Як підключити Відеодомофон

2-16-2021

Стандартна практика-монтувати в міські багатоповерхові будинки аудіодомофони. Це доступне і просте в експлуатації засіб зв’язку, що дозволяє дистанційно відкривати під’їзні двері, встановлювати Голосовий зв’язок з відвідувачем. Але що робити, якщо власник квартири хоче не тільки чути, але і бачити гостя? Для цього буде потрібно Відеодомофон. Він має значно більше функціональних можливостей і забезпечує високий рівень безпеки. З його допомогою можна організувати контроль всієї прибудинкової території, налаштувати автоматичний запис інформації при активації датчика руху, дивитися трансляцію на мобільному телефоні або іншому гаджеті. Більш докладно дізнайтеся за посиланням https://camerton.com.ua/ua/a430439-ustanovka-montazh-videodomofona.html Перед користувачем постає питання: «Як підключити Відеодомофон до під’їзного домофону, синхронізувати роботу двох пристроїв?»


Припустимо, перед власником квартири стоїть завдання інтегрувати в під’їзну домофонну систему відеопристрій, встановлений на сходовому майданчику. Якщо у нього вийде налагодити їх паралельне функціонування, то він зможе відповідати на дзвінки, що надходять з під’їзного аудіодомофона і індивідуального відеодомофона.

Вибір відеодомофона і підготовча стадія підключення


На першому етапі важливо вибрати відповідну модель відеодомофона. Не кожен пристрій можна синхронізувати з під’їзним обладнанням. Слід віддати перевагу приладу, який підтримує підключення декількох зовнішніх камер і викличних панелей. Перед покупкою обладнання уточніть, який тип домофона встановлений у вашому під’їзді-координатний або цифровий. Дізнатися це можна в керуючій компанії або в Інтернеті, прочитавши технічні характеристики обладнання.

Основний елемент, який допоможе підключити індивідуальний Відеодомофон до під’їзного – модуль сполучення. Він не завжди входить в базову комплектацію. У цьому випадку для узгодження вхідних викликів блок сполучення потрібно придбати окремо. Вибір невідповідного приладу негативно відіб’ється на якості звуку і зображення.

Вимоги до модуля:

сумісний з індивідуальним і під’їзним домофоном;
для деяких багатоабонентських домофонів потрібен адаптер з гальванічною розв’язкою;
характеристики електрично ланцюгів відповідають необхідним показникам.
Розрізняють два основних різновиди блоку сполучення-МСЦ і МСК. Для підключення окремої квартири до цифрового під’їзного домофону потрібно блок МСЦ і зовнішній монтаж. Якщо обладнання встановлюють всі мешканці під’їзду, виконують внутрішні роботи. Вони припускають демонтаж конструкції дверей і замкового механізму.
Як встановити адаптер типу МСЦ? Для цього до нього необхідно підключити панель виклику, камеру, всі дроти від трубки аудіодомофона і чотири кабелі від відеодомофона. Адаптер МСЦ дозволить відкривати під’їзні двері натисканням кнопки на моніторі, організовувати двосторонній голосовий зв’язок. Якщо многоабонентское пристрій відноситься до координатної моделі, буде потрібно адаптер МСК. Схема його установки аналогічна модулю МСЦ.

Перед покупкою комплекту обладнання проаналізуйте, скільки додаткових камер відеоспостереження вам буде потрібно, чи необхідний режим розподілу абонентів, монтаж підсилювача. Дана інформація також впливає на вибір адаптера.

Підключення відеодомофона до під’їзного домофону
Якщо ви вирішили самостійно виконати роботи по підключенню, уважно вивчіть інструкцію і рекомендації виробника. Головне завдання власника квартири-замінити телефонну трубку аудідомофона на абонентський пристрій з дисплеєм, а провід лінії звукопередачі – на відеокабель. В цьому випадку монітор буде забезпечувати двосторонній голосовий зв’язок і трансляцію відео.

Відеодомофон складається з двох ключових блоків:

Зовнішній-виклична панель з кнопкою виклику, вбудованою камерою і діодним підсвічуванням.
Внутрішній-монітор з динаміком, мікрофоном і кнопками управління.
У більшості випадків для підключення відеодомофона використовують схему зовнішнього монтажу в слабкострумовому щитку, який розташований на сходовому майданчику або в квартирі.
Синхронізацію двох домофонів можна виконати різними способами. Оптимальний варіант-використовувати підрозетник з слабкострумовими проводами.