Два котла в один димохід. Чи можна до одного димоходу підключити два опалювальних пристрої

318

Два котла в один димохід. Чи можна до одного димоходу підключити два опалювальних пристрої

Чи можна в однопрохідний керамічний димохід, наприклад, вивести труби від двох джерел на різній висоті і з різних сторін. Наприклад, від опалювальної печі і водогрійної колонки з умовою, що одночасно вони топитися не будуть? або все-таки в цьому випадку потрібен двопрохідний димохід?

Можна, але з серйозними обмеженнями:

  • газові теплогенератори повинні мати тільки окремі димоходи. Як виняток, в умовах реконструкції дозволяється підключати дві газові колонки до одного димоходу при наявності розтину висотою не менше 0,5 м.
  • печі, каміни, твердопаливні котли в існуючих будівлях (зверніть увагу, саме в існуючих, а не знову споруджуваних) при неможливості організувати роздільні димоходи допускається підключати до загального каналу за умови наявності розтини висотою не менше 1 метра висотою, якщо теплогенератори розташовані на одному поверсі і розтини висотою на поверх, якщо вони розташовані на різних. Перетин загального каналу має відповідати сумі площ перетинів приєднуються до нього димоходів.

Перетин об’єднаної частини димоходу має дорівнювати сумі перетинів підключаються каналів

Будівельні норми не дають ніяких поблажок на той випадок, якщо опалювальні прилади не будуть використовуватися одночасно. Теоретично, експлуатація опалювачів, навіть газових, в роздільному режимі можлива, але практично вам не вдасться переконати в цьому ні представника газової служби, ні інспектора мнс. Вам просто не підпишуть документи, не підключать газ. До того ж, норми написані не просто за примхою інженерів, вони встановлюють безпечні правила використання опалювального обладнання.

Резюмуємо: для газових приладів — однозначно ні, для твердопливних — так, з перерахованими вище застереженнями. Норм слід дотримуватися, адже інспектор пожежної служби зобов’язаний перевірити системи димовидалення у вашому будинку. Радимо знайти можливість встановити роздільний димохід і в тому випадку, якщо всі теплогенератори у вас на твердому паливі. Все-таки можливі проблеми з тягою не варті тих грошей, які ви можете заощадити на димовій трубі. До того ж, якщо ви будете коли-небудь міняти обладнання на газове, проблем з димоходами не буде.

Більш детальну інформацію ви зможете знайти в наступних документах:

  • для росії-сп 60.13330.2012 снип 41-01-2003» опалення, вентиляція і кондиціонування повітря«;» правила виробництва трубо-пічних робіт » вдпо, узгоджені в гугпс мвс рф і держтехнагляді в 2001 році.

Два газових котла в один димохід. Обмеження при підключенні

Неправильно встановлений димохід стає причиною загорянь житлових будинків, вибухів газів і отруєнь людей чадними газами. Якщо монтаж виконується в багатоквартирному будинку, то нехтування вимогами безпеки ставить по загрозу не тільки власників однієї квартири, але і їх сусідів. Щоб уникнути проблем при експлуатації газового обладнання, забороняється:

  • підключати до одного димоходу більше 2 газових приладів. Якщо облаштовується загальний димохід для 2 котлів, то підключення виконують на різних рівнях, відстань між точками введення обладнання має становити не менше 1 м.
  • не допускається використання для облаштування каналу димовидалення пористих матеріалів, в тому числі шлакоблоків. Оптимальний варіант-димохідна труба з термостійкої нержавіючої сталі. Вимоги до висоти труби щодо коника
  • для прокладки димоходу обладнають окреме приміщення, званої котельні. Так як монтаж газового димоходу по житлових приміщеннях не допускається. При установці коаксіальної труби, що виводиться на вулицю через стіну, окреме приміщення для установки котла не потрібно.
  • не можна виводити димохідну трубу газових приладів в житлових приміщення, в погано провітрювані приміщення, в засклені лоджії, коридори, під’їзди, місця загального користування.

Димохід з цегли для твердопаливного котла. Що буде потрібно для будівництва димоходу

Що б зробити якісний димохід для твердопаливного котла, слід володіти, або придбати набір інструментів, необхідних для безпосереднього зведення цегляного димоходу.

