Всі тонкощі правильного розташування ліжка в спальні. Як правильно поставити ліжко в спальні, як не можна ставити

268

Зміст

Як поставити ліжко по фен-шуй і по сторонах світу

Активізувати в приміщенні бажану енергію і поліпшити своє життя вийде, якщо слідувати концепції фен-шуй. Встановлювати ліжко небажано поблизу розеток, так як східна практика свідчить, що вони негативно впливають на внутрішні потоки і стають причиною захворювань. При установці ложа важливо стежити за тим, щоб мешканці квартири під час сну не лежали ногами до дверей. Подібне розташування ліжка веде до втрати життєвої енергії.

Фен-шуй говорить, що знаходження ложа поблизу вікон також небажано. У разі подібного місця розташування енергія сонця буде заважати спати. Не рекомендується ставити меблі навпроти дзеркал. Під час сну людина позбавляється від негативу і відновлює сили, а дзеркало буде відображати всі ці процеси, через що негативна енергія назад повернеться до її власника.

Поліпшити свій нинішній стан справ вийде, якщо детальніше розібратися, як правильно поставити ліжко в спальні по сторонах світу. Рекомендується враховувати ці моменти для досягнення заповітної мети:

  • щоб домогтися підвищення в кар’єрі, потрібно ставити меблі узголів’ям на південний захід;
  • ложе встановлюється по південно-західному напрямку і в тому випадку, якщо людина хоче знайти другу половинку;
  • спокійний і повноцінний нічний відпочинок забезпечить постановка узголів’я на південній стороні;
  • при бажанні народити дитину потрібно розташовувати ліжко на західній стороні;
  • північно-східна сторона сприятиме саморозвитку.

З огляду на всі перераховані вище пункти, вдасться гармонізувати приміщення.

Ліжко по фен шуй

Ідеальна спальня згідно з канонами феншуй

Оптимальний варіант — окреме приміщення, розташоване в тихій частині квартири. По можливості далеко від вхідних дверей, кухні та санвузла. В інтер’єрі слід дотримуватися лаконічності: комод, ліжко і тумба. Не бажано перевантажувати цю зону зайвими меблями.

В рамках китайського вчення ідеальна форма спальної кімнати — квадратна. Допустима також прямокутна. Інші різновиди не вітаються.

Спати потрібно на ліжку. Двоярусні конструкції або підлогу для цих цілей не підходять. Вважається, що під місцем для сну повинна вільно циркулювати енергія ци. Тому потрібно виключити будь-які перешкоди для її пересування.

Фахівці не радять захаращувати простір під ліжком

Стеля в спальні

Перед тим, як поставити ліжко, необхідно звернути увагу на стелю. Він повинен бути рівним.

Якщо розташувати спальне ложе над балками, господар ризикує знайти неспокійний сон. Подібні конструкції створюють відчуття загрози, що насувається. Якщо простір дозволяє, можна використовувати підвісну стелю.

Форма ліжка

Основні критерії — стійка і рівна. Хитаються металеві або скрипучі дерев’яні не підходять. Конструкції на сітках також не допустимі. Для двоспального ліжка потрібно купувати тільки цілісний матрац. Що складається з 2-х половинок вважається символом роз’єднання.

Увагу потрібно приділити і спинці ліжка. Вона додає виробу елемент захищеності.

розташування ліжка по сторонах світу

По одній з теорій існує взаємозв’язок між спрямованістю узголів’я і якістю життя в цілому і сну зокрема:

  1. південь. Стабільність ділового іміджу.
  2. південний схід. Пробудження внутрішніх ресурсів і допомога в досягненні цілей.
  3. схід. Безтурботний сон.
  4. північ. Осягнення суті того, що відбувається і розвиток інтуїції.
  5. північний схід. Активізація розумових процесів.
  6. північний захід. Залучення в життя хороших друзів.
  7. захід. Відмінний фізичний стан і посилення репродуктивної функції.
  8. південний захід. Вихід із самотності.

Єдиної думки щодо найбільш оптимальної для сну сторони світу немає

Північний схід і південний захід прихильники даоської традиції намагаються обходити стороною. У цих місцях потоки енергії не збалансовані. Можлива поява підвищеної тривожності і невпевненості.

Геомагнітні поля впливають на кожного індивідуально

В рамках експерименту з виявлення геомагнітних переваг прийшли до наступних висновків. Випробуваним пропонувалося спати на великому ліжку, яка дозволяє повернутися головою в будь-яку сторону. Втомлені люди воліли схід, тоді як емоційно перезбуджені — північ.

Форма стелі

Перш ніж обчислити оптимальне місце для ложа, потрібно вивчити верхнє покриття. Він повинен бути рівним. Розміщення ліжка під балками загрожує неспокійним сном. Такі конструкції створюють підсвідоме відчуття небезпеки, що насувається. При невеликому куті нахилу виправити ситуацію допоможе підвісна стеля.

Як правильно поставити ліжко в спальні

Відновити сили в кінці трудового дня буде набагато простіше, якщо ліжко в кімнаті розташована правильно. Сприяти комфортному сну буде якісний ортопедичний матрац з відповідним рівнем жорсткості. При виборі ліжка важливо враховувати і той факт, щоб вона поєднувалася з іншими меблями і декором кімнати. Розташування ложа буде відрізнятися в залежності від розмірів спальні, так як в хрущовці і панельному будинку кімнати абсолютно різні.

Вдале розташування ліжка в спальні

Як потрібно поставити ліжко в звичайній спальні

Ідеально, коли є окреме приміщення достатнього розміру, яке можна обладнати під спальню. Тоді можна не просто спробувати як-небудь впихнути ліжко або диван в умовах нестачі квадратних метрів, а ретельно продумати, як краще поставити ліжко в спальні, щоб вийшло зручно і виглядало красиво. Пропонуємо кілька варіацій розміщення з урахуванням інших елементів обстановки в кімнаті.

Порада: важливо не тільки розташування ліжка, але і її якість. Матрац теж сильно впливає на сон. Як його вибрати, ми писали в в окремій статті.

Щодо вікна

Коли експерти говорять про те, як можна поставити ліжко в спальні, майже ніколи не згадується варіант «узголів’ям до вікна». Така схема розстановки викликає занепокоєння, особливо в приватних котеджах-хіба мало через вікно забереться злодій. На другому і вище поверхах багатоквартирних будівель такий варіант практично виключений, але тривога зберігається. Розумною називають установку ліжка так, щоб вона перебувала паралельно віконного отвору або балкону на невеликій відстані від них.

Ще один допустимий варіант-поставити ліжко в спальні з балконом так, щоб він знаходився в ногах. Але пам’ятайте: якщо поставити ліжко занадто близько, від рам буде холодити, а кімнату не вийде залишити провітрюватися на ніч через протяги.

Щодо електроніки

Більшість експертів рекомендують максимально позбавити кімнату для сну від електроніки. Але, якщо без телевізора або комп’ютера не обійтися, не можна розміщувати їх поруч із зоною відпочинку. Подумайте, як поставити ліжко в спальні так, щоб вся техніка була якнайдалі від неї.

