Дизайн кімнати 20 метрів: зонування, вибір стилю і підбір меблів. Спальня 20 кв.м. — фото готових рішень, дизайнерські проекти та організація простору

188

Зміст

Ідеї дизайну великої спальні

На просторах великої і вільної спальні доречними будуть багато варіантів і стилі дизайну. Перед проектуванням дизайну важливо розставити пріоритети і визначитися, які цілі і завдання буде виконувати кімната крім своєї основної функції – місця для відпочинку і сну. Також необхідно вибрати стиль інтер’єру, в якому буде оформлена спальна кімната.

Величезною популярністю завдяки своїй відносній простоті, ефектності і економічності в останні роки користується скандинавський стиль – добре освітлений, в світлій кольоровій гамі, з використанням простих рослинних елементів і чітких геометричних ліній.

Безперечно, улюблений багатьма класичний інтер’єрний стиль з характерними рисами: симетричністю, прямими лініями, розкішними і обов’язково натуральними будівельними та оздоблювальними матеріалами. Можна зупинити свій вибір на мінімалістичному стилі або сучасному хай-теку, етнічному або еко-стилі, арт-деко або еклектика.

Особливості планування кімнати

Планування спальні, як і будь-який інший кімнати, в першу чергу залежить від уподобань і вимог того (або тих), хто в ній буде жити. У другу — від її розмірів і геометрії.

В залежності від бажань і потреб, в цій кімнаті може бути кілька функціональних зон: саме спальне місце, гардеробна, зона з туалетним столиком, місце для читання, робоче місце. Площі в 20 кв. М. Цілком вистачить для розміщення всього необхідного.

Спальня-зал, що виконує функцію ще й прийому гостей, буде дещо відрізнятися від класичного варіанту. Такі особисті зони, як гардеробна і туалетний столик, повинні бути приховані від сторонніх очей. Таким чином, гардеробна повинна бути відокремлена непрозорою перегородкою. А туалетний столик може перебувати в гардеробній.

Освітлення

Зазвичай в спальні, крім верхнього світла, влаштовується окреме освітлення для ліжка. Це можуть бути світильники на тумбочках або на стіні. Вони не тільки дають світло під час читання, але і створюють затишну атмосферу.

За допомогою додаткових освітлювальних приладів можна створити неповторну атмосферу, виділити певні елементи декору або частину кімнати.

Так, декоративним світлом оформляють спальне місце або зону розмежування простору. У спальні-вітальні зони часто мають своє незалежне освітлення.

Планування спальні 20 кв.м

Форма приміщення при облаштуванні спальні має визначальне значення. Головним об’єктом є ліжко, і вже її розташування впливає на розстановку інших предметів меблів. Правильне планування допомагає не тільки організувати затишок, але і підвищити функціональність кімнати.

Сірі стіни в коричнево-білій спальні

Бежево-біла спальня

Спальня з еркером

Еркер як архітектурний об’єкт не тільки створює додаткову площу в спальні, але і добре забезпечує кімнату денним світлом. Дизайнери пропонують кілька проектів, як розпорядитися додатковими метрами:

  • ліжко встановлюють в еркері, що візуально відокремлює спальну зону від решти кімнати. Завдяки шторам або мобільним ширмам буде легко усамітнитися разом зі своєю половинкою або повноцінно відпочивати. Установка круглої ліжка-оригінальне рішення, яке зробить інтер’єр спальні 20 кв.м неординарним.
  • в еркері організують робочу зону, що особливо має сенс при відсутності в квартирі або приватному будинку окремої площі для оформлення кабінету.
  • м’яка зона може стати куточком комфорту і релаксу. Якщо за вікном гарний вигляд, то установка великих вікон дозволить насолодитися красивою панорамою.

Вишукане рішення організації зони відпочинку в еркері

Гардеробна в спальні в стилі модерн

Монтаж широких підвіконь і використання їх як лавочок / диванчиків дозволить зберегти максимум вільного простору.

Простора бежево-коричнева спальня

Спальня в сірих тонах

Прямокутна (вузька) спальня

Бажано, щоб зайві предмети у вузькій витягнутій кімнаті не захаращували шлях від дверей до ліжка. Важливий момент планування-доступ до меблів повинен бути з будь-якого боку:

  • якщо двоспальне ліжко ставлять узголів’ям до вузької сторони прямокутної кімнати, то відстань до стіни з обох сторін має бути не менше 70 см.
  • предмет меблів розташовують узголів’ям до довгої стіни, якщо відстань від ізножья до перегородки буде не менше 50 см.

Простора гардеробна в спальні

Яскраве освітлення в спальні

Модна дизайнерська ідея-спорудження подіуму. Причому в кімнаті з високою стелею має сенс робити його не нижче 45-50 см:

  • з’являється можливість установки вбудованого ліжка. При цьому на подіумі створюють м’яку зону відпочинку/релаксу або організовують повноцінне робоче місце.
  • суперрешеніе-укласти матрац поверх подіуму і зробити велику вбудовану систему зберігання речей.

Багатофункціональна конструкція подіуму

Бежево-синя спальня

Вигідним придбанням для кімнати нестандартної форми буде меблі-трансформер або розкладні моделі диван-ліжок. Односпальні предмети ставлять уздовж якої-небудь стіни або в кут (узголів’ям в перегородку).

