Кухня як простір для творчості

7-11-2020

Де ми проводимо найбільше часу, як показує практика на кухні. Кухня тепер не тільки те місце , де ми готуємо їжу. Зараз це найчастіше кухня- вітальня, де збираються всі члени сім’ї, спілкуються та приймають участь в процесі готування, тому так важливо врахувати все, навіть найдрібніші деталі, а особливо функціональність та зовнішній вигляд техніки, яка використовується для приготування. Ці якості , як ніхто інший поєднує в собі техніка SMEG, за більш докладною інформацією пропонуємо перейти на сайт за посиланням https://smg-store.com.ua/

З точки зору дизайну кухня є одним з найскладніших приміщень. Доводиться не тільки продумати розташування меблів, але і підібрати побутову техніку так, щоб вона не здавалася на тлі гарнітура чужорідним елементом. У дизайнера є три варіанти: використовувати вбудовані моделі, які можна приховати за меблевими фасадами, підібрати окремо розташовані прилади, які будуть зливатися з предметами обстановки, або навпаки, зробити техніку головним акцентом інтер’єру.

Перший варіант найпростіший і не вимагає особливих зусиль. Вибирати дизайн побутової техніки в цьому випадку немає ніякого сенсу — його ніхто не побачить і не оцінить. Головне достоїнство вбудованих моделей-непомітність. Їх фасадна частина закривається дверцятами шаф. На виду залишається тільки варильна панель і іноді витяжка.

Набагато складніше підібрати дизайн побутової техніки для вже обставленої кухні, а також деяких стилів інтер’єру (ретро, кантрі, прованс), в яких кращі окремо розташовані пристрої. Оформити все в одному кольорі або створювати акценти? У статті ми розглянемо обидва варіанти.

Холодильник в інтер’єрі кухні
Окремо стоїть холодильник в інтер’єрі кухні займе одне з чільних місць. Модель з правильно підібраним дизайном здатна внести родзинку в одноманітний ряд кухонних модулів. Апарат може поєднуватися за зовнішнім виглядом і оформленням з іншими типами побутової техніки або стати стильною «фішкою», ефектно доповнює інтер’єр. На щастя, зараз проблем з вибором кольору і дизайну холодильних апаратів немає – виробники пропонують моделі як нейтральних, так і яскравих відтінків.

Правило, згідно з яким вся техніка на кухні повинна бути одного кольору, дотримуватися зовсім не обов’язково. Головне, щоб її частини гармонійно вписувалися в загальну концепцію, навіть якщо вони виконані в різних відтінках. Це не тільки допустимо, але і бажано. Велика кількість нейтральних тонів зробить приміщення нудним, а кухню, оформлену з переважанням одного з «сильних» кольорів (чорний, червоний і т.д.), некомфортною.

Отже, колір холодильника може не залежати від дизайну інших побутових приладів. Але є один принцип, який слід врахувати. Якщо фасадна частина холодильного апарату виготовлена з нержавіючої сталі, в інтер’єрі повинен бути хоча б один предмет в аналогічному виконанні.

Якщо ви хочете, щоб холодильний апарат виступав предметом дизайну, необхідно вирішити, буде він грати соло або працювати в унісон з чимось ще. Наприклад, якщо ваша кухня оформлена в білому або кремовому кольорі, і вся інша побутова техніка підібрана в тон, червоний холодильник в інтер’єрі може стати одиночним штрихом або спрацювати в парі зі стільцями/диваном такого ж кольору.

Виробники, що випускають холодильні апарати соковитих відтінків, зазвичай пропонують і іншу побутову техніку такого ж кольору, щоб ви могли скласти комплект. Але робити це не обов’язково – сусідство з великим предметом в ідентичній колірній гамі зробить яскравий штрих менш ефектним. Кольоровий холодильник можна підтримати більш дрібними елементами дизайну, наприклад, світильником, тостером або декоративним предметом.

Якщо ви хочете створити на кухні атмосферу спокою і затишку, вибирайте модель пастельних тонів: рожеву, м’ятну, бірюзову. Апарати насичених кольорів (фіолетові, червоні, помаранчеві) вдало виглядають в брутальних індустріальних інтер’єрах.

Чорний холодильник на кухні рідко стає одинаком. Цей колір зазвичай повторюється якщо не в побутовій техніці, то в оформленні фартуха, стільниці або меблів. Якщо приміщення досить просторе і світле, чорний холодильний апарат може поєднуватися з фасадами меблів.

Чорний холодильник в інтер’єрі відмінно гармонує з побутовою технікою білого кольору, з приладами, фасади яких зроблені з нержавіючої сталі або скла.

Популярні зараз моделі сріблястого, сірого і сталевого відтінків дуже універсальні. Вони підходять до кухонь з будь-яким колірним оформленням: чорним, білим, бежевим, кольоровим. Складно буде вписати таку техніку тільки в класичні або сільські інтер’єри.

