За якими критеріями вибрати матрац

5-30-2021

Повноцінний сон грає величезну роль в нашому житті. Правильно підібрані ліжко і матрац допоможуть в дитинстві сформувати хорошу поставу, а в зрілому віці – відмінно виспатися і уникнути болю в спині. Купувати матраци варто тільки у перевірених виробників. Саме такі матраци Ви знайдете за посиланням Матрасы Homefort Уважно підійдіть до вибору виробу, і воно прослужить вам не один рік.

Скільки повинен коштувати матрац?

Фахівці не рекомендують орієнтувати тільки на ціну при виборі товару, однак це далеко не останній критерій, який потрібно враховувати. Часто у покупця є певний бюджет. Він не може його перевищити, але хоче придбати якісний і безпечний матрац.

Зовні вироби схожі, але за ціною можуть сильно відрізнятися. Насправді матрац є не настільки простою конструкцією, як може здатися. Вартість залежить від наступних факторів:

  • наповнювач (скільки шарів, натуральний або штучний);
  • тип конструкції (пружинний, безпружинний, з залежними або незалежними блоками);
  • матеріал чохла;
  • розміри;
  • наявність додаткових властивостей (ортопедичний, з ефектом пам’яті і т.д.).

Звичайно, на вартість впливає також бренд. В якості бюджетного варіанту багато хто вибирає пружинні матраци. Двоспальну якісну модель можна придбати в середньому за 2-5 тисяч гривнів. Якщо ви хочете матрац з незалежним пружинним блоком, він обійдеться на пару тисяч дорожче. Але такі моделі краще тримають форму і вважаються трохи більш довговічними.

Безпружинні матраци коштують дорожче, але вважаються оптимальним варіантом для тих, хто страждає від болю в спині, шиї і потребує хорошої підтримки хребта під час сну. Такий матрац може коштувати по-різному в залежності від наповнювача. Наприклад, найдорожчі латексні матраци можуть коштувати до 50 000. Найбільш бюджетним з безпружинних моделей вважаються матраци на основі пінополіуретану (двоспальний можна знайти в районі 4000 ).

Можна придбати і тонкий рулонний матрац, який зручно брати в дорогу або на дачу.

Якщо у вас є проблеми з суглобами, хребтом, не варто сильно економити при виборі матраца.

Вибір між пружинним і безпружинним матрацом

Кожна з різновидів має свої плюси і мінуси. Безпружинні моделі з’явилися не так давно і вважаються певним новаторством, але вже встигли придбати велику популярність. Розглянемо кожну конструкцію докладніше.

Пружинні матраци

Такі моделі мають блок-систему металевих пружин. Зверху шар м’якого еластичного матеріалу, які дозволяє не відчувати наявність цих пружин. Такі моделі вважаються відносно недорогими. Незалежні блоки пружин коштують дорожче, але вони дуже міцні, довговічні.

Недоліком пружинного матраца є те, що не завжди такої підтримки тіла під час сну достатньо. Створюється певний «ефект гамака», тобто людина просто провалюється в центрі. Якщо це двоспальне модель, то спати на ній буде комфортно тільки в тому випадку, якщо різниця у вазі у людей не більше 20 кг.інакше людина з більш маленькою вагою буде просто скочуватися.

Серед пружинних матраців особливе місце займають моделі з незалежним пружинним блоком. Вони більш гігієнічні, довговічні, але і дорогі.

Безпружинні матраци

У такій конструкції взагалі відсутні будь-які пружини, є тільки щільний еластичний і досить пружний матеріал, який відмінно тримає форму. Це може бути:

  • натуральна кокосова койра (жорстка, добре пропускає повітря);
  • латекс натуральний або синтетичний (м’який, комфортний, безпечний);
  • комбіновані матеріали (синтетичні та штучні).

Матрац може цілком складатися з одного матеріалу або мати конструкцію сендвіча з різними шарами. Такі матраци цінуються за виражений ортопедичний, терапевтичний ефект. Вони безпечні для здоров’я, забезпечують оптимальну підтримку хребта. Безпружинні моделі є відмінною профілактикою розвитку сколіозу та інших захворювань хребта.

При виборі матраца враховуйте вік і особливості свого організму. Наприклад, дитині до 12 років відмінно підійде безпружинний матрац з натуральним наповнювачем. Якщо ваше ліжко стоїть близько до батареї, не варто вибирати пінополіуретан і латекс, вони можуть зіпсуватися. Пружинні ж моделі варто тримати подалі від води. Пружини можуть іржавіти під впливом вологи. Ви можете проконсультуватися з ортопедом перед покупкою, щоб точно підібрати відповідний матрац.

