Склад калімагнезії та інструкція із застосування добрива, аналоги

135

При вирощуванні рослин доцільно використовувати багатокомпонентні добрива. Завдяки «калімагнезії», що включає оксиди калію і магнію, активніше формуються бульби і зав’язі рослинних культур, поліпшується смак і колір врожаю, підвищується збереження плодів. Добриво також сприяє засвоєнню поживних речовин рослинами і підвищує зимостійкість культур.

Опис речовини і що входить до складу?

препарат «калімагнезія» відноситься до мінеральних добрив. Діючими речовинами є сірка (10 %) і солі: сірчанокислий калій (26-30 %), сульфат магнію (6-9 %). Випускається засіб у вигляді гранул, порошку сіро-цегляного відтінку або у вигляді суміші.

Деякі виробники пропонують для сільськогосподарського застосування суміш «калімагнезії» з іншими добавками. Наприклад « «буйський хімічний завод» реалізує комплексне гранульоване добриво (суміш також включає мікроелементи, гумінові сполуки і органічні речовини).

Механізм дії і призначення

Препарат застосовується в якості основного добрива або у вигляді підгодівлі. Використовувати засіб можна при вирощуванні практично всіх рослинних культур. Добриво швидко розчиняється у воді і легко поглинається рослинними культурами. Кожен компонент, що входить до складу підгодівлі, має певне значення для розвитку рослини:

  • калій підвищує стійкість рослин до несприятливих погодних умов, підсилює імунітет до захворювань;
  • магній сприяє засвоєнню поживних речовин, сприяє формуванню потужної кореневої системи, є безпосереднім учасником фотосинтезу. Найбільшим споживачем елемента є цукровий буряк, кукурудза, бобові;
  • сірка сприяє формуванню білків, сприяє відновленню волокон і клітин. Особливу цінність надає для розвитку хрестоцвітних культур.

Думка експерта

Зарічний максим валерійович

Агроном з 12-ти річним стажем. Наш найкращий дачний експерт.

Задати питання

Добриво можна використовувати на всіх видах грунту. Доцільно застосовувати препарат як в теплицях, так і на відкритих ділянках. Добриво позитивно впливає не тільки на рослини, але і на якість грунту. Виробники рекомендують підгодовувати добривом бобові культури, томати, огірки, капусту, гречку, ягідні рослини, картопля, виноград, троянди.

Правила використання

При використанні «каліймагнезії » дотримуються рекомендацій виробника, дотримуються норм внесення добрива:

Якщо на ділянці глинистий грунт, то рекомендується добриво вносити восени. На грядках з легкими грунтами ефективніше підгодівлю застосовувати навесні. Не бажано занадто заглиблювати гранули, щоб добриво активніше поглиналося кореневою системою рослин.

Техніка безпеки

Препарат не є токсичним. Однак при виготовленні робочого розчину і його використанні потрібно дотримуватися запобіжних заходів:

  • роботи проводяться з використанням засобів індивідуального захисту (гумові рукавички і взуття, респіратор і захисні окуляри);
  • грунт удобрюють в суху безвітряну погоду;
  • в процесі роботи не можна пити, курити, приймати їжу, знімати засоби індивідуального захисту.

Після закінчення робочої процедури потрібно під проточною водою вмитися, помити руки з милом. При попаданні розчину на тіло відкриту ділянку шкіри обмивають чистою водою.

Чи можлива сумісність

Добриво відрізняється низькою сумісністю з іншими засобами. Забороняється одночасно використовувати «калімагнезію» і стимулятори росту. Також небажано поєднувати внесення препарату з сечовиною і різними пестицидами.

Правила зберігання та термін придатності

Рекомендований термін зберігання – 5 років з дати виготовлення. Оскільки препарат добре розчинний у воді, зберігати гранули рекомендується в сухому, провітрюваному приміщенні. Небажано складувати одночасно добриво і продукти харчування, корми для тварин.

Калій і магній є важливими компонентами живлення будь-яких рослин. У разі відсутності «калімагнезії» можна використовувати інші добрива-джерела необхідних елементів:

  • калійна сіль сприяє збільшенню врожайності плодових культур, проста і зручна у використанні, слабо вимивається з грунту атмосферними опадами;
  • сульфат магнію покращує якості ягід і плодів, підвищує імунітет рослин. Можна поєднувати з іншими типами добрив (не допускається змішування з лужними підгодівлями).

Водорозчинні гранули «каліймага» широко застосовуються при вирощуванні різних рослин. Ефективність спостерігається при використанні на піщаних і супіщаних землях, бідних магнієм.

добриво «калімагнезія» практично не має недоліків і проявляє ефективність при вирощуванні різноманітних рослинних культур. Застосовуючи підгодівлю, важливо дотримуватися інструкцій виробника і дотримуватися норм витрати. Оскільки перевищення допустимих норм використання буде негативно позначатися на рослинах.