Як приготувати в’ялені томати без сушарки і зберегти всю їх користь

86

В’ялені томати – відмінна закуска на святковому столі, яка прийшла до нас з середземноморської кулінарії. Висушені під теплими променями сонячної італії, іспанії та греції помідори в цих країнах навчилися додавати і в багато страв. Дійсно, томати можна включати в рецептуру омлету і плову, супів і запіканок, м’ясного і білого хліба, мафінів і т. Д. Важливо, що в в’яленому продукті зберігається значна кількість корисних для людського організму речовин: калій, фосфор, натрій, магній, кальцій, сахариди і потрібні для роботи шлунково-кишкового тракту харчові волокна.

Інгредієнти

Для баночки в’ялених томатів об’ємом 250 г потрібно:

  • помідори – 1,5 кг.
  • часник-2 зубки.
  • масло рослинне — 70 г.
  • мелений перець.
  • улюблені трави.
  • сіль.

Приготування в’ялених помідор без сушарки в духовці

1. Невеликі за розміром м’ясисті помідори, наприклад, сорт сливка, помити, розрізати навпіл і видалити місце кріплення плодоніжки. Великі томати розрізати на 4 або більше частин, в залежності від розміру плоду.

2. Водянисту серцевину помідора при бажанні можна видалити чайною ложкою – в цьому випадку процес в’ялення пройде швидше, а в готовому продукті майже не буде сушених насіння.

3. Деко застелити пергаментом. На пергамент щільно, буквально впритул один до одного, укласти часточки томатів. М’якоть посолити зверху, поперчити свіжомеленим перцем, злегка скропити оливковою або соняшниковою олією. Любителі ароматних трав додати свої улюблені приправи (»італійські трави«,» прованські трави», базилік або орегано).

4. Деко поставити в духову шафу.

Оптимальний режим для в’ялення — 100 градусів при працюючій конвекції.

Режим конвекції дозволяє томатам прогріватися рівномірніше і докоряє процес готування страви. Готувати 5-6 годин. На фото проміжний варіант через 3 години і остаточний через 5 годин.

5. Поки в’ялені помідори остигають, підготувати часник для їх заливки. Для цього пару зубчиків часнику розчавити ножем і дрібно порубати.

Потім укласти томати в тару для зберігання, пересипаючи шари рубаним часником. Можна гілочку розмарину. Залити вміст банки рослинним маслом.

Банку з в’яленими томатами прибрати в холодильник і дати настоятися страві тижнів зо два. Крім вершки, для в’ялення добре підходять перцевидні і» бананоподібні «сорти «» казанова«,» дамський пальчик«,» ракета«,» бурулька рожева«,» де барао», більшість інших сортів з підвищеним вмістом сухих речовин і придатних для консервування.