Щодо полиць, шаф

Всі важкі і грунтовні конструкції повинні бути подалі від ліжка. На стінці над спальним місцем варто розміщувати тільки легкі полички, щоб вони не викликали занепокоєння: важко спати, коли над тобою щось нависає. Шафа у витягнутій кімнаті правильніше розмістити навпроти ліжка, а в квадратній — в кутку. Так в приміщенні залишається більше місця. Винятком можуть бути тільки надійні полички, заздалегідь передбачені виробником. Приклад-комплект» фієста», в якому в узголів’я є полки для речей. Зверніть увагу, що вони не нависають над сплячим, тому безпечні, зручні і не стають причиною тривожності.

Щодо батареї

Чи можна розташовувати ліжко поруч з батареєю опалення? не можна. Справа в тому, що оптимальна температура для сну — 16°с.але, коли в приміщенні включають опалення, поруч з радіатором вона підвищується до 23-26°с, а вологість при цьому падає. Якщо спати поруч,то можуть виникнути проблеми зі шкірою, слизовими. Це в свою чергу призводить до ранніх зморшок, частих грві. Навіть в невеликій кімнатці намагайтеся витримати дистанцію не менше метра від батареї до ліжка.

щодо двері

Деякі вважають, що всі рекомендації, що розповідають, як потрібно ставити ліжко в спальні щодо дверей, — пережитки минулого. Багато в чому поради і правда спираються на правила фен-шуя, про які ми ще поговоримо. Але є одне пояснення, чому потрібно вибрати місце навпроти дверей: таким чином спляча людина зможе відразу жПомітити входить в приміщення, а значить, відчувати себе більш захищеним.

Рад багато-кого слухати?

Ви можете зустріти найрізноманітніші поради щодо облаштування спальні. Разом з тим краще прислухатися здорового розуму і власних відчуттів.

  1. якщо ліжко, розташована по діагоналі або поперек кімнати, з’їдає все корисний простір, то краще від цієї думки відмовитися.
  2. хороший індикатор-кішки. Вони дуже чутливі до протягів і електромагнітного поля. Не дарма їх запускали в порожню кімнату і дивилися, де вони знайдуть місце для сну.

У будь-якому випадку спочатку спробуйте поспати кілька днів на новому місці, і тільки потім кардинально міняйте інтер’єр.

Так само дивіться на новинки дизайну для спальні 12 кв м.

Не рекомендовані місця для ліжка

Наведені далі табу актуальні і з позиції феншуй, і з точки зору психологів. Правила підходять для квартир зі стандартним плануванням. У студіях, де кухня часто вплетена в канву житлового простору, вони можуть не працювати.

Ізножьем до дверей

В рамках слов’янської культурної традиції вважається поганою прикметою. Оскільки таким способом виносять тіла померлих з кімнати, люди намагаються уникати подібних аналогій. У мусульманстві, наприклад, поганим тоном є демонстрація непокритих ніг. Особливо це стосується старших. Тому таке розташування ложа в східних країнах неприйнятно. Згідно феншуй ця позиція сприятлива для проникнення негативної енергетики. Винятком є двері в гардеробну.

Ногами до дверей-сама небажана позиція для нічного відпочинку

Якщо перестановка ліжка не представляється можливою, рекомендують під час сну закривати двері. Перед дверним полотном бажано встановити ширму, а поруч габаритне кімнатна рослина з листям округлої форми.

У квартирах, побудованих за типом студії, часто відсутня стіна між спальнею і суміжною кімнатної. В цьому випадку ложе буде стояти ізножьем до дверей.

Деякі планування студій виключають можливість поставити ліжко в правильному місці

Узголів’ям до вікна

Ліжко, поставлена біля вікна, не має щільного зіткнення зі стіною. Цей факт на рівні підсвідомості викликає у людини негативні емоції. У такому положенні він не відчуває себе захищеним. До того ж, лежачи спиною до отвору, він візуально не контролює цей вхід в приміщення. Особливо це стосується панорамних конструкцій. Щоб прибрати почуття тривоги, рекомендують повісити в кімнаті щільні штори.

Доносяться з вікна звуки будуть відволікати під час сну

Влітку, коли багато хто воліє спати з відкритими вікнами, настільки близьке сусідство може дратувати. Шум вітру, світло ліхтарів, розмови перехожих — все це не сприяє повноцінному відпочинку. Навіть уві сні мозок продовжує обробляти інформацію, що надходить. У цій ситуації кожен шурхіт не дає організму повністю розслабитися.

Якщо ліжко стоїть не під отвором, але на не великій відстані, це положення також неправильно. Що йде від вікна холодне повітря загрожує розвитком простудних захворювань.

Альтернативний варіант розміщення ліжка біля вікна

На одній лінії між вікном і дверима

В невеликих апартаментах спальні часто за формою нагадують пенал. Спальне місце, розташоване таким чином, знаходиться на шляху руху повітряних потоків. Згідно феншуй ця ситуація несприятлива з позиції небажаного енергетичного впливу. З точки зору здорового глузду при провітрюванні утворюється сильний протяг.

Між вікном і дверима — одне з найбільш несприятливих розташувань

Примикаючи до стіни з дверима

Лежачи на ліжку, що знаходиться на одній стороні з дверима, складно побачити входить в спальню людини. Для цього потрібно або встати, або піднятися, що створює непотрібний дискомфорт. Коли немає повноцінного огляду входу в приміщення, неусвідомлено людина відчуває занепокоєння. У довгостроковій перспективі для чутливих людей це загрожує розвитком серцевої аритмії.

Психологи рекомендують ставити спальні меблі на максимальній відстані від дверей. При цьому дверний отвір повинен добре оглядатися. Якщо в приміщенні є вікно, бажано, щоб його теж було видно. При такому розташуванні місця для відпочинку людина перебуває в спокійному стані і впевнений в контролі над життєвими подіями.

Не знаходиться в полі зору двері-джерело підвищеної тривожності

Дизайнерська позиція дещо відрізняється. На думку гуру інтер’єрних композицій, не бажано щоб ліжко повністю проглядалася при відкритих дверях. Це порушує інтимність цієї зони.

Загальна стінка з санвузлом або кухнею

Спільна стіна буде пропускати звуки включеного холодильника або шум води в трубах. Робота побутової техніки також завадить повноцінному відпочинку. З огляду на, що кухня — територія активного проведення часу, сон може перериватися дзвоном миється посуду. Велика кількість розеток в цих зонах створює шкідливий електромагнітний фон, навіть в пасивному стані. Згідно з канонами феншуй настільки тісне сусідство з цими зонами сприяє витоку багатства і сили.

Щоб виправити ситуацію, потрібно придбати ліжко з товстою стінкою. Вона зменшить ступінь впливу небажаних шумів.

Сусідство з ванною кімнатою не доцільно

В центрі спальні

Одне з найбільш невдалих інтер’єрних рішень. При такому розташуванні у вироби немає необхідної опори у вигляді стіни або перегородки. Подібне розміщення негативно позначається на психіці. З точки зору ергономіки це положення ложа вважається не практичним. Воно» з’їдає » більшу частину функціонального простору.

Ліжко в центрі спальні перешкоджає створенню комфортної обстановки

Ізножье примикає до стіни

Крім того, що таке розміщення не зручно і недоцільно з позиції ергономіки, воно ще й шкідливо. Китайські практики стверджують, що спрямований на стіну погляд знижує життєвий тонус. Це також може негативно вплинути на кар’єрний ріст. Чим більше площа перед спальним місцем, тим краще стає якість життя. Одночасно з розширенням рамок свідомості, життя наповнюється новими можливостями.

