Дитяча спортивна стінка своїми руками. Комплектація спортивного комплексу

128

Дитяча спортивна стінка своїми руками. Комплектація спортивного комплексу

Спортивна стінка для дітей в квартиру може включати різноманітні елементи. Можливість їх установки залежить від фінансових можливостей і побажань власника, віку дітей, габаритів приміщення, в якому вона буде встановлена в подальшому. Куточок складається з багатьох елементів, головні з яких описані нижче.

Шведська стінка

Це найголовніша частина комплексу і його основа. Виглядає стінка як сходи. На ній дитина може займатися гімнастикою, лазінням. Головне достоїнство таких сходів в тому, що вона невеликого розміру.

Турнік

Він потрібен для занять, які допоможуть зміцнити м’язи спини і преса. На ньому можна висіти і розгойдуватися, що сподобається дітям. Турнік може входити до складу шведської стінки. Існує можливість закріпити його окремо.

Порада: турнік не займатиме багато місця, і ним зможуть користуватися всі члени сім’ї, якщо його закріпити в дверному отворі.

Гімнастичні кільця

Їх можна прикріпити окремо до стелі, а також підвісити на рукохід або турнік. Діти їх дуже люблять і зазвичай починають освоювати спортивний куточок саме з них.

Рукохід

Являє собою горизонтальну сходи. Вона встановлюється на висоті і кріпиться до протилежних стін. Іноді її прикріплюють до стійок спортивного куточка. Рукохід доповнюють кільцями. Для хлопчаків можна підвісити боксерську грушу.

Канат

Він подобається дітям, на ньому вони можуть приємно і корисно проводити час. Вправи на канаті розвивають м’язи майже всіх частин тіла: рук, ніг і спини. Діти старше двох років люблять займатися на канаті або висіти на ньому, дертися вгору.

Трапеція

Підвішена на мотузки перекладина. Її можна прикріпити окремо до стелі або турніку. На трапеції можна висіти і гойдатися.

Мотузкові сходи

Вона відмінно розвиває спритність, адже дертися по ній досить важко.

Боксерська груша

Кріпиться до стелі, а також її підвішують до турніка або рукоходу. Боксерська груша більше подобається хлопчикам, але також її можна встановити і для дівчаток.

Гойдалки

Вони відмінно підійдуть для відпочинку. Діти можуть відпочивати на гойдалках або читати книгу в гамаку.

Похила лава

Вона підходить для занять, спрямованих на зміцнення м’язів преса. Лава закріплюється за одну з перекладин шведських сходів.

Як самому зробити шведську стінку з дерева. Підготовчі роботи

Перш ніж виготовляти обладнання, треба знати потрібний порядок робіт і підготувати пиломатеріали. Перш ніж купувати стійки, потрібно обміркувати варіант їх зміцнення, а якщо є можливість, придбати додаткові стійки. Щоб поперечини надійніше зміцнювалися, потрібно закругляти куточки і виготовити виїмки. Зміцнювати поперечини до стійок треба під кутом в 81 градус. Дане положення зможе забезпечувати надійність виробу, сам виріб зможе витримати достатню масу.

Зазвичай шведську стінку власними руками виготовляють із соснового пиломатеріалу і живців. Скріплювати стійки і поперечини потрібно за допомогою меблевих болтів. Такі болти надійно можуть утримати виріб і витримають величезні навантаження. З кожного боку треба застосовувати 4-5 болтів.

Тепер потрібно підготувати сходинки. Як сходинок можна користуватися готовими живцями від лопат, з відповідними діаметрами. Треба вибрати ширину сходів, нарізати матеріал, в головних стійках за допомогою дрилі виготовити отвори, в яких вставляться сходинки. Глибина всіх отворів повинна бути однаковою.

Тепер треба обробляти поверхні. Виріб можна пофарбувати лаком або кольоровою фарбою. Можна створювати різні колірні комбінації, намалювати на стійках візерункові малюнки. Щоб виріб був більш міцним, треба гарненько прогрунтувати всі частини. Краще фарбувати стінку в 2 шари.

Правила зміцнення вироби до стінки такі. Потрібно використовувати металеві куточки, щоб прикріпити обладнання до стіни. До кожної стійки на різних висотах потрібно прикручувати кріпильні деталі, їх кількість повинна становити близько 3 штук. На стіні заздалегідь потрібно просвердлити отвори, в які потім треба вбити анкерні болти.

