Як зшити фіранки своїми руками: покрокове керівництво

108

Магазини пропонують красиві, але стандартні фіранки для оформлення будинків і квартир. Але ж хочеться, щоб власне житло було не просто затишним і красивим, а унікальним і індивідуальним, що відображає внутрішній світ господарів і заснований на їх перевагах. Здійснити таку мрію, не витративши на це все заощадження, можна одним способом: зшити фіранки самостійно. Таке завдання під силу будь-якій людині, що має бажання творити. Підказки про те, що саме творити і як робити це ефективно, можна знайти в нашій статті.

Ідеї для пошиття штор: які штори можна зшити самому

Ідеї для власної творчості можна черпати з історії штор: від шкур тварин, якими завішувалися печери до пишних уборів палацових залів з розкішними кистями, драпіровками і багатошаровими композиціями. Технології сучасності дозволяють використовувати нові матеріали для штор: немнущіеся, незаймисті і не піддаються впливу ультрафіолету. Тенденції нинішньої моди, що стосуються штор, повертаються в минулі часи, коли текстильному оздобленню приділялася величезна увага.

Фіранки з ламбрекеном

Фіранки з декоративним ламбрекеном, найчастіше використовують у вітальнях.

Але, завдяки тому, що ламбрекен може не тільки прикрасити вікно і надати йому завершений вигляд, а володіє цілком прикладними функціями: приховує карнизи і системи кріплення штор – його можна використовувати у всіх кімнатах.

Єдина умова – відповідність стилю приміщення за формою, вибору матеріалу і конструкції. Ламбрекени з драпіровками доречні в центральній кімнаті, вони створять атмосферу затишку і розкоші в поєднанні з іншими предметами інтер’єру.

Жорсткий каркас ламбрекену-бандо, виконаний з тканини або пластику, можна використовувати в кухні і спальні.

Римський стиль

Родзинкою римських штор є специфічне полотно, виконане з благородних видів щільної тканини: жакарда, атласу, мусліну з великим геометричним візерунком або без малюнка. Практичні штори в римському стилі в сучасній квартирі, виконаної в етнічному або мінімалістичному стилі, виглядають органічно на балконі, кухні, ванній кімнаті і бібліотеці, так само як і у вітальні і спальні.

Англійський стиль

Для тих, хто бажає надати своєму будинку аристократичний дух, заснований на поєднанні простоти і благородства, сподобаються завіси в англійському стилі. Основа таких фіранок-рівне прямокутне полотно. Шнури, протягнуті крізь нашиті кільця, управляються підйомним механізмом, тим самим створюючи складки: хвилеподібні, бантові або буфи. Кількість складок може залежати від розміру віконного отвору або переваг господарів.

Класика

Класичні штори, виконані з двох полотнищ, найпростіший варіант, але і самий затребуваний. Різні способи кріплення: петлі, зав’язки, кулиски, люверси — роблять класику ненудною. Зробивши класичні штори двосторонніми, можна збільшити їх функціональність і декоративність.

З двох довгих рівних полотен можна за допомогою різних технічних пристосувань, зробити стильові композиції:

  • «пісочний годинник»;
  • японські штори;
  • італійські штори.

Місце розташування штор визначає вибір тканини, яка може бути найпростішою: лляної або ситцевої і самої респектабельною: парчевої, атласної, велюрової, вовняної.

Французькі штори

Штори, засновані на традиціях пишної франції, прісборенние по всій довжині, утворюють вузькі фестони. Шиють такі фіранки — » маркізи » з тканин ніжних, еластичних: тюлі, сатину, шовку, вуалі, шифону, органзи. «маркіза» — завіса для тих, для кого краса в інтер’єрі випереджає функціональність.

Витрата тканини для штор

Починати процес виготовлення штор слід з придбання тканини. Навіть якщо вибір зупинився на простій моделі, необхідно правильно розрахувати необхідну кількість тканини для пошиття.

Головні параметри, на які необхідно звернути увагу – ширина полотна і напрямок малюнка на ньому. Якщо в планах є бажання зробити драпірування-коефіцієнт збірки (кс), який виражається в співвідношенні відрізу до ширини готової штори. Щоб визначити, скільки купити матерії в такому випадку, необхідно ширину штори в готовому вигляді помножити на кс.

