Фундамент з гвинтових паль. Що являє собою опора пальово-гвинтового фундаменту

102

Фундамент з гвинтових паль. Що являє собою опора пальово-гвинтового фундаменту

Система будівництва будівель на пальово-гвинтовому фундаменті відома більше тисячі років, і весь цей час широке поширення вдалої технології стримувала величезна трудомісткість установки паль. Сьогодні більше половини легких і середніх будівель побудовані на пальово-гвинтовому фундаменті.

Пристрій пальово гвинтового фундаменту дещо відрізняється від класичної конструкції на палях, перш за все, в силу особливої конструкції опори. Основу фундаменту становить поле або масив з гвинтових паль, саме в них і криється секрет популярності.

Гвинтову палю умовно можна розділити на три основні частини:

  • корпус у вигляді труби з легованої або нержавіючої сталі, покритої захисним лаком;
  • оголовок гвинтовий палі, до якого кріпляться деталі обв’язки пальово-гвинтового фундаменту;
  • лопаті або робочий шнек, встановлені в підставі опори.

Важливо! всі деталі опор для пальово-гвинтового фундаменту виготовляють з рядового прокату і штампованих вузлів звичайним зварюванням, що забезпечує просту технологію виготовлення гвинтової палі і можливість поточного контролю якості з’єднання всіх її елементів.

Пристрій гвинтової палі для фундаменту наведено на схемі.

У конструкції пальово-гвинтовий опори закладений головний принцип, що забезпечує високу якість фундаменту. Це принцип вворачивания опори в грунт. На перший погляд, нічого істотного, яка різниця, — забивати, загортати або відливати пальову опору. У реальній ситуації різниця є, і досить суттєва.

Наприклад, залізобетонні палі, забиті молотом або занурені в грунт вібропресом, залишаються в стислому, деформованому стані. За оцінкою фахівців, 15% забитих паль після установки мають проблеми через велику кількість тріщин і відшаровування арматури. Та ж картина з відлитими буронабивними палями, через несприятливі умови якість армованого бетону далеко від розрахункового. Тому забиті або литі палі нерідко виштовхуються силами обдимання, чого практично не буває при складанні будинку на пальово гвинтовому фундаменті.

Існують три специфічні особливості заглиблення опор пальово-гвинтового фундаменту:

  • гвинтову палю вворачивают в грунт з мінімальним тиском на корпус або наконечник, тобто після установки опора пальово-гвинтового фундаменту не послаблюється, не покривається тріщинами і не знаходиться в складно-деформованому стані;
  • опору занурюють на задану глибину з точністю до декількох сантиметрів, в результаті немає ризику провалитися або не отримати розрахунковий опір навантаженні від ваги будівлі;
  • гвинтова опора в разі необхідності може бути замінена аналогічною з мінімальними витратами. Досить вивернути корпус і повторити заглиблення.

Не можна сказати, що заміна гвинтової опори пальово-гвинтового фундаменту є простим і пересічною справою, але технічно це можливо і виконується під керівництвом фахівців. Інша справа, якщо фундамент виганяється з ж/б паль або буронабивних стовпів. В цьому випадку вихід з ладу палі може загрожувати фундаменту великими проблемами.

Сталеву опору пальово-гвинтового фундаменту вворачивают в грунт акуратно і надійно. Якщо використовувати аналогію, то можна порівняти забивні і гвинтові опори з шурупом і цвяхом – різниця в здатності протистояти осьовому навантаженні приблизно така ж. Тому пальово-гвинтовий фундамент нерідко називають підставою на геошурупах.

Пристрій фундаменту на гвинтових палях. Розрахунок фундаменту на палях

Пристрій будь-якого фундаменту завжди починається з розрахунку. В першу чергу необхідно провести інженерно-геологічні вишукування на глибині не менше 5 метрів нижче проектованої глибини закладення нижньої частини палі. Ця умова є обов’язковим, однак, далеко не всі його дотримуються.

Таку геодезичну «розвідку» можна замовити у спеціалізується фірми. Правда, коштувати вона буде, швидше за все, не дешево. Якщо знайти фахівців не виходить або не по кишені, то можна розпитати скільки і які гвинтові палі під будинок використовували сусіди на своїх ділянках, так як склад грунту там приблизно такий же, як і на вашій ділянці. Фахівцям же багато про грунт розповість сам процес угвинчування.

Сучасний двоповерховий будинок з газобетону на гвинтових палях

Розрахунок і проектування гвинтових фундаментів повинен здійснюється відповідно до сп 50-102-2003 «проектування і пристрій пальових фундаментів». Фахівці повинні розрахувати несучу здатність фундаменту щодо основних поєднань навантажень і впливів. В результаті ви будете знати, наприклад, скільки потрібно гвинтових паль на будинок 6х8 виконаний з певних матеріалів.

При цьому слід врахувати, що формула для розрахунку несучої здатності гвинтовий палі відповідно до параметрів грунту, з сп 50-102-2003, дає неабияк занижене значення. В результаті кількість паль, яке виходить в розрахунках, в кілька разів перевищує потрібне в дійсності. Проектувальників даний факт не хвилює, але для замовника це неприйнятно з фінансових міркувань.

