Що потрібно знати про проектування маленького санвузла: 9 наочних прикладів

81

Що робити, якщо у вашому розпорядженні менше п’яти квадратних метрів, а зручну і функціональну ванну кімнату мати хочеться? ми звернулися до професіоналів за готовими рішеннями, і ось що з цього вийшло

На жаль, більшості людей доводиться задовольнятися дуже невеликою площею санвузлів, причому як роздільних, так і суміщених. Мало того, буває, що і площа невелика, і геометрія приміщення нікуди не годиться. Дизайнерам кожен день доводиться придумувати рішення для таких складних випадків, і вони з радістю поділилися з нами своїм досвідом.

Спочатку це був стандартний санвузол в типовій двушки: окремо туалет, де тільки унітаз і нічого більше, і окремо ванна кімната, в якій є ванна і умивальник. Дизайнер олександр кривов знайшов цікаве рішення: збільшив ванну кімнату за рахунок приєднання до неї частини холу і демонтажу стінок заводської сантехнічної кабіни.

В результаті в кімнаті помістилася ванна розміром 180 х 80 сантиметрів замість ванни 170 х 70, унітаз і пральна машина під стільницею. Але найцікавіше-це окремий туалет. Олександр перепланував його таким чином, що місця вистачило, крім унітазу, на «лапомийку» для собаки і невелику раковину. Чудове рішення для будинку, де живе вихованець!

Перед дизайнером валерією білоусовою поставили завдання: вмістити на площі 4 квадратних метри ванну, раковину, унітаз, пральну машину, білизняний шафа і навіть місця для зберігання дрібниць і засобів гігієни. І валерія з блиском впоралася! навіть не довелося міняти ванну на душову кабіну, як це зазвичай роблять в маленьких просторах. Замість цього знайшли ванну довжиною 120 сантиметрів, а збоку сконструювали шафу для пральної машини, прасувальної дошки і білизни.​

Над раковиною і унітазом передбачили відкриті і закриті полиці для дрібниць, біля ванної спорудили містку нішу для косметичних засобів. Тумбу під раковиною робили на замовлення за ескізами дизайнера, що повторює вигини чаші. А ще підібрали одну з найменших моделей підвісних унітазів: всього 35,5 х 48 сантиметрів.

Ще один незвичайний проект від валерії білоусової-санвузол площею всього півтора квадратних метра. Необхідно було вмістити унітаз і зробити повноцінну зону для вмивання з місцем для зберігання.

В першу чергу придбали дуже ергономічну сантехніку: приставний унітаз 35,5 х 48 сантиметрів і підвісну раковину глибиною 41 сантиметр, яка має бічні крила, що замінюють стільницю. Так як раковина нестандартної форми, консоль під неї робили на замовлення в московській майстерні. Санвузол вийшов компактним, але зручним і функціональним.

Цей санвузол не такий вже й маленький, але дизайнеру надії самохіної довелося знайти тут місце для душової кабіни, раковини, унітазу, біде і зони для зберігання. Завдання непросте!

Надії вдалося компактно розмістити все необхідне, особливо вдало вирішили питання з біде і унітазом, які повинні бути поруч один з одним. Знайшлося місце і для досить широкого умивальника, і навіть вдалося вирішити всі складнощі з підключенням сантехніки.

А цей санвузол надія самохіна робила для дівчини, яка побажала мати великий умивальник з практичною тумбою і пенал. Від ванни вирішили відмовитися і вибрали кабіну з розсувними дверима, щоб звільнити місце. Так, при невеликій площі-3,7 квадратних метра-вдалося зробити все відповідно побажаннями замовника.

Цей проект санвузла, яким займалася дизайнер наталія леготіна, цікавий тим, що для кожного предмета тут створена окрема ніша. При невеликій площі потрібно було ретельно продумати розстановку предметів і правильно задіяти кожен сантиметр, щоб можна було без жалю віддати частину площі на зведення перегородок.

В результаті не тільки знайшлося достатньо місця для ванни, раковини, унітазу і пенала, але і переміщатися по санвузлу можна абсолютно вільно, не натикаючись на кути.

Дизайнерам неллі алексєєвої і ксенії полозової дістався в роботу санвузол габаритами 176 x 154 сантиметрів. Господар просив прибрати ванну і організувати душовий куточок, але передбачити достатньо місця для зберігання. В одному з варіантів вийшло навіть вмістити пральну машину. Але обраний був варіант без пральної машини-через специфіку підводки труб до унітазу.

А цей санвузол, теж від неллі алексєєвої, маленьким не назвеш, його площа — більше 4 квадратних метрів, але через складну форму проблеми з розстановкою сантехніки та меблів виникли все ті ж.

Некомфортну геометрію нівелювали фальшколонами з полицями і вбудованим шафою, пральну машину перенесли в шафу в передпокої — і в підсумку вийшла досить простора кімната з великою стільницею під умивальник і ванною на левових лапах.

Цей проект дизайнер ольга черненко робила для сім’ї з двох дорослих та їхньої дитини. Потрібно було обов’язково організувати два унітази і дві раковини, а для дитини була потрібна ванна не менше 1 700 мм завдовжки. В результаті переглянули більше десятка рішень для поділу одного санвузла на два, вибравши оптимальне. Так і вийшло два санвузли-один з ванною, а інший з пральною машиною.