Як робити ремонт стелі в квартирі. Технологія використання штукатурки

109

Як робити ремонт стелі в квартирі. Технологія використання штукатурки

Якщо для роботи була обрана штукатурка, то знадобляться наступні матеріали та інструменти: грунтувальна суміш «бетоноконтакт», суха штукатурка, наприклад марки «ротбанд», маяки з кріпленнями, правило довжиною 1,5 м, перфоратор і будівельний рівень.

Технологія, як зробити стелю в квартирі за допомогою штукатурки, виглядає так:

  • від стіни необхідно відступити 15-20 см і поставити мітку для першої направляючої. З протилежного боку на такій же відстані від стіни необхідно поставити другу мітку для направляючої. Між цими відмітками відзначаємо лінію за допомогою малярської нитки.
  • відступивши від першої лінії 1,25 м, таким же чином наносимо розмітку для наступної направляючої.
  • за попередньою розміткою просвердлюють отвори для установки кріплень.
  • напрямні до поверхні стелі фіксують саморізами. Горизонталі контролюються будівельним рівнем. При необхідності можна злегка відкрутити або вкрутити саморізи, щоб відрегулювати положення профілю.
  • закріплені напрямні профілі необхідно додатково зафіксувати густим штукатурним розчином і залишити до повного висихання.
  • на фінішній стадії проміжки між напрямними заповнюють штукатуркою і вирівнюють за допомогою правила.

Варто відзначити, що ремонт стін і стелі своїми руками в плані нанесення штукатурки вельми схожий. Єдине ускладнення при роботі зі стелею полягає в тому, що над головою не дуже зручно працювати. Однак після повного застигання штукатурного розчину поверхня виходить рівною, і на неї можна вільно наносити шпаклівку і фінішні оздоблювальні матеріали.

Ремонт стелі з гіпсокартону. Способи усунення пошкоджень

Алгоритм дій залежить від характеру пошкодження: іноді можна відбутися “точковим ремонтом місцевого масштабу, але іноді доведеться приймати більш радикальні заходи. Як, наприклад, після затоплення сусідами.

Обшивка стін гіпсокартоном, черговість монтажу. Drywall installation.

Монтаж гіпсокартону на стіну, на каркасі з профілів. Використовується коли треба вирівняти, утеплити стіну …

Затоплення сусідами зверху

Тут навряд чи вийде відбутися локальним ремонтом. Справа в тому, що гіпсокартонні листи, при всій своїй міцності, довговічності і практичності, погано переносять такий захід, як потоп в квартирі (на відміну, до речі, від натяжна пвх-плівки). Листи гіпсокартону вбирають воду, тому деформуються.

Якщо » купання було рясним, — відновити колишній вигляд стелі вже не вийде. Доведеться проводити демонтаж конструкції, а потім кріпити нові листи. Як би сумно це не звучало, але затоплення завжди має свої наслідки.

Але якщо сусіди затопили не так грунтовно, можна демонтувати тільки ті ділянки, які були порушені. Простір за підвісною конструкцією, тобто, плиту перекриття, необхідно ретельно просушити промисловим феном, щоб не допустити утворення грибкових колоній — простіше кажучи, цвілі. Тільки після просушування ми можемо вирізати з нового гіпсокартону потрібні за розміром ділянки, виконувати їх монтаж, шпаклювати/грунтувати і фарбувати водоемульсійною фарбою або заклеювати шпалерами.

Тепер розглянемо, як усунути наслідки механічних пошкоджень конструкції.

Механічні пошкодження

Як правило, наслідки механічних пошкоджень усунути нескладно. Для того щоб усунути сліди пошкодження, а потім заґрунтувати/зашпаклювати поверхню, пошкоджену ділянку потрібно трохи розширити за допомогою шпателя. Потім вже провести весь комплекс необхідних заходів, включаючи фарбування «водоемульсіонкой».