Якщо не боїтеся одноманітності, вибирайте холодильник в колір кухні. Часто таке рішення буває виграшним. Наприклад, для класичних стилів традиційний холодильний апарат білого кольору підійде найкраще. Будь-яка інша задумка може позбавити класичну кухню стильової цілісності і гармонії. Білий холодильник стане хорошим вибором і для сучасних інтер’єрів, в яких розміщуються кухонні гарнітури з дуже світлими фасадами.

Як вписати побутову техніку в інтер’єр кухні-рекомендації
Стиль і дизайн духових шаф
Вбудована духова шафа ніколи не закривається фасадами меблів. По-перше, це суперечить техніці безпеки, а по-друге позбавляє можливості спостерігати за процесом приготування через скло дверцят. Тому над вибором дизайну духовки доведеться серйозно задуматися.

На відміну від холодильника, духова шафа в інтер’єрі рідко стає яскравим одиночним акцентом. Хоча бувають і винятки. Наприклад, лінійний кухонний гарнітур з сірими фасадами, який виглядає досить нудно, дизайнери пропонують оживити яскраво-червоною або жовтою духовкою. Цей колір можна повторити в кухонному фартусі або декоративних елементах. Такий варіант більше підходить молодим людям, які віддають перевагу стилю хай-тек.

Якщо ви хочете, щоб колір духової шафи відрізнявся від оформлення інших елементів інтер’єру, дотримуйтесь Головне правило – вибрані відтінки повинні поєднуватися. Підбирати все в одному тоні не обов’язково, але і строкате різноманіття незабаром почне втомлювати.

Шанувальникам класики і традиційних інтер’єрів варто звернути увагу на білий духову шафу. Таке оформлення багато хто вважає нудним-воно асоціюється з радянським часом, коли вся техніка була примітивною. Але з тих пір багато чого змінилося, в тому числі і підхід до дизайну. Кухня в світлих тонах може виглядати дуже ефектно.

Духовки всіх відтінків білого (кремовий, беж, «шампань») чудово виглядають в класичних інтер’єрах, поєднуючись з ідентичним дизайном меблевих фасадів, а також підібраними в тон варильною панеллю і витяжкою. Білому духовій шафі знайдеться місце і в такому інтер’єрі, як стиль модерн. В цьому випадку світлий відтінок техніки доповнюється контрастними кольорами: червоним, чорним, помаранчевим, жовтим і т.д., використовуваними для оформлення меблів, робочої та їдальні зон.

Чорна духова шафа найкраще підійде для сучасних стилів інтер’єру. Техніку темних відтінків бажано розміщувати в просторих приміщеннях – вона візуально зменшує простір. Можна створювати комбінації з чорною, сріблястою і білими меблями. На перший погляд здається, що кухня, виконана в чорному кольорі, буде виглядати похмуро, але дизайн можна зробити ефектним, правильно підбираючи контрастні відтінки.

Духовка з нержавіючої сталі завжди виглядає дуже презентабельно і сучасно. Гладка блискуча металева поверхня створює помітний штрих в робочій зоні. Відтінок нержавіючої сталі поєднується з багатьма іншими: чорним, білим, бежевим, блакитним. Але якщо ви вирішите купити всю побутову техніку сталевого кольору, приміщення може виглядати перевантаженим і втратить затишок. Саме практичне рішення-єдине оформлення духовки, варильної панелі і витяжки.

Коричневий духова шафа добре впишеться в кухню, меблі в якій зроблена з натурального незабарвленого дерева. Вдалим буде і поєднання з гарнітуром, верхні модулі якого виконані в бежевому кольорі, а нижні – в темно-коричневому.

Що стосується стилістики, то всі пропоновані виробниками моделі духових шаф можна умовно розділити на дві групи: сучасний стиль і ретро. Другі відрізняються стилізованими механічними регуляторами і фурнітурою, наявністю аналогового таймера, овальним або круглим склом дверцят. Духові шафи в ретро-стилі можна купити і для класичних кухонь – вибирайте білі або бежеві моделі з позолоченою фурнітурою.

Як вписати побутову техніку в інтер’єр кухні-рекомендації | magazinbt.ru
Посудомийна машина в інтер’єрі кухні
Дизайн апарату буде хвилювати вас тільки в тому випадку, якщо ви встановлюєте окремо стоїть або частково вбудовану модель – повновбудовувана посудомийна машина в інтер’єрі практично непомітна, так як закривається фасадом меблів. На жаль, поки різноманітність колірних рішень невелика, але знайти цікавий варіант все ж можливо.

Найпопулярніші кольори посудомийних машин-Білий, Сірий («Нержавіюча сталь») і чорний. Білий колір, як і його відтінки (бежевий, «слонова кістка») є універсальним і може використовуватися як в сучасних, так і класичних інтер’єрах. Біла посудомийка знайдеться в асортименті будь-якого виробника, бежеві зустрічаються рідше.