, дсп або osb?

    Різновиди osb:

    • osb-1 – купують для роботи в нормальних умовах без значних перепадів вологості й температур (наприклад, для облаштування міжкімнатних перегородок, предметів меблів, пакувального матеріалу);
    • osb-2 – міцніше, ніж osb-1, але як і раніше годиться лише для умов з невисокою вологістю (наприклад, осп-2 варто купити для зведення несучих конструкцій);
    • osb-3 – ці плити витримують змінно високу вологість, а також великі навантаження (найкращий варіант для облаштування підлоги);
    • osb-4 – це найміцніший матеріал, який будівельники купують для робіт в умовах постійно підвищеної вологості.

    Всі представлені різновиди осб, фанери і дсп радимо купити за оптимальною ціною в інтернет-магазині тут ви знайдете і вологостійку дсп, і осп-3 з різних порід деревини, і популярну в будівельному світі фанеру з хвойних сортів. Магазин працює по всій росії і пропонує доставку прямо до місця робіт.