Для звичайних вправ на шведську стінку потрібно підв’язати просту, стандартну сходи до стельової балки. Розміри шведської стіни повинні бути такими.

  • проліт по поперечинах – довжина поперечини) — 810-910 мм.

Шведська стінка своїми руками на вулиці. Як зробити шведську стінку своїми руками?

У будь-якому віці дуже важливо підтримувати своє здоров’я. Зараз є дуже багато тренажерних залів, але проблема в тому, що у деяких немає можливості і часу відвідувати їх. Відмінним варіантом є виготовлення власними руками шведської стінки для будинку. Використовувати таку саморобну стінку можна як дорослим, так і дітям.

Необхідні інструменти

Щоб облаштувати спортивний куточок, потрібні такі елементи:

  • пиломатеріали (2 головні дерев’яні стійки мають довжину 2 м, і 2 поперечини, що мають довжину 0,8 м);
  • 1 лист березової фанери, має товщину 13 мм;
  • щоб виготовити боковини, треба скористатися сосновими рейками, мають довжину 231 см, ширину – 13 см і товщину 3,6 см;
  • матеріали для поперечин – можна скористатися живцями для лопат і гарненько їх обробити, знадобиться 12 держаков, кожен з яких має діаметр 4 сантиметри;
  • якщо потрібно виготовити дитячі поперечини, то краще скористатися живцями, що мають довжину 121 см;
  • кріпильні деталі – болти для меблів, металеві кути або анкери, дюбелі, шурупи;
  • матеріали для оброблення поверхні – морилка, кольорові фарби, лак, ґрунтувальний матеріал, наждачний папір;
  • інструменти-електричний дриль – можна використовувати ручний коловорот), шуруповерт, ключі, викрутки, перфоратор або ударний дриль з побідитовими свердлами, коронки по дереву (особливі свердла, що мають великий діаметр), електричний лобзик, набір пилок по дереву, ручна електрична шліфувальна машина.

Шведська стінка з поліпропіленових труб своїми руками. Гімнастична шведська стінка з поліпропіленових труб

Гімнастична стінка зроблена своїми руками за вартістю виходить приблизно в 10 разів дешевше ніж покупна. Хоча від покупної мало чим відрізняється. Не потрібно бути великим фахівцем в пайку труб, щоб зібрати її з поліпропіленових труб. Цю шведську стінку я зробив для своєї дитини. Вона здатна витримати до 80 кілограмів, що цілком прийнятно, для дітей шкільного віку.не мені вам пояснювати як корисна гімнастика для дітей, особливо для зміцнення м’язів хребта. А ціни на такі гімнастичні установки залишають бажати тільки кращого…ці критерії і штовхнули мене задуматися і зробити цю стінку з поліпропіленових труб для для сина.

Син намалював малюнок, він давненько хотів таку.

Приступаємо до роботи

Що знадобитися:

  • труби дюймові, діаметром 33 мм.
  • фітінг до труб.
  • паяльник для поліпропіленових труб.
  • фарба при бажанні.

Розрахувати вам доведеться все самому під ваші запити. Врахувати висоту стелі і т.п. Речі.як ви все розрахували, нарізаємо заготовки. І приступаємо споювати вузли. Можна заздалегідь видалити чорну маркування з труб спиртом, щоб потім цього не робити. Але можна звичайно стерти її і в кінці-гірше не буде.

На все про все у мене пішов десь годину і стінка була готова. Пайку рекомендую проводити на відкритих ділянках, так як все це моторошно смердить, якщо ви довго працюєте. Так само обов’язково використовуйте робочі рукавички-паяльник дуже гарячий і ви обов’язково обпечетеся, якщо маєте не великий досвід в зварюванні поліпропіленових труб.зверніть увагу, що всі кінці труб запаюються заглушками.

Підстава я пофарбував в синій колір. Щоб переходи були рівні-використовував малярський скотч.

Кріпитися гімнастична шведська стінка наступним чином. По всій довжині з боків в трійниках робимо отвори. З тильного боку підставляємо попередньо нарізані і пофарбовані шматки тієї ж труби і прикручуємо до стіни довгими болтами. У стіні перед цим робимо отвори з пластиковими вставками.

