Підключення інфрачервоної теплої підлоги. Виробляємо підключення інфрачервоної теплої підлоги-інструкція по кроках з фото і відео посібником

118

Зміст

Підключення інфрачервоної теплої підлоги. Виробляємо підключення інфрачервоної теплої підлоги-інструкція по кроках з фото і відео посібником

Плівкові теплі підлоги – це одна з найпопулярніших систем опалення приміщень. Відсутність на стінах всередині будинку радіаторів і труб водяного обігріву, а під підлогою трубопроводів з гарячою водою, позбавляє інтер’єри приміщень від громіздких не естетичного вигляду конструкцій.

Так само, важливим аспектом є відсутність загрози затоплення приміщень, розташованих нижче. І все це, може дати підключення інфрачервоної підлоги, а правильний монтаж всіх елементів плівкового обігріву принесе значний економічний ефект.

Пристрій інфрачервоного плівкового статі

Інфрачервоний плівковий тепла підлога (ітп) – ця тонка полімерна плівка, в яку впечатана мережа з плоских термоелементів. Нагрівальні смуги з пресованої карбонової пасти (високоміцного вуглепластика) укладені в захисну полімерну оболонку.

Товщина гріючого килима становить 3-4 мм.монтаж ітп здійснюють сухим способом. Процес укладання і підключення займає всього кілька годин.

Монтаж

Плівковий обігрів настилають під будь-яке листове або рулонне підлогове покриття. Великий ефект дає, лінолеумом, ковроліном або іншим підлоговим матеріалом невеликої товщини.

Одна з найпоширеніших схем підключення плівкового теплої підлоги — це під’єднання нагрівальної системи через терморегулятор.

Схема підключення

Застосовують дві схеми підключення до електрики ітп. Це під’єднання до розетки безпосередньо і через терморегулятор. Перший варіант загрожує всілякими незручностями.

Доводиться вручну включати і вимикати тепла підлога, з’єднавши його з електромережею через вимикач. Це досить клопітка заняття і вигідно воно тільки тоді, коли вартість установки інфрачервоної системи (маленька площа обігріву) набагато менше ціни терморегулятора.

У схемі підключення інфрачервоної теплої підлоги через терморегулятор немає нічого складного. Досить слідувати нижченаведеним радам і пунктам, що додається інструкції до комплекту поставки, щоб отримати ефективно працює плівковий тепла підлога.

На нижченаведеній схемі видно двостороннє підключення нагрівальних смуг . Буває одностороннє підключення мідних шин через раз. І той і інший варіанти однаково правильні.

Два дроти від інфрачервоного покриття, провід термодатчика і два силових провідника сходяться в терморегулятора.

Терморегулятор через термодатчик отримує інформацію про ступінь нагріву підлоги. Порівнюючи реальні показання температури нагріву підлогового покриття з заданим параметром, мікропроцесор регулятора подає сигнали в реле на включення або виключення системи обігріву підлоги.

Кожен комплект інфрачервоних теплих підлог поставляється в продаж з докладною інструкцією установки і з’єднання всіх елементів в єдину систему і підключення до електромережі.

Використовуючи керівництво, господар житла може цілком самостійно своїми руками здійснити збірку і запустити в експлуатацію інфрачервоні теплі підлоги. Для цього потрібно послідовно виконати нижченаведені операції.

  1. провести підготовку підстави підлоги.
  2. розкрій інфрачервоного плівкового покриття.
  3. вибір оптимального перетину дроту.
  4. з’єднання фрагментів інфрачервоної теплої підлоги.
  5. вибір місця для терморегулятора і його монтаж.
  6. установка датчика температури.
  7. заземлення ітп.

Інфрачервоні теплі підлоги плюси і мінуси. Основні види і характеристики інфрачервоної підлоги

Існує дві технології обігріву підлог за допомогою інфрачервоного випромінювання:

  • плівкова технологія;

У такій системі нагрівальним елементом служить спеціальна плівка з вуглеводу або з двох видів металу.

Таку плівку укладають під ламінат, ковролін, лінолеум або паркет і найчастіше використовують в житлових кімнатах.

Таку підлогу виробляє фірма caleo.

