24 години спокою: як перестати нервувати і відновити сон під час менопаузи

89

Час зараз неспокійний. Люди нервують через пандемію. Але, мабуть, найважче доводиться жінкам, які вступили в період менопаузи. Вона і без того негативно позначається на емоційному тлі, самопочутті і сні, а тут ще що ні день, то одна новина тривожніше інший. Не встигли звикнути до одного штаму коронавірусу, а вже на порозі його оновлена версія з ще більш грізними властивостями. У цей непростий період вся надія на міцний імунітет — а стрес, поганий настрій і недосипання підривають його, погіршуючи жіноче здоров’я. Якщо нерви не в порядку, сили закінчуються, вночі не заснути, потрібно боротися з цими порушеннями, щоб не послабити свій організм.

24 години спокою: як перестати нервувати і відновити сон під час менопаузи?

Чому псується настрій

Звичайно, для цього є об’єктивні причини. Пов’язані вони не тільки з тривожною обстановкою пандемії, але і з сезонним фактором. Короткий і похмурий світловий день, довгий темний період доби, зимовий холод — все це позитивних емоцій не додає. Але якщо раніше ви легко справлялися з поганим настроєм, то з настанням менопаузи починаєте йти у нього на поводу. Причина — в падінні уровнягормонов естрогенів, які будують на сторожі емоційної стабільності, міцного імунітету, краси і здоров’я жінки. Вчені підрахували, що на одному тільки клітинному рівні всюдисущі естрогени здійснюють до 400 різноспрямованих впливів.

короткий і похмурий світловий день, довгий темний період доби, холод — все це не додає позитивних емоцій

Невичерпний оптимізм, здатність схоплювати на льоту суть будь-якої проблеми, хорошаяпамять, ясність думки, вміння проявити гнучкість і підлаштуватися під стрімкі зміни, не хвилюючись про завтрашній день, — все це щедрий дар естрогенів жіночому організму. Коли їх рівень знижується, фарби світу блякнуть, стресостійкість падає. З’являються нервозність, неуважність, забудькуватість, безпричинна тривога, підвищена стомлюваність, слабкість, апатія, перепади настрою. Так починається депресія, яка не обмежується нервовою системою, а пригнічує весь організм, особливо імунітет. А імунітету зараз впадати в депресію ніяк не можна. Необхідно оточити себе яскравими фарбами, робити те, що піднімає настрій. Ну і звичайно, заповнювати гормональний дефіцит за допомогою фітоестрогенів, які містяться в деяких рослинах, наприклад в конюшині червоному. Про його користь для жіночого організму ми вже писали в статті конюшина червона — жіночий лікар першокласний.

Звідки беруться припливи

Раптово з’являється відчуття жару у всьому тілі, кидає в піт, серце готове вискочити з грудей, голова паморочиться, в очах темніє, обличчя і шия наливаються яскравим рум’янцем, іноді б’є тремтіння, як при ознобі, опухають дрібні суглоби, але набряк швидко і без сліду проходить. В середньому кожен такий епізод триває 4 хвилини, повторюючись від декількох разів на місяць до 50 разів на добу. Ці явища зазвичай виникають за 2-3 роки до припинення менструальної функції і тривають ще рік після цього у 80% жінок. Однак у кожної четвертої з решти 20% припливи зберігаються довше 5 років, хоча і слабшають з часом. Навіть якщо припливи турбують не так вже й часто, боротися з ними все одно необхідно. Адже одного такого епізоду, якби жінці раптово спітніти на вулиці взимку, досить, щоб потім переохолодитися і подхватітьпростуду, а то і коронавірус.

навіть якщо припливи турбують не так вже й часто, боротися з ними все одно необхідно

Чому виникають нічна пітливість і безсоння

Нічна пітливість — це різновид припливів. Жінка прокидається вночі, тому що їй нестерпно жарко, одяг мокрий від поту-хоч вичавлюй! вона відкидає ковдру і через кілька хвилин починає тремтіти від холоду. У вологій сорочці нічого не варто застудитися — нічна пітливість сприяє зростанню захворюваності респіраторними інфекціями у жінок вперіод менопаузи. Доводиться переодягатися, часом навіть міняти простирадла, але немає ніякої гарантії, що, повертавшись годину-другу і нарешті заснувши, не прокинешся знову в такому ж стані. І ось уже сну як не бувало, жінка відчуває себе розбитою і втомленою — так починається менопаузальна депресія. Дефіцит сну веде до імунодефіциту, допускати якого в умовах пандемії ніяк не можна. Сон-це головне для жіночого здоров’я і імунітету. Якщо є його порушення, з ними треба боротися.

сон-це головне для жіночого здоров’я і імунітету

Як забезпечити собі спокій вдень і сон вночі

Жінки від природи дуже терплячі. Ось і специфічні симптоми менопаузи багато хто намагається перетерпіти, не замислюючись про те, що на неї припадає третина жіночого життя. Було б дуже прикро витратити цей час на перечікування вибивають з колії нездужань, притому що існують натуральні засоби, здатні полегшити або попередити симптоми менопаузи.

Як приклад можна привести стовідсотково рослинний препарат lady’s formula менопауза день-ніч. Цей негормональний біокомплекс з anti-age дією призначений для усунення симптомів менопаузи вдень і вночі з урахуванням добового ритму. Такий ефект досягається завдяки входять до складу біокомплексу семи екстрактів лікарських рослин. Квітки пасифлори, корінь валеріани і хміль відновлять сон і спокій, конюшина червона нормалізує гормональний фон і усуне нічні припливи і пітливість — екстракти цих рослин забезпечать повноцінний відпочинок вночі. А за активність в денний час відповідають корінь женьшеню і листя зеленого чаю, що підвищують енергію, стресостійкість і працездатність, а також насіння льону, що містять омега-3-6-9 жирні кислоти, що підтримують гормональний баланс і стабілізуючі емоційний фон.

За словами члена-кореспондента російської академії наук, віце-президента російського товариства акушерів-гінекологів, професора віктора євсейовича радзинського, lady’s formula менопауза день-ніч відновлює нормальний сон, підвищуючи денну активність і працездатність з доведеною ефективністю. Результати клінічних досліджень свідчать про те, що денна формула препарату зменшує припливи в 4,4 рази і стомлюваність — в 3,9 рази. А нічна формула, відповідно, зменшує припливи в темний час доби в 4,1 рази, порушення сну — в 4,4 рази, ранкову втому — в 4,1 рази.

Таким чином lady’s formula менопауза день-ніч надає жінці 24 години комфорту, роблячи її день активним, а ніч — спокійною, повертаючи гармонію і радість життя.бад, не є лікарським засобом