Як знайти хорошу роботу

10-1-2021

Типова ситуація: ви активно шукаєте роботу, переглядаєте вакансії, навіть ходите на співбесіди, а та сама «робота мрії» так і залишається мрією. Також хочемо вам порекомендувати Работа в украине, з гарною зп. 

Ми часто отримуємо від вас коментарі про те, що знайти хорошу роботу практично неможливо. Що більшості роботодавців потрібні покірні роботяги, до яких можна ставитися не більше ніж до робочої сили і т.д. Однак ми впевнені, що ситуація не так критична і спробуємо вас в цьому переконати.

Для початку дайте відповідь на наступні питання:

    • про яку роботу я мрію?
    • на яку роботу я в принципі згоден?
    • за яку роботу я не візьмуся ні за що?
    • яких відносин я хочу з начальством?

6. Чи потрібна мені перспектива зростання?

Це пакет «мінімум» того, про що варто задуматися перш ніж вирушати на пошуки заповітної вакансії.

Чому ці питання важливі

Тому що вони відразу дозволяють відсікти нецікаві пропозиції.

Наприклад, якщо василь прокопенко мріє стати заступником директора з фінансових питань, але при цьому готовий погодитися на посаду бухгалтера і ні за що не «опуститься» до стажиста, то йому не потрібно переглядати вакансії в сфері продажів або виробництва.

А якщо йому байдужий стиль керівництва майбутнього начальства, то він може сміливо пропускати вакансії, в яких «цінують індивідуальності і прислухаються до думки кожного». З перспективою зростання-та ж картина. Претендуєте на підвищення — шукайте, чи є такий пункт в описі посади. Ні-погоджуйтеся на те, що пропонують.

Одним словом, не витрачайте час на те, що вам не підходить. Вакансій на ринку праці — тисячі. І, звичайно, серед них є дуже багато тих, які абсолютно не дотягують до ваших вимог. І це нормально.

Для чого вам потрібно резюме? і не просто резюме, а супер резюме

Вірніше навіть не для чого, а для кого. Для вас. В першу чергу. Коли ви чесно складаєте «професійну візитку«, то як би дивіться в своє»кар’єрне дзеркало». Ви можете явно побачити власні достоїнства і недоліки. Склали, перечитали, проаналізували-чим можна доповнити, що прибрати, де доопрацювати.

Крім того, ваше резюме-єдиний спосіб зацікавити рекрутера. І таки так, ви повинні його зацікавити. Інакше як він дізнається, що є такий талановитий професіонал, який просто необхідний його компанії? ви то себе знаєте, а він вас немає. Тому потрібно розповісти йому якомога більше про свої навички і досвід, вклавшись в пару сторінок резюме і супровідного листа. Використовуйте цей шанс, якщо дійсно хочете отримати зацікавила вас посаду.

Чому важливо готуватися до співбесіди

Не будемо лукавити, іноді питання від рекрутера бувають настільки безглуздими, що нагадують анекдот:

— який у вас стаж роботи за фахом?

— емм, я ж прийшла на посаду прибиральниці…

— чому ви вирішили прибирати саме в нашій компанії?

Але далеко не все і не завжди. Деякі питання можуть здаватися вам смішними, дурними, особистими, нав’язливими. Але при цьому всі вони таять в собі певний сенс. І потрібно бути готовими на них відповісти, щоб потім не було прикро за втрачену можливість. Ми всі трохи губимося, коли нервуємо. Тому на співбесіді часто відповідаємо не так, як хотілося б. Так навіщо ж кусати лікті, якщо можна з першого разу все зробити правильно?

  • Найголовніше-вирішити, потрібна вам робота чи ні. Якщо потрібна, доведеться попітніти, щоб знайти гарне місце. А щоб його зайняти, потрібно буде пройти всі етапи: від складання резюме до проходження співбесіди.

На cайті  ви можете знайти вакансії, які підходять під будь-які вимоги. Але важливо, щоб і ви, ваш досвід і знання відповідали побажанням роботодавця. Тоді у вас вийде продуктивний тандем!