  • кабельна технологія;

Основним нагрівальним елементом в такій системі служить гнучкий електричний кабель, який укладають на шар ізоляції. Зверху на кахлі можна зробити цементну стяжку і покласти кахельну плитку.цей вид використовують на кухнях, у ванних кімнатах, прихожих і балконах. Таку продукцію виробляє фірма hotlux.

Розглянемо основні плюси і мінуси кожного виду.

Плюси плівкових підлог

  • плівку не треба зверху заливати цементною стяжкою, а можна відразу укладати підлогове покриття;
  • завдяки малій товщині плівка не піднімає рівень підлоги в приміщенні;
  • у плівкових систем найнижчий рівень споживання електроенергії;
  • низька ціна в порівнянні з іншими видами;
  • готова поверхня виходить дуже приємна на дотик.

Мінуси плівкового статі

  • плівку необхідно укладати на ідеально рівну поверхню, інакше вона буде не правильно працювати;
  • не всім вдається з першого разу підключити контакт до плівки. У разі помилки її доводиться обрізати і підключати до іншого контакту, яких кілька в наборі;
  • така поверхня не гарантує повну пожежобезпечність;
  • плівковий інфрачервоний підлогу може досить сильно нагріває поверхню меблів і техніки, що може викликати потемніння на їх поверхні.

Плюси кабельних систем

  • підходить для вологих приміщень;
  • не нагріває поверхню меблів;
  • володіє автоматичною саморегуляцією;
  • пожежобезпечний;
  • швидко нагрівається;
  • зручний в установці.

Мінуси кабельних систем

  • більш висока в порівнянні з плівковим ціна;
  • висока витрата електроенергії;
  • незручно проводити ремонт перегорілих ділянок проводу. Для цього доведеться розібрати частину повехности;
  • поверхня не така тепла, як при плівковому обігріві.

Підключення інфрачервоної теплої підлоги через терморегулятор під ковролін. Самостійна укладання плівкового теплої підлоги під ковролін

Попередньо купуємо наступні матеріали:

  • комплект обігрівальної термоплівки;
  • монтажні дроти;
  • тепловідбиваючий матеріал з фольгованою поверхнею;
  • терморегулятор.

    Структура теплого плівкового статі під кворолін

Для любителів ходьби босоніж по теплому ковроліну (або полежати на ньому) наводимо нижче нескладну технологію укладання теплої підлоги під ковролін:

  1. підготовка підлоги . Очищаємо поверхню від забруднень, вирівнюємо підлогу таким чином, щоб нерівності на 1м2 не перевищували 3 мм .
  2. виконуємо теплоізоляцію. Підлога буде зберігати тепло, якщо на ньому буде встановлений теплоізоляційний матеріал з відбиває фольгованої поверхнею, яка не проводить електрику. Нарізаємо теплоізоляційний матеріал, відмірявши його по довжині приміщення. Кладемо на підлогу, звертаючи увагу, щоб металізована частина була спрямована догори. Скріплюємо скотчем.

    Укладання тепловідбиваючого покриття

  3. укладаємо інфрачервону плівку . Термоплівку потрібно укладати по всій площі підлоги-ділянки під меблями без ніжок виключаються. Обрізаємо плівку в тих місцях, де немає графітового шару. Якщо так не вийде, то наклеюємо стрічку на зрізи.

    Укладання термоплівки

  4. підключаємо плівку . Температура регулюється за допомогою терморегулятора. Встановлюємо його недалеко від проводки. Далі підключаємо проводку паралельно плівці і закріплюємо мідні жили плівки мідними затискачами.

    Підключення проводів до термоплівки

    Перевіряємо якість з’єднання. За допомогою ізоляційних матеріалів обов’язково ізолюємо кінці мідних провідників. Щоб домогтися гарної електроізоляції, бажано залити їх силіконовим герметиком.

    Ізолювання мідних провідників

  5. встановлюємо терморегулятор . Терморегулятор можна встановити двома способами: внутрішнім і зовнішнім. Внутрішня установка передбачає штроблення поглиблення в стіні. При зовнішньому способі встановлюється коробка з пластика.

    Установка терморегулятора

    Термодатчик (він передбачений в комплекті з терморегулятором) поміщаємо в проробленому для нього поглибленні під плівкою. Фіксуємо його скотчем.

