Костюмна тканина: опис тканини, склад, властивості

9-16-2020


Костюмної називають особливу групу матеріалів, з яких виготовляють чоловічі, жіночі та дитячі костюми. Для пошиття цього виду одягу підходять тканини з різними складами. Чоловічі костюми зазвичай виконуються з вовни і напіввовни, жіночі — з більш м’якого кашеміру, меморі, букле. Підібрати для себе тканину можна за посиланням продажа костюмной ткани, пошити щось не таке як у всіх, та бути неперевершеною — це в ваших силах.

Сучасні костюми комфортні і вже давно не нагадують обладунки лицарів середніх віків. Якщо перші чоловічі костюми важили близько 3 кг, то сьогодні ця цифра скоротилася вдвічі. Виробники для пошиття костюмів намагаються використовувати більш легкі матерії, невимогливі до догляду і здатні довго зберігати форму і респектабельний зовнішній вигляд.

Склад і властивості
Будь-яка костюмна тканина, незалежно від свого складу, повинна володіти певними властивостями і відповідати вимогам, що пред’являються до одягу такого виду.

  • Несминаемость і опірність деформації.
  • Зносостійкість.
  • Стійкість до пілінгу.
  • Здатність утримувати форму.
  • Естетичний зовнішній вигляд.
  • Стійке фарбування.
  • Прості вимоги по догляду


костюмні тканини


Костюмні тканини повинні утримувати тепло взимку і бути комфортними влітку
Матеріали, використовувані для пошиття літніх костюмів, повинні легко пропускати повітря, а тканини для зимового одягу — утримувати тепло. Зазвичай костюм купується на кілька років, і від якості матеріалу залежить, як довго виріб буде зберігати первісний вигляд.

Склад костюмної тканини може бути різноманітним. Матерія може виготовлятися повністю з натуральних або штучних волокон або містити синтетичні добавки.

Види і характеристика матеріалів


Сучасні види костюмних тканин стають все різноманітніше. Особливу перевагу при пошитті костюмів віддають наступним матеріалам.

Шерсть. Натуральне вовняне волокно порожнисте всередині, тому тканини з вовни добре пропускають повітря і утримують тепло. Вовняне полотно мало мнеться, має стійкість до стирання, пружністю, гігроскопічністю, високою зносостійкістю. Виробники випускають як дуже тонкі вовняні тканини для літніх моделей, так і більш товсті і теплі для зимових костюмів. Деякі види матеріалу обробляють спеціальним просоченням Send Wash, що надає тканини» полірувальний » ефект.

Напівшерсть. У напіввовняних тканинах до вовни додають синтетичні поліефірні волокна. Це дозволяє зробити матеріал більш міцним і помітно знизити вартість виробу, хоча теплоізоляційні якості такої матерії нижче, ніж вовняний.


Елегантний жіночий костюм
Шерсть з еластаном. Костюмна тканина, в складі якої крім вовни присутні синтетичні волокна еластану, позбавляє виріб від щоденного прасування і витягування брюк на колінах. Синтетичні добавки покращують основні якості вовни, дозволяючи одягу не втрачати свою форму, забезпечуючи максимальний комфорт і ідеальну посадку. Зазвичай в складі костюмної тканини міститься 5-7% еластану.

Кашемір. Костюмна тканина з кашеміру відрізняється м’якістю, легкістю, ніжністю і благородством. Вироби з цього матеріалу рятують взимку від холоду, а влітку від спеки, тому їх можна носити і взимку, і в теплу пору року.

Габардин. Цю тканину відрізняє дрібний діагональний рубчик на поверхні полотна. Габардин м’який і пружний, стійкий до деформації. Костюмна матерія з габардину випускається з вовни з віскозою. Крім того, існує повністю синтетичний габардин, дешевий і легкий у догляді, застосовуваний в якості матеріалу для створення уніформи або спецодягу. З цієї тканини шиють костюми для медпрацівників, службовців підприємств і громадських закладів.

Тіара. Один з найбільш популярних матеріалів для пошиття костюмної групи. Полотно м’яке і тепле, не сковує рухів, легко піддається драпіровці. У складі присутні натуральні, штучні і синтетичні волокна. Шерсть забезпечує хорошу теплопровідність матеріалу, а поліестер і еластан дозволяють виробу зберігати форму і не розтягуватися.

Льон. Для пошиття літніх костюмів застосовують лляну тканину, яка відмінно пропускає повітря і вбирає вологу. Костюми з льону сильно мнуться. Цього недоліку можна уникнути, вибравши льон з додаванням синтетичних волокон. Хоча лляний костюм натурального кольору з легкою пом’ятістю виглядає модно і респектабельно.

Джинсова тканина. Щільна, міцна матерія з бавовни відмінно тримає форму. Джинс часто застосовується для пошиття жіночих, чоловічих і дитячих костюмів.

Меморі. Костюмна тканина, повністю виготовлена з поліефірних волокон, здатних запам’ятати свою форму і зберегти її. Матерія не потребує прасування, стійка до пошкоджень і багаторазових прань, має стійку забарвленням.

Правила догляду
Особливості догляду за костюмної тканиною визначаються в залежності від складу матеріалу. Але є загальні правила, дотримання яких дозволить довгий час зберігати костюм в тому стані, в якому він був куплений.

НЕ РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ ПРАТИ КОСТЮМ В ДОМАШНІХ УМОВАХ, А ТИМ БІЛЬШЕ ЗАСТОСОВУВАТИ ВІДБІЛЮВАЧ І ІНШІ АКТИВНІ РЕАГЕНТИ. ТАКІ ВИРОБИ ЧИСТЯТЬ ТІЛЬКИ В ХІМЧИСТЦІ.

Гладити костюм слід через додатковий шар матерії при температурі праски, що підходить до тканини, з якої виготовлений одяг. Можна застосувати обробку парою.

Костюм-це завжди модно, стильно, красиво. Якраз тому за весь час свого існування костюмні тканини не залишалися незатребуваними. З появою нових технологій в текстильній промисловості з кожним роком зростає і різноманітність тканин, використовуваних для пошиття костюмів.