Підлоги в приватному будинку. Заливка підлоги в приватному будинку-інструкція

105

Підлоги в приватному будинку. Заливка підлоги в приватному будинку-інструкція

Для самостійної заливки бетонної підлоги, не потрібні будь-які особливі навички в будівництві. Головним тут є підготовка необхідних витратних матеріалів, і розрахунок їх кількості. Якщо це зроблено, то заливка підлоги в приватному будинку буде ефективна і проста.

Не забувайте, облаштування міцного і рівного бетонної підлоги – це запорука якісного облаштування будь-якого підлогового покриття.для здійснення якісної роботи необхідно скористатися:

  • вібротрамбовкою;
  • руберойдом;
  • поліетиленовою плівкою;
  • керамзитом;
  • пінопластовими плитами;
  • армованою сіткою;
  • обмежувальними рейками;
  • будівельними рівнями.

Порядок проведення робіт або інструкція по заливці підлоги в приватному будинку

  • 1. Насамперед, потрібно провести підготовку базової поверхні під майбутній бетонну підлогу. Щоб це зробити, слід зробити зняття верхнього шару грунту до необхідної глибини. Прикладіть зусилля до того, щоб площина вийшла якомога більш рівна. Тепер, вона повинна бути затрамбована за допомогою битої цегли або щебеню. У цьому вам допоможе вібротрамбовка. Якщо ви не маєте можливості скористатися подібним інструментом, а облаштувати підлогу потрібно на невеликій площі, то утрамбовка може бути зроблена вручну.

  • 2. На наступному етапі робіт слід облаштувати гідроізоляцію і теплоізоляцію. Найбільш раціонально користуватися для цих цілей руберойдом. Якщо вам хочеться трохи приберегти кошти на облаштуванні ізоляції, і ви впевнені, рівень підземних вод ніколи не добереться до підлоги у вашому будинку, то ізоляція підлоги може бути виконана за допомогою укладання декількох шарів такого матеріалу як звичайна поліетиленова плівка. Тут основну роль відіграють ваші особисті переваги і фінансові можливості.
  • 3. Коли гідроізоляція буде повністю облаштована, слід починати укладати теплоізолюючий матеріал. Для цих цілей можна користуватися керамзитом, або пінопластовими плитами. Хоч даним матеріалом і користуються все менше, але для облаштування теплоізолюючого шару може бути використана і скловата. Утеплюючи бетонну підлогу, підійдіть відповідально до процесу розрахунку кількості витратного матеріалу, в іншому випадку, виконання такого ремонту може дорого вам коштувати.

  • 4. Тепер, можна приступати до самого процесу заливки підлоги розчином. Укладання бетону проводитися поверх підготовленої поверхні з того кінця приміщення, який протилежний двері, при цьому поступово рухаючись до початку приміщення. У цьому процесі вам допоможе використання обмежувальних рейок, які виставляються відповідно до рівня підлоги. Тут дуже важливим є зміцнення кінцевого шару за допомогою металевого каркаса. Щоб здійснити армування, може бути використана звичайна сітка-рабиця. За допомогою зазначених дій, можна домогтися підвищення ударної стійкості верхнього шару.

  • 5. Ну, ось і можна приступати до фінального етапу. Тут буде потрібно акуратно зробити стяжку за допомогою вирівнює шару з цементу, який був розбавлений за допомогою води, до такої міри, поки він не перетвориться в рідку кашку. Для цих цілей, ви можете скористатися спеціальною вирівнює сумішшю, яка вільно продається в спеціалізованих магазинах.

Як зробити бетонну підлогу в приватному будинку. Як самому зробити бетонну підлогу в приватному будинку на грунті

Існує два способи укладання підлог в приватному будинку: бетонування по грунту або по балках і плитах. Технологія проведення робіт кардинально різниться, вибір потрібного методу залежить, перш за все, від рівня грунтових вод і сухості грунту. Перший варіант обходиться дешевше, його легко виконати самому, заливка підходить для всіх типів фундаменту, крім пальового. В даному випадку бетонна підлога являє собою армовану стяжку поверх утрамбованого грунту, тепло — і гідроізоляційних шарів будматеріалів, кожен з яких має різну товщину і своє функціональне призначення. При дотриманні вимог технології виходить рівне, міцне і довговічне покриття, повністю придатне до настилу декоративної фінішної обробки будь-якого типу і витримує значні експлуатаційні навантаження.

До підлог в приватному будинку, що укладаються безпосередньо на грунт, висуваються певні вимоги. Наприклад, бетонування допускається при:

  • глибині грунтових вод не менше 5 м.
  • наявності в приватному будинку постійного опалення, так як промерзання грунту призводить до збільшення навантаження на фундамент.
  • сухому і нерухомому грунті.
  • усталеному фундаменті.