Ізножьем до стіни — самий нераціональний варіант

Під похилим стелею

На підсвідомому рівні тисне на психіку людей. Лягаючи спати, людина кожен раз відчуває легке занепокоєння. Особливо це стосується приміщень з низькими склепіннями або гострими балками. Згідно феншуй енергія, відштовхуючись від гострих граней, негативно впливає на сплячого. З естетичної точки зору кімнатний простір виглядає порубаним, що не підходить для спокійної зони відпочинку.

Спальня під нахилом — не найкращий варіант

Виходом з цієї ситуації служить установка балдахіна. Під час сну людина знаходиться в оточенні 4 стовпів, які створюють відчуття безпеки і нівелюють негативний ефект від нависає стелі.

Секрети планування простору для сну

Підійдіть до планування інтер’єру спальні максимально серйозно / фото decorilla eleni psyllaski

Розташування ліжок в кімнаті – те, на що варто звернути увагу, ледь почавши вирішення питання, пов’язаного з плануванням розстановки конструкцій. Схід завжди вражав своїм підходом до життя: люди там орієнтуються більше не на закони, а на енергетичні потоки, які, на їхню думку, і впливають на багато сфер людської життєдіяльності. Є припущення, що людина без допомоги магів, екстрасенсів і провидців в змозі організувати вільний плин цього потоку, створивши в своєму будинку затишок і порядок.

Основні правила східних вірувань, регулюючі, як повинна стояти ліжко в кімнаті, свідчать, що:

  • під ліжком необхідно забезпечення простору, в якому могло б бути забезпечена безперешкодна циркуляція енергетичного потоку ци;
  • заборонено допущення скупчення надмірної кількості предметів навколо ложа, це всілякі дрібнички та прикраси, сувеніри і підвіски, розкидані речі;
  • при проживанні у двохярусному житло заборонено розташування над і під місцем сну туалету, ванної кімнати, газової плити;
  • якщо спальня має неправильну форму, і є відсіки, в них ставити ліжко не варто, оскільки ці місця призначені для побутових цілей, а не організації дозвілля;
  • правила сходу не передбачають можливість установки ліжка навпроти вікон і дверей, це відповідь на питання, чи можна ставити ліжко навпроти дверей;
  • дзеркала і ліжка – теж речі несумісні, якщо ви бажаєте грамотно спланувати обстановку, адже відображення тіла сплячого – не є добра ознака, а зловживання цимРозташуванням і зовсім може привести до хвороб;
  • варто стежити, щоб над ліжком не нависало ніяких сторонніх предметів, включаючи балдахіни, бра, полки, картини і люстри, а також інших предметів, пов’язаних з постіллю;
  • меблевий виріб повинен бути оснащений міцною спинкою, якщо вона відсутня, важливо примикання узголів’я до стінки;
  • у місця людського сну не повинні проходити рухомі маси у вигляді води, газу, парів.

Дотримуючись цих нехитрих правил, можна домогтися оптимального розміщення меблів, щоб вона перебувала на своєму місці, і забезпечити затишок в домі і спокій в душі.

Як правильно і раціонально поставити ліжко в спальні

Розташування ліжка, як з’ясувалося, грає головну роль в процесі формування обстановки в квартирі або будинку. Часом розставити меблі буває важко, тому що кімната має неідеальну форму, або меблевих конструкцій багато/мало. Крім того, кожен має свої переваги на цей рахунок: хтось любить прокидатися під перші сонячні промені, а хтось не може жити без напівтемряви, включаючи ранковий час доби.

Якщо ви любите світло вранці-поставте ліжко біля вікна, звичайно ж / фото videoblocks.com

Отже, як повинна стояти ліжко. Це залежить від кількох конкретних обставин. Якщо ви любитель променів вранці, варто задуматися про розміщення цього предмета меблів біля вікна. При цьому комод або шафа повинні розташовуватися в іншій частині кімнати. Якщо ви віддаєте перевагу прокидатися в умовах напівтемряви, ліжко необхідно поставити в» дальній кут», в який потрапляє найменша кількість природного світла. А інші конструкції можуть бути розміщені біля вікна, щоб денне освітлення потрапляло саме на них.

Як краще поставити ліжко? якщо кімната вузька, допустимо розташування ліжка уздовж однієї з довгих стін або ж поперек, біля вікна. Якщо поставити ложе по діагоналі, з’явиться враження, що кімната збільшилася в розмірах (візуально). Якщо вона оснащена двома виходами, ліжко ставиться так, щоб спляча людина могла спокійно спостерігати за двома дверима.

Якщо індивідуум не може похвалитися міцним здоров’ям, навряд чи варто розташовувати цю конструкцію навпроти дверей, вікна, якщо на ньому не встановлено достатнього утеплення і ущільнення. Після того як ліжко буде розташована в потенційно правильній області, необхідно спробувати поспати там, щоб оцінити особисті відчуття і враження. Якщо щось не влаштує, найдоцільніше зробити перестановку, тому що в пріоритеті міцний здоровий сон.

Кімнатна температура

Ви знаєте, яку температуру встановити в спальні? для гарного нічного сну температура в приміщенні повинна бути від 18 до 21 градуса цельсія. Також важлива вологість повітря, вона повинна бути від 40% до 60%. Ви можете виконати ці дві умови, наприклад, використовуючи кондиціонер і зволожувач повітря.

Відповідний матрац

Вибір матраца часто недооцінюється за рахунок каркаса ліжка. Але це неправильно, адже саме від якості матраца залежить якість сну. Хороший матрац — це матрац, підібраний з урахуванням індивідуальних переваг користувача, а також структури його фігури (ваги і зросту). На ринку представлено безліч типів матраців, найбільш популярними з яких є поролонові, пружинні і латексні матраци.

Безпека понад усе

Розташуйте ліжко в безпечному місці (а не даху;)) / фото helaine chardon http://architectureimg.com /

Потрібно дотримуватися цього принципу і робити це в декількох напрямках. По-перше, безпека місця розташування ліжка полягає в тому, щоб об неї не можна було вдаритися, поранитися. Тому не рекомендується ставити цей атрибут інтер’єру біля входу або по центру кімнати. По-друге, безпека розташування стосується і відсутності над ліжком певних предметів (стельових і настінних дзеркал, бра, світильників, картин, іграшок).

Техніка

Всілякі електричні пристрої, що ускладнюють тишу, слід залишити за дверима. Мова йде не тільки про телевізор, але і про мобільний телефон, від якого варто відпочити вночі (адже вдень ми користуємося ним досить часто). Більш того, принцип фен-шуй говорить, що електроприлади порушують гармонійний потік життєвої енергії.

Мітки: де поставити ліжко, як краще поставити ліжко, як поставити ліжко

Кімнатні квіти

Рослини також впливають на комфорт сну. У спальні найкраще ті, які насичують кімнату киснем, наприклад, сансевієрія, алое або орхідея (завдяки зворотному фотосинтезу вони здатні виробляти кисень навіть після настання темряви). Деякі навіть видаляють токсини з повітря (наприклад, крилатий квітка).

Як обставити дитячу

  • щоб дитина не отримала травми при активних іграх, не застудився, пуфи, стільці, подушки, валики вибрати з закругленими кутами, пружною оббивкою;
  • лежати, повзати – перекидатися — на м’якому, теплому підлоговому покритті;
  • «мультяшні» кольори, яскравих, чистих дуже подобаються дітям-сміливо використовуйте їх в інтер’єрі.