Велике чорне ліжко в спальні

Яскраві акценти і гардеробна в спальні 20 кв м

Якщо двері знаходяться посередині довгої стіни або трохи зміщена від центру, то уздовж однієї вузької облаштовують гардеробну з фасадом на всю поверхню. Відмінний прийом-оформити дверні полотна в тон перегородок-це візуально зробить гардеробну «невидимою» в кімнаті.

Спальня в стилі лофт

Коричнево-біла спальня

Спальня з балконом

Відомі інтер’єрні рішення допоможуть надати приміщенню більше комфорту. Як правило, балкон об’єднують з кімнатою. Оформити балкон можна різними способами (наприклад, кабінет, дитяча або куточок відпочинку).

Варіант оформлення спальні, об’єднаної з балконом

Кутова гардеробна в спальні

Якщо приміщення залишають незалежними, то можливо їх декорування в однаковій або різній стилістиці. У кімнаті встановлюють ліжко узголів’ям до стіни, паралельно або перпендикулярно балконного отвору, що визначається місцем розташування вхідних дверей.

Чорно-біла спальня

Спальня з двома вікнами або французьким вікном

У просторому приміщенні ложе встановлюють між вікон. При цьому меблі вибирають з низьким узголів’ям, щоб спинка не перекривала надходження сонячного світла в кімнату.

Сучасна чорно-біла спальня

Двері зі скла в гардеробній в спальні

Якщо в балконний отвір і на лоджії встановити скляні прозорі склопакети, то вийде ефект французького вікна. В цьому випадку краще розміщувати ліжко навпроти балкона, щоб можна було лежачи милуватися приголомшливими видами.

Бежевий інтер’єр спальні

Сучасна спальня

Квадратна спальня

Спальня-вітальня 20 кв.м у формі квадрата – відмінний варіант приміщення, що дозволяє реалізувати план комфортного суміщення простору. Зонування вітальні-спальні 20 кв.м не обов’язково робити за допомогою стін або перегородок. Візуально обмежити спальне місце в квартирі-студії можна кольором, шторами, меблями, контрастною обробкою стін, підлоги. Як варіант — в зоні вітальні стіни декорують однотонним світлим матеріалом (шпалери, штукатурка), а біля ліжка перегородку оформляють темним або візерунковим матеріалом. При цьому в зоні відпочинку рекомендується розміщувати тільки потрібні предмети.

Стильне оформлення просторої спальні метражем 20 квадратів

Гардеробна зі скляними дверима в спальні

Дизайнери радять встановлювати ліжко подалі від дверей. Так як в зоні спального місця небажано розставляти габаритні предмети, то платтяна шафа зазвичай розміщують біля дверей. В однокімнатній квартирі-студії доцільно звести невеликі перегородки для створення ефекту роздільного приміщення і відокремленої атмосфери в спальному місці.

Сіро-чорна спальня

Біло-коричнева спальня

Способи зонування

Для умовного поділу кімнати на кілька частин існує кілька способів. Вибір в першу чергу буде залежати від стилю дизайну.

  1. перегородки. Вони можуть бути виконані з різних матеріалів. Багато в чому це залежить від фантазії власника житлоплощі або дизайнера. Використовуватися може скло, дерево,Гіпсокартон. Оригінально і функціонально буде виглядати перегородка, поєднана з узголів’ям ліжка. До того ж таким чином спальне місце буде приховано від сторонніх очей.
  2. штори. Тканиною можна не тільки визначити функціональні області в кімнаті, але додати інтер’єру легкості. Головне достоїнство-можливість зрушувати при необхідності штори в сторону, об’єднуючи простір.
  3. ширми-один з найбільш зручних і креативних способів поділу спальні і вітальні. Вони легкі, мобільні, без проблем підбираються під будь-який стиль, можуть служити предметом декору.
  4. стелажі для книг або одягу. Такий предмет для зонування цілком може замінити громіздкий шафа в спальні.

    Можна використовувати розсувні напівпрозорі перегородки

    Зонування можна провести за допомогою меблів

  5. поділ за кольором. Різні відтінки допустимо застосовувати при оформленні та декоруванні стін, виборі меблів. Важливо врахувати, що кольори не повинні бути контрастними, вони повинні лише відрізнятися відтінком. Меблі за кольором відрізнятися не повинна.
  6. подіум. Іншими словами межа проводиться за допомогою різного рівня підлоги. Наприклад, спальня може перебувати на 10-20 см вище, ніж вітальня. Також можна спроектувати висувається з подіуму ліжко.
  7. шафа-купе. Це не тільки конкретне поділ кімнати на дві частини, але і зручна функціональна меблі. Замовляючи шафа, не варто вибирати меблі з великою глибиною, він не повинен сильно перевантажувати простір.
  8. освітлення. Даний спосіб вважається найбільш простим в реалізації і доступним, але не менш оригінальним, ніж вищерозглянуті. Для кожної зони використовується свій освітлювальний прилад. Головне-правильно підібрати і вбудувати освітлення в інтер’єр.

Зонування можна провести за рахунок кольору

У маленькій кімнаті має бути хороше освітлення

Дизайн в світлих тонах зможе візуально розширити межі кімнати

Дивіться такжемебель для маленької кімнати

Кілька ідей планування великої спальні

Велика спальня повинна бути місцем, де можна розслабитися після довгого дня, місцем, де ви відчуваєте себе комфортно і розслаблено. Найпростіший спосіб досягти це-почати процес проектування.