Поява тріщин

Взагалі, тріщини на гкл — це окрема тема. В рамках даної статті ми розглянемо деякі причини виникнення такого явища, а також визначимо методи усунення вад.

Отже, причини, за якими на стелі з гкл з’являються тріщини:

  • усадка всього будинку. Якщо багатоквартирний будинок дав усадку, — то ремонт тріснутих листів слід проводити вже після того, як ця сама усадка закінчиться. Зрозуміло, доцільно чекати її закінчення тільки в тому випадку, якщо будинок не знаходиться в аварійному стані. Якщо ж » сідати почав приватний будинок, в деяких випадках доцільно зміцнити фундамент. Для цього навколо будинку потрібно вирити траншею приблизно 70 см в глибину і 60 см — в ширину. Головне тут-спробувати підлізти під фундамент будинку. Коли траншея готова, — слід постелити гідроізоляцію, зв’язати пояс з арматури, а потім — виконати заливку. У деяких випадках копають і заливають траншею не по периметру всієї будівлі, а тільки в тому місці, де пішла тріщина по стіні. Загалом, ситуації бувають різні;
  • неправильний монтаж. Тут під неправильним монтажем мається на увазі кріплення листів у великій кімнаті ( 3 мм, її потрібно розширити так, щоб було реально працювати далі. Знову ж таки, для зручності роботи тріщина повинна бути від 3 мм в ширину.

Покроковий ремонт стелі. Поради по ремонту стелі своїми руками, фото пояснення

Від зовнішнього вигляду стельових конструкцій залежить загальне враження від простору , а ремонт стелі своїми силами дозволяє зберегти гроші і надає можливість стежити за процесом , а також контролювати його . Вартість робіт залежить від їх масштабності. До менш витратним процесам відноситься грунтовка і ізоляційні роботи .. Перш ніж вибрати матеріали.,,,.,.

Головні етапи ремонту

Ремонт стелі своїми руками варто почати з планування і складання простий кошторису. Для окремого етапу робіт вартість матеріалів буде відрізнятися.

Ремонтні роботи складаються з наступних етапів:

  • при підготовчих роботах з кімнат виноситься меблевий гарнітур, і демонтуються шари старої обробки;
  • ремонт стелі триває вирівнюємо поверхні. Спочатку проводиться оштукатурювання поверхонь, а потім шпаклівка. При підготовці змінюється електропроводка, і виконуються відводи під монтовані всередину джерела освітлення;
  • нерівні місця і шви обробляються гіпсовими сумішами. Поверхня повіряється на рівність за допомогою гідрорівня;
  • після вирівнювання проводиться фінішне шпатлювання;
  • коли всі підготовчі етапи проведені, виконується остаточна облицювання стелі.

Підготовчі роботи

Підготовчі роботи починаються з очищення поверхонь. При цьому перекриття очищаються наступними способами:

  • побілку і старі шпалери знімаються за допомогою намоченого у воді валика і спеціального шпателя. Поверхня змочується, а потім залишки обробки знімаються;
  • стара шпаклівка перевіряється на міцність, якщо вона міцно тримається, то її не чіпають. А відшаровується матеріал видаляється;

Очитка поверхні стелі

Грунтування

Після очищення виконується грунтування. Даний процес сприяє кращій адгезії. Перш ніж робити ґрунтовку, потрібно перевірити поверхню на наявність стиків і швів. Всі отвори закладаються цементним розчином. Для нанесення грунтовки береться валик або кисть. Коли грунтований шар просохне, то виконуються наступні роботи.

Грунтовка стелі

Шпаклювання і штукатурка

Шпаклівка відрізняється великою усадкою і характеризується нанесенням безлічі шарів. При оштукатурюванні рекомендується використовувати марлеву пов’язку або респіратор.

Шпаклювання стелі

Штукатурка правильно робиться наступним способом:

  • за допомогою малярської нитки виконується розмітка для направляючої;
  • просвердлюються отвори для кріпильних елементів;
  • напрямні монтуються за допомогою саморізів. Вони повинні знаходиться по горизонталі і в одній площині;
  • після виставлення напрямних, вони фіксуються шаром штукатурки;
  • проміжки заповнюються штукатурною сумішшю.