В першу чергу потрібно рулетка і рівень, за допомогою яких можна зробити первинні виміри, а також перевірити правильність (горизонт і вертикальну пряму споруджуваної конструкції), для того, що б вийшов правильний прямокутник, або потрібне перетин димоходу (зазвичай, стандарт дорівнює 15*15 см, або 20*20 см) можна застосовувати будівельну волосінь – в подібному випадку можна виключити помилки в кладці, нерівності та інші проблеми в цьому процесі.

Вкрай необхідні в таких роботах молоток і кельма.

Процес побудови димоходу повинен починатися безпосередньо від самого твердопаливного котла. Для того, що б з’єднати пристрій з димоходом, застосовуються спеціальні труби, або гофри (в разі якщо димохід квадратний потрібно буде придбати перехідник, що б правильно з’єднати вихідний діаметральний отвір пристрою і перетин димоходу).

Димохід і котел

В процесі безпосередньої кладки слід в обов’язковому порядку регулярно перевіряти правильність як вертикальної, так і горизонтальної площини (в цих цілях можна застосувати рівень), а за допомогою волосіні можна зробити схил. У розчин, який буде використовуватися при кладці цегли потрібно обов’язково додавати глину, а сама товщина наноситься розчину повинна становити не більше 0,05-0,1 см.надмірний шар може привести до пошкоджень конструкції через часті перепади температури, до повільного крошению вже висохлого розчину. Цей процес може проходити протягом декількох днів, місяців і навіть років, але незмінно призведе до одного результату – димохід доведеться реставрувати або навіть будувати заново. Після того, як кладка буде закінчена, слід перевірити її герметичність і усунути всі наявні зазори, шви і т.д. Всі наявні наскрізні отвори повинні будуть усуватися в першу чергу.

Рейтинг газових котлів по надійності і якості 2020 рік. Кращі двоконтурні газові котли за ціною, якістю і надійності

Baxi eco-4s 24f 24 квт

Конвекційний котел з середньої цінової категорії, який можна встановити в любомпомещеніі: спальні або кухні .

Працює як на природному, так і на зрідженому газі. Закрита камера згоряння дозволяє витрачати на обігрів менше газу, а теплопродуктивність при цьому залишається високою.

Первинний теплообмінник виготовлений з міді, вторинний — з нержавіючої сталі. Є вбудований циркуляційний насос і розширювальний бак.

Дисплей встановлений на корпусі, там же: термометр, манометр, індикація включення. Допускається підключення роздільного димоходу (діаметром не більше 80 мм).

В якості захисту встановлені воздухоотводчик, запобіжний клапан і газ-контроль.

Вода очищається за допомогою внутрішнього фільтра . Важить 30 кг.термін служби — 10 років, гарантійний термін — 2 роки. Ця модель відмінно зарекомендувала себе в 2020 році.

Технічні характеристики :

  • теплова потужність: 9.30-24 квт;
  • теплове навантаження: 10.60-25.80 квт;
  • розміри: 400x730x299 мм.

Buderus logamax u072-12k 12 квт

Ця модель отримала багато позитивних відгуків покупців: користувачі відгукуються онім як про надійний і зручний настінному агрегаті з високим рівнем безпеки і практично безшумному .

Перепади електрики і тиску ніяк не впливають на його працездатність. Потужності вистачає для обігріву площі до 350 кв.м.

У комплект включені: насос, розширювальний бак, датчик протоки, клапан запобігання і пристрій регулювання і безпеки.

Розмір котла дозволяє розмістити його навіть в маленькій кімнаті: наприклад, коморі або санвузлі .

Індекс » к » означає, що нагрівати воду можна без використання додаткового обладнання.

Додатковий шар теплоізоляції на стінках агрегату не дасть йому перегрітися .

Управління інтуїтивне: lcd-дисплей з індикацією робочих параметрів, 5 кнопок і регулятори температури. Вага — 29 кг.термін гарантії — 24 місяці. Модель актуальна на 2020 рік.

Технічні характеристики :

  • теплова потужність: 5.40-12 квт;
  • габарити: 400x700x299 мм;
  • ккд: 92%.

Плюси

  • простий в установці і експлуатації;
  • рівень шуму:
  • температуру тримає без нарікань;
  • може працювати і на зрідженому газі;
  • термін служби теплообмінника: 15 років;
  • функції газ-контроль, автопідпал і захист від перегріву.

