Як вибрати пінопласт з плиткою

4-20-2021

Фасадні термопанелі для зовнішньої обробки будинку-комбіновані плити, що складаються з утеплювального шару, фольгуючої плівки і декоративної зовнішньої частини. Утеплювач може відрізнятися за властивостями і складом, за рахунок чого варіюється вартість панелей. Найчастіше використовуються екструдований пінополістирол і пінополіуретан (наділені високою щільністю і служать кілька десятиліть) або пінопласт, мінеральна вата (дешевий наповнювач). Також хочемо порекомендувати замовити пенопласт с плиткой на сайті , тут найкращі варіанти .

Технічні характеристики та склад фасадних термопанелей

Оздоблювальні матеріали цієї категорії мають такі властивості:

Звукоізоляція і термоізоляція-надійно оберігають стіни будинку від проникнення вологи, значно знижують рівень вуличного шуму, створюючи в будинку комфортні умови;

Міцність і щільність матеріалу — не пошкоджується при фізичному і механічному впливі;

Гарантійний термін експлуатації становить 50 років (перевірити ще не вдалося, так як на російському ринку панелі з’явилися всього 10-15 років тому);

Не піддаються впливу грибків, комах, інших мікроорганізмів;

Витримують температурний діапазон +170/-170°с, а також різкі зміни погоди.

Існує два основні різновиди продукції: двошарова (утеплювач і декоративний матеріал) і тришарова (утеплювач, фольгований прошарок, декоративний матеріал). Другий варіант зовнішньої фасадної термопанелі може включати різні заставні з пластика або металу, впресовані всередину плити. Вони надають жорсткість і полегшують укладання.

Фасадні термопанелі російського виробництва також розрізняють за типом декоративного покриття. Цей шар може проводитися з кераміки, пластику, металевих листів, клінкерної плитки. Деякі термопанелі імітують декоративну штукатурку.

Кераміка

Зовнішня частина таких фасадних термопанелей виготовляється на основі кераміки або керамограніта, які надають матеріалу високу міцність, паропропускающую здатність, захищають від впливу природних явищ. Оздоблювальний матеріал мало важить, що дозволяє використовувати його в обробці багатоповерхового фонду.

Пластик

Це бюджетний оздоблювальний матеріал, який часто використовують для обробки заміських будинків, дач, підсобних і складських приміщень. Тонкий верхній пластиковий шар підвищує теплопровідність виробу, погіршуючи його здатність до термоізоляції. Монтувати термопанелі потрібно за типом сайдинга або встик.

Метал

Оздоблення фасадними термопанелями на основі металу виконується зазвичай в місцевості з холодним кліматом. Металевий утеплювач виготовляється з формованих сталевих листів, стійких до впливу вологи, морозу, ударів, вогню. Панелі прості в догляді, відмінно вписуються в сучасні дизайни.

Клінкер

Фасадні термопанелі з клінкерною плиткою імітують рівну цегляну кладку. Це вологостійка продукція, яку потрібно монтувати тільки на ідеально рівні поверхні. В іншому випадку доведеться встановлювати на каркас. Приклад товарів цієї категорії можна побачити тут.

Декоративна штукатурка

Такі панелі виробляються з пінопласту, на який наклеюється шар мармурової крихти. Товщина декоративного шару становить зазвичай 4-5 мм. Монтуються такі вироби двома способами:

З затіркою стиків в тон штукатурці;

Стики прикривають алюмінієвими планками, які заливаються герметиком (такі панелі потрібно додатково фіксувати до стіни).

Переваги та недоліки термопанелей

Характеристики матеріалу є його перевагами, але додатково будівельники виділяють наступні переваги сучасних фасадних панелей:

Низька вага-дозволяє обробляти стіни на великій висоті, використовуючи матеріал як утеплювач і, одночасно, декоративну обробку.

Паропроникність — при здатності затримувати вологу, термопанелі пропускають пар, що дозволяє створювати в будинку здоровий мікроклімат.

Стійкість до ультрафіолетового випромінювання-привабливість зовнішньої частини матеріалу зберігається в жарких регіонах не менше, ніж в холодних, сонячні промені не впливають на колір поверхні, залишаючи її в первісному вигляді на весь період експлуатації.

Недоліки матеріалу

Для монтажу потрібно ідеально рівна поверхня стіни або установка каркаса;

Потрібно зазор для забезпечення провітрювання;

Досить висока вартість в порівнянні з іншими фасадними оздоблювальними матеріалами.

Монтаж фасадних термопанелей

Утеплення будинку своїми руками займає набагато більше часу, ніж із залученням фахівців. Існує два способи укладання термопанелей: приклеювати їх до стіни і кріпити на каркас з дерева.

На ідеально рівних стінах укладання на клей стане кращим способом позбутися від містків холоду. Герметик надійно схоплює плитку і стіну, а для кращого кріплення застосовують саморізи або дюбелі (для них вже є отвори в плитках). Невелику кривизну можна усунути за допомогою установки маячків і застосування монтажної піни, підкладок з фанери, тонких дерев’яних брусків. При монтажі використовується морозостійкий, водостійкий, еластичний клей.

Стики між панелями закриваються спеціально підібраним за кольором заповнювачем швів, що володіє тими ж характеристиками, що і герметик. Щоб продовжити термін експлуатації панелей, їх обробляють універсальним кремнийсодержащим органічним гідрофобізатором.

На обрешітку

Для вирівнювання стін створюється дерев’яний каркас з сухих, просочених антисептичними розчинами брусків. Основу споруджують під контролем рівневих приладів. Спочатку споруджується цокольний каркас, який необхідно поглибити в землю на 15-20 см.далі створюється лати (знизу-вгору від кута). Укладання кожного ряду панелей повинна супроводжуватися герметизацією простору між стіною і утеплювачем за допомогою монтажної піни (це зупинить циркуляцію повітря і збереже тепло). Купити товари, що входять в цю категорію, можна тут.