    Термодатчик встановлюється в поглиблення під плівкою

    Включаємо терморегулятор, перевіряємо роботу плівки. Через кілька хвилин підлога повинна потеплішати. За допомогою тестераПеревіряємо місця відрізу плівки і з’єднання проводів. Виробляємо заземлення підлоги фольгованим скотчем. Проклеюємо їм плівку по довжині і по діагоналі, щоб уникнути зсуву смуг при монтажі. Кінець скотча з’єднуємо з проводом.

  6. укладаємо захисний матеріал . Перед тим як настелити ковролін , поверх теплої підлоги встановлюємо шар спіненого поліетилену, можна і листи вологостійкої фанери. Вони збережуть цілісність плівки, виконуючи роль надійної підкладки.
  7. укладаємо ковролін . Існує кілька способів його укладання. У нашому випадку бажано використовувати скотч або спеціальний клей. Не можна використовувати гриперні рейки-вони можуть пошкодити термоплівку. Перед тим як укласти ковролін, його потрібно розстелити на всю кімнату і дати йому відлежатися добу при температурі 18°с і відносній вологості близько 65%. Далі наносимо клей або приклеюємо клейку стрічку до ковроліну, прикладаємо його до поверхні підлоги. Приблизно добу після цього намагаємося не пересуватися по кімнаті. Меблі розставимо через 24 години. Ось і все, інфрачервоний тепла підлога під ковролін встановлений.

Підключення інфрачервоного теплої підлоги під ламінат. Інфрачервона тепла підлога під ламінат — від пристрою і вибору до монтажу

Інфрачервона тепла підлога — система опалення сучасного типу, вона ефективно обігріває приміщення. За ціною доступна більшості споживачів, хоча коштує дорожче кабельної системи. Монтаж простий, тому такий обігрів набирає популярність, його часто обладнають в квартирах.

При установці плівкового нагрівача виникає питання -.

Сьогодні ми розповімо про монтаж ламінату на плівковий нагрівач. Розглянемо за якими критеріями вибирати ламелі, а також переваги конструкції — інфрачервоний підлогу з ламінатом.

Чи сумісний інфрачервоний тепла підлога з ламінатом?

Якщо порівнювати ламінат з плиткою, то його теплопровідність нижче, а теплоємність вище ніж у кераміки.

Ламіноване покриття не любить перегріву і різких температурних стрибків, а це можливо при роботі водяного або кабельного підігріву. Температурний вплив може спровокувати утворення тріщин, що призведе до скрипу дощечок.

Інфрачервона система сама підходяща для паркету, у неї мала товщина, тому прогрівання ік хвилями швидке і рівномірне. Якщо установка під ламінат термоплівки своїми руками зроблена правильно, промені не будуть йти через підставу, тим самим тепло не витече даремно. Навіть при збої у функціонуванні, перегріву не відбудеться, температурний рівень не перевищить 45 градусів.

Пристрій і принцип роботи

Принцип роботи стандартних опалювальних систем — прямий обмін теплом. Радіатори отримують тепло від водяного теплоносія, що йде від найближчої котельні, і передають його повітряним масам.

У водяних або кабельних підлогах процес теплообміну також простий, але там нагрівається спочатку стяжка, яка знаходиться над нагрівальними елементами.

Інфрачервоні теплі прилади працюють по іншому, вони випромінюють тепло за аналогією з сонцем. У конструкції, під дощечками відразу розміщено гріє полотно з карбоновими смугами. Кожна зі смуг має мідну шину, на неї надходить напруга.

Струм проходячи через карбонове покриття випромінює інфрачервоні промені довжиною 5 — 20 мкм, вони прогрівають поверхню.

При цьому, плівка і шини практично не нагріваються. Довші промені проходять через покриття нагріваючи стоїть на ньому меблі, тому не можна її встановлювати на гріє пристрій.

У такому теплому «пирозі» немає проміжних шарів, між плівкою і ламінатом, тобто він отримує тепло першим.

Плівкові теплі підлоги мають потужність від 150 до 440 вт. При установці під ламінат рекомендована потужність 150 вт/м2. Плівка випускається в рулонах шириною-50, 60, 80, 100 см, довжина буває різною. Виріб оснащений спеціальними смугами, по ним можна розрізати полотно.

