Обробка дерев мідним купоросом восени пропорції. Обприскування мідним купоросом восени

107

Обробка дерев мідним купоросом восени пропорції. Обприскування мідним купоросом восени

На питання, чи треба обробляти сад восени мідним купоросом, посібники з садівництва відповідають ствердно. Напередодні холодів комахи ховаються в корі дерев, на гілках, в землі поруч з корінням. Обробка саду мідним купоросом восени дозволяє знищити одиночних особин і цілі колонії в місцях, де вони зосереджуються, готуючись до зимової сплячки. Кропити треба щілини в стовбурах дерев і корі, гілки, грунт поруч з рослиною.

Пропорції

Досвідчені садівники дають точні рекомендації з питання, чи треба обробляти сад восени розчином мідного купоросу і як правильно підготувати розчин. Робоча рідина повинна складатися з 100 г порошку і 10 л.води, це кількість розчину треба розподілити на площі 100 кв. М. Коли обробляють яблуні, витрата препарату – 2 л на одне дерево. У розчині такої консистенції можна замочити цибулини або бульби рослин перед посадкою. Для обробки абрикос, слив потрібно 50 г сульфату міді на 10 л води.

Обробка дерев

Різні види плодових дерев і чагарників обприскують по-різному. Відмінності полягають в концентрації препарату, пори року, періодичності використання, нормі витрати на одне дерево або кущ. Деякі захворювання вимагають повторних обприскувань. В одних випадках застосовують чистий сульфат міді, в інших – в складі бордоської суміші, іноді додають вапно.

Обробка троянд

Восени дезінфекцію рожевих кущів необхідно проводити, якщо протягом сезону спостерігалися загострення грибкових захворювань. Обробка троянд підвищує імунітет рослин, їх здатність протистояти хворобам. Слід пам’ятати, що спори грибка живуть і на гілках, і на грунті навколо куща. Тому, щоб правильно обробити рожеві кущі, необхідно:

  1. обрізати і спалити сухі гілки.
  2. видалити опале листя і розпушити землю навколо куща.
  3. приготувати 3% розчин (розвести 30 г порошку в 1 літрі води).
  4. окропити рослина з розрахунку 1 літр на 1 кущ.

Обробка винограду

Осіннє окроплення винограду препаратом особливо ефективно, його проводять після того, як повністю зібраний урожай і опало листя. Сульфат міді служить не тільки захистом від грибка, але і постачальником придатного для рослин виду заліза. До молодих і старих рослин застосовується розчин різної концентрації. Щоб правильно обробити виноградну лозу, слід:

  1. виконати обробку лози перед зимою: прибрати опале листя, обрізати висохлі гілки і вкоротити живі.
  2. приготувати розчин, виходячи з наступних норм: для молодого рослини 50 г, для старого – 100 г порошку на 10 л води.
  3. окропити лозу з розрахунку 1,5 літра на одну рослину.

Обробка дерев мідним купоросом влітку. Як зробити обробку дерев мідним купоросом восени — пропорції змішування для обприскування саду і кімнатних квітів

Завдяки потужному антисептичному властивості мідний купорос повсюдно використовується в обробці рослин. Речовина покращує імунітет представників флори і підвищує їх опірність грибкових захворювань. Але важливо обережне і продумане ставлення до процедури догляду, щоб не завдати шкоди. Про всі нюанси правильного застосування засобу-далі в статті з

Що потрібно знати про препарат?

Сульфат міді являє собою порошок з дрібних кристалів блакитного кольору, повністю розчиняється у воді. У вологому середовищі відбувається з’єднання п’яти молекул з подальшим утворенням кристалогідрату сульфату міді, а саме — мідного купоросу. Довго перебуваючи в сухому стані, крупиці втрачають колір і ряд властивостей, стаючи білими і практично марними в застосуванні за прямим призначенням.

Сфери використання у власному господарстві:

  • добриво — в якості джерела необхідних при підгодівлі декоративних і плодових культур мікроелементів;
  • пестицид — в боротьбі проти шкідників і хвороб рослин;
  • антисептик — при захисті від гнилі і цвілі.

Препарат має підвищену кислотність, а тому діє обжигающе. У зв’язку з цим його використовують з рослинами різними способами.

