Як вибрати садовий пилосос (повітродувку)

9-5-2020

Садовий пилосос для прибирання листя стане незамінним атрибутом техніки для прибирання сміття на території заміського будинку і надійним помічником в сільському господарстві. Про те, як правильно вибрати повітродувку для прибирання садових ділянок і великих територій піде мова в огляді

Призначення повітродувки
Основним призначенням садових пилососів є прибирання садової ділянки або будь-якої прилеглої території від природного сміття, опалого листя, сухої трави, тирси, пилу, снігу. Вибрати для себе таку річ можна за посиланням повітродувка для уборки листя на дільниці

У холодну пору року використовують повітродувки для прибирання снігу. Для цього придатна будь-яка модель садового пилососа в режимі подачі повітря «на видув». Повітродувкою можна очистити сухий м’який сніг, проте з мокрим або зледенілим снігом їй не впорається.

В окрему категорію слід виділити ще один тип пристрою, це повітродувка Обприскувач, яка також може називатися мотооприскувач.

Її використовують в сільському господарстві для розпилення отрутохімікатів при боротьбі зі шкідниками, а також для розпилення добрив, в тому числі гранульованих.

Серед мотоприскувачів користується попитом модель FORTE 3WF-3 з дальністю розпилення до 12 м і можливістю розпорошити до 2-4 л рідини в хвилину.

Окремі моделі таких повітродувок використовуються для гасіння пожеж сильним потоком повітря з одночасним розбризкуванням води. Серед такої спецтехніки часто використовують лісопожежну ранцеву установку.

Конструктивно повітродувка Обприскувач відрізняється від звичайних повітродувок тільки тим, що має додатковий резервуар для розпилюваної рідини і систему подачі рідини з бака в патрубок подачі повітря.

Принцип роботи садового пилососа

Пристрій садового пилососа мало чим відрізняється від звичайного побутового пилососа. Він так само має патрубок для забору сміття, двигун з турбіною для створення повітряного потоку, мішок для збору сміття.

Більшість цих пилососів можуть працювати в наступних режимах.

Режим повітродувки призначений для здування сміття з великої території в одне місце для подальшої утилізації.
Режим пилососа. Садові пилососи навпаки збирають все сміття в спеціальний мішок, як показано на малюнку.
Садовий пилосос з подрібнювачем. У деяких моделях існує можливість подрібнення всмоктуваного сміття, про що піде мова далі.
Критерії вибору садового пилососа

Тип конструкції. Залежно від призначення, повітродувки бувають трьох типів — ручні, колісні і ранцеві моделі.
Ручна повітродувка-це, перш за все, побутовий варіант такого пристрою, оскільки вона компактна. Вартість таких пристроїв варіюється від 1500 до 6000 грн. Має невелику потужність (від 700 до 3000 Вт) і малу швидкість обдування, до 50-70 м/с.

Важливо, що ручні повітродувки найлегші (3-5 кг акумуляторні та електричні моделі, 6-10 кг моделі з бензиновим двигуном), тому ними найпростіше працювати протягом тривалого часу. Однак врахуйте, що більшість малопотужних акумуляторних моделей ручних повітродувок працюють тільки на видув і не в них відсутня функція пилососа.

Повітродувка бензинова ранцева відноситься до професійного типу обладнання. Вона призначена для промислового використання, оскільки має набагато більшу швидкість потоку повітря — від 80 до 300 м/с.витрата палива бензинових повітродувок становить 400-500 г на 1 кВт потужності на годину. Наприклад, при потужності бензинового пилососа в 5 кВт на годину роботи буде потрібно близько 2,5 л палива.

Для заправки бензинових двигунів повітродувок підійде бензин класу не нижче А92.

Ця техніка дозволяє значно швидше впоратися зі сміттям на великих площах. Ранцеві повітродувки оператор носить на спині як рюкзак. Цей тип не працює в режимі пилососа і не має мішка для збору сміття, а значна вага (більше 10-12 кг) робить роботу менш комфортною.

Електричні моделі ранцевих повітродувок споживають велику кількість електроенергії (їх потужність становить не менше 3000 Вт), а бензинові мають високий рівень шуму (85-90 Дб) і вібрації.

Одним з кращих прикладів такого обладнання, завдяки своїй ефективності та конкурентній ціні (9000-10000 грн), є бензиновий ранцевий садовий пилосос Stihl моделі BR 200.