Кс залежить від виду тканини:

  • для портьєрної він дорівнює 1,7;
  • для тюлю з малюнком– 2;
  • для тюлю без малюнка-3.

Тюль в рулоні

Текстиль для пошиття реалізується в рулонах. Стандартна ширина рулону тюлю становить 2 м 80 см.щоб не помилитися в розрахунках при покупці тюлю в рулоні, необхідно заздалегідь виміряти розмір карниза і помножити його на кс для даного виду тканини. Ця умова підійде тільки для приміщень з висотою стелі не більше 2,5-2,6 м.

Портьєра в рулоні

Асортимент портьєрної тканини в рулонах має три стандартні ширини:

  • 1,40 м;
  • 2,80 м;
  • 3 м.

Якщо довжина задуманої штори вписується в дану ширину і малюнок розташований від кромки до кромки, розрахунок тканини проводиться за такою ж формулою, що і тюль: ширина карниза х кс (для портьєри він дорівнює 1,7).

Розрахунок тканини інший буде в разі, якщо малюнок розташований уздовж кромки і ширина рулону менше висоти майбутньої готової штори. Зшиваючи між собою кілька полотен, слід пам’ятати про суміщення малюнка між ними. Тканини в цьому випадку знадобиться більше-рівно на 1 раппорт, тобто закінчений фрагмент малюнка.

Напрямок малюнка в рулоні

Напрямок малюнка, або раппорт, в рулоні може бути:

  • від кромки до кромки;
  • уздовж кромки.

Якщо малюнок в рулоні має поперечний напрямок, то ширина тканини дорівнює висоті штори в готовому вигляді. Оплата проводиться за погонний метр ширини штори. Цей варіант підійде в тому випадку, якщо є необхідність зробити штору для дуже широкого вікна.

Якщо малюнок має напрямок уздовж рулону, то ширина тканини дорівнює ширині штори в готовому вигляді. Оплата проводиться за погонний метр висоти штори. Цей варіант обмежує ширину штори, зате підійде для пошиття фіранки при стелі будь-якої висоти.

Як зробити викрійку

Якщо ідея готових штор склалася в голові, все необхідне для пошиття готове, варто відправлятися в магазин за покупкою тканини.

Попередньо необхідно провести розрахунки, щоб гроші, витрачені на покупку тканини, не були пущені на повітря: при нестачі або надлишку матеріалу.

Приклади розрахунку тканини

Для розрахунку тканини знадобляться параметри:

  • висота виробу, рівна відстані між підлогою і карнизними гачками, мінус відстань між підлогою і нижнім краєм штори;
  • ширина, рівна довжині карниза – від одного крайнього гачка до іншого.

Отже, визначаємо, що висота готового виробу складе 2 метри 60 сантиметрів. Ширина щільних портьєр складе 5 метрів 10 сантиметрів, згідно з розрахунками: 3*1,7=5,1, де 3 м – довжина карниза, а 1,7 – коефіцієнт збірки, рекомендований для даного виду тканини.

У магазині купуємо тканину довжиною 5,1 м при стандартній ширині рулону 2,8 м.

Розкрій

Перед тим, як зайнятися розкриємо, щоб уникнути подальшої усадки, варто змочити тканину, злегка віджати і залишити загорнутою в рушник на кілька годин. Потім дістати тканину і пропрасувати праскою з вивороту.

Приготувати необхідні інструменти:

  • ножиці великі;
  • шматочок мила;
  • шпильки англійські;
  • метр;
  • лінійку.

При розкрої деталей необхідно орієнтуватися на напрямок часткової нитки, для того щоб виріб не деформувалося при експлуатації. Розкрій починати з великих полотен:

  1. розкладіть полотно на підлогу виворітного стороною вгору;
  2. деталі викрійки розмістіть на тканини.
  3. обведіть їх милом, враховуючи припуски на шви, рівні 1см.
  4. залиште зверху і знизу полотна 10 см.
  5. залиште для обробки боковин по 4 см.

Як з’єднати полотна

При пошитті штор з щільних тканин, щоб не було помітно стикувального шва, краще з’єднувати їх за технологією «вразутюжку» стику. Попередньо місця зрізів необхідно обробити оверлоком.

