Як вибрати кухонну витяжку

10-9-2020

Сучасну кухню важко уявити без витяжки. Це корисний пристрій швидко очищає повітря і зручно висвітлює варильну поверхню під час приготування їжі. Найчастіше витяжку використовують більше як освітлювальний прилад, а про її пряме призначення згадують, тільки коли потрібно терміново видалити сильні неприємні запахи від готується риби або від пригорілі і «втекли» страв. Насправді це не зовсім правильно, тому що регулярно користуватися витяжкою дуже корисно з усіх точок зору: це береже здоров’я і зберігає кухонні меблі, своєчасно прибираючи все запахи, жир і кіптява, а також шкідливі для здоров’я речовини, яких утворюється особливо багато при згорянні побутового газу. Хочемо порекомендувати замовити  вытяжка кухонная Nortberg  на сайті по найкращій ціні

Незважаючи на всю позірну простоту роботи витяжок, при виборі конкретної моделі слід звернути увагу на цілий ряд важливих параметрів, щоб не тільки прикрасити інтер’єр кухні, але і ефективно використовувати пристрій для очищення повітря.

Тип витяжки

Чудові за красою купольні камінні витяжки повністю займають весь простір над варильною поверхнею. Завдяки своєму привабливому зовнішньому вигляду і вишуканого дизайну вони часто стають одним з центральних і найбільш значущих елементів кухонного інтер’єру. Камінні витяжки, виконані в класичному стилі, зазвичай прикрашаються вставками з натурального дерева з вишуканою обробкою. У дизайні камінних витяжок, виконаних в сучасному і індустріальному стилі, використовуються найрізноманітніші форми, кольори і матеріали: блискучий метал, прозоре і матове скло, кольорові панелі з різними декорами.

Камінні витяжки випускаються різних розмірів і передбачають різні способи монтажу (пристінні, кутові і острівні). За типом конструкції вони бувають традиційними і похилими. Перевага останніх полягає в економії місця, більшою корисною площею і меншому рівні шуму.

Плоскі вбудовані і підвісні витяжки встановлюють всередині кухонної шафки або монтують під ним. Такі моделі цілком доступні за ціною, можуть працювати в проточному режимі (підключатися до воздуховоду) або очищати повітря крізь фільтри в режимі циркуляції.

Дорожчі моделі вбудовують в стелю або навіть в стільницю — деякі моделі можуть висуватися і забиратися в міру необхідності.

Режими роботи

Найефективнішим варіантом вважається проточний режим, коли забруднене повітря виводиться з приміщення в систему вентиляції. Для цього пристрій підключають до воздуховоду, захованого всередині самої витяжки (в купольних моделях) або в кухонному підвісному шафі. Бажано, щоб між витяжкою і вентиляційним отвором було не дуже велику відстань, інакше ефективність роботи пристрою значно знизиться.

Альтернативний спосіб роботи витяжок — це очищення повітря крізь жирової і вугільний фільтри в режимі циркуляції, без відводу із приміщення. Жировий фільтр грубої очистки, що представляє собою металеву решітку з дрібними осередками, легко миється миючим складом для посуду або в посудомийній машині. Вугільні фільтри тонкого очищення необхідно міняти раз в декілька місяців, орієнтуючись на терміни, рекомендовані виробником.

Більшість моделей витяжок поєднують в собі можливість роботи в обох режимах, проте деякі пристрої працюють тільки в одному з режимів, тому при покупці має сенс звернути на цей параметр особливу увагу.

Пропускна здатність (тобто потужність) турбіни витяжки — це найважливіша технічна характеристика пристрою. Проточні витяжки повинні повністю оновлювати повітря в приміщенні 10 разів протягом однієї години. Відповідно, щоб розрахувати необхідну пропускну здатність, обсяг кухні потрібно помножити на 10. У режимі циркуляції потужність може бути в 2 рази менше, так як повітря проходить через фільтри, а це дає підвищене навантаження на вентилятор.

Для максимальної продуктивності витяжку розташовують на висоті 65-85 см від варильної поверхні. При більш високому розташуванні необхідно вибирати модель з більш потужною турбіною. На маленьких кухнях, особливо з газовими плитами, де концентрація шкідливих речовин в повітрі підвищується дуже швидко, найкраще встановлювати витяжку потужніший, щоб вона швидко і ефективно видаляла все забруднення.

Розміри

Відповідну витяжку можна без зусиль підібрати до будь-якого кухонного гарнітуру — великий асортимент моделей випускається в лінійці стандартних розмірів шириною 50, 60, 80 і 90 см. При необхідності можна знайти і більш вузькі або ширші моделі, однак їх вибір набагато скромніше, а ціни, як правило, значно вище.

Затишна кухня з допомогою дерев’яної витяжки: 15 прикладів — Нещодавно ми збирали добірку з металевими витяжками, тепер настала черга дерев’яних.

Класичні кухні з металевими витяжками: 16 вдалих прикладів — Наша добірка доведе, що металева витяжка може виграшно виглядатиме в класичному інтер’єрі.

Яка витяжка підійде вашій кухні: 15 варіантів — Витяжка — один з найважливіших елементів на кухні: без неї вся квартира буде просочуватися кулінарними запахами.

Ремонт: знати, враховувати, контролювати. Частина 2. Кондиціювання, вентиляція та опалення — Дизайнер Валерія Білоусова продовжує ділитися з нами своїми секретами, що дозволяють уникнути всіх підводних каменів при ремонті. Сьогодні ми докладно зупинимося на кондиціонуванні, опаленні, електриці та інших комунікаціях.

Незвичайні витяжки для кухні: 17 ідей — 18 прикладів, які доводять, що незвичайні витяжки мають право на життя.