Колісні садові пилососи також є різновидом професійної техніки і використовуються на великих територіях зі значною забрудненістю, оскільки мають максимальний обсяг мішка для сміття (60-100 л) і найвищу потужність повітряного потоку, 6-7 л/с.

Швидкість повітряного потоку пилососа. Це один з основних критеріїв вибору. У режимах роботи як на втягування, так і на видув цей показник повинен бути не менше 70 м/с, інакше пилосос не впоратися навіть з легким сміттям у вашому саду.
Тип двигуна. Існують моделі з електричним і бензиновим двигуном, так яким віддати перевагу? Основна їхня відмінність-це вага.
Бензинова повітродувка хоч і більш потужна і підійде для масштабних прибирань, але вона в 2-3 рази важче електричної, тому будуть незручні в побуті, особливо для жінок.

Для невеликої ділянки і нечастих прибирань кращим варіантом стане акумуляторний садовий пилосос. Дорога, але якісна і надійна модель відомого виробника — це повітродувка Husqvarna моделі 436lib, вартість якої становить близько 12000 грн.

Якщо велика потужність не потрібна, але використовуватися пилосос буде часто, то акумуляторна повітродувка стане незручною, оскільки зажадає регулярної зарядки акумулятора. Враховуйте, що заряду акумулятора вистачає в середньому на 90 хв безперервної роботи, а на його повторну зарядку потрібно не менше 2-3 годин. У цьому випадку найкращим вибором буде електрична повітродувка з живленням від електромережі. Єдиний її недолік полягає в наявності шнура, адже його довжина не завжди дозволяє працювати на великій території, і вам знадобитися додатковий Подовжувач. А в холодну пору року ізоляція шнура може затвердіти і пошкодитися при його вигинах.

Садовий пилосос Bosch моделі ALS30 є одним з найпопулярніших серед пилососів з живленням від мережі. Ціна на цю модель становить близько 2600 грн.

Наявність подрібнювача. Великою перевагою садового пилососа є подрібнювач сміття. Сухі трава і листя будуть посічені в однорідну масу і стануть хорошим добривом на вашій садовій ділянці.
Крім цього, подрібнювач конструктивно встановлений над пластиковою крильчаткою і оберігає її від пошкоджень великими і важкими частинками сміття.

Єдиний недолік — це більш тривалий процес перемикання між режимом пилососа і повітродувки, оскільки вимагає зміни насадки і зняття мішка.

Мішок для збору сміття. Він може бути різного обсягу — від 40 до 80 л.Якщо ви не готові працювати з габаритним пристроєм і виберіть менший обсяг мішка, то будьте готові, що чистити його доведеться в два рази частіше.
Можливість регулювання сили повітряного потоку. Наявність такого регулювання дозволить економити електроенергію або паливо при зборі легкого сухого сміття, а при збиранні мокрого листя або снігу дасть можливість збільшити силу повітряного потоку.
Захист крильчатки від попадання каменів. Пилососи з таким захистом прослужать набагато довше, оскільки крильчатка, виготовлена з пластику, може бути легко зламана навіть від попадання дрібного щебеню.
Потужність електродвигуна при живленні від мережі. Зверніть увагу на цей параметр, оскільки потужність більше 2500 Вт може привести до перегріву електропроводки. Для роботи такого пилососа необхідно, щоб Перетин проводу електропроводки і додаткових подовжувачів було не менше 1,5 мм. кв.
Поради щодо використання садового пилососа
Прибирати територію від листя і сухої трави найкраще в сухий час.
Оскільки пилососити велику територію досить довго, здуйте все сміття в режимі повітродувки в одну купу, а потім перейдіть в режим пилососа і зберіть.
Будьте уважні при збиранні території з дрібним гравієм або щебенем, не наближайте патрубок пилососа в упор до землі, а тримайте його на відстані.
Використовуйте спеціальний одяг і захисні окуляри при роботі повітродувкою, так як вона утворює велику хмару пилу.
Враховуйте, що подрібнювач сміття розрахований на листя і суху траву, більший і твердий сміття йому може бути не під силу.
З огляду на всі перераховані рекомендації, ви зможете самостійно вибрати оптимальну модель повітродувки саме для ваших завдань. У каталозі Price.ua радимо порівняти ціни і детально ознайомитися з описом вподобаного товару.