При з’єднанні деталей з тонкої тканини можна скористатися косою бейко.

Типи швів

При пошитті штор використовують, в основному, два шви:

  • роликовий-вузький обметочний шов, з мінімальною частотою стібка.

Московський-крайовий шов «вподгибку» з закритим зрізом, що виконується двома рядками з яких, видимої на лицьовій стороні, в результаті виявляється тільки одна.

Підгин тканини

Щоб результат не розчарував, дуже важливо правильно здійснювати підгин тканини, згідно з правилами:

  • подвійний підгин робить край фіранки рівним, але для фіранок з прокладкою він не підходить.
  • намітку треба робити довгими стібками, щоб уникнути деформації.
  • перед пропрасовуванням підгинів фіранку краще зафіксувати за допомогою шпильок.
  • перед тим як підшивати нижній край фіранки – дайте їй попередньо відвисітися пару днів.

Подгибку можна робити, використовуючи швейну машинку швом» зигзаг», клейову стрічку або вручну підрубувальних або потайним швами.

Штори на петлях

Штори на петлях — варіант для обрамлення вікон в квартирі-студії молодої сім’ї, кухонного простору або дитячої. Особливість такого виду фіранок в тому, що крім тканини не буде потрібно ніяких додаткових пристосувань. Штора на петлях – це оброблене полотно тканини з декоративними петлями.

Покроковий майстер-клас допоможе розібратися в тонкощах цього нескладного процесу:

  • викроїти 2 полотна тканини, користуючись вищевказаною технологією розкрою.
  • обтачать верхню частину полотна, приготувавши деталь-смужку тканини довжиною рівній ширині фіранки і шириною 10 сантиметрів.
  • приклеїти на смужку флізелінову стрічку.
  • підшити штори зверху і знизу, підвернувши край на виворіт 2 рази.
  • визначити скільки знадобиться петель, враховуючи, що їх стандартна ширина становить від 6 до 7 см.
  • приготувати заготовки, при тому, що ширина кожної заготовки буде дорівнює: 6*2+1,5=13,5 см.
  • скласти навпіл кожну заготовку виворітного стороною вгору.
  • прострочити, відступивши від краю 1,5 см.
  • вивернути на лицьову сторону і складіть таким чином, щоб шов виявився ззаду.
  • на полотні зробити розмітку для розташування петель.
  • петлі розмістити на лицьовій стороні полотна зрізами вгору, зафіксувати шпильками.
  • прикласти зверху смужку тканини, приготовлену для обтачкі, і прострочити по верхній лінії, відступивши 1,5 см від краю.
  • відігнути смужку на виворіт, пропрасувати і приметать з виворітного боку.
  • петлі нанизати на карниз.

Як пошити штори зі стрічкою

Штори на стрічках, спеціально призначених для драпірування і підвішування на шторні гачки – найпростіший варіант для прикраси вікна. Простота конструкції жодним чином не пов’язана з декоративністю, яка забезпечується за рахунок підбору тканини, обробки та аксесуарів.

Перш за все, необхідно виміряти ширину карниза і висоту від підлоги до карниза, врахувати тканину для вірніше і нижньої обробки. Побудувати викрійку і приготувати два однакових полотна.

Шторна стрічка пришивається згідно з даним алгоритмом дій:

  • розкласти полотно виворітного стороною вгору, прикласти стрічку також виворітного стороною вгору на верхній край полотна.
  • верхній край акуратно підвернути на 2-3 см, захопивши кромку тасьми.
  • на відстані півсантиметра від згину прострочити верхню частину стрічки, потім нижню частину стрічки.
  • шнури вивільнити, бічні краї тканини підвернути на 1,5-2 см на тасьму і прострочити.
  • готові фіранки пропрасувати праскою, дотримуючись температурний режим.
  • затягнути шнури, формуючи рівномірні складки по всій ширині штори.
  • можна обійтися без додаткових витрат і підвісити штору за петлі, розташовані на стрічці на гачки, розташовані на карнизі.

Класичний варіант штор на петлях, можна урізноманітнити цікавими прихватами. Зробити їх можна з м’яких іграшок, штучних квітів і декоративних стрічок.

