Інфрачервоний обігрівач для дачі: вибір, плюси і мінуси

99

зміст:

  • чим інфрачервоний обігрівач відрізняється від інших
  • плюси інфрачервоних обігрівачів
  • головний мінус
  • як вибрати інфрачервоний обігрівач: будемо уважні
  • тип нагрівального елементу
  • тип обігрівача: настінний, стельовий та ін.
  • потужність обігрівача
  • для тих, кому потрібно більше: обігрівачі» два в одному »
  • якщо електрики немає: газові інфрачервоні обігрівачі

побутовий інфрачервоний обігрівач

Чим інфрачервоний обігрівач відрізняється від інших

Звичайні обігрівачі перетворять енергію в тепло, яке передається навколишньому повітрю — простіше кажучи, гріють повітря навколо себе. Інфрачервоний прилад забезпечує прогрів приміщення за рахунок того, що випромінювання поглинається конструкціями і предметами, які нагріваються і відображають тепло в навколишнє повітря. В результаті площа тепловіддачі стає більше, а ефективність обігріву — вище при тих же витратах енергії. Одне з головних переваг такого підходу – довге збереження тепла в приміщенні після виключення обігрівача.

Влаштовані інфрачервоні обігрівачі досить просто: нагрівальний елемент передає тепло на спеціальні панелі, які перетворять його в інфрачервоне випромінювання. Відбивачі розсіюють випромінювання по приміщенню, забезпечуючи рівномірний прогрів. Вважається, що ккд інфрачервоних обігрівачів — один з найвищих (більше 90%), тому їх відносять до економічних опалювальних приладів.

плюси інфрачервоних обігрівачів :

  • швидкий нагрів приміщення: на це потрібно буквально кілька хвилин.
  • довге збереження тепла після вимкнення приладу.
  • високий ступінь комфорту і безпеки: електричні інфрачервоні обігрівачі створюють суб’єктивне відчуття рівномірного тепла і добре прогрітого приміщення, не випалюють кисень і не піднімають пил.
  • велика різноманітність. У продажу можна знайти настінні, підлогові, стельові, настільні та переносні моделі; існують варіанти з універсальними кріпленнями, з виконанням у вигляді плоских панелей та ін.існують різновиди для вуличного використання, деякі з них дуже декоративні.
  • компактність, особливо у настінних і стельових моделей.
  • економічність за рахунок високого ккд.

головний мінус «інфрачервоних»: безпека їх випромінювання для здоров’я людини досі викликає суперечки і не підтверджена однозначно. Передбачається, що вплив на людину залежить від діапазону випромінювання, тому найбезпечніші обігрівачі – довгохвильові. Побутові інфрачервоні обігрівачі від відомих виробників проходять сертифікаційні випробування на безпеку і працюють якраз в довгохвильовому діапазоні, однак якщо ви при покупці поцікавитеся довжиною випромінюваних обігрівачем хвиль, продавець навряд чи зможе вам відповісти. На практиці виділяються кілька можливих наслідків використання приладів з коротким і середнім спектром випромінювання: пересихання поверхні шкіри, порушення проникності мембрани клітин, що викликає згортання білків; ураження сітківки ока з можливим розвитком катаракти.поки немає чіткого підтвердження безпеки цієї технології, має сенс проявляти обережність: здоровим людям небажано довго перебувати в безпосередній близькості від працюючого приладу. Людям зі схильністю до новоутворень шкіри краще повністю уникати інфрачервоного випромінювання і віддати перевагу іншим способам обігріву приміщення.

До мінусів також можна віднести і те, що інфрачервоні обігрівачі з високою температурою робочого елемента потребують регулярного чищення: осіла всередині пил при роботі приладу згорає з неприємним запахом.

настінний інфрачервоний обігрівач

Як вибрати інфрачервоний обігрівач: будемо уважні

Тип нагрівального елементу

Від нього залежать дуже багато властивостей і функції обігрівача, так що на цьому пункті потрібно зупинитися докладніше.