Заливка бетонної підлоги доцільна при будівництві приватного будинку з підвалом або цокольним поверхом. Роботи починаються після зведення стін і покрівлі і проходять за наступною схемою:

1. Розмітка рівня.

2. Розрівнювання і утрамбовка грунту.

3. Засипка піску, гравію і щебеню.

4. Монтаж гідро — і теплоізоляції.

6. Закладка опалубки і установка напрямних маяків.

7. Заливка розчину, вирівнювання і остаточна стяжка.

Розмітка підлоги і підготовка грунту

Фіксатором є нижня точка майбутніх дверних прорізів, для створення рівної лінії на стіні проставляються позначки на висоті 1 м.далі по всьому периметру формується «нульовий» рівень: відміряється 1 м вниз, для зручності в кутах забиваються цвяхи і натягується шнур. Після цього забирається все будівельне сміття і починається вирівнювання і утрамбовка грунту. Необхідна для багатошарової конструкції товщина становить 30-35 см.у деяких випадках необхідно прибрати зайвий грунт, в інших — досипати (бажано пісок). Утрамбовку краще проводити не своїми руками, а за допомогою віброплити, якщо таке обладнання відсутнє, то використовується звичайне колоду. На виході повинна бути рівна і щільна поверхня грунту, без проминания під ногами.

Наступний крок-засипка і утрамбовка чистого річкового піску, для контролю рівня підлоги рекомендується вбити спеціальні кілочки. Поверх 5 см базового шару піщаної гідроізоляції розміщується і вирівнюється гравій, керамзит або щебінь, для ущільнення і розрівнювання каменів засипка промивається водою. Товщина цього пласта становить близько 10 см, для посилення гідрофобних властивостей фахівці рекомендують залити його рідким бітумом. Такий пристрій бетонної підлоги по грунту проводиться для захисту від капілярного проникнення вологи.

Існує два варіанти верхнього шару: чорнова бетонна стяжка (6-8 см) або заповнення щебенем дрібніших фракцій, перемішаного з рідким цементним розчином. Всі гострі кам’яні краї прибираються, кожен пласт перевіряється на відхилення по горизонталі.

Чим краще застелити підлогу в приватному будинку. Чим покрити дерев’яну підлогу в приватному будинку?

Ми живемо в приватному будинку десять років. За цей час підлога повністю просох і між дошками утворилися досить широкі щілини. У кімнатах стелимо паласи, але вид підлоги бажає залишати кращого. Пол фарбуємо емаллю.є можливість підняти висоту підлоги на п’ять сантиметрів. Хочеться покрити зверху чим небудь сучасним і не шкідливим для здоров’я. Лінолеум, як варіант, відпадає відразу. Чим обробити з підпілля, щоб не гнив від вологи?

Перш за все потрібно забезпечити вентиляцію старої підлоги,для запобігання гниття дощок.а покрити краще ламінатом.

Якщо вже зважилися на таку переробку, тоді буде правильно зняти стару підлогу, подивитися якість лад, підгнилі п покручені замінити, дошки також перебрати, погані замінити, далі обробити усі дошки вологозахисними просоченнями (великий вибір в будівельних магазинах), дати просохнути і укласти назад, далі покриття (якщо хочете підняти на 5 див. Весь підлогу, то варто підняти лаги на 3-4 див коли знімете старі дошки), з покриттів мені подобатися коркова плитка і якісний ламінат, а також паркет звичайно.

Не буду повторюватися, так як повністю солідарний в цьому питанні з андрієм.

На мою найкращий варіант — коркова плитка ,вона екологічна і тепла.

Коркова плитка звичайно дорожче, але вона дуже тепла. У сенсі тепло добре збереже. А це важливо, особливо якщо діти по підлозі ходять. Але якісний ламінат теж добре. Є спеціальні інструкції укладання ламінату на стару дерев’яну підлогу. Ось тільки підлога повинна бути в хорошому стані. Загалом, можна знайти матеріал і подивитися, як це правильно робити.

Як дешево зробити підлогу в будинку. Підлоги по грунту: технологія в приватному будинку — плюси і мінуси + відео

Пол по грунту на стрічковому фундаменті значно відрізняється, тим, що при його виготовленні застосовують різні матеріали.

Така підлога має безліч шарів. ШарЙдуть від самої землі і до остаточного покриття. Перед початком монтажу розглянемо всі особливості.

Особливості різних шарів підлогового покриття

Для того, щоб людям було комфортно перебувати в приміщенні, будь-яка споруда повинна мати багатошарове підставу.