Підготовка і вказівки до застосування в різних умовах

Якщо не дотримуватися правил і дозування, застосовуючи речовину, можна завдати шкоди рослині. Існує навіть велика ймовірність його загибелі.

Відповідальні садівники виконують осінню обробку обприскуванням поетапно:

  • сечовиною;
  • сульфатом заліза;
  • мідним купоросом.

Останні два види проводяться безпосередньо перед холодами, щоб підготувати рослини до зимівлі.

Обробка дерев мідним купоросом восени: пропорції, інструкція

Процедура проводиться виключно після повного опадання листя. В іншому випадку мідь виявиться в грунті. Перенасичення загрожує порушенням метаболічних процесів у всіх найближчих рослинах. Коли настане період вегетації, це проявиться опаданням зав’язей, а також листя.

Важливо: перед застосуванням фунгіцид розводять, тому що він може «спалити» сад. При попаданні концентрату на рослину залишиться рана.

Щоб витрата активної речовини при деревообробці був оптимальним, фахівці розрахували усереднені показники кількості рідини:

  • молодняк віком до 3-х років — до 2 л;
  • в 3-4 року — до 3 л;
  • 4-6 років — 4 л;
  • доросле і активно плодоносить — 6 л.

Будучи нанесеним на кору, розбавлений сульфат міді не шкідливий для рослини, і на відміну від залізного купоросу, практично не змивається з неї дощами.

Особини молодші слід обприскувати слабкою речовиною 1-1.5%. Для дорослих підійде 3% (300 г на 10 л). При додаванні вапна виходить бордоська рідина. Таким чином підвищується ефективність препарату. Але застосування засобу допустимо тільки восени, тому що воно залишає на листках опіки.

Готовий розчин заливають в ємність апарату і рівномірно покривають шаром рідини в режимі «дрібна роса» крону і стовбур.

Дерева, як і ягідники, перед обробкою потрібно підготувати відповідно до базових санітарних норм: видалити стару кору і гілки, які захворіли, всохли, або ростуть неправильно.

Обприскування кущових рослин в саду

Від більшості грибкових хвороб мідний купорос рятує кісточкові і зерняткові культури: смородину, виноград, агрус і т.п.

На чагарник середнього розміру досить 1-1. 5 л 3-х процентного розчину. Обприскують зверху вниз, стежачи, щоб рідина не стікала по гілках струмками — це буде перебір, а велика кількість речовини здатне погубити рослина.

Важливо: коли є необхідність повторення осінньої обробки, слід міняти препарати, щоб не накопичувалася мідь в грунті.

Дезінфекція грунту

Грунт обробляється слабо насиченим розчином мідного купоросу 1 раз в 3-5 років. На 10 л теплої води беруть 5 м при цьому обов’язково подальше внесення додаткових добрив — компосту, перегною.

Речовина розподіляється за допомогою обприскувача або лійки по поверхні. Дрібнодисперсне зрошення значно підвищує дієвість мідного купоросу.

Якщо після санітарної обробки на кущі залишилися рани і зрізи, їх слід змастити дезінфікуючим засобом, а після його підсихання зафарбувати або заліпити садовим варом.

Важливо: витрата речовини, незалежно від концентрації — 2 л/м2.

При якій температурі можна обробляти дерева мідним купоросом. Не пропустіть осінню обробку саду від шкідників і хвороб! розповідаємо, як це зробити