Планування спальні 20 кв. М: вітальні та спальні зони

Планування цієї спальні поєднує в собі сільський дизайн з класичним формальним стилем. Це еклектичний поворот, який надає спальні дійсно затишний і елегантний вигляд.

У ньому панує атмосфера котеджу з безліччю сільських матеріалів, меблями в традиційному стилі і класичних основ, які роблять його більш величним.

М’які текстури та сільські акценти роблять його легким, свіжим жіночим простором з великим шармом сільської місцевості.

Ключові елементи

Двоспальне ліжко вздовж короткої стіни. Це допомагає відокремити кімнату і створити більш затишне місце для сну, і ще є місце для двох тумбочок по обидві сторони від ліжка.

Зона відпочинку

У цій плануванні спальні також є затишний куточок для читання і бесіди. Це чудове доповнення до будь-якої спальні і дає вам місце для відпочинку, яке знаходиться в зовсім іншій зоні. Килимки допомагають розділити простір, щоб вам здавалося, що у вас дві кімнати в одній.

Чи підійде вам цей макет? так, якщо ви …

  • любіть м’яку жіночну атмосферу з відтінком сільського шарму і елегантності.
  • вам потрібна спальня, повна розслаблюючої, заспокійливої енергії і колірної гами.
  • вам потрібно дві окремі зони в спальні — одна для сну, а інша для читання і відпочинку.
  • потрібен додатковий простір для зберігання, щоб у вашій кімнаті не було безладу, і вона залишалася свіжою і чистою.
  • хочете, щоб з вашого вікна не було ніяких перешкод для сонячного світла.

Багато місця для зберігання

У такій великій кімнаті немає причин не мати достатньо місця для зберігання речей! з цим завданням впораються два комода і шафа. Таким чином, у вас буде достатньо місця, щоб прибрати в шафу невикористані постільні приналежності, прання.

Планування спальні з домашнім офісом

Планування спальні оформлена в більш індустріальному підході. Цей дизайн спальні 20 кв. М трохи більш різкий, пропонуючи більш мужню версію сільського стилю.

У ньому використовуються необроблені, міцні матеріали, такі як метал і дерево, щоб надати затишну атмосферу кімнати з нотками модерну.

Всі меблі виконані в сучасному стилі, з гострими кутами, прямими лініями і без будь-яких декоративних прикрас. Сміливі візерунки і висококонтрастна колірна палітра допомагають додати візуальну текстуру і зробити загальний стиль індивідуальним і цілісним.

Робочий стіл

При такому плануванні в передній частині кімнати залишається достатньо місця для столу і робочої зони – ідеально, якщо вам потрібен домашній офіс і для нього немає окремої кімнати.

Похила настінна полиця з вбудованим письмовим столом, збереже мінімалістський вигляд, і надасть достатньо місця для будь-якого столу за вашим вибором!

Просто постарайтеся триматися подалі від важкої, незграбної меблів в такому стилі.

Рішення для зберігання речей

Планування спальні також передбачає багато місця для зберігання речей. Ви зможете розмістити два комоди на додаток до тумбочки, письмового столу і навіть кілька сидінь з лавкою в кінці ліжка!

Чи підійде вам цей макет? так, якщо…

  • ви хочете дивитися телевізор у ліжку. Ліжко ідеально розташоване навпроти телевізора, щоб дивитися улюблені шоу.
  • хочете, щоб у вашому просторі були окремі області. Тут два килимка утворюють дві кімнати в одній-спальну і робочу зони.
  • ви любите мінімум прикрас.
  • ви віддаєте перевагу висококонтрастні приміщення.

Перегляд тб

Розташування ліжка також ідеально підходить для перегляду телевізора біля протилежної стіни. У цьому плануванні не використовується високий каркас ліжка, щоб він не загороджував світло або вид з вікна.

Ключові елементи

Ліжко вздовж довгої стіни. Розміщення ліжка навпроти вікон по довгій стіні залишає всю передню частину кімнати широко відкритою для інших цілей. Це підходить, якщо вам подобається спальне місце подалі від головного входу для більш відокремленої атмосфери.

Фото спальні 20 кв м

00голосарейтинг статтіlabel {}[+]ім’я*email*label {}[+]ім’я*email*label {}[+]ім’я*email*0 коментарів межтекстовые отзывыпосмотреть всі комментарииновинки

Текстареа>текстареа>

Поради дизайнерів, як оформити дитячу кімнату

Як прикрасити кімнату до нового року, цікаві ідеї святкового декору

Кімната для підлітка-хлопчика: ідеї інтер’єру спальні в сучасному стилі

Теракота в інтер’єрі: поєднання з іншими квітами в залежності від кімнати і стилю оформлення

Кімната для дівчинки 10 років, дизайн інтер’єру дитячої красивої кімнати для дівчинки

Правильне зонування

У просторій кімнаті найкраще організувати кілька додаткових зручних зон (крім спальної).

Спальня 3 на 3: правильне планування кімнати, поради з оформлення з фото-прикладами

Стильна спальня

Фіолетовий підлогу в спальні

Облаштування вбиральні

Це чудовий шанс створити простору систему зберігання речей без заподіяння особливої візуальної шкоди інтер’єру. Поширені варіанти установки конструкції:

  • територію кімнати відокремлюють перегородкою з гіпсокартону, в яку вмонтовані розсувні двері;
  • шафа, вбудований в нішу, глибиною 40-90 см.

