Як вибирати дриль або шуруповерт

5-18-2021

Ця стаття створена з метою полегшення вибору будь-якого товару з тисяч запропонованих на ринку варіантів інструментів. Погодьтеся, вибір конкретної моделі якогось пристрою завжди забирає багато часу, який можна витратити з користю. У сьогоднішньому матеріалі ми поговоримо про вибір дрилі або шуруповерта. Зробіть свій вибір на сайті за посиланням https://takida.com.ua/ua найбіьший вибір інструментів від відомих виробників.

Дриль або шуруповерт-практично незамінний інструмент як для будівельних, так і для ремонтних робіт. Він повинен бути присутнім в кожному господарстві — як мінімум для того, щоб було за допомогою чого повісити на стіну картину або дзеркало. Вибрати дриль зі всіляких видів і моделей непідготовленій людині досить складно, і саме тому ми розповідаємо про ці складнощі в даній статті.

Вибір дрилі або шуруповерта залежить від трьох головних факторів. По-перше, вибирати конкретну модель потрібно в залежності від того, з яким матеріалом ви будете працювати — від матеріалу стін в будинку, матеріалу, з яким ви працюєте в майстерні, і так далі. По-друге, вибір залежить від сфери застосування інструменту — домашньої / аматорської або професійної. По-третє, дриль потрібно підбирати з урахуванням потреби в особливих функціях.

Не варто переплачувати за інструмент, деякими функціями якого ви будете користуватися дуже рідко або користуватися взагалі не будете. Переплачувати варто за якість, якою відрізняються моделі окремих відомих виробників-таких, як bosch, metabo, hitachi та інших. Природно, варто почитати в мережі і відгуки на конкретну дриль.

Нарешті, дуже важливим фактором є потужність інструменту. Далеко не завжди тут діє принцип «чим більше, тим краще» — зайва марна потужність лише зробить дриль дорожчою і ненажерливою в плані споживання енергії.

Основні характеристики дрилів і шуруповертів

Призначення

Залежно від призначення дрилі ділять на гайковерти, шуруповерти, звичайні дрилі, дрилі-шуруповерти і дрилі-міксери. Всі ці назви говорять самі за себе, але варто сказати головне — досить часто потужність, функції і конструкція дрилі дозволяють використовувати її не за призначенням. Наприклад, гайковерт може мати можливість ударного свердління і цілком згодиться для пророблення отворів в бетонній стіні. При цьому, однак, не варто бездумно навантажувати дриль непрофільною роботою — слід стежити за її перегрівом і дбайливо ставитися до компонентів пристрою.

Тип

За типом дрилі діляться на ненаголошені, ударні, кутові і дрилі для алмазного свердління. Останні використовуються професіоналами, так як алмазне свердління — найкращий спосіб свердління взагалі. Зі зрозумілих причин такі моделі досить дорогі в порівнянні з іншими і рідко застосовуються в домашніх умовах.

Ненаголошені дрилі застосовуються для свердління м’яких матеріалів — дерева, пластику, металу або гіпсу. Вони лише обертають свердло, не роблячи ніяких інших зусиль по поглибленню отвору.

Ударні моделі не тільки обертають свердло, але і дуже швидко рухають його взад-вперед, таким чином дозволяючи набагато простіше працювати з твердими матеріалами-цеглою і бетоном. При цьому ударну функцію часто можна відключити для роботи з більш чутливими поверхнями.

Кутові дрилі-це дрилі, які призначені для використання у важкодоступних місцях — після приєднання свердла вони нагадують букву «г». Через складнощі подібної конструкції коштують значно дорожче, але є практично незамінними, наприклад, в автомайстерні.

Тип патрона

Два головних типи патрона-ключовий і швидкозатискний. У більшості випадків можна використовувати дрилі з швидкозатискним патроном, вставити в який свердло можна легко і швидко — достатньо лише невеликого зусилля руки. Але для роботи з дуже твердими матеріалами кращі моделі з ключовим патроном, затиск свердла в якому відбувається за допомогою спеціального ключа (тобто затиснути його можна значно сильніше).