Є інфрачервоні гріють моделі, в них між лавсановими полотнами карбонова паста розміщена не смугами, а суцільняком, їх називають вуглецевими.

Комплект інфрачервоної системи складається з температурного датчика, проводів, кліпс для підключення плівки та ізоляційного матеріалу.

Підключення інфрачервоної теплої підлоги через терморегулятор. Як самостійно укласти плівковий підлогу під ламінат

Перш за все, необхідно засвоїти два головних правила:

  1. щоб інфрачервона плівка для теплої підлоги не перегрілася її треба розміщувати на площі, яка не буде зайнята меблями, телевізором та іншими великими побутовими предметами
  2. для ефективного обігріву приміщення плівковий підлогу повинен покривати площу не менше 70 %

Затиск проводів в клемі контакту

Озброївшись цими знаннями необхідно накреслити план розміщення нагрівальних елементів. На папері необхідно відобразити місця розташування меблів і нагрівальної плівки.

Важливо знати! укладання ламінату проводиться на попередньо вирівняну поверхню.

Бетонна стяжка не повинна мати перепад, що перевищує 1 мм на 2 м погонних. Для того, щоб тепло від термоплівки не йшло через плити перекриття до сусідів на підлогу укладають термоізоляційну підкладку. Це спінений поліпропілен товщиною 3-4 мм і має фольговане покриття з одного боку.

Смуги термоізоляції укладають стик в стик і скріплюють між собою термоізоляційним скотчем. Смуги акуратно підрізають по периметру приміщення. Смуги термоплівки відміряють, ріжуть і укладають на підлогу відповідно до складеного плану.

Розрізати нагрівальну плівку можна тільки в позначених на ній місцях. Вони виділені пунктирною лінією і символом ножиць.

Схема підключення нагрівальних елементів

Якщо розрізати плівку по діагоналі, то вона буде зіпсована. Місця розрізів розташовані приблизно через кожні 18 см. Нагрівальна плівка не повинна підходити до стіни ближче, ніж на 10 см.

Смуги нагрівальної плівки укладають на підкладку одна біля іншої з зазором не менше 5 мм, але не більше 1 см.згинати нагрівальний елемент під кутом 90 град і більше не можна, так як вона вийде з ладу.

Місця розрізів термоплівки, де розрізані струмопровідні шини, необхідно заізолювати смужками бітумної ізоляції, яка поставляється в комплекті теплої підлоги. Для монтажу контакту вставте його точно по середині торця струмопровідної шини і щільно притисніть плоскогубцями.

Струмоведучі дроти зачищають на 5-10 мм гострим ножем і затискають їх плоскогубцями в клемі контакту. Після цього весь контакт ізолюють клаптем бітумної ізоляції.

(нагрівальних смуг) виконують паралельно мідними багатожильними проводами з перетином не менше 1,5 мм.кв. Для того, щоб автоматика терморегулятора теплої підлоги спрацьовувала правильно необхідно провести монтаж термодатчика.

Підключення інфрачервоної теплої підлоги на балконі. Монтаж

З видами і призначенням підлог балконів і лоджій ми як би розібралися. Тепер як я і обіцяв, буде дана покрокова інструкція по самостійному монтажу теплих підлог.

Водяна система

З чисто технічної точки зору водяна підлога монтувати нітрохи не складніше, ніж той же кабельний. Така конструкція може бути встановлена з використанням бетонної стяжки або на суху, тобто між дерев’яними лагами.

Мені більше подобається бетонна стяжка, так як бетон сам по собі є відмінним тепловим акумулятором. Якщо вже платити за дозволи і возитися з монтажем, то краще робити міцно і якісно.

Зверніть увагу!

Підлоги взагалі і система «тепла підлога» зокрема, монтуються після установки пластикових вікон і утеплення стін, але ще до того, коли буде облаштована фінішна облицювання стін. До речі, те ж саме відноситься і до стельових робіт.

Змонтований підлогу на балконі.

Підстава, тобто сама залізобетонна плита, повинна бути ідеально рівною. Тут є один нюанс: на балконах і лоджіях спочатку робиться невеликий ухил плити в бік вулиці, щоб стікала вода.