Затишна гардеробна в спальні

Яскраві картини і телевізор в спальні

При виборі внутрішнього оформлення гардеробу орієнтуються на сформовані стандарти: внизу зберігають взуття, посередині – сезонні речі, а на верхніх полицях – несезонний одяг. Комфортними для користування вважаються гардеробні полиці глибиною 50-60 см. Відкриті дозволять зручно розкласти сукні та костюми. Різну дріб’язок краще складати в висувні ящики. Щоб економити простір вбиральні, дзеркало закріплюють на внутрішній стороні дверного полотна.

Лаконічна спальня з гардеробною

Бежево-чорна велика спальня

Планувати розташування приміщення для одягу треба тільки після вдалого вибору місця для ліжка. У вузьких кімнатах доцільно відокремити частину кімнати (по вузькій стороні) від стіниДо стіни. Нестандартно виглядає кутова трикутна гардеробна в квадратній кімнаті 20 кв. М.

Цегляна стіна в спальні

Оливкові акценти в інтер’єрі спальні

Традиційний і популярний варіант – розміщення конструкції уздовж однієї перегородки (двері рухаються паралельно стіні). Зазвичай для цього виділяється площа з одного боку дверей (або по обидві сторони від входу в кімнату).

Чорно-біла спальня

Спальня в еко-стилі

Щоб візуально полегшити масивність конструкції, встановлюють дверні полотна з дзеркальними поверхнями або підбирають пластик під колір стін. Справжньою окрасою приміщення стануть дзеркальні дверцята з малюнками квітів (наприклад, троянди) або орнаментом.

Біла простора спальня

Велика кремово-коричнева спальня 20 кв м

Організація особистого кабінету

У просторій кімнаті достатньо площі, щоб облаштувати повноцінне робоче місце і зберегти затишок в зоні відпочинку. Для розмежування застосовують різні способи:

  • стаціонарні перегородки з гіпсокартону. Модний тренд-багатофункціональні конструкції у вигляді стелажів. Вони одночасно використовуються як системи зберігання і розділяють приміщення. Папки з документами, книги, розставлені на полицях, зручно діставати, перебуваючи на робочому місці. Одну полицю в центрі можна виділити під телевізор, щоб дивитися передачі і фільми, відпочиваючи в ліжку.
  • пересувні ширми-відмінний варіант створення тимчасових перегородок, що не вимагає ремонту. Мінус таких конструкцій-відсутність хорошої звукоізоляції.
  • розсувні скляні двері-оригінальний спосіб поділу кабінету і спальні 20 кв. М. З ними легко створити гостьове приміщення.

Світла простора спальня

Гардеробна зі скляними дверима в спальні

Цілком прийнятно візуально зонувати простір за допомогою колірної гами обробки стін, освітлення. Причому для кабінету підбирають декор стін на кілька тонів світліше, ніж для спальні. А освітлення над робочим столом встановлюють додаткове (наприклад, серія точкових світильників) або більш яскраве, ніж над ліжком. Різні фактури також візуально виділять зони (в робочій підлогу покривають ламінатом, а в спальні – ковроліном або пухнастим длінноворсовим килимом).

Нестандартний прийом організації робочого місця в спальні

Коричнево-біла спальня

Плануючи зонування, зазвичай робочу зону розташовують ближче до вікна – джерела природного освітлення. А ліжко встановлюють в глибині кімнати.

Стиль

Професійні оформлювачі воліють створювати проект кімнат квартири, будинку в одному стилі. На розробку проекту, підбір матеріалів йде не мало сил, часу, коштів. З психологічної точки зору це вірно. Проект спальні формується виходячи з життєвих принципів, способу життя власника будинку. Але, якщо власник неординарна людина або в розпорядженні цілий палац, тоді і дизайн можна виробляти за принципами унікальності, які застосовують творці творів мистецтва.

В стилі лофт

Індустріальний напрямок для дизайну вибирають неспроста. Нотки брутальності від цегли, бетону і металу створюють в інтер’єрі особливі відчуття. Їх відчували студенти і творчі особистості на початку 20 століття в америці, коли освоювали склади, заводи і горища. Цілеспрямованість, сила волі, жага успіху — принципи, які єдині зі стилем лофт. Тому він такий популярний сьогодні в містах.

Якщо стоїть завдання зробити модною спальню 20 кв. М., індустріальний дизайн для цієї мети підходить. Але з огляду на призначення кімнати, не варто залишати стіни, підлогу і стелю без обробки. Подібний стиль інтер’єру хоч і походить на промислове приміщення, але затишок і комфорт йому необхідні.

Спальня від flatforfox

В класичному стилі

Якщо спальня квадратної форми, то 20 квадратів достатньо для розміщення в ній ліжка з балдахіном і об’ємним декором, козетки, шафи з масиву благородних порід з орними стулками. Вікно оформити пишною драпіруванням, а на стелю повісити красиву кришталеву люстру. Мотиви помпезності, елегантності, благородності простежуються в кожній деталі спальні, вишукана обробка у вигляді ліпнини, меблів ручної роботи, паркет на підлозі.