Гімнастичні кільця так само зроблені з труби. Щоб їх загнути в кільце, потрібно нагріти трубу по всій її довжині, і використовуючи типу шаблону трубу широкого діаметру, остудити. Далі споюємо перемичкою.канати купив, тут нікуди не дінешся.дитині дуже подобатися-він просто в захваті!

Шведська стінка з дерева розміри. Шведська стінка своїми руками

для виготовлення шведської стінки своїми рукамиМожна використовувати дерево або метал. Кожен з цих матеріалів має свої недоліки і переваги. Шведська стінка дерев’яна органічно впишеться в будь-який інтер’єр, це легка, екологічна конструкція.

Сходи з металу міцніша, здатна витримувати велику вагу дорослої людини, не кажучи про дитину. Але виготовлення шведської стінки своїми руками з металу досить складне, і вимагає мінімальних навичок зварювання.

Виготовлення будь-якої шведської стінки починається зі створення креслення . Він допоможе наочно представити параметри сходів, турніка і брусів відповідно до реальних розмірів приміщення, щоб вписати в нього шведську стінку.

Необхідно правильно розрахувати відстань між стійками сходів, щоб відміряти потрібну довжину перекладин, а без креслення зробити це неможливо. Крім того, креслення допоможе визначитися з типом кріплення, підігнати потрібні розміри, відобразить правильне з’єднання стінки і поперечини.

Розміри шведських сходів повинні бути такими, щоб не зачіпати підлогу і стелю перекладинами. Крім того, розміри сходів по висоті для дитячої шведської стінки і дорослої, будуть відрізнятися : в першому випадку максимальна висота повинна становити 2000-2100 мм, у другому — може досягати понад 2300 мм в залежності від висоти стелі. Рекомендована ширина брусів становить 55 см, а поперечини — 110 см.

Як зібрати шведську стінку з дерева

Стандартна шведська стінка дерев’яна для дорослого складається зі сходів і знімного турніка. Для виготовлення сходів знадобляться наступні матеріали:

    пиломатеріал товщиною 2 см, довжиною 4,0–4,8 м, шириною 10 см.

  • круглі живці для лопат довжиною 120 см, діаметром 3 см.їх кількість залежить від висоти сходів.
  • набір інструментів.
  • набір кріплень.
  • клей для деревини або рідкі цвяхи.

Процес виготовлення сходів виглядає наступним чином:

  1. дерев’яний брус розпилюється на дві однакові частини, кінці округлюються за допомогою лобзика.
  2. пиломатеріал шліфується рубанком, шлифмашинкой.
  3. на дошках, з одного боку, намічається відстань між перекладинами, рівне 30 см. У цих же місцях тонким свердлом виробляються отвори для кріплення перекладин.
  4. відповідно до креслення, визначається необхідна довжина поперечини, зазвичай це 60-80 см.
  5. з живців для лопат відрізається довжина, визначена для перекладин.
  6. бруски і поперечини покриваються морилкою, фарбою або лаком, залишаються до повного висихання.

Далі, здійснюється збірка дерев’яних сходів для спортивного куточка. Її збирають наступним чином:

  • там, де наносилася розмітка на дерев’яні бруски, потрібно зробити некрізні отвори;
  • на кінці перекладин наноситься клей, після чого вони вставляються в отвори;
  • сходинки і стійки додатково закріплюються за допомогою шурупів або саморізів.

Залишається прикріпити сходи до стіни за допомогою дюбелів і металевих куточків. Знімний турнік, який буде кріпитися на одну з верхніх перекладин сходів також можна виготовити з дерева, але краще використовувати для цих цілей метал.

Шведська стінка з металу

Як правило, шведська стінка з металу встановлюється на вулиці. Цей спортивний комплекс може включати в себе:

    шведські сходи;

  • турнік з брусами;
  • опори для віджимань;
  • дитячі гойдалки;
  • кріплення для каната;
  • груші.

Ця комплектація індивідуальна, і може також складатися просто зі сходів і турніка . Перед тим як зібрати шведську стінку з металу, потрібно приготувати такий матеріал:

  • профільна труба 25х25 мм загальною довжиною шість метрів в кількості двох штук.
  • відрізки труб кількістю, рівним числу ступенів, довжиною 50-60 мм.
  • відрізки з профільної труби, які послужать зміцненням для турніка.
  • металеві куточки для кріплення до стіни. Кріплення металевих сходів можна зробити не тільки до стіни. Опорні частини з труб можуть кріпитися до стелі і підлоги за допомогою круглих шайб. Однак, такий спосіб підходить не для кожного приміщення.