кварцовий інфрачервоний обігрівач . Пристрої з кварцовим нагрівальним елементом займають найбільшу частку ринку і найбільш різноманітні за типом монтажу і виконання: настільні, настінні, універсальні, малопотужні портативні (від 500 вт і 1,2 кг) і потужні підлогові (3 квт і 8-10 кг). Вони ж-і найдорожчі, особливо в сегменті моделей з мінімальним функціоналом. Саме кварцові інфрачервоні обігрівачі найкраще підходять для використання на відкритому повітрі і локального прогріву окремих зон в приміщеннях. Як правило, мають від 1 до 3 фіксованих режимів нагріву і механічне управління, можуть оснащуватися таймером для автоматичного включення і выключения.

Переваги кварцових інфрачервоних обігрівачів:

  • швидкий нагрів (хоча в цьому відношенні вони не чемпіони серед «інфрачервоників»),
  • практичність,
  • невисока ціна.

Недоліки:

  • обігрівач не можна використовувати безперервно протягом багатьох годин;
  • у більшості моделей відсутній термостат, тому вони не можуть підтримувати постійну температуру в приміщенні; моделей з термостатом небагато, і вони дорожче;
  • необережне поводження загрожує опіками;
  • по надійності кварцові «інфрачервоні» також не входять в число лідерів.

галогеновий (галогенний) інфрачервоний обігрівач-з галогеновою лампою в якості нагрівального елементу. Найчастіше представлені в стельовому і настінному виконанні і призначені для приміщень і защіщеннних відкритих майданчиків. Деякі моделі мають функцію дистанційного керування з пульта. Галогеновий нагрівальний елемент прогрівається швидше і до більш високих температур, ніж кварцовий, але на цьому переваги галогенових «інфрачервоних» закінчуються. Є думка, що саме вони генерують випромінювання в небезпечному короткохвильовому діапазоні, тому їх краще не використовувати в приміщеннях, де постійно знаходяться люди. Краще їх застосування-швидкий і короткочасний прогрів господарського приміщення, гаража або тераси. Надійність пристрою визначається терміном служби галогенової лампи, в середньому це близько 4 тис. Години.

галогеновий інфрачервоний обігрівач

карбоновий інфрачервоний обігрівач вважається одним з кращих за всіма показниками, але ціна його в середньому вище, ніж у кварцового. Обігрівачі з карбоновим нагрівальним елементом мають найвищий ккд-отже, вони найбільш економічні. Випускаються настінні і стельові моделі в стандартному виконанні, а також підлогові з функцією повороту робочої частини на 360 градусів для рівномірного прогріву приміщення. Рідше можна знайти виконання у вигляді плоских панелей для настінного монтажу, але такі моделі не відрізняються високою потужністю. Карбонові обігрівачі можуть працювати безперервно протягом тривалого часу, мають потужність від 0,8 до 3 квт і від 1 до 3 режимів роботи.

Переваги карбонових інфрачервоних обігрівачів:

  • економічність;
  • швидкий прогрів;
  • довговічність (ресурс нагрівального елементу — до 10 тис. Годин);
  • моделі з термостатом здатні підтримувати постійну температуру;
  • можна використовувати на вулиці.

Недоліки:

  • ціна;
  • відтінок світіння може бути неприємним для зору;
  • при необережному поводженні можна отримати опіки.

мікатерміческіе нагрівальні елементи зараз назвають останнім словом техніки, але таких обігрівачів на ринку поки небагато і коштують вони досить недешево. Мікатерміческіе нагрівачі в своїй основі мають пластини з напиленням, що випромінюють інфрачервоні хвилі всією поверхнею. Така технологія забезпечує дуже високий ккд і швидкий прогрів приміщення, при цьому сам прилад нагрівається не сильно — до 50-60 градусів. Виконання таких обігрівачів найчастіше підлогове (на колесах) з можливістю кріплення на стіну. Вбудований термостат (є не у всіх моделях) дозволяє підтримувати постійну температуру в приміщенні. Окремі моделі мають функцію захисту приміщення від промерзання: в цьому режимі вони підтримують температуру близько +5 градусів протягом тривалого часу.

мікатермічний обігрівач (фото з сайту mvideo.ru)

Тип обігрівача: настінний, стельовий і пр.

Настінні і стельові обігрівачі призначені тільки для стаціонарної установки, тобто легко перенести їх в інше приміщення не вдасться. Підлогові мобільні, часто мають коліщатка або ручку для перенесення. Самі компактні моделі зазвичай недостатньо потужні для обігріву цілого приміщення іМожуть використовуватися для локального нагріву окремих зон або як допоміжні опалювальні прилади.