Основні види біокамінів: який вибрати

Оформлення: bcbe custom homes

Східний стиль

У східній спальні панує затишок і ненав’язлива, витончена атмосфера. Тут завжди багато світла і свіжого повітря. Дозволяється використання лише натуральних матеріалів-штукатурки, цегли, бамбука, деревини.

Специфікою стилістики сходу є низька меблі з великою кількістю подушок. Тут немає місця надмірностей-в кімнаті розміщують тільки найнеобхідніше.

Скандинавський стиль

Стилістика скандинавії заснована на оформленні поверхонь в світлій гамі, меблів простої конфігурації і великій кількості світла. Властиві нюанси:

  • ліжко з дерев’яною основою і висувними ящиками;
  • одноколірні постільні приналежності (відтінку снігу ,перлів, слонової кістки);
  • золотиста люстра;
  • зручне крісло, декороване в’язаною накидкою;
  • чорно-білі знімки в прямокутних рамках.

Спальня 20 кв. М вважається великою, і вимагає особливого підходу до свого облаштування. Тут важливо не захаращити внутрішній простір і зберегти максимум вільного місця. Однак також неприпустимо, щоб інтер’єр просторої опочивальні здавався порожнім.

Щоб обстановка сприяла повноцінному відпочинку і розслабленню, потрібно продумати кожну деталь. Лише тоді в приміщенні буде комфортно перебувати. При необхідності слід звернутися до професійного дизайнера.

Шеббі-шик

Ключові особливості-пастельні відтінки, природний камінь, велика кількість декору, квіткові малюнки. Пріоритет віддається рожевому, бежевому, білому. Шеббі-шик-це плавність ліній і вишуканість старовини, що забезпечують повноцінний сон. Що ще потрібно? ось список:

  • пишні штори;
  • безліч мереживних подушок, чохлів, накидок;
  • вінтажні шкатулки і статуетки;
  • лампи з абажурами;
  • дощата підлога;
  • нерівна стеля і бляклі шпалери.

Кантрі

Даний дизайн – ідеальний варіант для спальні в приватному будинку. Для його втілення потрібно дотримуватися застосування:

  • натуральних матеріалів-металу, каменю, дерева;
  • пастельних відтінків.

Пол зазвичай роблять дерев’яним і прикрашають килимом в техніці печворк. Стіни обклеюють рельєфними шпалерами або штукатурять. Для їх декорування використовують картини, керамічні тарілки, старовинні годинники, плетені вироби. Стелі оформляють балками. На вікна вішають штори з легкої тканини з рослинним візерунком. Непоганий задумкою вважаються меблі з ротанга і стилізовані лампи.

Мінімалізм

Родзинка стилю-виразність і лаконічність в меблюванні, колірному виконанні, декоруванні. Стандартна мінімалістична спальня передбачає наявність ліжка-трансформера, тумби, шафи або комода, і вимагає звернення уваги до природних тонів.

Меблі можуть бути дерев’яними, пластиковими, металевими або скляними. Цілком доречно буде виглядати кондиціонер для спальні 20 кв. М в дизайні мінімалізму.

Квітів в інтер’єрі допускається використовувати максимум три. Але зазвичай за основу береться лише один.

Сучасний дизайн

Модерн, мінімалізм, хай-тек, напрямки мовчки натякають-майбутнє вже настало! для них характерні останні досягнення, чіткість, сучасні матеріали, правильно вивірені геометричні елементи.

Скло, шкіра, метал, пластик строгість і витриманість, відсутність витіюватого орнаменту — супутники стилю хай-тек.

Модерн суворий і красивий, послаблення у вигляді округлих елементів меблів і в оформленні інтер’єру знімає надмірну строгість в інтер’єрі. Задає інтер’єру спальні характер благородності.

Автор interior illusions staging

В стилі прованс

Відтінок морської хвилі, пляжного піску, теракот — ідеальні при оформленні в стилі французької провінції. Прованс-затишний домашній стиль, його інтер’єр не має деструктиву у вигляді контрасту і грубих елементів. Гармонія-головний супутник такого напрямку. Для його організації купується, виготовляється красиві меблі, з вираженими елементами мистецтва. Якщо метал, то кований з завитіюватостями, дерево різьблене, тканина квіткова натуральна.

Спальна кімната від studiomr

Корисні поради

Дизайнери діляться щеКількома порадами, які можуть стати в нагоді при проектуванні кімнати.

  1. кольорове оформлення зони спальні має заспокоювати, при виборі провідних відтінків обов’язково потрібно враховувати власні бажання і переваги. Хорошим рішенням можуть стати зелені, фіолетові, коричневі відтінки.
  2. природне освітлення, як правило, направляють на спальне місце. Зона відпочинку повинна бути світліше.
  3. у вітальні має бути більше штучного світла і різноманітних способів підсвічування, особливо поруч з диваном.
  4. при замовленні розкладних меблів не можна економити на матеріалах для каркаса і кріплення.
  5. використання модульних меблів дозволить легко робити перестановку.
  6. всі перегородки між спальною і вітальнею по можливості повинні бути функціональними (полки, дзеркальна ніша). Не варто їх будь-яким чином виділяти за кольором.
  7. цілісність зон інтер’єру в одній кімнаті-запорука успіху.