Для хорошого сну потрібна практична, функціональна ліжко, а також матрац з відповідною віку жорсткістю. Батькам треба звернути увагу, де знаходиться голова сплячої дитини:

  • схід. Влітку такий стан сприяє розвитку і росту, бадьорому пробудженню, душевному спокою;
  • північ. Знаходження паралельно магнітним лініям-гарантія гарного самопочуття, спокою, здоров’я;
  • південь – небажане розташування. Сон у малюка буде неспокійним, зросте схильність захворювань. Для зменшення негативу на спинку ліжка зі зворотного боку вішають невелике дзеркало;
  • захід. Місце для творчих, активних, емоційних особистостей.

Діти відчувають на інтуїтивному рівні сприятлива спальна зона, тому відчуття дитини треба взяти до уваги. Якщо батьки укладають спати в одному положенні, а вранці він лежить поперек ложа або ногами на подушці – є привід задуматися, переставити ліжко в напрямку, куди частіше він лежить головою.

Двоярусна конструкція зручна для дитячої. Правильно буде поставити її в кут або посередині довгої стіни. Сходи пристосувати збоку на торці або передній частині. Столи розташувати по сторонам.

Як в однокімнатній квартирі відокремити ліжко?

Облаштування та меблювання невеликих квартир і студій завжди на порядок вище за складністю, ніж для просторих приміщень, так як на маленькому просторі необхідно розмістити ту ж кількість предметів меблів, але при цьому зберегти функціонал і вільний простір для пересувань. Допомогти в цьому можуть три принципи:

  • зонування;
  • кольорове оформлення;
  • використання багатофункціональних меблів.

Спальні місця з вбудованими ящиками, навісні полиці, модульні меблі та оформлення в світлій кольоровій гамі сприяє візуальному розширенню простору укупі зі збереженням функціональності. Але найдієвішим методом, як розмістити в однокімнатній квартирі кухню, їдальню, спальню і вітальню без втрати цінних квадратних сантиметрів є саме зонування.

Відокремити спальну зону візуально від решти простору можна без будь-яких будівельних робіт по установці стін або перегородок. Виділити простір можна за допомогою штор або ширм, підійдуть також високі стелажі або комоди.

Розділити простір спальні можна не тільки за допомогою завіс, але і за допомогою контрастної обробки стін і підлогового покриття, граючи не тільки з колірною гамою, але і з фактурами.

До більш складних способів зонування відноситься установка перегородок або подіуму на підлозі. Але позитивним фактом є те, що подіум або перегородку можна перетворити в систему зберігання речей.

Варіанти розміщення

Планування житлового приміщення впливає на розстановку меблів. Оптимальне місце для ліжка залежить від площі кімнати і його особливостей.

Кімнати з панорамними вікнами

Більшість дизайнерів пропонують розташувати ліжко таким чином, щоб людині в лежачому положенні було видно віконну конструкцію. Цей спосіб можна взяти на озброєння, якщо з вікна відкривається гарний пейзаж. Якщо кімната розташована на південній стороні, то вранці в неї будуть проникати яскраві сонячні промені. Проблему можна вирішити за допомогою щільних штор.

Для північних зим характерні пориви вітру і мороз. Подібна погода може негативно відбитися на мікрокліматі кімнати. Додатково встановлена система опалення виправить ситуацію.

У прямокутній кімнаті

У такому приміщенні існує кілька способів розміщення спального ложе, серед них:

  • перпендикулярно довгастій стіні.Візуально кімната набуває правильні розміри, стає більш квадратної. З боків ліжка залишають прохід, решту вільного простору заповнюють меблями для персонального користування.
  • по діагоналі. Такий варіант не отримав величезної популярності. Він зручний тим, що забезпечує доступ до ліжка з двох сторін.
  • в ніші. Можна використовувати варіант, передбачений плануванням або спеціально зроблений. Розташування в ніші підходить для приміщення, яке одночасно виконує кілька функцій. Єдиний мінус-ліжко буде з трьох сторін оточена стінами.

Найбільш оптимальні варіанти розміщення ліжка в прямокутній кімнаті по відношенню до дверей:

  • у протилежному кутку;
  • уздовж несучої стіни;
  • узголів’ям до довгої стіни, по центру.

У маленькій кімнаті

У спальні з одним вікном ліжко розташовують узголів’ям до стіни навпроти віконного отвору. З кожного боку ліжка для сплячих залишають невеликий прохід.

Вікна на ніч прийнято завішувати шторами. Якщо є можливість, поруч з ліжком встановлюють тумби і вішають бра.

Для панорамної спальні

Останнім часом все більше людей вибирають для життя квартири-студії з панорамним видом. Для таких приміщень дизайнери вже встигли придумати оптимальні варіанти розташування ліжка.

Ліжко потрібно встановити так, щоб з неї було видно вікно. Особливо актуально це буде для тих, чиї вікна виходять на ліс, але не відкрите для сонця простір.

Загальні поради:

  1. якщо вікна кімнати виходять на південно-східну або південну сторону, то сонце буде зліпити прямо в очі сплячим вранці (особливо в південних регіонах). При установці ліжка навпроти таких вікон відразу ж подумайте про монтаж гардин.
  2. у північних регіонах холодну пору року не щадить жителів, а тому мінусові температури там встановлюються вже на початку листопада. Неякісні віконні рами можуть пропускати холод і вогкість в приміщення, що значно відіб’ється на мікрокліматі спальні (особливо якщо ліжко стоїть поруч з вікнами). Найкраще подбати в цьому випадку про якісний склопакеті і додаткової системі опалення поруч з ліжком.

Для невеликої і стандартної кімнати

Зазвичай в стандартних спальнях невеликого метражу є одне вікно. В цьому випадку найкраще присунути ліжко узголів’ям до стіни, яка розташовується перпендикулярно віконного отвору. З обох сторін від ліжка потрібно залишити рівні за розміром проходи.

Якщо побоюєтеся, що вночі вам в обличчя буде світити місяць, а вранці сонце, то придбайте темні шторки. Обов’язково встановіть поруч з ліжком невеликі приліжкові тумбочки і повісьте бра.

З балконом

У просторому приміщенні потік сонячного світла, велика кількість вільного повітря заряджає енергією. Для цього поставити ліжко паралельно балконних дверей, але не дуже близько до виходу, буде ідеально.

Враховуємо площу кімнати

Особливо складно зрозуміти, куди ставити ліжко в маленькій спальні. Якщо кімната більше 15 м2, і в житло є окрема спальня, правила легко дотримати. Але багато господарів змушені тулитися в тісних приміщеннях. Кімната може бути маленькою або вузькою і довгою, нестандартної форми. Особливо важко в разі, коли квартира однокімнатна. У таких ситуаціях складно вибрати правильне положення спального місця, але якщо постаратися, це можливо.

Відмінні риси ліжок з підйомним механізмом, їх переваги

У маленькій кімнаті важливо розташувати меблі так, щоб можна було вільно пересуватися, а дверцята і ящики нормально відкривалися. Бажано не поміщати багато предметів обстановки. Крім ліжка, потрібні тумбочки з двох сторін, шафа для зберігання речей. В крайньому випадку, коли ложе займає майже весь простір кімнати, його допустимо поставити в кут.

