Як вибрати міжкімнатні двері

96

Міжкімнатні двері – це частина інтер’єру будь-якого приміщення. В даний час вони представлені на сучасному ринку в найширшому асортименті. Вони пропонуються готовими або можуть бути виготовлені на замовлення в залежності від бажаних розмірів, також популярні зараз і дизайнерські двері. Вироби виконують відразу кілька функцій: вони ділять простір на окремі зони, служать прикрасою інтер’єру, допомагають створити затишну обстановку, грають важливу роль в естетичному сприйнятті приміщення.

як правильно вибрати дерев’яні двері

Вироби з натурального масиву дерева завжди вважалися найпрестижнішими. Це і зрозуміло – екологічно чистий матеріал з красивою натуральною текстурою і практичними характеристиками.

Покупцям часто буває важко вибрати дерев’яні двері з певного виду деревини. У цьому можуть допомогти професіонали. Кожен вид деревини має свої особливості і відмінності. Давайте розглянемо найпопулярніші:

  • сосна. Сама м’яка і дешева порода, вона добре піддається фарбуванню, переносить високу вологість і перепади температур. Полотна з даної сировини практичні в експлуатації, їх можна розфарбувати в будь-який колір.
  • бук. Вироби з масиву бука коштують дорого, але з клеєного масиву коштують дешевше, і доступні більшій кількості покупців.
  • вільха. Матеріал прекрасно витримує високу вологість і характеризується високими показниками міцності. Двері з цього матеріалу в основному призначені для вхідних дверей і ванних кімнат. Деревина вільхи вважається найціннішою.
  • дуб. Він характеризується високими показниками звукоізоляції, має вишукану натуральну текстуру, стійкий до впливу вологи. Матеріал досить дорогий, міцний, з високою жорсткістю, стійкий до механічних впливів, а також відколів і вм’ятин.
  • ясен. Він характеризується високою стійкістю до деформацій і ударів. Довговічний, невибагливий у догляді і не змінює своїх якостей при тривалій експлуатації.

На чому зупинити совою вибір: масив або шпон

Масив дерева вважається престижним і модним матеріалом для виготовлення дверей. Правильна сушка-це ключ до високоякісного і довговічного продукту. Для цього потрібна певна температура і час. В результаті неправильного висихання можуть з’явитися тріщини, зміни розмірів. Дефекти можуть виникнути після установки дверей. Це досить дорогий матеріал, і його експлуатаційні якості високі.

Зверніть увагу на шпон, коли вам потрібно купити більш бюджетний варіант. Моделі з таким покриттям виглядають не гірше масиву, хоча їх експлуатаційні якості нижче, так як цей матеріал більш крихкий і вимагає більш дбайливого поводження.

Вибір аксесуарів

Високоякісна фурнітура – це зручність при використанні двері і значна естетична складова. Моделі преміум-класу повинні бути оснащені відповідними аксесуарами.

У будь-якому магазині при покупці дверей вам запропонують набір аксесуарів. Зазвичай він включає в себе стандартний набір-це петлі, лиштви, ручки, кріплення, декоративні елементи. Залежно від матеріалу виготовлення і торгової марки вартість аксесуарів сильно варіюється і в основному визначається тим, один або кілька замків кріпляться до вхідних дверей. Для підвищення безпеки вам може бути запропоновано додаткове обладнання системи безпеки у вигляді відеоглазок та інших електронних пристроїв.

Різновиди матеріалів для міжкімнатних дверей

На сьогоднішній день на ринку є можливість придбати вироби з матеріалів різноманітного походження. Найпопулярнішими є:

Скляні міжкімнатні двері. Ця модель дверей відома в даний час. Вона посилено використовується при розробці сучасних інтер’єрів. Міжкімнатні скляні розсувні двері і розсувні двері дуже популярні. При виготовленні таких дверей використовується тільки загартоване скло із захисною плівкою, щоб в разі його пошкодження або поломки воно не створювало гострих кутів і не представляло небезпеки для людини. Міжкімнатні розсувні двері, виконані зі скла, беззастережно служать візуальному збільшенню простору.

Пластикові міжкімнатні двері. Вони в основному використовуються в офісних приміщеннях. Дана модель популярна серед населення, так як має високу вологостійкість, ну а ціна є найбільш економічною, на відміну від інших видів продукції, що поставляється на сучасний ринок.

Міжкімнатні двері з мдф. Міжкімнатні двері мдф не мають відмінності в дизайні або в оздоблювальному матеріалі, вони вважаються виграшними в ціні. З усіх можливих даний вид дверей найдоступніший. Цей тип дверей купують літні люди, вони використовуються в державних установах. На цей вид існує постійний попит.

Дерев’яні міжкімнатні двері. Самий екологічно чистий і натуральний варіант продукту. Він більшою мірою використовується в дорогих моделях. Даним виробам властива довговічність у використанні і досить висока міцність. Винятком з високої вартості даного виду двері може бути двері з сосни або модель, в якій з дерева виготовлена тільки основа.

Залізні міжкімнатні двері. Вони використовуються в поєднанні з матеріалами різних типів, найчастіше зі склом.

Типи дверей

Перед придбанням міжкімнатних дверей, важливо визначитися з місцем, де вони будуть встановлені і від цього сформувати свій вибір на користь певного і найбільш підходящого вироби. Функція двері очевидна-вони ізолюють кімнати, зберігають звуко-і теплоізоляцію, незаперечно служать прикраса інтер’єру приміщення, створюють стиль. У свою чергу, наприклад, для ванної кімнати рекомендується купувати більш вузьку конструкцію дверей, а двостулкова з склінням ідеально впишеться в вітальню. Якщо в квартирі є дитина або домашня тварина, використовуйте краще незасклену конструкцію або можна вмонтувати в неї загартоване скло. Це варіанти, які користуються попитом найбільш часто.

По конструкції міжкімнатні двері бувають:

  • орні, вони кріпляться до коробки на петлі, повертаються в одну сторону, в результаті їх доступної ціни користуються попитом;
  • царгові, це означає з складальної конструкцією;
  • розсувні-радіусні-розсуваються паралельно стіні або ховаються в спеціальній порожнині на ковзних роликах;
  • складні-книжки, при відкритті складаються в гармошку або навпіл, що не забезпечує оптимальної звукоізоляції.

Купувати двері не так-то просто. При покупці важливо звернути увагу на матеріал, з якого виготовлено виріб, адже це впливає на продажний вигляд, якість виробу, здатність переносити деформації і багато інших факторів.