Як вибрати диференціальні автоматичні вимикачі

7-18-2021

Мережа, яка постійно знаходиться під напругою, рано чи пізно може вийти з ладу.  Причин для цього багато, а ось наслідки такого збою не дуже приємні. По-перше, можуть постраждати дроти або підключені до розеток електричні прилади. По-друге, користувач може отримати розряд струму. Щоб цього уникнути використовують різні засоби захисту, які прекрасно підходять для побутових умов і знижують ризик появи поломок. Також хочемо порекомендувати замовити найкращі Дифференциальные автоматические выключатели (ДИФ) на сайті .

До таких пристроїв відносять узо, автоматичні вимикачі і диффавтомати. Вони швидко відключають ланцюг харчування, і напруга не встигає перейти в розряд небезпечного, здатного зіпсувати прилади. З огляду на, що пристрої виконують схожу функцію, багатьом здається не важливим, яке з них буде встановлено в приміщенні. Насправді вони відрізняються і за призначенням, і за конструкцією. Тому перед покупкою рекомендується вивчити всі важливі нюанси, щоб підібрати оптимальний апарат.

Від чого захищають.

Несправності в електричному ланцюзі найчастіше викликані трьома основними факторами:

1. Коротке замикання. Опір електронавантаження знижується до мінімуму, через вплив металевих предметів на ланцюг напруги.

2. Струм витоку. Виникають, коли порушена ізоляція. При випадковому виникненні ланцюгів на землі.

3. Перевантаження проводів. Якщо в приміщенні працюють прилади великої потужності, це викликає в ланцюзі підвищена напруга і, відповідно, перегрів проводів і самих приладів. В результаті страждає ізоляція, підвищується ризик її займання.

Всі ці фактори можуть виникати окремо, а іноді і разом. Наприклад, перегрів проводів може викликати коротке замикання.

Відмінність за призначенням.

Автоматичні вимикачі.

Вони оберігають від короткого замикання і струмів витоків. Існує кілька різновидів, відрізняються вони номінальним струмом і габаритами. Але у кожної моделі в комплекцію включені:

Електромагнітна котушка — вона відключає струми напруги і сприяє гасінню електричної дуги.

Тепловий расцепитель – з витримкою часу) — в основі біметалічна пластина, яка починає працювати при виникненні перевантаження всередині ланцюга.

Потрібно враховувати, що для житлових будівель автоматичний вимикач підключається тільки на одну фазу. А значить, він контролює тільки напруга цієї фази. Будь-які струми витоків прилад буде ігнорувати.

Узо (пристрій захисного відключення).

Для підключення використовується два дроти: нуль і фаза. Пристрій зчитує струми, що проходять через них, і обчислює різницю між ними. Якщо номінал, що виходить через нуль дорівнює входить у фазу – все нормально, узо не зупиняє роботу мережі. Невеликі величини також ігноруються, оскільки не впливають на безпеку.

Але як тільки струм витоку перевищить позначку оптимального, пристрій знімає напругу всередині працюючої схеми. Прилад автоматично налаштований на спрацьовування, коли досягнута певна різниця струмів уставки. Це дозволяє уникнути непотрібних відключень і запобігати тільки реально небезпечні ситуації.

Але нюанс в тому, що саме захисний пристрій не застрахований від перевантажень і коротких замикань. Тому його встановлюють в комплексі з автоматичним вимикачем.

Диференціальний автомат.

Найбільш надійний захист. По суті, він включає в себе обидва описаних вище пристрої і рятує від усіх трьох видів несправностей. Плюс, в його конструкції тепловий і електромагнітний расцепители, які захищають автомат від перегріву і коротких замикань. Так, ця конструкція коштує дорожче, але і захист більш надійна. Крім того, виконаний він одним модулем.

Зовнішні відмінності.

Габарити.

Для початку варто сказати, що кожен з апаратів виконаний з можливістю монтажу на din-рейку. Це дозволяє заощадити місце і легко прилаштувати прилад всередині поверхового або квартирного щитка. Однак навіть така технологія не рятує від нестачі місця при укомплектуванні електричних проводів. Автоматичний вимикач і узо створюються з різними корпусами, тому їх потрібно монтувати окремо. А ось диффавтомат закріплюється одним модулем, що істотно економить і місце, і час.

1. Також варто враховувати, що при монтажі завжди потрібно залишати додатковий простір. Щоб була можливість встановити прилади при доопрацюванні схеми.

Маркування.

Всі три прилади мають кнопку «тест», важіль ручного включення і схожий корпус. На кожному прикріплена табличка, на якій вказані основні дані: номінальний струм, напруга в електропроводці, при якому пристрій працює, контрольовані струми витоку, схема підключення внутрішніх деталей. Єдина відмінність — на узо не відображені струмові захисту, оскільки вони не передбачені. На лицьовій стороні надрукована модель апарату, щоб покупець відразу міг зрозуміти, набуває він автоматичний вимикач або диференціальний.

Важливо: багато хто плутає позначення вд і авдт. Перше-вимикач диференціальний. По суті, це узо, яке захищає тільки від струмів витоку. Другий-автоматичний вимикач диференціального струму. Тут вже говоримо про класичний диффавтомат, який запобігає і кз, і витоку, і перегрів.

Додаткові відомості.

Монтаж.

Легко монтується як один модуль, так і два. Відмінність тільки в тому, що установка двох апаратів займе більше часу. Основні труднощі виникають при підключенні проводів. Узо і» диференціалки » підключаються тільки до нуля і фазі. А ось автоматичний вимикач вимагає додаткового обсягу роботи: доведеться прокладати перемички.

Довговічність.

Вважається, що чим складніше конструкція, тим швидше вона зламається. Узо і вимикачі досить прості по конструкції, тому в разі неполадок деталі можна легко знайти і замінити. Сам ремонт апарату не сильно вдарить по гаманцю, а в більшості випадків несправності можна полагодити і самостійно, без глибоких знань в електриці.

Диференціальний автомат в цьому плані програє. Звичайно, судити про надійність за складністю конструкції не можна. Все залежить від якості збірки деталей, сумлінності виробника і так далі. Але в разі поломки доведеться звернутися до професіонала і витратитися.

Висновок.

Отже, яке з пристроїв вибрати залежить від бюджету і особливостей приміщення. Проте, надійний захист забезпечать всі три апарати, які обов’язково потрібно включати в схему електричної проводки.