Складно розташувати ліжко у вузькій спальні за правилами. Кращим рішенням буде розміщення поперек кімнати. Це зробить приміщення більш квадратним і затишним. Проходи не повинні бути менше 60-70 см. Але іноді вузька спальня не допускає такого розташування. У такій ситуації можна поставити меблі уздовж довгої стіни або перед вікном.

Коли розміщують ліжко в однокімнатній квартирі, потрібно враховувати, що функції кімнати будуть варіюватися. Якщо при цьому в якості спального місця використовується саме ліжко, а не розкладний диван, краще рішення — зонувати приміщення. Меблі для сну при цьому потрібно відгородити ширмою, шторою, стелажем.

Як впливає розмір простору на розташування

Сучасне планування більшою мірою враховує ергономіку простору. У власників квартири не виникає питання, як поставити ліжко, при площі більше 15м2. Але старі забудови грішать маленькими, витягнутими, вузькими кімнатами і тоді це питання стає актуальним.

Від того, як поставите ліжко в спальні, залежить зручність пересування, сприйняття простору. Перед покупкою або установкою вже наявної ліжка в невеликих приміщеннях важливо попередньо провести ретельні виміри ліжка, габаритів кімнати. Для вільного пересування повинен залишатися прохід в 70 см.перш ніж вирішити, як поставити ліжко в маленькій спальні, накресліть план в масштабі з нанесенням зображення планованої меблів, залишаючи простір для орних дверей, стулок купе.

Як поставити ліжко у вузькій спальні? дизайнери пропонують розташувати її поперек кімнати в стороні від дверей, забезпечивши по сторонам місце для невеликих тумб зі світильниками. Коли місця зовсім мало, узголів’я розташовується у напрямку до вікна. Рекомендують встановити між вікном і узголів’ям екран ширму, завіси. Маленька, вузька спальня змушує встановлювати ліжко вздовж стіни. Для самотньої людини варіант може виявитися цілком зручним. Грамотний розподіл простору дозволить розташувати спальне місце з максимальним комфортом.

У просторій кімнаті дизайнери роблять ліжко центральним елементом, який часто стає своєрідною віссю симетрії для кімнати. В цьому випадку ліжко може бути встановлена навіть узголів’ям в кут, що робить її максимально захищеною, дає огляд двері в кімнату і забезпечує підхід до спального місця з двох сторін.

Геомантика і феншуй

Багато феншуй-майстри вважають, що не має такого важливого значення, яке місце розташування приймають люди під час сну по сторонах світу. Важливим фактором є дата їх народжень, а не те, як вони сплять

Головна проблематика в цій області спостерігається у сімейних пар, які мають різні дати народження, а займають одне спальне ложе.

Особливо вплив геомантики стає явним в моменти, коли у пари починаються незгоди. Але і це завжди можна залагодити, помістивши ліжко в місці проходження сильних потоків ци-енергій.

Крім того, до кінця не вивчено зв’язок геомантичного впливу на орієнтування ліжок і місце розташування тіл сплячих. Однак варто зрозуміти, що геомантика впливає на спочиваючих, але не на ліжку.

Інтер’єр кухні

На кухні розстановка меблів не менш важлива, ніж в інших приміщеннях. Саме тут присутні стихії вогню і води, які є ворожими один одному. Фахівці фен шуй рекомендують розділяти їх нейтральними предметами: між плитою і мийкою можна поставити невелику шафку з посудом або полиці. Холодильник найкраще розмістити з боку мийки, в північно-східному кутку приміщення. А ось плиту краще розмістити в південно-східному кутку, але так, щоб вона не стикалася зі стінами.

Стіл і стільці на кухні потрібно поставити таким чином, щоб ніхто з тих, хто сидить не виявився спиною до дверей, оскільки проходить крізь дверний отвір енергія буде не дуже сприятливо впливати на людину. Також не слід використовувати в оформленні кухні дзеркальні поверхні. Над головою у тих, хто сидить за столом не варто розміщувати полки для посуду і зберігання побутової техніки – коли над людиною нависає щось громіздке, виникає відчуття психологічного дискомфорту.

Важливе правило фен шуй – в приміщенні повинні бути присутніми тільки ті предмети, які мають відношення до кухні і постійно або періодично використовуються. Все стороннє тільки захаращує кухню і накопичує негативну енергію

Чим просторіше в приміщенні, тим легше циркулюють енергетичні потоки, сприяючи психологічному комфорту мешканців будинку.

Правила вибору підходящого місця

Людина третину життя проводить уві сні, тому спальне місце має бути зручним. Зазвичай рекомендується вибирати велике ліжко, особливо для подружньої пари. Предмет меблів стає центральним в інтер’єрі, займає багато місця. Відповідно, виникає проблема, як в спальні поставити ліжко правильно, щоб вона неЗахаращувала прохід, а сплячому було зручно.

Починати варто з вибору відповідного місця. При цьому важливо правильно розташувати ліжко щодо дверей, вікна, інших меблів. Є кілька базових рекомендацій, які допоможуть впоратися із завданням:

  1. рекомендується ставити спальні меблі узголів’ям до стіни. Це забезпечує вільний доступ до неї з обох сторін, що особливо важливо, якщо на ліжку сплять двоє.
  2. стіна не повинна бути суміжною з ванною або кухнею. Небажано, щоб над головою сплячої людини проходили труби, та й шум, що доноситься з цих приміщень, не дасть спокійно спати.
  3. місце біля вікна-теж невідповідний варіант для розташування в спальні ліжка. Шум з вулиці і протяги шкідливі для сплячої людини. Під вікном зазвичай розташовані радіатори опалення, які пересушують повітря і меблі.
  4. якщо в кімнаті є ніша або альков, правильніше поставити предмет меблів туди. Але в такому затишному на перший погляд «гніздечку» не повинно бути душно або тісно.
  5. іноді радять ставити ліжко в кімнаті так, щоб лежить на ній людина могла бачити двері. При цьому небажано направляти ізножье в її бік, у багатьох народів існує повір’я, що ногами до входу спати небезпечно.

Варіанти розмірів великих ліжок, їх основні плюси і мінуси

Перед тим як розташувати ліжко за цими правилами, потрібно врахувати розстановку інших меблів. Поруч з основним предметом обстановки бажано поставити тумби або столики. З кожного боку повинен залишатися прохід не менше 60 см. Небажано, щоб поруч зі спальним ложем або над ним нависали полки або високі шафи. При виборі місця для ліжка потрібно враховувати, наскільки рівна підлога. У деяких старих будинках він може бути під ухилом — в подібній ситуації узголів’я повинно розташовуватися вище ніг.

Найкраще розташування ліжка — узголів’ям до стіни, на якій немає вікон. Бажано ставити спальні меблі навскоси від дверей.

Ліжко рекомендується ставити узголів’ям до стіни

Небажано, щоб стіна була суміжною з ванною або кухнею

Місце біля вікна — не дуже вдалий варіант для розташування ліжка в спальні

Якщо в кімнаті є ніша або альков, можна поставити меблі туди

Не варто направляти ізножье ліжка в бік дверей

Грамотне розташування

В давні часи ліжко ставили на тому місці, яке сподобалося кішці. Зараз кішкам довіряють менше, тому розроблені інші теорії, засновані на думках фахівців і представників вчення феншуй.

