Зварювальна маса зі старих плоскогубців

88

Вітаю всіх любителів саморобок і тих, хто просто заглянув на сайт в пошуках цікавих ідей, які можна взяти на замітку. Саморобка, яку я описав в статті нижче, дуже стане в нагоді зварника, як любителям, так і професіоналам, в загальному, всім у кого є зварювальний апарат, і хто вміє з ним поводитися. А все почалося з того, що у автора даної саморобки зовсім «втомилася» маса на зварювальному апараті, і задумався він, як би її замінити. Звичайно ж, найпростіший варіант відправиться в найближчий (а може і зовсім найближчий) спеціалізований магазин і купити нову деталь, але, порившись у своїх засіках металобрухту, автор знайшов старенькі плоскогубці, які вже давно чекали незрозуміло якої долі. Ось тут-то і дозріла у автора ідея, як позбавити себе від непередбачених витрат (нехай і невеликих) і дати друге життя, здавалося б, вже марному інструменту. Так що, якщо у вас є «сварочник» і десь завалялися старенькі плоскогубці, не поспішайте викидати їх в металобрухт, а краще скористайтеся ідеєю автор. Навіть якщо маса на вашому зварювальному апараті ще в гідному стані, запасна ніколи не буде зайвою.

Матеріали:

* старі плоскогубці,* частина старої велосипедної рами (її автор використовує як донор, для збільшення ручок),* відрізок металевого куточка,* болт і кілька гайок,* жорстка пружина,* фарба по металу (за бажанням).

Інструменти:

* зварювальний апарат,* болгарка,* лещата, * розмічальний інструмент (косинець і маркер).

Крок 1.

Спочатку автор зайнявся плоскогубцями. Ось такі вони йому дісталися. Їх автор затиснув в лещатах і обробив у всьому сторонах болгаркою з зачисним колом.

Крок 2.

Далі автор вирішив подовжити ручки, мабуть для зручності експлуатації. Потрібні були патрубки, їх автор вирізав із задньої частини рами старого велосипеда. Причому вирізав ті частини, в яких є отвори, це нижні поперечини, що йдуть до задньої зірочці. Для чого автор потрібні отвори дізнаєтеся в кінці статті. Відрізавши необхідні деталі, автор «окультурив» їх болгаркою.

Крок 3.

На цьому етапі автор знову повертається до плоскогубців. Затискає їх в лещатах робочою частиною вгору і болгаркою зрізає рефленіе з губок. Він в даному випадку не стане в нагоді.

Крок 4.

Тут автор бере відрізок куточка, полку, якщо я не помиляюся 5 см, але це не принципово, можна взяти і більше, далі ви зрозумієте чому. На одній з полиць автор ставить мітки на відстані 2,5 і 5 см від краю (торця). За мітками креслить, використовуючи косинець, перпендикулярні лінії.

Далі затискає куточок в лещатах і по лініях виконує пропили, але не повністю відрізає заготовки, а тільки надрізає полку (дивіться фото).

Потім виконує поздовжній пропил на другий полек уздовж вершини (кута), тим самим зрізуючи пластинки.

Крок 5.

Далі автор виготовив з цих платівок ось такі губки. Саме тому автор і використовував куточок, щоб був виступ, хоча такі ж губки можна виточити і з листової сталі.

Ці губки автор встановив між губок плоскогубців так, як показано на фото. Потім затиснув все в лещатах і зварив.

Крок 6.

Тепер прийшла черга ручок. На них автор нанизав підготовлені патрубки і обварив. Так само на цьому етапі автор передбачив кріплення клеми маси. Для цього він використовував звичайний болт відповідного розміру. Приміряв його до однієї з ручок і приварив в цьому місці.

Крок 7.

На заключному етапі автор зачистив всі зварні шви і робочу частину маси пофарбував в чорний колір.

Між «хвостів» ручок, в отворах закріпив жорстку пружину. Ось тепер інструмент повністю готовий.далі автор бере стареньку,» рідну » масу, зверніть увагу, як її пошарпала життя і зварювання. Від маси він відкручує клему і фіксує її на новій масі. Тепер саме час випробувати її в справі. Працює відмінно.

на цьому у мене все, всім спасибі за увагу, удачі і до нових зустрічей в гостях у самодєлкіна!!! джерело (source)