Як вибрати салат

12-17-2021

У садових магазинах зазвичай представлена велика кількість видів і сортів цієї культури і розібратися в них не так просто. При покупці насіння досвідчені городники зазвичай орієнтуються на опис господарських характеристик сорту – смаку і терміну зберігання зрізаної зелені, а також і особливостей агротехніки. Як правило, салатні культури холодостійкі, їх посів можна починати ранньою весною, після того як грунт відтане і трохи прогріється. Але є більш теплолюбні види. Безпосередньо до салатів (lactuca sativa) відносяться салати листові, качанні, спаржевий салат і салат ромен. Також хочемо порекомендувати вибрати найкращий салат на сайті https://ilmolino.ua/ru/delivery/salads.html , тут тільки найкращі варіанти .

Крес-салат, рукола, салат цікорний, салат польовий за ботанічною класифікацією не належать до роду lactuca sativa, але їх також вважають салатними культурами. Найраніший і холодостійкий-салат польовий (валер’яниця). Це різновид салатної зелені, витримує зниження температури до-10с. Але, на жаль, цей вид салату серед садівників відомий мало. Зелень у польового салату ніжна, має горіховий присмак, при приготуванні поєднується з більшістю продуктів. Культура цінується за здатність зберігатися до місяця в холодильнику. Крес-салат. Одна з найбільш ранніх салатних культур, розвивається приблизно за 18-20 днів. Його насіння проростає при температурі +8с, для розвитку оптимальною буде температура +16…+ 18с.після зрізання зелень не відростає, насіння потрібно висівати заново. Крес-салат придает стравам пікантний трохи гострий смак. Ця рослина дуже часто вражає небезпечний шкідник-хрестоцвітна блішка, тому його не потрібно висівати після рослин сімейства хрестоцвітних. Салат айсберг один з улюблених видів салатів у багатьох садівників. Рослини формують пухкі качанчики з хрусткими соковитими листям. Цей вид салату теплолюбний, але у нього досить довгий період розвитку. Тому його бажано вирощувати через розсаду.

А якщо посів здійснюється в грунт, то краще під дуги або інше укриття. Ще один популярний вид салатів-салатбатавія. Той самий листовий салат з великими ніжними листям (червоного або зеленого кольору), який найчастіше продається в магазинах насіння. Цей салат можна висівати в кілька прийомів протягом городнього сезону, він досить стійкий до утворення квіткової стрілки («цветушности»). Салат лолло росса. Ще один «улюбленець» серед салатів у багатьох городників — сортотип лолло росса. Об’єднує сорти салатів з ніжними хвилястими листочками зеленого (наприклад, «лолло біонда») або червоного сорту («еврідіка», «лолло росса»). В основному ці сорти не «йдуть в колір», тому їх можна висіяти регулярно весь сезон. Рукола салатна зелень з пікантним горіхово — гірчичним смаком. Рукола теплолюбна, її, як правило, висівають в кінці квітня – травня, через 10-14 днів. Цікорний салат вітлуф цей салат вважається дуже корисним, особливо для людей, що страждають діабетом. Його зелень можна використовувати в їжу свіжої, а також варити, запікати, тушкувати.

Але не всі вміють його вирощувати. Цікорний салат обробляють в два етапи: не пізніше кінця травня висіваються насіння. Виросли коренеплоди зберігають в погребі і використовують для вигонки пізньої осені — взимку. Використовують в їжу пророслі невеликі качанчики. Дуболістний салат листовий салат з різьбленими листочками. Теплолюбний, погано переносить перепади температури, але стійкий до цветушности – ідеальний варіант для посіву в літній час. Салат ромен (кос-салат, романно) салат відмінно зберігається (місяць і більше). Тому його краще сіяти в літню пору. Для його формування качана властивого для цього різновиду, через 50-60 днів після посіву проводять наступну процедуру: салатні листя піднімають вгору і пов’язують, обернувши матеріалом темного кольору. Таким чином протягом двох тижнів відбувається формування качана і відбілювання листя салату, у яких поліпшуються смакові якості.