До будинку, де згодом повинні будуть жити люди, необхідно підійти з особливою увагою, так як від цього буде залежати рівень життя людей.

Будова підлоги по грунту

Підошва

Для того, щоб зробити підлоги по грунту, які будуть відповідати снип, необхідно починати роботи з якісної основи.

Для початку на півметра, необхідно прибрати шар чорнозему і замінити його піском з великою фракцією. Шар піску піднімають над рівнем грунту і утрамбовують віброплитою.

В процесі ущільнення піску, його поверхню поливають водою. Це потрібно для кращої усадки. Також можна використовувати грунт, в який додали гравій.

Підстилковий шар

Цей шар служить для розподілу тиску на основу. Адже якщо просяде один кут будинку, то плачевних наслідків не уникнути.

Для того щоб зробити підстилковий шар заливають бетон в п’ять сантиметрів.

Нововведенням у виконанні цього рівня є профільована мембрана, за рахунок неї зменшуються терміни робіт і ціна.

Гідроізоляція

Гідроізоляція необхідна для захисту від вологості, важлива для збереження хорошого стану підлогового покриття.

Якщо не використовувати гідроізоляційні матеріали можуть утворитися грибки, цвіль, гниль.

Надалі ці несприятливі фактори можуть зруйнувати фундамент і порушать комфортне перебування в приміщенні.

Матеріали для гідроізоляції

Для гідроізоляції необхідні наступні матеріали:

  • бітумна мастика для підлоги;
  • склотканина;
  • поліестер;
  • мембрана пвх

Такий же альтернативою перерахованих вище матеріалів є поліетиленова плівка товщиною в три міліметри і згорнута в два рази.

Теплоізоляція

Велика кількість тепла йде через підлогу. Щоб уникнути втрат тепла, необхідно зробити теплоізоляційний шар зі спеціальних матеріалів.

Для теплоізоляції використовують наступні матеріали:

Вибір утеплювача залежить від вашого бажання і фінансів.

Хорошим рішенням буде установка системи теплої підлоги (водяного або електричного). Таке рішення, правда, обійдеться вам в копієчку, але тепла підлога по грунту дозволить надалі економити на опаленні.

Несучий шар

Даний шар вважається найголовнішою опорою будівлі.

В якості такого шару виступає залізобетонна плита і вона складається з бетону класу в12; сталевої сітки; щебеню, розміром від 5 до 20 мм.

Вирівнює стяжка

Перед остаточним покриттям підлогу потрібно вирівняти.

Вирівнюють його за допомогою цементно – піщаної суміші і заливають застосовуючи при цьому маячки.

Чистовий шар

Для чистового покриття можна вибрати будь-який вподобаний матеріал. Наприклад:

Вініл, плитка, лінолеум, 3d підлога, паркет.

Щоб вибрати матеріал на свій розсуд, необхідно розуміти технічне призначення кожного шару підлоги. Тоді ви зможете самостійно провести розрахунок підлоги по грунту.

Установка підлоги по грунту своїми руками

Далі ми будемо розбирати, як правильно зробити підлогу по грунту. Для цього застосовують два матеріали: бетон і дерев’яні лаги. Обидва варіанти мають позитивні і негативні якості.

Підлога по грунту з дерева відрізняється наявністю вентиляції, це досягається шляхом підняття підлоги над грунтом.

Інструкція для монтажних робіт дерев’яної підлоги

Створення міцної основи

  1. на грунт засипають 5 см щебеню і ретельно утрамбовують, потім покривають бітумом.
  2. виставляють маячки, потім роблять стяжку підлоги по грунту.
  3. далі займемося установкою тумбочок з цегли по всій площі, з відстанню приблизно в 80 см.висоту опор роблять приблизно в межах в 15-20 см, тому що якщо стовпчики будуть, з меншою висотою циркуляція повітря буде менше. А при більшій висоті стовпчиків будуть збільшені теплові втрати.
  4. від підвищеної вологості, торці стовпчиків застеляють руберойдом і роблять напуск на цеглу в 4 см.
  5. на стовпчики встановлюють лаги, відстань між ними і стінами має становити 2 см. В якості кріплення використовують пластмасові дюбеля і сталеві саморізи.
  6. дерев’яні лаги перед використанням обов’язково обробляють антисептичними засобами. Такі заходи захистять вас від навали шкідників.
  7. далі стелимо дошки і прибиваємо їх цвяхами. Перевіряємо нахил дощок рівнем і якщо є, якісь відхилення, видаляємо їх за допомогою електричного рубанка.
  8. капелюшки цвяхів необхідно замаскувати шпаклівкою, потім дошки покривають ґрунтовкою.