Потужність обігрівача

За самою елементарною формулою необхідна потужність розраховується як 1 квт на 10 м2 приміщення. На практиці високий ккд інфрачервоних обігрівачів дозволяє трохи заощадити, вибравши пристрій потужністю трохи менше розрахункової-якщо, звичайно, ви не збираєтеся використовувати його в неутепленому будинку в лютий мороз. Максимальні потужності більшості побутових електричних іч-обігрівачів, представлених у продажу, знаходяться в діапазоні від 0,8 до 3 квт. Обов’язково звертайте увагу на кількість режимів роботи: у простих моделей він може бути один — максимальний; у більш просунутих є 2-3 режими роботи — 1/3, 1/2 або повна потужність. Гібридні конвекторно-інфрачервоні пристрої (про них мова піде нижче) допускають навіть дуже точне регулювання температури з кроком в 1 градус і менше. З точки зору енергоефективності кращі саме моделі з регулюваннями, щоб не витрачати дорогі кіловати на надлишковий прогрів.

настільний інфрачервоний обігрівач з одним режимом роботи

Для тих, кому потрібно більше: обігрівачі «два в одному»

Цікавий (і недешевий) клас гібридних пристроїв-конвективно-інфрачервоні обігрівачі, які об’єднують в собі переваги конвекторного та іч-обігріву. Крім інфрачервоного нагрівального елементу вони оснащуються додатковим теном, який нагріває повітря звичайним конвективним способом. Завдяки такій комбінації в приміщенні прогріваються і повітря, і поверхні — це прискорює досягнення комфортної температури і дозволяє довго її підтримувати після виключення приладу. Конвективно-інфрачервоні обігрівачі часто оснащуються мікатерміческім нагрівальним елементом, тому їх поверхня не нагрівається до небезпечних значень. Найдорожчі пристрої цього типу мають дуже ефектний дизайн з передньою панеллю зі склокераміки, дисплей з сенсорним управлінням і навіть підключення до wi-fi. За точністю і гнучкості налаштувань обігрівачі цього типу практично поза конкуренцією: крок регулювання температури у них може бути менше 1 градуса. Потужність таких пристроїв — від 1 до 2,5 квт, виконання — підлогове або настінне.

Плюси конвективно-інфрачервоних обігрівачів:

  • швидкий прогрів приміщення;
  • довга підтримка температури;
  • низька температура поверхні — немає ризику опіків;
  • зручність управління;
  • ціна;
  • сухе повітря (хоча і в значно меншій мірі, ніж від звичайних конвекторів).

конвективно-інфрачервоний обігрівач (фото з сайті obi.ru)

Якщо електрики немає: газові інфрачервоні обігрівачі

До сих пір ми говорили про електричних «інфрачервониках», які можуть похвалитися всім, крім автономності. Справді, при відключенні електрики їх гідності перетворюються в ніщо. Для найсуворіших умов придумані пристрої, де роль нагрівального елементу виконує газовий пальник, що живиться пропаном/бутаном з балона, а спеціальні відображають пластини перетворять це тепло в інфрачервоне випромінювання. Модельний ряд таких обігрівачів різноманітний: від похідних вагою в 1 кг до промислових, здатних опалювати великі приміщення (до 60 м2). До цієї ж категорії відносяться красиві інфрачервоно-газові каміни у формі піраміди з живим вогнем всередині, призначені для використання на відкритому повітрі — ними часто декорують і обігрівають відкриті веранди в кафе і ресторанах.зрозуміло, що газ небезпечніше електрики, тому подібні обігрівачі забезпечені спеціальними системами захисту: подача газу автоматично припиняється при загасанні пальника, перекиданні або сильному нахилі пристрою, а також при надлишку со2 в навколишньому повітрі.

Переваги газових інфрачервоних обігрівачів:

  • висока автономність;
  • низькі експлуатаційні витрати в порівнянні з електрикою (газ коштує дешевше);
  • підходять для обігріву великих приміщень.

Недоліки:

  • випалюють кисень і виділяють со2, так що можуть використовуватися тільки в приміщеннях з хорошою вентиляцією;
  • вкрай небезпечні в будинку, де є діти;
  • працюючий прилад не можна залишати без нагляду;
  • вимагають газу в балонах, які потрібно купувати, доставляти на місце і зберігати з дотриманням всіх заходів безпеки.

газовий інфрачервоний обігрівач