Процес штукатурки

Після висихання на перекриття наноситься шпаклівка і фінішне покриття.

Шпаклювання виконується певним способом:

  • на нерівну поверхню наноситься кілька шарів шпаклівки. Для прибирання зайвого розчину використовується широкий шпатель;
  • коли нанесена груба шпаклівка, то зверху розташовується спеціальна сітка;
  • після висихання матеріалу потрібно робити фінішне шпаклювання;
  • для створення вирівняної поверхні використовуються спеціальні терки.

Також для вирівнювання стельової поверхні в квартирі виконується обробка панелями гіпсокартону.

Вирівнювання стеліГіпсокартоном

Які проблеми часто виникають зі стелею

Виконуючи євро ремонт стельової поверхні кімнат, можна зустрітися з багатьма проблемами. Однією з найпоширеніших є усунення нерівностей. Хорошим методом усунути подібні недоліки є натяжні стелі. Значні дірки і шви прибираються за допомогою монтажної піни і будівельної суміші. Протікання в квартирі ремонтуються, коли перекриття добре просохнуть.

Самостійно усунути наслідки після протікання можна наступним способом:

  • промочені ділянки бувають коричневого кольору. Вони чітко видно на білому тлі. Якщо пляма маленьке, то дефект усувається локально;

Наслідки протікання

  • демонтують старий шар облицювання. Поверхня вирівнюється і грунтується. У подібному випадку поверхня грунтується два рази;
  • місце протікання шпаклюється;

Шпаклівка місця протікання

  • після просушування шпаклівки варто визначити чи залишилися плями темного кольору. Якщо вони видно, то по ним потрібно пройтися матовою фарбою;
  • через деякий час площа місця протікання фарбується валиком. Шаром фарби обробляється вся площа перекриття.

Фарбування місця протікання

Під час фарбування поверхні валик слід тримати в обраному напрямку.

Вибір матеріалу

При виборі матеріалу варто враховувати всі його плюси і недоліки.

Ремонт натяжної стелі

Натяжна – це полотно з вінілхлоридної плівки, яка заварюється за спеціальною технологією. Ремонт такої конструкції передбачає виправлення дефектів і пошкоджень.

Бюджетний ремонт стелі. Який матеріал найдешевший для обробки стелі

Правильно обраний стеля-це не тільки хороші експлуатаційні якості, але і мінімум витрат, вкладених в його обробку.

Розглянемо бюджетні варіанти обробки стелі. Легкість, дешевизна, і самостійне виконання-аспекти, які значно зменшать витратну частину цього питання.

Провівши аналіз матеріалів представлених на нашому ринку для обробки стелі будемо вибирати. Головна вимога-поєднати красивий і недорогий варіант обробки.

Побілка

Так обробляли стелі ще наші бабусі і прабабусі. Це звичайно дуже дешево, але якось зовсім старо. Також вимога до початкового вигляду, поверхня повинна бути ідеально рівною і не мати розлучень. Швидка зношуваність такої обробки-еше один мінус.

Фарбування

Водоемульсійне забарвлення стелі – теж дуже бюджетний варіант, при додаванні зовсім недорогого кольору можна ще й пограти з кольором. Але вимоги до початкової поверхні завищені: ідеально рівна поверхня, відсутність розлучень і патьоків, хоча б найменші навички виконання такої роботи. Немає ніякої гарантії в ідеальному результаті.

Шпалери

Цікаве і досить дешеве рішення-обробка стелі шпалерами. Величезний вибір малюнків, фактур дозволить розгулятися вашої фантазії. Ідеально підходить для обробки низької стелі.

З вимог: поверхня повинна бути максимально вирівняною.

