Які рослини добре очищають повітря в квартирі?

87

Алое

Багато хто знає про те, що сік алое має цілющі властивості і широко використовується в народній медицині. Але ця рослина також ефективно очищає повітря в квартирі, поглинаючи до 90% формальдегідів, що утворюються всередині приміщень.

Його листя виділяють велику кількість фітонцидів, які сприятливо впливають на організм. При цьому алое невибагливий у догляді, не потребує частих поливах і відмінно росте в притінених місцях.

Хлорофітум

Ця рослина володіємо цікавим властивістю – воно набагато краще росте в умовах забрудненого повітря. Хлорофітум швидко поглинає вихлопні гази, тому має бути в квартирі кожного жителя мегаполісу.

Також хлорофітум відмінно справляється з продуктами спалювання багатьох газів, тому його рекомендують ставити на кухні. Ще примітно те, що рослина здатна поглинути з повітря до 86% формальдегідів і до 96% окису вуглецю.

Якщо ви купили нові меблі з дсп, поруч з нею варто поставити фікус. Він вловлює з повітря трихлоретилен і формальдегіди, які містяться в лаках, фарбах і синтетичних смолах.

Але листя цієї рослини накопичують на собі літаючу в повітрі пил, яку потрібно регулярно прати вологою ганчіркою. Дорослі фікуси виділяють велику кількість кисню, тому з ними в кімнаті стає набагато вільніше дихати. Також вважається, що фікуси приносять щастя в сім’ю.

Герань

Завдяки високому вмісту ефірних масел ця квітка допомагає позбутися від багатьох хвороботворних бактерій, бореться з неприємними запахами і наповнює квартиру своїм ароматом.

Також герань сприятливо впливає на нервову систему, нормалізує сон. Однак алергікам слід бути з цією рослиною акуратними.

Свої «прізвиська» рослина отримала за своєрідний вид: довгі і жорсткі листя ростуть прямо з товстих кореневищ. Як не дивно, саме сансевієрія виробляє значно більше кисню, ніж багато інших видів рослин.

Вона легко справляється з очищенням повітря навіть в громадських місцях, видаляє з нього безліч шкідливих речовин, що виділяються з нових меблів, оздоблювальних матеріалів і побутової хімії. Сансевієрія невибаглива і комфортно себе почуває навіть в затемнених приміщеннях.

Хамедорея

Ця рослина досягає двох метрів у висоту і активно виділяє вологу в навколишній простір. Завдяки цьому в сухий опалювальний сезон мешканці відчувають себе значно комфортніше. Також хамедорея добре очищає повітря від таких шкідливих речовин, як формальдегід, бензол, ксилол та інші.

Диффенбахія

Рослина ефективно поглинає стафілококи і більшість шкідливих мікроорганізмів, фільтрує повітря від таких отруйних речовин, як ксилол і толуол, які виділяє свіжа фарба і паркетна підлога. Догляд за пальмою досить простий, але з нею потрібно бути обережним: її сік отруйний і при попаданні на шкіру або слизові оболонки викликає опіки.

Спатифиллум

Рослина має широку густе листя, яка затримує пил і справляється з безліччю токсинів, в тому числі, аміаком, бензолом і трихлоретиленом, що випаровуються з лакованих поверхонь. Також спатифиллум підвищує вологість повітря в приміщенні. Він відмінно росте в тіні, а на сонці може швидко загинути, тому для розміщення краще вибирати місця в глибині кімнат.

Існує безліч інших видів рослин, які відмінно справляються з шкідливими речовинами: бегонія, драцена, шиффлера, епіпремнум, агалонема і багато інших. Розмістіть їх по всій квартирі і незабаром ви помітите, що дихати стало набагато легше.