Нарізаються стійки довжиною близько 2,5 метра , що залишилися відрізки приварюють до них під прямим кутом в якості виносних частин. Поперечини з’єднуються з опорними частинами зварюванням або вставляються в попередньо вирізані отвори з кроком 30 см по довжині обох труб. Щоб поперечини не крутилися всередині отворів, їх кінці закруглюються і вставляються в отвори до упору.

Щоб під час вису на турніку виносні частини не прогиналися під вагою ваги, вони зміцнюються шляхом приварювання додаткових відрізків труби, що утворюють між стійкою і верхньою частиною виносної труби, трикутник. Після виготовлення конструкція грунтується і покривається фарбою по металу.

Дитяча драбинка своїми руками. Як зробити мотузяну драбинку для ігор в дитячій

Практично кожна дитина буде радий такому пристосуванню в своїй кімнаті. За допомогою неї можна лазити до стелі, витрачати свою енергію, в тому числі і розвивати координацію.

Згідно з твердженням медиків, діти мають такі сходи будинку краще розвивають м’язи, вестибулярний апарат, у них швидше виробляється швидкість реакції.

Тому виготовити її вдома і розмістити в дитячій дуже хороша ідея.

Ще одним плюсом саме мотузкових сходів є її зручна компактність, вона займає мінімум місця в кімнаті, її можна приєднати до шведської стінки, вона послужить відмінним доповненням до неї.

Підготовка до виготовлення

Робиться сходи з підручних і як правило недорогих матеріалів. Для її збору не потрібно ніякого складного інструменту, стане в нагоді лише те, що є в будинку у будь-якого господаря.

При виборі мотузки, можна зупиниться на таких міцних і надійних матеріалах:

  • бавовняний вид мотузки;
  • волокна з синтетики, такі як: капрон, нейлон. Вибирати можна відповідно дизайну ігрової кімнати;
  • натуральні волокна: лляні, джгути з сизалю, конопляні.

Також важливо правильно визначити потрібну товщину мотузки виходячи з таких параметрів:

  • враховуючи вагу,
  • навантаження.

Зверніть увагу! бажано враховувати параметри дорослої людини, для кращої надійності вироби.

Для ступенів можна використовувати:

  • дерев’яні бруски, а також оброблені гілки дерев;
  • шматки з легких металів;
  • пластикові труби.

Вони повинні бути не дуже широкими, однієї довжини, щоб за них було легко і зручно братися руками як дітям, так і дорослим.

Для дитячої кімнати потрібно вибирати екологічні матеріали, підготовлені і оброблені досконально.

Послідовність дій

  1. на майбутніх щаблях (відповідно до обраного матеріалом для них), робляться отвори, їх розмір залежить від товщини обраного каната (не менше 1см).
  • відстань, яку треба відступити від країв, приблизно 3-4см;
  • довжина від обох отворів повинна бути приблизно рівною 25-30см.
  1. якщо сходи з дерева, його потрібно ретельно підготувати:
  • виключити нерівності отшлифовав їх або очистивши наждачним папером;
  • після підготовки, їх слід покрити антисептиком;
  • а далі накласти на свій розсуд:
    • фарбу,
    • оліфу.

Зверніть увагу. Якщо сходи буде призначена для дитини, можна розфарбувати її ступені різними кольорами, а також попросити малюка про яку-небудь допомогу. Такий цікавий процес напевно буде цікавим проведенням часу і запам’ятається надовго.

  1. у наступному кроці слід обрізати заготовлену мотузку на дві частини.
  2. після цього, її потрібно протягнути в отвори ступенів.
  3. важливим є закріпити її міцними вузлами як на вході, так і на виході.
  4. відстань між кожною сходинкою 20-30см.
  5. їх кількість, а також довжина сходів вибирається в залежності від своїх побажань враховуючи висоту стелі.

Так, завдяки дуже простим діям, можна легко зробити такий цікавий, корисний предмет для своєї дитини, який буде радувати його багато років.