Bosch gaz 6000 w wbn 6000-18 з 18 квт

Дана модель розроблена спеціально для російських умов, а це означає, що котел стійкий до перепадів тиску (9-17 мбар) і напруги в мережі (165-240 в), і повністю захищений від замерзання .

Легко і швидко обігріє площу в 180 кв.м. Вода нагрівається в пластинчастому теплообміннику, причому палива на його роботу витрачається мало.

Основний теплообмінник виготовлений з високоякісної міді без домішок. Є модульований вентилятор і датчик герметизації газової арматури.

Циркуляційний насос-вбудований, триступеневий .

Електрод контролю полум’я-іонізаційний.

Теплообмінник захищений від перегріву за допомогою встановленого обмежувача температури .

Дисплей — lcd, з індикацією робочих параметрів. Термін гарантії-730 діб. Важить всього 28 кг.

Технічні характеристики :

  • потужність опалювальної системи: 5.40 — 18 квт;
  • теплове навантаження: 6-20 квт;
  • розміри: 400x700x299 мм.

Як краще вивести димохід через дах або через стіну. Як вивести трубу з лазні через стіну

Димохід, який від печі виводять через стіну на вулицю, називають зовнішнім. Якщо ви вирішили виводити димохід від банної печі в стіну, врахуйте, що максимальна довжина горизонтальної ділянки – 1 метр. Більше не можна-тяга буде недостатньою. Якщо все-таки без тривало горизонтальної ділянки не обійтися, доведеться встановлювати примусову вентиляцію (вентилятор). Зверніть увагу і на те, що труба димоходу повинна знаходитися від горючих стін і краю покрівлі на відстані не менше 500 мм. Якщо стіни у вас дерев’яні, це може стати проблемою – труба буде досить далеко від стіни. Для безпеки або потрібно буде встановлювати захисний екран (тоді трубу можна розташувати ближче до стіни) або придумувати кріплення, які утримають конструкцію на заданій відстані. Потрібно буде також придумати і встановити якусь конструкцію, на яку буде спиратися димохід. Якщо врахувати, що рекомендована висота димоходу від печі до його закінчення – 5 метрів, то з системою фіксації доведеться довго і наполегливо працювати. Робити довжину димоходу менше ризиковано-тяга може бути недостатньою, хоча деякі скорочують її майже на 1 метр. Складність полягає ще і в тому, що димохід, особливо в лазнях, змінює свою довжину через температурного розширення. Тому» намертво » прикрутити теж не можна, повинна залишатися деяка свобода щодо кріплень щоб труба могла подовжуватися/стискатися .

Димохід для газового котла в приватному будинку і витяжна труба. Вимоги до димоходів для газових котлів

Всі вимоги до димових каналів прописані в нормативних документах — снип 2.04.05-91 і дбн в.2.5-20-2001. Їх виконання-обов’язково. Якщо узагальнити, то все можна звести до декількох пунктів:

  • перетин (діаметр) димоходу не може бути менше ніж вихідний патрубок на котлі. Тобто, якщо вихід газового котла 150 мм, то димохід повинна мати внутрішній перетин не менше 150 мм.більше — можна, менше — ні. В крайньому випадку можуть закрити очі на різницю в кілька міліметрів.
  • димохід повинен йти вертикально вгору. Бажано розробити конструкцію так, щоб похилих ділянок не було. В крайньому випадку допускається ухил в 30°. Протяжність похилої ділянки — не більше висоти приміщення.
  • на все протязі димоходу він не повинен мати викривлень і завужень.
  • димохід необхідно робити з газонепроникних матеріалів.
  • стики ретельно ізолювати — вони повинні бути герметичними (не повинні пропускати газоподібні речовини і не повинні пропускати вологу).
  • так як димові гази на виході сучасних газових котлів мають невисоку температуру, велика ймовірність утворення конденсату. Тому при влаштуванні димоходу в нижній його частині необхідно передбачити конденсатозбірник. Це знімний стакан з стійких до хімічних речовин матеріалів. Кращий варіант-конденсатозбірник з нержавіючої сталі, дешевший — пластиковий. Оцинкована сталь-дешевший варіант, але швидко руйнується.
  • димохід для газового котла в приватному будинку повинен мати таку висоту, яка буде забезпечувати хорошу тягу. Для цього він повинен підніматися на 50 см над коником даху, якщо виводиться в безпосередній близькості від неї.
  • на верхівці труби бажано встановити захисний козирок-парасольку. Він захищає трубу від засмічення і попадання опадів.