Ось і настала осінь: не за горами закінчення дачного сезону. Пора б почати готувати дачу до зими, зокрема провести осіннє викорінює обприскування саду від хвороб і шкідників. Що ж, далі поговоримо про те, коли, як і чим обробляти плодові дерева і ягідні чагарники восени, щоб викорінити більшість накопичених на них хвороб і комах-шкідників. Коли і навіщо проводити викорінює обробку саду восени вважається, що осінню викорінює обробка саду від хвороб і шкідників слід проводити вже після листопаду, коли рослини повністю перейдуть в стан спокою: його нирки «закриються» і стануть недоступні для попадання потужних і сильних розчинів, якими ви будете їх обприскувати.однак, є думка, що мета викорінює осінньої обробки, навпаки, полягає в знищенні листя до того, як вона сама повністю пожовтіє і опаде.при цьому не варто боятися, що нирки згорять від такого розчину, адже в цей час вони вже готові до всього.справа в тому, що, як раз таки нанесення на листя потужних і сильних доз розчинів повинноПривести до знищення шкідників і хвороб ще на рослині, тобто до того як листя впадуть на землю і патогени сховаються в грунті (підуть в землю на недоступну глибину, де перезимують і почнуть свою шкідливу активність навесні). До речі! після того як оброблені листя виявляться на землі, можна буде цілком успішно закласти їх в компост для його збагачення залізом або залишити на землі (в якості мульчі). Але це в разі, якщо рослини боліло несильно. Якщо ж хвороб було багато, то листя краще спалити, а золу використовувати в якості підгодівлі залізом. Однак, якщо для обробки ви використовуєте мідний купорос або бордоською рідиною, то закладати в компост вже не слід.крім того, така обробка саду (до листопаду, з метою знищення листя) дозволить забезпечити набагато більш кращу зимівлю рослин. Як це працює? передчасне пошкодження листя (введення їх в стресову ситуацію) дає сигнал рослині про те, що зима близько, а значить, пора активно готуватися до настання морозів. До речі, така обробка прискорює визрівання лози винограду, гілок у смородини, пагонів троянд та інших рослин. Таким чином, обробити сад ще по листу потрібно за 1-2 тижні до початку природного листопаду, але строго після закінчення плодоношення і збирання врожаю.попередження! не лякайтеся, якщо через 2-3 дні все листя почорніють і будуть виглядати обпаленими. Саме таким і повинен бути ефект-листя повинні»згоріти».чорний колір — це не тільки колір відмираючих листя, але і факт того, що відбувається інкрустація кори гілок солями заліза, які будуть деякий час захищати її від проникнення різних патогенів.інакше кажучи, приблизні терміни викорінює обприскування саду восени в різних регіонах наступні (можуть варіюватися в залежності від клімату і поточних погодних умов): на уралі і в сибіру — раніше за все, десь у другій половині вересня-першій половині жовтня. У середній смузі (підмосков’ї) — в жовтні. На півдні-в самому кінці осені, кінці жовтня-листопаді.

Мідний купорос лікування. Як вилікувати молочницю у жінки?

Candida любить теплі вологі місця з мінімальним доступом повітря, тому на слизовій піхви грибку більш ніж комфортно. Щоб позбутися від неприємного сусідства, потрібно використовувати препарати:

  • місцевої дії: вагінальні свічки, таблетки, креми з еконазолом, клотримазолом, міконазолом, еконазолом ( клотримазол, пімафукорт );
  • системної дії: таблетки, капсули з флуконазолом , ітраконазолом ( ністатин , флуконазол, дифлузол, дифлюкан );
  • препарати для зміцнення імунітету, пробіотики, симбіотики ( вобензим , лактовіт, дактіале, дерма-про, вагілак , віферон ).

Невилікуване захворювання швидко поширюється

В середньому курс лікування займає від 3 до 6 днів. Спори грибка дозрівають протягом 20 днів, тому може знадобитися повторний курс лікування. Деякі препарати (наприклад, бетадин) можна застосовувати під час менструації.

У 20% випадків призначене лікарем лікування не допомагає. Якщо через тиждень молочниця продовжує вас турбувати:

  • це — не кандидоз. Доведеться перездати аналізи, пройти додаткові обстеження.
  • захворювання викликане не candida albicans, а іншим різновидом грибка, яка знищується складніше;
  • це – рецидив, можливий при діабеті, під час антибіотикотерапії, зниженому імунітеті.

Якщо рецидиви кандидозу трапляються більше 4 разів на рік, лікар призначить профілактичне лікування.

Хронічний і рецидивуючий кандидоз вимагає зміни способу життя

Препарати місцевої дії можуть завдавати незручності-витікати, бруднити одяг. Щоб вони рівномірно розподілялися по поверхні слизової піхви і не завдавали дискомфорт, найкраще використовувати їх перед сном. Свічки і таблетки потрібно розташовувати приблизно посередині піхви. Розташовані занадто близько ліки витечуть, а занадто далеко – можуть травмувати ніжну шийку матки.

При молочниці заборонені спринцювання та інші способи «помити там», оскільки це викликає дисбаланс мікрофлори.