Поліуретанові плитки

Відмінний максимально недорогий варіант. З плюсів: дешева ціна, можливість монтуються прям на стелю, легкість виконання даної роботи. Мають величезний вибір фактур і візерунків. Але є і мінуси: матеріал швидко жовтіє. Як варіант виправлення-фарбування.

Декоративна штукатурка

Середня цінова категорія, відмінний зовнішній вигляд, не втрачає естетичного вигляду з часом. З мінусів: потрібні спеціальні навички та інструменти.

Якщо підстава вашої стелі не ідеально і немає можливості або бажання його вирівнювати, розглянемо дешеві варіанти обшивки стелі.

Кращий матеріал для того, щоб заховати всі можливі нюанси вашої стелі, дуже простий в монтажі. Є безліч варіантів обшивки: від багаторівневого до рівного. Його можна пофарбувати, провести світлодіодне освітлення. Все залежить від вашого бажання і фантазії.

Єдиний, але дуже істотний мінус гіпсокартону – схильність деформації від надлишку вологи.

Мдф-плити

Недорогий оздоблювальний матеріал. Має хорошу звуко — і теплоізоляцію. Простий в монтажі. Мінусом є необхідність фарбування і ламінування. Зате після цих маніпуляцій його можна навіть мити.

Металеві рейки

Відносно недорогий матеріал, простий у виконанні. Абсолютно пожежобезпечний. Але має огидну звукоізоляцію, втім як і будь-який метал.

Натяжна стеля

Відмінний варіант для тих, хто хоче за короткий час і відносно недорого заховати всі видимі недоліки своєї стелі.

Обережно: на ринку дуже багато плівки поганої якості, підробки. Звертайтеся тільки до перевірених фірм.

Можна звичайно і спробувати провести монтаж самому, але все-таки краще таке завдання довірити професіоналам. Це звичайно сильно здорожує кінцеву вартість, але в даному випадку це виправдано. При цьому варіанті можна заощадити, відмовившись від багаторівневих конструкцій і відсутності фотодруку.

Величезний вибір варіантів обробки стелі без особливих витрат представлений вище. Ви самі можете вибрати ціновий діапазон і вирішити, що для вас найбільш прийнятно.

Як з’ясувалося дешевий не означає поганий. Дотримуйтесь технологію виконання робіт і результат вас точно не засмутить.

Як дешево і красиво зробити стелю. Підбираємо матеріали для оформлення поверхні

Малобюджетна схема оформлення стельового перекриття в квартирі означає, що вибір матеріалів, з чого можна зробити стелю, обмежений недорогими і простими в роботі матеріалами:

  • декоративне оздоблення з полістирольних плиток;
  • гіпсові і алебастрові штукатурки;
  • декоративні панелі з мдф;
  • гіпсокартонні листи;
  • текстильне і полихлорвиниловое полотно;
  • дерев’яна рейка.

Професійні дизайнери і стилісти стверджують, що при використанні недорогих і доступних матеріалів зробити красивий і одночасно дешевий стелю своїми руками цілком реально, але буде потрібно досить багато часу і зусиль.

Замість дорогих матеріалів доведеться проявити майстерність і точність в укладанні обробки, зробити незвичайні стелі своїми руками, доповнивши стандартний декор новими, придуманими елементами.

До відома! хорошим способом додати декоративному покриттю більшої виразності вважається використання незвичайних світильників спрямованої дії.

Новий розподіл світлових потоків, поява тіней, підсвічування може зробити стелю абсолютно новим і невпізнанним. Один із способів зробити красивим стелю своїми руками передбачає використання ультрафіолетових фарб і підсвічують ламп, різних кольорів і відтінків, що змінюють інтенсивність забарвлення в залежності від часу доби.

У сонячному світлі дуже багато ультрафіолету, тому декоративне покриття вийде красивим, яскравим і мінливим, особливо у вечірній час, в умовах штучного освітлення. Зрозуміло, що, перед тим як зробити стелю в квартирі в незвичайних аквамаринових фарбах, буде правильним поекспериментувати з кольорами на окремому полотні.