Тому розрахунок фундаменту часто роблять спрощеним методом, виходячи з приблизних даних про грунт, приблизну вагу будови і характеристик гвинтових паль. Так на схемі нижче видно,скільки потрібно гвинтових паль на будинок 6х6 виконаний з дерева.

Фундамент на палях назву. Що таке пальовий фундамент

Пальовий фундамент являє собою сукупність паль, які об’єднані між собою ростверком.

Палі-це довгі елементи, які закопуються в грунт в похилому або частіше у вертикальному положенні. Такі конструкції можуть виконуватися з різних матеріалів. Наприклад, це може бути деревина, сталь, залізобетонні вироби та інше. Палі за формою схожі на стовпи, але кінці у них звужені. Цими кінцями палі угвинчуються в грунт, вдавлюються або забиваються.

Згідно снип пальові фундаменти потрібно встановлювати в тих зонах, де передбачається найбільше навантаження. Крім того, їх обов’язково потрібно розташувати в тих місцях, де будуть розташовуватися головні несучі стіни. Залежно від того, які будуть передбачені навантаження, можливе використання одиночних і кущових типів паль. Кущові припускають, що конструкція буде складатися з декількох елементів, які розташовуються групами. При одиночному типі вони розташовуються під різні опори.

Сам ростверк з’єднує різні палі в єдину систему. Найчастіше це плита з бетону або залізобетону. Вона накладається поверх стовпів. Саме ці плити і стають несучим елементом. Завдяки їм навантаження переходить з надземних елементів на стовпи.

Де ж можна використовувати фундамент на палях? в основному такі споруди застосовуються в тих випадках, коли верхня частина грунту занадто слабка. Через це потрібно перенести загальне навантаження з верхнього шару на більш щільні шари, які залягають глибше.

Зараз в будівництві варіант фундамент-палі вважається дуже популярним. Це пояснюється тим, що несучі властивості досить високі. Крім того, пристрій буде більш дешевим, так як земляні роботи будуть матися тільки в невеликому обсязі.

Особливо підходить подібний тип фундаменту для каркасних, щитових або дерев’яних приміщень. Можна вдаватися до подібного варіанту при будівництві парканів, лазень, веранд, альтанок та інших будівель.

Бетонні гвинтові палі

    Інноваційне рішення в будівництві

    Довжина палі 2500 ммдіаметр стовбура 152 ммнесущая здатність до 12 тоннбетон марки м-500металлический армований каркасне схильні до коррозиимонтаж в будь-який час року

    Бетонна гвинтова паля

Бетонна гвинтова паля являє собою залізобетонний стрижень з різьбленням на кінці, круглого перетину, діаметром від 152 мм і довжиною 2,5 метра.гвинтова паля з бетону відноситься до так званих «висячих» паль. Опора висячого типу отримує стійкість і за рахунок опору грунту її вістря і за рахунок тертя грунту з бічними стінками палі, які забезпечені спеціальними бетонними лопатями.

Бетонний фундамент на гвинтових палях. Три види ростверку

Перш ніж приступати до будівництва, не завадило б ознайомитися з можливими варіаціями майбутнього ростверку, адже мало звести, важливо – зробити це грамотно і правильно.

  • високий-даний вид підстави розташовується від поверхні землі в 15 сантиметрах і вище. Зазор необхідний для усунення впливів морозного обдимання, яке відбувається в холодну пору. Тільки уявіть, якщо спучився грунт почне піднімати ростверк, то він вирве з землі і палі, вПідсумку — буде порушена міцність підстави. Найчастіше застосовується на схилах або піднесення, на нерівних ділянках.

до відома!порожнеча між ростверком і землею також є і недоліком – необхідно витрачатися на додаткове утеплення підлоги в будинку.до того ж, немає можливості встановити підвальне приміщення.

  • підвищений-нижня частина ростверку розташовується врівень з землею або трохи вище, до 10 см.такий вид позбавлений великої порожнечі під підставою, що значно скорочує витрати на обробку фасаду та утеплення конструкції будинку.

Підвищений стрічковий фундамент на бетонних палях

  • заглиблений-даний тип фундаменту монтується нижче рівня землі. Не слід плутати зі звичайним фундаментом, так як палі все також присутні, тільки вони заглиблюються трохи більше. Та й шар землі, щоб уникнути морозного обдимання, з-під нього видаляється. Хоча з часом порожнеча заповнюється обсипався грунтом, і підстава відчуває додаткові навантаження.

Зовні заглиблений стрічковий ростверк нагадує звичайний монолітний фундамент

примітка!від цього можна убезпечитися, потрібно тільки встановити огорожу в землі, наприклад, підійде шифер або листовий метал.тільки не забудьте його покрити антикорозійними засобами.

Правильна установка заглибленого ростверку – зі зведенням щитів

У будь-якому випадку, кожен вид ростверку на палях призначається для установки фундаменту на слабких грунтах, для рівномірного розподілу навантаження. Тут дуже важливо приділити особливу увагу якості зводяться опор і самої основи, якщо всі роботи ви зважитеся виконати самостійно. Не знаєте, як це зробити? нижче буде детально описана технологія установки пальово-ростверкового фундаменту .

Відео фундамент з гвинтових паль за день своїми руками. День 6 будівництва брусового будинку