Діаметр димоходу для печі на дровах таблиця

важливо також правильно вибрати висоту і діаметр димохідної труби. Неправильний розрахунок одного хоча б одного параметра відіб’ється на тязі і ккд. Помилки, які можуть бути допущені при проектуванні і будівництві димоходу в житловому будинку або лазні, призводять нерідко до більш тяжких наслідків: пожежі, необхідності фінансових витрат на переробку і пр.тому так важливо виконувати нормативні вимоги при зведенні труби.

Як розрахувати діаметр димоходу

При проектуванні димоходу, необхідно вибрати той матеріал, який використовувати. А матеріал багато в чому залежить від того, яке паливо буде використовуватися при опаленні. Адже димохід призначений для виведення залишків горіння одного палива, і не підійде іншому. Наприклад, димохідна труба з цегли прекрасно функціонує з дровами, але не годиться для опалювальних приладів, що працюють з газовим паливом.

Крім цього, необхідний вірний розрахунок діаметра домохідної труби. Якщо димовідвід використовується для одного обігрівального приладу, проблему можна вирішити, переглянувши технічні документи, надані заводом, що виготовив прилад. А якщо в одну трубу підключається кілька різних систем, то для розрахунку димоходу, потрібно знання законів термодинаміки, професійний розрахунок, особливо діаметр труби. Неправильно вважати, що діаметр потрібен побільше.

Шведський метод

Серед різних способів розрахунку діаметра, важлива оптимально підходить схема, особливо якщо прилади низькотемпературні і тривалого горіння.

Для визначення висоти враховують відношення площі перетину димохідної труби до внутрішньої камері згоряння. Висоту труби визначають відповідно графіку:

Де f-площа розрізу димоходу, а f – площа топки.

Нехай, наприклад площа перетину топки f дорівнює 70*45=3150 кв.см, а перетин димохідної труби f — 26 * 15=390. Співвідношення між наведеними параметрами становить (390/3150)*100%=12,3%. Звіривши отриманий результат з графіком, бачимо що висота димоходу приблизно дорівнює 5 м.

Важливо! такий метод обчислення більше підходить для камінних приладів, адже тут не враховується обсяг повітря всередині топки.

Важливо! у разі установки димовідводу для складних опалювальних систем важливо розрахувати параметри димовідвідної труби.

Точний розрахунок

Щоб розрахувати потрібне перетин димоходу, обов’язково врахувати всі його характеристики. Для прикладу можна виконати стандартний підрахунок розмірів димовідводу, що підключається до дров’яної печі. Беруть такі дані для обчислень:

  • температура відходів горіння в трубі дорівнює t=150°с;
  • швидкість проходження по трубопроводу відходів дорівнює 2 м/с;
  • швидкість згоряння дров b дорівнює 10 кг/год.

Якщо слідувати цим показникам, можна зайнятися розрахунками. Для цієї мети обчислюють кількість виходять продуктів горіння за формулою gorenje:

Тут v дорівнює кількості повітря, який потрібно для згоряння палива зі швидкістю v= 10 кг/год. Воно дорівнює 10 м3 / кг.

Виходить:

Потім обчислюють шуканий діаметр:

Таблиця діаметрів димоходів

Зараз актуальні таблиці діаметрів, складені для різних димоходів, оскільки багато хто воліє встановлювати готові трубні елементи з різних матеріалів. Щоб легко розібратися в цих різноманітних матеріалах і навчиться вибирати правильні параметри, розроблені документи з нормативними даними, занесеними в спеціальні таблиці. Тут вказані відповідні параметри. Для розрахунку потрібних габаритів, можна скористатися цими таблицями.

Увага! слід пам’ятати, що перетин димовідвідного трубопроводу має бути більше або рівним перетину внутрішнього каналу опалювального приладу.

Точні таблиці розрахованих діаметрів димовідвідного трубопроводу для правильної його роботи розраховується відповідно до технічних параметрів всіх елементів, відповідно до рекомендацій фахівців, матеріалів димовідвідного каналу або за допомогою таблиць діаметр — потужність.

Відео два котла в один димохід.газовики котельню прийняли.