Планування житлових будівель не завжди дає можливість розташувати меблі з урахуванням рекомендацій знаючих людей. Наприклад, не варто використовувати в якості спальні кімнату, де вікно розташоване навпроти дверей.

Зонування вітальні

При оформленні спальні-вітальні напрошується закономірне питання – як заховати ліжко, щоб не порушити цілісність гостьового інтер’єру. Нікому не хочеться, щоб його «свята святих» перебувала на загальному огляді.

Найпростіше, що можна зробити – відгородити ліжко ширмою від решти простору. Однак такий спосіб не завжди є доречним. Часто ширма або фіранки не вписуються в дизайн і стиль інтер’єру.

Також можна відокремити ліжко від вітальні за допомогою м’якого дивана, якщо поставити його в підніжжя. Диван перетягне на себе увагу і нікому вже не захочеться сідати на ваше ліжко замість м’якої софи.

Використання ніш — також відмінний варіант. Альков може закриватися за допомогою фіранок, скляних дверей, японських штор – варіантів маса. У той же час закривши його, ви створите ілюзію цільної кімнати, такий, ніби там і немає ніякого ліжка.

Дві в одній кімнаті

Нечасто сім’я (особливо молода) має можливість виділити для кожної дитини по кімнаті. Традиційно зустрічаються дитячі, влаштовані відразу для двох. Отже, напрошується питання, як же розставити два односпальні ліжка в такій спальні:

  • прекрасним варіантом стане розташування ліжок паралельно один одному. Між ними можна поставити тумбочку, умовно розділяє особистий простір кожного з членів сім’ї. Такий варіант використовується найчастіше, оскільки дозволяє нікого не образити.

  • якщо кімната вузька і довга, можна поставити ліжка один за одним уздовж більш широкої стіни. Таке розташування ще більше її витягне, однак і заощадить дуже багато вільного простору в центрі приміщення.

Краще не встановлювати ліжка в кутах кімнати, оскільки це може негативно вплинути на психіку дітей, викликати у них необгрунтовані страхи, спровокувати фобію щодо темряви.

У великому будинку

В приватних будинках спальні зазвичай розташовуються на другому поверсі. Господарі відчувають себе так набагато спокійніше. Кімната розташована далеко від вхідних дверей у відносній безпеці. Але і тут є свої підводні камені.

Останнім часом особливою популярністю користуються спальні, під які повністю переобладнаний мансардний поверх. Вони розташовуються прямо під дахом, зазвичай оснащеної вікнами. Установка ліжка в подібних кімнатах часто викликає труднощі, оскільки невідомо, як вдало поставити ліжко під скошеним стелею.

Багато дизайнерів ставлять ліжко прямо під мансардним вікном. Такий вихід вдалий з естетичної точки зору, проте не з позиції поліпшення сну. Будь-які природні зміни типу дощу або снігу неодмінно потривожать спокійний сон власника спальні. Набагато краще поставити ліжко біля високої стіни ізножьем до центру, а під таким вікном встановити письмовий стіл. В такому випадку навіть не буде потрібно підбирати фіранки, вони стануть не потрібні.

В іншому ж при виборі оптимального варіанту розташування ліжка варто керуватися звичайними правилами, наведеними вище.

Як не можна ставити ліжко в спальні

В процесі пошуку оптимального місця для ложа не можна розміщувати його таким чином:

  • спинкою до віконного отвору. Світло і доносяться звуки будуть заважати нічному відпочинку. Оптимальним виходом з цієї ситуації стануть щільні штори на вікнах;
  • навпроти дзеркальної поверхні. Дзеркало буде назад повертати негативну енергію сплячим;
  • навпроти входу. Людина буде відчувати себе незахищеним;
  • навпроти стіни туалету або ванної. Доносяться звуки зливається води будуть заважати спати;
  • на одній стороні з входом, коли двері заважає огляду. Подібне місцезнаходження викличе почуття тривоги, так як людина не буде бачити, хто заходить до нього в кімнату;
  • на одній стороні з дверима. Уникати такого положення ліжка варто, якщо кімната є прохідною і інші члени сім’ї можуть порушити спокій сплячого, входячи без попередження;
  • мати спільну стіну з кухнею. Якщо спинка стоїть біля стіни, що примикає до кухонного приміщення, то тепло і звуки, що виходять звідти, будуть заважати спати;
  • під низькою або похилою стіною. Мешканці спальні почнуть перебувати в стані тривоги, так як таке планування почне тиснути на них енергетично.

Ліжко біля вікна

Також не рекомендується ставити ізножье впритул до стіни або вішати масивну люстру та інші предмети прямо над головою сплячих. Подібне розташування освітлення викличе дискомфорт і відчуття тривоги.з огляду на перераховані вище рекомендації, буде набагато простіше створити в спальні оазис спокою і гармонії. Налагодити відносини в родині і перестати турбуватися по дрібницях дозволять рекомендації з техніки фен-шуй.

Розташування ліжка в спальні

Небажані предмети

Світло екранів мобільного телефону, планшетів, ноутбуків викликає порушення навколосуточних біоритмів. Переглянувши перед сном електронну пошту, є ризик заробити безсоння на всю ніч.

Стимулюючі, тонізуючі ефірні масла (жасмин, лимон, розмарин, м’ята) діють збудливо на мозок. Такими ароматами краще користуватися в денний час.

Стару подушку замінити на предмет з екологічно чистих матеріалів, з хорошою підтримкою шиї. З огляду на позу, до якої звикли, особливості здоров’я: наявність алергії, апное, купуйте зручний аксесуар спокійних пастельних тонів.

Переставивши телевізор в іншу кімнату, ви перестанете бездумно дивитися телепередачі на сон прийдешній, коли не помічаєте, як пройшли години дорогоцінного відпочинку. Засипати під світиться і бубнящий ящик-шкідлива звичка.

Сніданок в ліжку-романтично, мило. Закінчується банальними, непотрібними запахами, плямами, крихтами.

Самий наворочений тренажер перетворюється поступово в вішалку для речей. Знайома картина? знайдіть йому інше місце в квартирі. Захаращена спальня заряджена негативною енергетикою.

Якщо немає можливості виділити кімнату підКабінет, письмовий стіл з комп’ютером розміщують куди доведеться. Але не там, де ви спите. Психологи кажуть, що він вносить відчуття неорганізованості і завантаженості, заважає розслабитися.

Від розташування ліжка залежить емоційний стан, психологічний настрій сім’ї, душевність інтимних відносин. Створіть свій оазис спокою і гармонії, проводите третину життя з комфортом. Хороший сон — це здоров’я, працездатність, бадьорість на весь день, а також запорука краси і успіх в спілкуванні.

Як розставити меблі в маленькій спальні

Всі вищеописані правила застосовні для більшості інтер’єрів, але що робити, якщо ви не знаєте як поставити ліжко в маленькій спальні? у такій ситуації потрібно правильно розставити всі елементи, щоб при цьому можна було безперешкодно пересуватися.

Простір навколо ліжка може бути заповнений нішами для речей, область під нею може використовуватися для зберігання постільної білизни.

У пошуку оригінальних рішень того, як повинна стояти ліжко в спальні, можна розглянути такий варіант як створення подіуму, який підніме її, і додатково стане місцем для зберігання речей.

Інша можлива ідея — трансформуються меблі, яка хоч і коштує дорого, але для деяких є знахідкою.