По суті, нам це ніяк не заважає, нам головне, щоб плита була абсолютно плоскою, без горбів і западин. Хоча якщо все ж доведеться заливати вирівнює стяжку, то краще відразу вивести її по горизонту.

Коли нижня бетонна основа виведена в нуль, по ній облаштовується шар гідроізоляції. Я зазвичай застилаю підлогу суцільним шаром технічного поліетилену, це швидко і не дорого. Гідроізоляція робиться із заходом на стіни, так щоб плівка була вище чистового підлогового покриття.

Далі монтується теплоізоляція. Моя вам порада, на балконі не зв’язуйтеся з мінераловатними утеплювачами. Вони здатні намокати, тому вимагають додаткового захисту. Для стін і стелі я зазвичай використовую пінопласт товщиною в 50 мм, з щільністю 25 кг/м3.

Що ж стосується статі, то не настільки важливо якийСаме матеріал або вид теплої підлоги ви вмонтовуєте зверху. Повірте, на даний момент, найкращий, перевірений і надійний варіант це плити екструдованого пінополістиролу товщиною 30 – 50 мм у нас він більше відомий як пеноплекс.

Звичайно ціна на екструдований пінополістирол в 3 рази вище, ніж на пінопласт і в 5 разів вище, ніж на керамзит. Але, врешті-решт, балкони і лоджії у нас не настільки великі, щоб так вже жорстко економити.

Укладка труб равликом.

Справа в тому, що екструдований пінополістирол вельми міцний плитний утеплювач. На даний момент саме їм утеплюють злітні смуги аеродромів і платні автотраси. Відповідно, таке утеплення здатне витримати вагу будь стяжки, головне щоб основа була рівна і навантаження була рівномірно розподілена по площині.

Укладання екструдованого пінополістиролу.

Трубну розводку можна кріпити прямо на екструдований пінополістирол. Для цих цілей зазвичай береться гнучка металопластикова труба перетином до 20 мм, причому труба повинна бути цілісна, в стяжку не можна замуровувати перехідники.

Водяна підлога можна укладати равликом і змійкою. Як правило, балкони і лоджії у нас вузькі і довгі, тому в нашому випадку більше підходить укладання змійкою.

Трубна розводка на теплоізоляції.

На плиті трубу можна фіксувати жорсткими пластиковими хомутами вони заганяються прямо в піноплекс, поверх труби. Але я віддаю перевагу під стяжку класти армуючу металеву сітку з перетином дроту до 5 мм.а потім труби прив’язувати до неї м’якими пластиковими хомутами.

У місцях входу і виходу трубної розводки в бетонну стяжку, на труби надівається пластикова або металева гофра, щоб труби випадково не переломити.

Зверніть увагу!

Водяна система «тепла підлога», перед тим як заливати бетонну стяжку, повинна бути підключена і випробувана. Іншими словами, труби повинні простояти під тиском в 2 рази перевершує проектне, не менше доби.

Фіксація труби до арматурної сітки м’якими пластиковими хомутами.

Товщина самої бетонної стяжки під водяну підлогу, якщо рахувати від утеплювача, становить 50 мм.труба не повинна знаходитися ближче 50 мм до стіни. А відстань між витками змійки робиться близько 100 – 150 мм.природно, труби не повинні перетинатися.

Перед тим, як заливати бетонну стяжку, по периметру балкона кріпиться стрічка товщиною 10 мм зі спіненого поліетилену (пенофол). Вона буде забезпечувати демпферний зазор при нагріванні і розширенні бетонного моноліту.

Звичайно, легше працювати з самовирівнюючими складами, але коштують вони дорого. Тому більшість людей вважає за краще встановлювати маяки і по ним заливати стяжку на основі звичайного цементно-піщаного розчину.

Гідроізоляція поліетиленовою плівкою.

Тим більше, що ставити маяки на саморізи по утеплювачу дуже просто. Ходити по стягуванню можна буде через тиждень, а укладати фінішну облицювання через 28 діб.

Облаштовувати водяна тепла підлога між лагами трохи простіше. Якщо бетонна плита підстави крива, вам не потрібно робити нижню вирівнює стяжку, досить підкласти клини під лаги.