Дивіться такжестиль «лофт» в інтер’єрі

Вибираємо меблі

Особливе місце при плануванні дизайну однієї кімнати 20 м займає вибір меблів. Зробити таке приміщення просторим можна, тільки чітко дотримуючись порад професіоналів в цій справі. Як правило, перевагу краще віддавати модульних меблів, компактним кріслам на коліщатках, маленьким столикам. Такі меблі легко переміщати при необхідності звільнити площу в тому чи іншому місці.

Декоративні свічки в інтер’єрі

Для спального місця можна придбати диван-трансформер, який має відсік для зберігання пастельної білизни. Таке рішення дозволить істотно заощадити простір.

Також можна продумати вбудовану ліжко. Вона може висуватися з подіуму, як говорилося вище або бути частиною шафи, стіни. При правильному підборі навіть малогабаритна кімната стане функціональною, а спальня буде легко перетворюватися в вітальню при необхідності.

В кімнату рекомендується вибирати багатофункціональну меблі

Для спального місця можна придбати диван-трансформер

Вибираючи меблі потрібно звертати увагу на її компактність і багатофункціональність. Журнальний столик, наприклад, може розкладатися в письмовий або обідній стіл. Пуфи можуть одночасно служити місцем для зберігання речей.

Не менш важливу відіграє і розстановка меблів. Всі предмети рекомендується розставляти уздовж стін, щоб не захаращувати простір в центрі. Попередньо краще намалювати схему розташування меблів. Схема повинна будувати із зазначенням точних розмірів, враховувати потрібно кожен сантиметр.

Розстановку варто продумувати заздалегідь

Меблі варто розміщувати уздовж стін

Кутовий диван зможе заощадити трохи місця

При продуманому розміщенні у вітальні-спальні площа 20 квадратних метрів без праці можна розмістити:

  • двоспальне ліжко;
  • компактний диван;
  • журнальний стіл;
  • стінка або шафа-купе;
  • телевізор (на стіні).

Це найнеобхідніший набір, який дозволить залишити достатню кількість вільного місця.

Що б правильно оформити кімнату варто дотримуватися порад фахівців

Світлі кольори здатні розширити межі кімнати

Дивіться також інтер’єр кімнати для дівчини

Варіанти зонування спальні 20 кв.м

При метражі 20 м2 можна організувати відразу кілька функціональних зон, крім спальної. Тут добре розташується робоче місце і зона для розслаблення. Для їх розмежування застосовують кілька способів:

  • перегородки з гіпсокартону. Можуть являти собою конструкції у вигляді стелажів. Тоді вони не тільки розділяють простір, але і використовуються для зберігання. У них розміщують книги або документи, які зручно діставати, не піднімаючись з робочого місця. Одну з полиць можна відвести для телевізора.
  • нестаціонарні ширми. Вони не порушують цілісності підлоги і стелі, а переміщати їх зручно в залежності від умов. Єдиний недолік таких моделей-відсутність якісної звукоізоляції.
  • розсувні двері зі скла. Витончене і стильне рішення для розмежування спальні і кабінету. Всупереч переконанням багатьох, конструкція досить практична. Але при цьому вимагає регулярного догляду.
  • колірна гамма і текстури. Для кабінету в такому випадку підбирають більш світлі тони, ніж для спальні. Краще підлогове покриття для території кабінету-ламінат, на тлі якого за рахунок іншої текстури буде добре виділятися ковролін або ворс в спальні.
  • освітлення. Над робочою зоною встановлюють додаткові і більш яскраві джерела світла. Наприклад, точкові світильники. При цьому бажано розміщувати кабінет ближче до вікна, а ліжко ставити в глибині кімнати.

Також зонування можна провести завдяки конструкції для зберігання речей. З гардеробною вдасться вирішити проблему нестачі місця і при цьому додати цікавих деталей в інтер’єр. Дизайнери пропонують кілька способів монтажу:

  • площа кімнати відокремлюють перегородкою з гіпсокартону, в яку вмонтовані розсувні двері;
  • шафа, вбудований в нішу, глибиною від 40 до 90 см.

Найбільш зручними для використання вважаються гардеробні глибиною близько 50-60 см. Бажано, щоб в конструкції були як висувні, так і просто відкриті полиці. Перші призначені для дрібниць, другі добре підходять для суконь, брюк та іншого одягу. Заощадити площу можливо, якщо дзеркало буде закріплено на одній з дверей вбиральні.

Місце для вбиральні варто вибирати після установки ліжка. Якщо кімната довгаста, то доречно поставити конструкцію, наприклад, кутову, у більш вузької стіни. Популярний варіант-установка вбиральні уздовж перегородки. Найчастіше для цих цілей віддається площа з одного боку дверей або по обидва боки від входу в приміщення.

Колірні рішення для спальні площею 20 кв.м

Традиційно вважається, що для спальні підходять теплі тони. Кремовий, пісочний, жовтуватий створюють затишок і наповнюють простір світлом. Але потрібно врахувати, що пробудженню більше сприяють яскраві кольори. Наприклад, зелений або синій вважаються насиченими і в міру стриманими, при цьому виглядають оригінально і згідно психології кольору заспокоюють психіку.

При облаштуванні вітальні-спальні рекомендується грати на контрасті і підбирати забарвлення з урахуванням призначення зон. Так, гостьова може бути світлою (найкраще для візуального розширення підійде білий), а спальне місце доречніше оформити в більш темному кольорі.