Популярні готові варіанти не підійдуть для мініатюрного планування, зате вітаються модульні варіанти.

Щоб розставити меблі у вузькій спальні, необхідно проявити творчий підхід. Наприклад, якщо ви вирішили поставити комп’ютерний стіл, який не підходить по довжині. Це не привід відмовлятися від ідеї, чому б його не розташувати в спальні щодо стіни, але поставивши перпендикулярно. А туалетний стіл можна об’єднати з тумбою.

Ліжко у вузькій спальні повинна розташовуватися відносно довгої стіни. Це допоможе візуально обіграти кімнату. Але в тому випадку, де відстань до стіни буде менше ніж 70 см, такий варіант не розглядається.

Мало зробити хороший ремонт і придбати дорогі і якісні меблі – потрібно знати, як правильно розставити меблі в спальні, для того щоб знаходження в кімнаті приносило задоволення.

Важливо продумати, як це зробити з першого разу, щоб потім не повертатися до перестановки. Поради, описані вище, допоможуть знайти оптимальне місце для кожного елемента меблів

Правила здорового сну

Хороший повноцінний сон багато людей вважають розкішшю. Прокидатися з посмішкою-мрія для багатьох. На якість сну впливає не тільки розташування ліжка, але і матеріал, з якого вона зроблена, фурнітура, якою доповнена, а також характеристики матраца.

Важливою складовою є загальна обстановка спальні. Температура в цій кімнаті повинна триматися на рівні 22-24 градусів, оскільки саме такий температурний режим багатьма лікарями вважається оптимальним.

Важливо стежити і за тим, щоб кімната була досить провітрена. Перед відходом до сну обов’язково потрібно відкрити вікна на 15-20 хвилин, щоб повітря як слід циркулював в спальні. Однак варто зауважити, що безпосередньо спати з відкритим вікном — не найкраща ідея:

  • по-перше, протяг погано позначається і на якості сну, і на здоров’я власників спальні. Людину може просто продути, і вже тоді ні про який комфорт не піде й мови.
  • по-друге, шуми, що доносяться з вулиці, негативним чином позначаться і на здатності заснути, і на можливості впасти в стадію глибокого сну. Звичайно, прокидатися під спів птахів – не найгірший варіант, але явно не о третій годині ночі. До того ж звуки, що видаються комахами, б’ються під вікном кішками, гуляючої молоддю «з’їдають» всю красу ранкового пробудження з першими півнями.

Якщо завести розмову про якість ліжка, варто відзначити кілька істотних деталей. Ліжко повинна бути добротною і стійкою, не хитатися. Підсвідомо людина буде відчувати себе в безпеці, розташувавшись на такій конструкції, не буде боятися впасти. Не обов’язково купувати наддорогу ліжко, досить перевірити, щоб вона міцно трималася на ніжках.

Матеріал, з якого виготовлений каркас, повинен бути приємним на дотик. Наприклад, багато хто відзначає, що на залізних ліжках холодно спати. Якщо уявити, що людина може випадково доторкнутися до такої підстави під час сну, неважко зрозуміти, що він відразу ж прокинеться і, можливо, більше не засне.

Ліжка з дерева більш зручні для сну, особливо якщо вони оснащені широким м’яким узголів’ям.

Ширина ліжка варіюється, але слід переконатися, що на ній буде зручно спати. Проаналізуйте свої звички. Якщо ви звикли відпочивати на спині, розкинувши руки і ноги, варіант вже 120 сантиметрів в ширину вам явно не підійде.

Вибираючи матрац, віддавайте перевагу безпружинним ортопедичним варіантам або матраців, конструкція яких складається з незв’язаних пружин. Часто потенційним покупцям пропонують «випробувати» майбутнє ложе прямо в магазині. Не нехтуйте цією можливістю. Так ви можете вибрати оптимальну жорсткість матраца, комфортну саме для вас. Дане правило особливо відноситься до людей, що займаються, в основному, сидячою роботою, а також до тих, у кого є проблеми з хребтом або з опорно-руховою системою в цілому.

Подушка, ковдра та постільна білизна також відіграють важливу роль. Товсті пухові ковдри пішли в минуле, їм на заміну заступили сучасні моделі, створені з використанням новітніх нанотехнологій. Багато з нових ковдр не перешкоджають вільній циркуляції повітря і тіло під ними «дихає». Висоту подушки вам допоможе підібрати консультант в ортопедичному магазині. Вам також можуть запропонувати спробувати полежати на ній, подивитися, чи достатньо вона для вас висока і чи достатньо жорстка.

Новітні матеріали сприяють хорошій вентиляції під час сну і можна не боятися спітніти і прокинутися від того, що подушка промокла наскрізь.

Шовкова постільна білизна красиво виглядає тільки в кіно. У реальному житті спати на ньому дуже незручно. Рекомендується вибирати батистові або ситцеві комплекти. Вони чудово підійдуть як для зими, так і для літа, створюючи атмосферу, що сприяє здоровому сну.

Купуємо матрац

Тут краще покластися на свої відчуття. Прийдіть в салон, полежіть п’ять хвилин на вподобаному в позі для сну. Нехай з боку виглядає безглуздо, але, оскільки поверненню, обміну товар не підлягає, постарайтеся відразу зрозуміти, чи зручний він для вас. При належному догляді він прослужить довше, збереже первісну форму. Для цього потрібно перші три місяці перевертати один раз в тиждень, потім повторювати кожен сезон.

Підбираємо підставу

Це рама, на яку встановлюють ламелі (смуги, пластини з дерева). Є з пружинами і металевими гратами, але вони поступаються в ортопедичних властивостях. Для економії простору можна додати в основну частину висувні ящики, потаємні відділи.

Розмір і форма

При виборі довжини – враховувати зростання: мінімальний запас для комфорту починається від десяти сантиметрів. Для визначення ширини потрібно лягти, закинувши руки за голову, розправити лікті. Досить вільно на своїй половині-ліжко можна купувати.

Стандартний прямокутник-практичний, раціональний. Оригінальність у вигляді круглої, овальної, дугоподібної форми доставить незручності: місця займає більше, постільна білизна доведеться шити індивідуально.

Важливі деталі

Крім вдало розміщеного ліжка на якість відпочинку впливають різні дрібниці. Дизайнери радять дотримуватися наступних правил:

  • підхід до двоспального ліжка повинен бути з кожного боку. Ідеальна відстань для проходу не менше 70 см. Якщо з однієї зі сторін стоїть туалетний столик, то відстань збільшують до 1 м.
  • розмір ліжка повинен гармоніювати з площею кімнати. У маленькому приміщенні безглуздо буде виглядати величезна ліжко і навпаки.
  • найбільш поширений розмір ліжка 1,4 х 2,0 не входить до переліку прийнятних розмірів згідно з лінійкою геоманта. Оптимальними вважаються розміри: 1,5 х 2,2 м; 1,9 х 2,2 м; 2,2 х 2,2 м.
  • ніжки і спинка біля ліжка не повинні бути занадто високими.
  • по висоті ліжко вибирають на 7 см вище рівня колін і на 10 см більше зростання.
  • односпальну конструкцію розміщують в кутку, між дверима і вікном.
  • у спальні не повинно бути зайвих речей. Вони заважають повноцінно виспатися і вбирають негативну енергетику.
  • якщо кімната виконує одночасно кілька функцій, наприклад, вона ще й кабінет, то в лежачому положенні відпочиваючий не повинен переглядати робочу зону.
  • високі шафи в спальні краще не ставити. Вірять, що на підсвідомому рівні людина боїться їх падіння і відчуває напругу.
  • для тих, хто любитьПочитати перед сном, рекомендується встановити приліжковий світильник. Це зручно. Не потрібно буде вставати і вимикати світло після прочитання цікавої літератури.
  • утримайтеся від використання занадто важких ковдр, вони заважають повноцінному сну і ускладнюють вільну зміну пози.
  • форма, наповнення і розмір подушки впливає на якість сну. Висота повинна бути дорівнює ширині плеча. Бажано, щоб в подушці було поглиблення для голови.
  • на двоспальному ліжку обов’язково повинен бути єдиний матрац. Два маленьких створюють умовну межу між обранцями. Надалі, відносини між подружжям можуть зіпсуватися.

