Міні сигвей, сигвей без керма, гіроскутер та інші види сучасного транспорту

9-25-2020


Індивідуальний екотранспорт до останнього часу був представлений велосипедом. Він став вже звичайним засобом пересування. Рух на ньому здійснюється завдяки м’язової активності. Не дивно, що з часом з’явився велоспорт. З розвитком електричних двигунів люди отримали можливість пересуватися практично без фізичних зусиль. Наприклад, на сігвеї. Але чи так це?

Сігвей без керма, міні сігвей-особливості
Сигвей (аналоги — скутер, міні-сигвей, гіроборд, гіроцикл) — невеликий транспортний засіб для однієї людини. Segway — від англійських слів» segue «(плавний перехід з одного стану в інший) і» way » (шлях, спосіб, дорога, напрямок). Максимальна швидкість — 20 км/ч.Одного заряду акумулятора вистачає на 14-19 км. Вага наїзника — від 40 до 110 кг. Дальність пересування до 25 км. Вага скутера — від 15 до 45 кг. час зарядки акумулятора — 3-4 години. Обрати та купити такий транспорт можна за посиланням перейти на сайт.

Більшість розробок сігвеїв припадають на 90-і роки, але особливий розвиток довелося на кінець першого десятиліття нашого століття. При великій різноманітності моделей їх об’єднують загальні принципи. Рух здійснюється за допомогою одного або декількох електродвигунів зі складною системою різних датчиків. Динамічне балансування людини (переміщення маси тіла) дозволяє йому рухатися вперед або назад, здійснювати повороти. Залежно від інтенсивності нахилу тіла регулюється швидкість пересування апарату. Сігвей є прототипом для багатьох інших «девайсів».

Власне, сигвей — це динамічна платформа, що має два колеса і майданчик для ніг. Тому від наїзника потрібно мати добре розвинені навички балансування, вміння володіти своїм тілом. Пересування здійснюється без допомоги рук, тільки переміщенням тіла. Часто в апарати вбудовуються колонки для відтворення музики, встановлюються фари для пересування в темний час доби. Багато виробників випускають сігвеї для дітей, які відрізняються меншими розмірами і вагою.

Гироскутеры
Гіроскутер-транспортний засіб у вигляді двох коліс, з’єднаних широкою поперечною поперечиною. По суті той же сігвей, який можна вважати його прабатьком. Головна відмінність гіроскутера-наявність тримача-високої дужки для рук. Призначені для хороших доріг, гіроскутери з надувними колесами, проте, володіють більшою прохідністю, ніж аналоги з пластиковими колесами. За допомогою тримача людині набагато легше дотримуватися рівноваги і управляти цим засобом.

Інші аналоги сігвеїв і гіроскутерів
Електросамокат-являє собою звичайний самокат, двигун якого приводить його в рух без всяких зусиль з боку людини. Моноколесо-найскладніший для освоєння вид сігвея. Від користувача потрібно відмінно розвинене вміння балансувати, впевненість в собі. Являє собою одне колесо, з боків якого розташовані підніжки. Для повної зупинки необхідно використовувати ногу.

Як кататися на сігвеї або гіроскутері?
Для катання на сігвеях практично немає обмежень за віком і фізичній підготовці. Для новачків особливо важливим буде консультація інструктора.

Якщо людина на сігвеї погано тримає баланс, то перші досліди їзди краще здійснювати, тримаючи за руки інструктора, на невеликій швидкості. Важливо відзначити наявність захисної екіпіровки: шолома, налокітників, наколінників, найкраще надягати одяг, що закриває тіло, для запобігання саден від можливих падінь.

Крім того, важливо, щоб катання здійснювалося на гладкій, сухій поверхні. В умовах середньостатистичного міста для сігвея найкраще підходять паркові зони, центральні вулиці, а також райони новобудов з новим асфальтом. Якщо рух відбувається на вулицях міста, то використовують виключно пішохідну частину вулиці, дотримуючись при цьому відому обережність. Сігвеїст зобов’язаний дотримуватися правил дорожнього руху для пішоходів.

Перш за все, сигвей представляє інтерес для молодих людей. Цей яскравий, модний атрибут сучасної молодіжної культури дає дійсно нові відчуття. Дітей сігвей може «виманити» на вулицю і захопити активним відпочинком на свіжому повітрі. Крім того, катання на сігвеях розвиває координацію людини, навантаження отримують різні групи м’язів. Причому, серйозну.

Перші спроби освоїти сігвей будуть у більшості людей супроводжуватися «забиванням» м’язів ніг. До цього потрібно звикнути. До того ж, сігвей — відмінна можливість проведення сімейного відпочинку.

Сігвеї можуть представляти і суто утилітарний інтерес. На великих складах, у виробничих приміщеннях, де потрібно багато і далеко ходити, вони є зручним засобом пересування. Напевно, вже в дуже недалекому майбутньому після появи більш досконалих моделей сігвей стане новим видом особистого міського транспорту.