Як вибрати наповнювач для матра

Homefort - Фабрика матрасов и товаров для сна | Ортопедические матрасы от  производителя для детей, подростков и взрослых | Купить с доставкой!

ца і який краще?

Від наповнювача залежить не тільки ціна, але і експлуатаційні властивості матраца. Зараз можна знайти найрізноманітніші вироби: від простих до ультрасучасних і дорогих.

Найбільш невідповідними для матраца вважаються вата і поролон. Незважаючи на їх натуральність і безпеку, вони абсолютно не тримають форму, швидко грудкуються, не виносять вологи. Тому їх як наповнювач для матраца вже практично не використовують.

Всі наповнювачі можна розділити на 2 групи: штучні і натуральні.

Штучні матеріали

  • пінополіуретан-найпоширеніший і недорогий. Він довго служить і добре підтримує хребет під час сну.
  • струттофайбер забезпечує відмінну анатомічну підтримку. Сам по собі цей матеріал досить щільний і жорсткий, тому його комбінують з більш м’якими.
  • штучний латекс за своїми якостями практично не поступається натуральному, але коштує дешевше. Він прекрасно пропускає повітря, довго служить. Спати на такому матраці дуже приємно і зручно.
  • меморіформ-один з найсучасніших матеріалів, що володіє ефектом пам’яті. Такий матрац «запам’ятовує» форму тіла і позу сну, сприяє зняттю м’язової напруги. За ціною дорожче інших, вимагає звикання, але служить довго і володіє відмінним терапевтичним ефектом.

Натуральні матеріали

  • кінський волос, просочений латексом-досить пружний, екологічний, відмінно вентильований матеріал. Єдиний недолік-може спровокувати алергічну реакцію.
  • кокосова койра-напевно, найбільш поширений натуральний наповнювач для матраців. Він досить жорсткий, надійний, гіпоалергенний, часто йде в поєднанні з більш м’якими і комфортними на дотик матеріалами.
  • овеча і верблюжа шерсть. Цей матеріал досить дорогий, але відмінно пропускає повітря. Багато хто вважає, що він має лікувальні властивості.
  • натуральний латекс з каучукового дерева. Це неймовірно довговічний, еластичний, пружний матеріал, проте до бюджетних варіантів його віднести не можна. Такі матраци коштують недешево.

При виборі матраца враховуйте в першу чергу жорсткість конкретного наповнювача. Вона підбирається індивідуально і впливає на комфорт сну, стан хребта. Для дітей краще вибирати добре вентильовані натуральні матеріали.

Як підібрати жорсткість матраца конкретно під себе?

Саме цей критерій впливає на ваші відчуття під час сну і після пробудження. Якщо ви придбати красивий, дорогий матрац, але вранці відчуваєте тяжкість, біль в спині, значить неправильно вибрали жорсткість.

Градація жорсткості часто залежить від виробника. Але в більшості випадків виділяють м’які, напівм’які, жорсткі, среднежесткіе і середні матраци. Якщо ви здорові, немає ніяких проблем з суглобами, хребтом і спите нормально, можна вибирати середні варіанти. Вони оптимально підтримують хребет під час сну і розраховані якраз на здорову людину.

Обов’язково враховуйте свою вагу. Якщо вага тіла великий, то м’які і среднемягкіе матраци будуть просто провалюватися. Вони не зможуть забезпечити достатню підтримку тіла. Спирайтеся на наступні рекомендації:

  • середньом’який матрац — якщо ви важите до 80 кг;
  • середній — якщо ваша вага від 80 до 110 кг;
  • среднежесткий або жорсткий — якщо ваша вага перевищує 110 кг.

Сильно м’які або жорсткі матраци підійдуть не всім. Вони створювалися для корекції певних порушень. Наприклад, людям у віці лікар може порекомендувати м’який матрац, якщо є проблеми з кровообігом. М’яка модель не буде передавлювати судини під час сну. Жорсткі моделі підходять людям з проблемами хребта. Але купувати такий матрац бажано тількиПісля консультації ортопеда.

Обов’язково враховуйте вік:

  • новонароджений вік. Незважаючи на бажання покласти немовля на ватяні подушки, оптимальним варіантом буде жорсткий матрац. Перші тижні після народження триває формування хребта і опорно-рухового апарату, тому педіатри радять вибирати безпружинні моделі з підвищеною жорсткістю.
  • діти від 2 до 12-13 років.