Вишивка перетворить просту штору в авторську.

Праця, вкладена в створення затишного сімейного гнізда, виправдається захопленням і повагою близьких людей.

Підбираємо карниз для штор

Пішли в небуття часи, коли штори підвішували на мотузочці. Зшити штору, вклавши в неї сили, час, фантазію – це півсправи. Необхідно підібрати ще карниз, який не просто дозволить прикріпити фіранки, але і створить разом з ними гармонійний дует: підкреслить красу штор і посилить зоровий ефект. Може бути, стане просто надійним кріпленням, яке буде абсолютно непомітно.

Звичні карнизи круглої форми, основою яких є труба, класика карнизного жанру. Даний вид карниза є самодостатнім елементом інтер’єру. Зроблений з дерева, натурального кольору або тонований, з декоративним різьбленням і вінтажними кріпленнями, він прекрасно поєднується з важкими фіранками благородних кольорів і відтінків, виконаними в класичному стилі без великої кількості декорації.

Струнні карнизи-рішення для шанувальників стилю хай-тек і мінімалізму. Це непомітні конструкції, без натяку на декоративність. Фіранки з сучасних матеріалів: легкі, металізіровнние, прості і одночасно витончені займуть на ньому гідне місце.

Карнизи з алюмінієвого профілю вдало поєднують в собі високу практичність і нехитру декоративність. Основна їх перевага-будь-який розмір і здатність прийняти будь-яку форму. На них елегантно виглядають фіранки з легких тканин, але з успіхом вони витримують будь-які щільні тканини. Штори на таких карнизах грають партію»соло». Слід враховувати лише поєднання холодного алюмінію з кольорами тканин в пастельних неяскравих тонах і мідного відтінку «вимагає» золота, пурпура і бордо.

Багетні карнизи, багато прикрашені ліпниною, різьбленням, виконані з натурального дерева або якісних штучних матеріалів призначені для парадних кімнат, прикрашених фіранками з оксамиту і парчі, найтоншої органзи і тюлю. Карниз, в якому всі кріплення приховані під декоративною планкою, повинен вписуватися в інтер’єр з важкими меблями, старовинними картинами.

Якщо багет білий і гладкий – цілком підходящий варіант для спальні зі шторами у вигляді японських – простих з небіленого льону.

Ковані-твори ковальського мистецтва, можуть бути потужними, з нарочито грубуватою обробкою.

Можуть бути найтоншими з ажурними елементами.

Вдало вписуються дані конструкції в сучасні стилі і традиційні. Особливо ефектно на таких карнизах будуть виглядати контрастні за стилем, кольором і фактурою фіранки. Легкий невагомий тюль тільки виграє на тлі металу, а оксамитова важка портьєра на важких кованих кільцях в дерев’яному будинку буде яскравим акцентом, повністю перетворює простір.

При підборі карнизів для шторних шедеврів, створеними своїми руками, варто також проявити фантазію, відійти від стереотипів і створити свій власний унікальний ансамбль.

Як повісити штори

Щоб правильно повісити штори необхідно розібратися в способах кріплення. Найпоширеніші по простоті, надійності і непомітності – гачки, найчастіше пластикові. Вони кріпляться на шторі і чіпляються на карниз. Витримують будь-які види тканин, але не є довговічними. При поломці їх неважко замінити, так вони доступні за ціною.

Кліси-це затискачі для тканини, що мають зубці. Штори вони витримують краще, але їх недолік в тому, що вони можуть пошкодити тканину при різкому русі.

Люверси-вшиті в тканину спеціальні кільця, що надають можливість без праці нанизувати штору на трубчастий карниз. Штора буде надійна закріплена, а хвилі тканини встануть в строгому геометричному порядку. Такий вид кріплення підходь для всіх кімнат, вставити кільця в тканину не складає ніяких труднощів. Люверси призначені для міцних тканин, метал буде легкі тканини обтяжувати.

Прикраса власного будинку-заняття не тільки для домогосподарки, але і для справжньої леді. Використовуючи рекомендації та поради, з пошиттям стильних штор впорається будь-яка, у вільний від роботи час. В інтер’єрі, в який вкладені душа і старання, підвищується якість життя.

Відео