Якщо дотримуватися цих простих рекомендацій, часу на сон знадобиться менше. У кімнаті будуть створені всі необхідні умови для релаксу. Повноцінний відпочинок сприятливо позначається на психологічному і фізичному здоров’ї.

Планування кімнати згідно древньому вченню

Перше говорить про дотримання чистоти. Бруд, пил і зламані речі, що не піддаються ремонту, засмічують простір і не дають пробитися енергетичним потокам. Тому від них потрібно негайно позбавлятися. Якщо на підлозі, стелі або стінах є забруднення, які не видно оточуючим, але відомі господарям, це не знімає правила негативного впливу – прибрати їх потрібно обов’язково.

Друге правило-продумана розстановка меблів. А головний її атрибут в спальні-ліжко. Тому спальне місце по фен-шуй організовується ретельно.

Відмовтеся від складний витіюватих конструкцій з безліччю зчленувань і кріплень. Матрац відразу купите загальний, щоб сімейний потік щастя не ділився. Варто відмовитися від пружинних підстав, тонких ніжок і моделей без узголів’я – захист тімені обов’язкова, так як через нього проходить один з найважливіших потоків.

Місце для спального місця також вибирається не випадкове. П’ять правил установки:

  • узголів’я захищене і встановлено до стіни, за якою немає поточної води (ванна, душова, кухня, туалет) – інакше це провокує витік любові;
  • стихія повітря під час сну не контактує з головою – якщо вікно або батарея розташовуються поруч, завішуйте місце щільними шторами;
  • підхід можливий з обох сторін;
  • спальне місце розташовується так, щоб під час сну ноги не були звернені до дверей;
  • не допускайте відтоку енергії під час сну – не розміщуйте біля ліжка дзеркала або відображають поверхні.

Останній пункт стосується і стель. Адже якщо подружжя бачить відображення себе, особливо в повний зріст, це загрожує зрадами. Зупиняйтеся на матових варіантах без відбиваючого глянцевого ефекту.

Третє правило стосується концепції підходу фен-шуй до стелі. Він робиться прямим і рівним, тому що покатості зміщують енергію в неправильне русло. Не повинно на ньому бути і нерівностей-тріщин, відколів, швів або балок. Якщо вони все ж є, їх нейтралізують, завішуючи декоративним відрізом тканини.

І четверте правило говорить про неприпустимість стороннього в спальні. Тут немає місця гучним приладів, що живляться електрикою-комп’ютери, телевізори, магнітофони і навіть кондиціонери слід прибрати. Енергія грошей, укладена в сейф або в робочий ноутбук, також не може перебувати тут. Переміщайте предмети в інші кімнати, поки спите.

Приміщення з двома вікнами

Цікавий дизайн кімнати можна зробити, якщо в ній два вікна. Розташування ліжка тут залежить від того, на якій стіні знаходяться ці вікна. Якщо вони розташовуються на одній стіні, то найкраще поставити ліжко між ними.

Коли вікна на сусідніх стінах, правильніше розташувати ліжко навскоси від них. Причому узголів’я розміщуйте поруч зі стіною, в якій немає дверей. Такий варіант найкраще сприяє спокійному відпочинку без зайвої тривожності.

Спати в приміщенні з панорамними вікнами варто тільки в теплому кліматі, інакше вночі ви будете мерзнути. Ліжко в цьому випадку рекомендується розташувати узголів’ям до стіни, яка знаходиться навпроти вікна.

Поради астрологів

Північ – царство меркурія, покровителя торгівлі, змі, комунікацій. Він підтримує в навчанні, покращує запам’ятовування, мова, допомагає бажаючим зміцнити авторитет на роботі, вдома, серед оточуючих. Недолік — є ризик набрати зайву вагу.

Східний напрямок — найбільш універсальний. Сонце — це соціальний символ, але якщо немає визнання суспільства, воно занурює в егоїзм (на низькому рівні), або веде до набуття самодостатності (на високому).

На південний схід (покровителька-венера) сплять недостатньо сексуальні жінки, які мають складні відносини з чоловіками. Можливо, вони будуть відчувати себе більш привабливими, чарівними.

Марс-планета війни-управляє південною частиною. Ставити ліжко узголів’ям в цю сторону заборонено. Однак ті, у кого недолік сміливості, занепад фізичних сил можуть деякий час спати для придбання почуття безпеки і захисту. Тривалий сон веде до зростання агресії, занепокоєння.

На південний захід лягають, коли проводять очищення на убуваючу місяць, приймають препарати, що виводять шлаки, або якщо людина хоче спілкуватися з потойбічним світом. Керуюча планета раху схиляє до зловживання алкоголем, застосування наркотиків, доводить до божевілля.

Розташування ліжка в спальні узголів’ям на вест — для займаються йогою, що проходять цикл голодування. Сатурн протегує тим, хто хоче стати філософом, аналітиком, знайти смирення. Негативний вплив — він прискорює старіння.

Проблем з молоком у годуючих матерів, захворювань шлунка не буде, якщо повернутися на північний захід, яким керує місяць. Налагодяться відносини з дітьми, до них прийдуть співчуття, доброта. Незвично, але факт: насняться цікаві, запрограмовані сни, в яких можна отримати інформацію про себе, інших людей, події.

Красиві приклади в інтер’єрі

Як видно, в даній спальні прекрасно виконані умови того, що над ложем нічого не повинно нависати. Спати в такій кімнаті буде солодко і спокійно.

У цій кімнаті ліжко відокремлена від віконного отвору широким м’яким підставою, яке відмінно справляється з роллю стіни. Ця планка одночасно захищає і від протягів, і від світла.

Така постановка ліжка в кутку відмінно підходить для маленької спальні. Ліжко відокремлена від навколишнього оточення за допомогою фіранки, що наштовхує на думки про те, що ліжко – частина суміщеної спальні-вітальні.

Ще один приклад ліжка у вітальні. Вона відокремлена за допомогою скляної перегородки, яка прекрасно розділяє простір кімнати.

Стаття розкриває основні питання: як поставити ліжко в спальні, як повинна стояти ліжко в спальні, як правильно поставити ліжко в спальні, як ставити ліжко в спальні, як повинна правильно стояти ліжко в спальні, як розташувати ліжко в спальні, як правильно ставити ліжко в спальні, як правильно розташувати ліжко в спальні, як краще поставити ліжко в спальні. Якщо у вас виникли якісь питання, не соромтеся, без сумнівів звертайтеся до нас за допомогою коментарів або зворотного зв’язку.

Исходники