Білосніжна обробка — простір для комбінування. Але найкраще вона виглядає з деревом. Також ефектно поєднувати її з сірим, чорним, ліловим, лимонним або блакитним.

Модні килими 2019

Універсальним тоном можна назвати сірий. Взявши його за основу, розбавити інтер’єр можна рожевим, фіолетовим, синім або срібним.

Ще одне поширене рішення — об’єднання молочного і коричневого. Їх поєднання в забарвленні стін, підлоги і стелі додасть затишку. Незайвим в такій обстановці будуть м’які килими і подушки, бажано контрастних відтінків.

Серед табу — жовтий і червоний кольори, які збуджують нервову систему і можуть несприятливо позначитися на сні. Але додати їх у вигляді акценту в декорі цілком допустимо.

Суміщена спальня 20 кв. Метрів

Велика спальня-це не завжди запланований при будівництві варіант. Найчастіше, це-результат об’єднання з іншою кімнатою для збільшення площі корисного домашнього простору. Найпопулярніші рішення даного питання-це об’єднання вітальні, залу, і навіть кухні зі спальною кімнатою. У підсумку, за умови ефективного і ергономічного зонування, ми отримуємо простору, функціональну і комфортну кімнату для відпочинку, сну і повсякденних справ.

Залежно від того, з якою кімнатою поєднується спальня, підбираємо і меблі. Дуже зручно і компактно розміщуються вбудовані предмети меблів, різного роду меблеві трансформери, перегородки з поличками і нішами для розміщення речей, елементів декору. Обов’язково потрібно звернути увагу, на колірне дозвіл і освітленість суміщеної кімнати, які, до речі, допоможуть і у вирішенні питань зонування.

Стилістичне оформлення

При виборі стилістичного рішення необхідно враховувати життєві принципи і спосіб життя власників квартири. Варіантів оформлення безліч.

Однак до найбільш широковідомим і затребуваним відносяться наступні:

Стиль «лофт». Даному стилю характерна наявність цегляних, бетонних або металевих елементів інтер’єру. Спальня, виконана в стилі «лофт», за зовнішнім виглядом являє собою промислове приміщення. Однак, якщо додати в неї декоративні елементи і текстиль, то приміщення відразу стане комфортним іВигідний.

Стилю «прованс» властиво наявність відтінків морської хвилі, піску і теракота. Такий інтер’єр виглядає досить стильно і затишно. У його оформленні присутні меблі з елементами мистецтва, металеві ковані предмети, різьблене дерево і квітковий текстиль.

Сучасні стилі «хай-тек», «модерн», «мінімалізм» припускають використання сучасних матеріалів, чіткі геометричні предмети меблів, наявність елементів зі шкіри, скла або пластику.

Класичний стиль підкреслюється розкішними меблями, виконаної з дорогих натуральних матеріалів і доповненої вишуканою обробкою у вигляді ліпнини і безліччю декоративних елементів.

Ремонт спальні 20 кв. М.

Вибір будівельних та оздоблювальних матеріалів для ремонту двадцятиметрової спальні дуже різноманітний. Для оформлення поверхні стелі використовуються: красиві і зносостійкі натяжні стелі, підвісні гіпсокартонові конструкції, декоративна штукатурка або шпалери.

Для оздоблення стін великої спальної кімнати найчастіше вибирають паперові або бамбукові шпалери, фактурну, венеціанську або структурну штукатурку. Підлога оформляється переважно ламінатом або паркетом, також часто використовують кварц-вініл або лінолеум.

Освітлення

У спальних кімнатах найчастіше застосовується комбінований тип освітлення. На додаток до центральної люстри додаються точкові світильники. Окремо облаштовується підсвічування спальної зони. Вона може бути виконана у вигляді бра, торшера або світильників на тумбочках.

Такі варіанти не тільки створять додаткове освітлення, але і стануть відмінним доповненням в дизайнерському оформленні спальні, площею 20 кв.метрів.

Якщо освітлення встановлюється в спальні-вітальні, то тут важливо відразу розмежувати світлом кожну зону окремо.

Вибір освітлювальних приладів безпосередньо залежить від обраного стилістичного напрямку приміщення.

Нюанси планування

Зазвичай, приступаючи до планування спальної кімнати, насамперед вирішують питання з розміщенням ліжка. Однак для приміщення 20 кв.м ця рекомендація не завжди доречна. Адже відмовившись, наприклад, від придбання шафи на користь пристрою окремої гардеробної, ви істотно скоротите простір зони для сну. Тому визначатися з розміщенням спального місця доцільніше після затвердження планування спальні 20 м2.

Залежно від форми приміщення при його меблювання слід використовувати різні принципи. Як видно на фото спальні 20 кв. М, найбільш часто зустрічаються такі конфігурації:

  • квадрат;
  • прямокутник.

Ванна кімната

20 квадратів — це досить великий простір, тому в ньому цілком можна організувати і спальну зону, і ванну. Деякі власники відокремили ванну кімнату перегородкою або ширмою, щоб не змішувати два функціональних простору. Чи буде при цьому ванна в одному стилі зі спальнею чи ні-вирішувати вам.