Діаметр патрона

Від діаметра патрона залежить розмір свердла або біт, які можна з ним використовувати. До покупки дрилі обов’язково визначте приблизні параметри отворів, які ви будете робити, і підбирайте конкретну модель з урахуванням цих вимог.

Потужність

Чим потужніший дриль, тим міцніші і тверді матеріали їй будуть піддаватися. Наприклад, для свердління м’яких матеріалів на зразок дерева, гіпсу і пластика цілком вистачить дрилі потужністю до 500 вт. Бетон і цегла зажадають ударної моделі потужністю в 600-800 вт як мінімум. При цьому просвердлити невелике по діаметру і глибині отвір в бетонній стіні можна і 500-ватним дрилем — головне не змушувати її працювати в такому режимі занадто часто і занадто довго.

Максимальний крутний момент

Великий показник крутного моменту стане в нагоді для пророблення отворів в «важких» матеріалах на зразок сталі — дриль з невеликим крутним моментом просто затихне, а свердло застрягне. Звертайте увагу на маркування на самій дрилі або її валізці.

Кількість швидкостей роботи

Можливість роботи на декількох швидкостях розширює сферу застосування конкретної дрилі — наприклад, потужна модель може використовуватися як для свердління бетону, так і для закручування шурупів, якщо у неї є можливість зміни швидкостей. Знову-таки, звіряйтеся з маркуванням.

Режими роботи

Для різних видів робіт можуть знадобитися різні режими роботи дрилі. Як вже говорилося вище, найважливіший режим — ударний, коли крім обертального руху свердла проводиться ще й поступальне.

Також існують режими довбання (ударний режим без обертання; такий дриль часто може замінити перфоратор) і імпульсний. Останній обертає свердло ривками, що може виявитися корисним, наприклад, для викручування шурупа з зірваною головкою.

Запобіжна муфта

Якщо ви не є професіоналом, то напевно зіткнетеся з ситуацією, в якій ваша дриль не впорається з поставленим завданням, а свердло виявиться заблокованим. В такому випадку від «смерті» її врятує запобіжна муфта. Вона ж не дозволить дрилі передати всю свою потужність на руки користувача.

Електронний захист від перевантажень

Більш просунута електронний захист самостійно відключить двигун дрилі-муфта в такому випадку не потребуватиме заміни.

Обмежувач глибини свердління

Це металевий або пластиковий стрижень, який кріпиться на корпусі дрилі і дозволяє не зробити отвір більшої довжини, ніж потрібно. Дуже стане в нагоді в будь-яких умовах.

Магнітний тримач на корпусі

Моделі з таким тримачем дуже зручні — він дозволяє зберігати поруч всі необхідні витратні матеріали на зразок шурупів і саморізів.

Підсвічування

Якщо дриль буде використовуватися в погано освітлених місцях, то наявність лампи підсвічування дуже допоможе-стежити за отвором під час роботи дуже важливо.

Реверс

Можливість обертання свердла в зворотну сторону дозволить легко використовувати будь-яку дриль і в якості шуруповерта.

Робота від акумулятора і його тип

Велика частина дрилів використовують акумулятори-далеко не завжди можна знайти поруч розетку. Недоліки в порівнянні з мережевими моделями очевидні-обмежений термін роботи і додаткова вартість акумуляторів.

Дрилі з акумуляторами типу ni-cd (нікель-кадмієві) невибагливі, мають довгий термін служби і впораються з роботою на морозі. Акумулятори типу ni-mh (нікель-металгідридні) не так токсичні, важкі і менш габаритні. Нарешті, li-ion (літій-іонні) акумулятори служать 2-3 роки і не переносять низьких температур, але не дуже великі і важкі, а також досить ємні.