Гузманія-чудовий подарунок квітникарю на новий рік і різдво

87

Рід включає близько 130 видів рослин, родом центральної і південної америки. Рід вперше описаний в 1802 році і названий по імені іспанського ботаніка і аптекаря анастасіо гусмана (гузмана).

В кімнатній культурі вирощують сучасні гібриди, виведені на основі декількох найбільш популярних видів, це:

  • гузмания (гусманія) язичкова (guzmania lingulata) — її яскраве, кольорове колосовидне суцвіття декоративно протягом кількох місяців за рахунок приквітків.
  • гузманія (гусманія) мозаїчна (guzmania musaica) — квітконіс прямий, коротше листя розетки, суцвіття просте, головчасте.
  • гузманія (гусманія) криваво-червона (guzmania sanguinea) — квітконіс не розвинений, суцвіття з 7-12 квіток щитковидне з листоподібною обгорткою, занурене в розетку.
  • гузманія (гусманія) доннелла-сміта (guzmania donnell-smithii) — квітконіс прямостоячий, листя на квітконосі черепитчатие, щільно закривають цветонос і частина суцвіття. Суцвіття пірамідально-волотисте, коротке.

Гузманія ред рана

Guzmania sprucei, гузманія ялинова, вид в природі росте в коста-ріці, панамі і колумбії.

Гузмания соледо

Гузмания red moon, ред мун

Особливості вирощування гузмании

Вимоги гузмании — тепло, світло, волого!

Місце для гузманії

Для розміщення гузманії добре підходять світлі вікна східного або західного напрямків, взимку можна південні. Влітку на південних вікнах листягузманії можуть отримати опіки.

Гузмания tempo, темпо

Вологість для гузманий

Гузмании потребують високої вологості повітря.

Полив навесні і влітку рясний, взимку — помірний теплою водою кімнатної температури з малим вмістом вапна. Для цього воду проганяють через фільтр і відстоюють.

У кімнаті, де знаходиться гузманія необхідно підтримувати необхідну вологість, наприклад, за рахунок води в піддоні або постійного обприскування.

Підживлення для гузманії

З весни до середини літа рослину підгодовують раз на 2 тижні спеціальним добривом для бромелієвих або універсальним квітковим добривом, розведеним вдвічі нижче рекомендованої дози.

Гузманія може виступати як солітер, проте найкраще виглядає в композиціях з іншими рослинами, наприклад з низько — і середньорослими декоративнолистними кімнатними: калатеї, пеперомии, аглаонеми.

Гузманія дуже пластична культура, вона може рости і в грунті, або в гідропоніці

Можливі проблеми при вирощуванні гузманії, або гусманії

  • листя гузманії жовтіють і в’януть — можливе загнивання в результаті перезволоження або реакція після поливу великою дозою добрива.
  • білий наліт на листках гузманії з’являється, якщо поливати і обприскувати жорсткою неотстоенной водою.
  • блідо-коричневі плями на листі гузманії з’являються при опіку сонячними променями.
  • сохнуть конічікі листя при низькій вологості повітря.
  • гузманія відцвіла, а дітки не з’являються — зріжте цветонос, дозрівають насіння сильно гальмують процес появи молодих рослин.

Guzmania francesca, франческа-дрібні квіточки зібрані в колосовидне суцвіття, яке прикрашене яскравими глянцевими приквітками.

Розмноження гузманії (гусманії)

Після цвітіння материнська рослина гузманії дає розетки, а сама гине.

Що робити з маленькими гузманіями, після загибелі материнської рослини?

Якщо вам подарували яскраву квітучу гузманію, то будьте готові до того, що вона відцвіте і загине. Але, на її місці виростуть дітки.

Щоб дітки гузманії швидше виросли і зміцніли, після цвітіння, відріжте цветонос. Далі, коли вони підростуть, відсадите дітки по окремих горщиках і вирощуйте їх до нового цвітіння.

Якщо не хочете морочитися, то тримайте гузманії, як звичайні букети в горщику. Поливайте і все. В цьому випадку більше нічого не треба, це просто букет, який буде вас радувати 2-3 місяці.

Гузмания конифера (guzmania conifera) — гусманія з конусовидным кулястому суцвіттям на вершині високого квітконосу.

Як виростити молоді гузманії?

Після відділення від дорослої рослини помістіть їх в тепле вологе місце при температурі грунту +22…+25 °с.через кілька днів після пересадки вони вкорінюються, далі догляд звичайний для гузманій.

Енергетика гузманії

Енергетика гузманії характеризується спіральними коливаннями енергії, спрямованими вгору. Енергія тече від коренів рослини в стебло, навколо нього по спіралі до кінчиків листя і квітів.