8фотографій

Створення гардеробу

Велика система зберігання – мрія багатьох дівчат. Адже в ній можна розмістити всі речі, взуття, постільні приналежності, спортивні товари та інші необхідні речі. Гардероб можна зробити з використанням гипсокартоновой перегородки або вбудованої системи шаф. Все залежить від особистих переваг власників квартири. Іноді в спальні є вихід на балкон або лоджію, тоді створення вбиральні є найбільш легким процесом.

Як вибрати спальню: модні варіанти, стильні рішення і практичні поради. Облаштовуємо інтер’єр спальні: варіанти дизайну і планування

Якщо гардеробна буде розташовуватися на лоджії, то має сенс провести на неї опалення.

Це потрібно для того, щоб не утворювалася вогкість, яка може зіпсувати речі.

Розстановка меблів в спальній кімнаті 20 м2

Підбір меблів для спальні середніх розмірів не утруднений тим, щоб знайти функціональні і при цьому не дуже габаритні моделі. Тому вибір величезний і залежить тільки від вашого смаку.

Перше, що варто купувати і від чого варто відштовхуватися, — це ліжко. Якщо не планується придбання великої кількості меблів, то допустимо купити моделі 2 на 2 метри. Щоб проживають в квартирі змогли безперешкодно переміщатися, потрібно залишити як мінімум 60-70 см з кожного боку від конструкції. У квадратній кімнаті ліжко ставлять в кутку або по центру будь — якої стіни, в прямокутній-уздовж довшою.

Далі розставляють приліжкові тумби. Їх розмір може бути будь-яким, а ось висоту варто врахувати заздалегідь. Бажано, щоб вони знаходилися на рівні матраца.

Шафа-купе або гардеробну краще замовляти, а не купувати готову. Так ви зможете підібрати комфортні габарити і задіяти простір максимально ефективно. Зазвичай конструкції встановлюють збоку від ліжка. Головне правило-перед нею повинен залишатися як мінімум метр вільного місця для висунення ящиків.

При бажанні облаштувати особистий кабінет поставте біля вікна стіл, а з іншого боку розмістіть стелаж або невелику софу.

Спальня+дитяча на 20 квадратних метрах

Не всім сьогодні доступні розкішні багатокімнатні апартаменти, саме тому об’єднання двох спалень – дитячої та дорослої – часто зустрічається випадок. Таке поєднання особливо актуально для власників двокімнатних квартир, що мають одного або декількох дітей. В такому випадку, зал або вітальня виконують свої безпосередні функції, а спальня використовується для відпочинку і сну всіх членів сім’ї. І в цьому випадку, необхідно грамотне зонування: поділ спальні на дитячу і дорослу частину кімнати.

Зони можна виділити за допомогою перегородок, штор і меблів. Важливим є питання підбору компактної, але місткою і функціональної меблів. Для того, щоб дитина могла в спокійній атмосфері займатися творчістю, надалі готувати уроки, рекомендується розмістити в спальні дитяче робоче місце зі столом, стільцем, шафою або поличками, хорошим освітленням.

Велика, затишна і функціональна спальня-відмінне рішення для будь-якого будинку або квартири. В результаті витрачених сил і коштів на ремонт і дизайн інтер’єру спальні ви отримаєте улюблену і комфортну кімнату, яка стане джерелом натхнення, життєвих сил і бажання підкорювати нові вершини!

Теги: ідеї облаштування, новинки, спальня, тренди в інтер’єрі

Візуальнийвес меблів

Кожен предмет меблів має візуальну вагу. Наприклад, мінімальний каркас ліжка без узголів’я буде візуально набагато легше, ніж масивний каркас ліжка з широким узголів’ям.

Вибираючи меблі для спальні 20 квадратних метрів, подумайте про візуальну вагу кожного предмета.

У спальні з високими стелями віддайте перевагу високому узголів’ю ліжка або великому твору мистецтва на стіні, щоб заповнити кімнату і привернути увагу догори.

  • дизайн вузької спальні: основні правила зонування і планування, вибір колірної гами і відповідного стилю
  • спальня 15 кв. М.: хитрощі облаштування та ідеї дизайну, фото красивих інтер’єрів
  • спальня в хрущовці: правильне зонування, оформлення в різних стилях і фото інтер’єру

Додайте правильні акценти

При оформленні просторої спальні є декоративні акценти, які можуть змінити тон і відчуття простору:

Штори

Штори від підлоги до стелі додадуть грандіозний драматичний вигляд приміщенню. А якщо у вашій великій спальні панорамні вікна, ви оціните усамітнення.

Рослини і квіти

Зелень і живі квіти зроблять вашу велику спальню комфортною і затишною. Розмістіть рослини в кутку біля вікна, додайте вазони на свій комод або поставте невелику композицію на тумбочку. Всі три ці методи можуть трохи оживити ваш простір.

Килимки

Думаєте, ви не можете покласти килимок під ліжко, тому що у вас килимове покриття по всій кімнаті? подумай ще раз.

Навіть якщо у вас є килим, ви все одно можете підкреслити своє ліжко, додавши під нього невеликий килимок.

Залежно від вашого стилю, ви можете поставити приліжкові тумбочки на килимок або розташувати його прямо перед ними. Якщо ви розмістите правильно, все буде мати гарний вигляд.

Якщо у вас паркетна підлога та окрема зона відпочинку, подумайте про додавання двох різних килимків.Вони обов’язково повинні узгоджуватися за кольором, стилю і настрою.

Спальня 20 кв.м. Фото

Prev articlenext article

Джерела