Для чого застосовують болт з шестигранною головкою

9-30-2020

Стандарти на Болти нержавіючі з нормальною шестигранною головкою
Болти шестигранні нержавіючі по ГОСТ 7805-70 (клас точності А), ГОСТ 7798-70 (клас точності В) є одним з найпоширеніших видів корозійно-стійких кріпильних виробів. Найчастіше застосовуються спільно з Гайками нержавіючими для створення різьбового роз’ємного з’єднання в конструкціях. Ще однією перевагою нержавіючих болтів є здатність зберігати експлуатаційні властивості при низьких температурах до-40о, тоді як болти з вуглецевих сталей при таких низьких температурах стають крихкими, що призводить до їх руйнування від механічних впливів або різких температурних перепадів. Треба придбати — звертайтеся за посиланням DIN 933 http://metalvis.ua/catalog/c-hex-bolts/prod-din933-082011625811-bolt-s-shestigrannoi-golovkoi.html та замовляйте потрібну кількість.

Виготовляються Болти нержавіючі як з неповною різьбою, так і з повною різьбою по всій довжині болта.

Найбільш поширені на ринку металовиробів України нержавіючі Болти, виготовлені згідно європейських стандартів.

Європейськими аналогами болтів нержавіючих по ГОСТ 7798-70 і ГОСТ 7805-70 є Болти, виготовлені відповідно до наступних європейських стандартів:

DIN 558 (болти з шестигранною головкою з повним різьбленням)
DIN 601 (болти з шестигранною головкою з частковою різьбою)
DIN 931 (болти з шестигранною головкою з частковою різьбою)
DIN 933 (болти з шестигранною головкою з повним різьбленням)
Марки нержавіючих сталей болтів нержавіючих з шестигранною головкою
Болти нержавіючі з шестигранною головкою виготовляються європейськими виробниками з корозійно-стійких аустенітних нержавіючих сталей:

А2 (так звана «харчова нержавіюча сталь») – відповідає ряду нержавіючих сталей: 12Х18Н10, 08Х18Н10, 03Х18Н11 – вибираються європейським виробником на свій розсуд.
А4 – так звана «кислотостійка нержавіюча сталь») — відповідає ряду нержавіючих сталей: 03Х17Н14М2, 03Х17Н14М3-вибираються європейським виробником на свій розсуд
Більш детально застосування нержавіючих сталей для кріплення описано в статті » нержавіючі сталі для кріплення і стандарти на них»

Стійкість до впливу зовнішніх умов різних середовищ на нержавіючі Болти наведена в статті » хімічна стійкість кріплення з нержавіючих сталей А2 і А4 «

Міцність нержавіючих болтів
Клас міцності для болтів з нержавіючих аустенітних сталей позначають двозначним числом через тире після позначення марки нержавіючої сталі (А2 або А4). Затверджений міцнісний ряд для болтів з аустенітних нержавіючих сталей містить 3 класи міцності:

50; 70; 80

Число маркування класу міцності нержавіючого болта позначає 0,1 частина номінального тимчасового опору — це межа міцності на розтяг-вимірюється в МПа (мегапаскалях) або Н/мм2 (ньютонах на міліметр квадратний). Також число маркування класу міцності нержавіючого болта ≈ номінальному тимчасовому опору, якщо ви вимірюєте межу міцності на розтяг в кгс/мм2 (кілограмах-силах на міліметр квадратний).

Приклад: Болт класу міцності А2-70: визначаємо межу міцності на розтяг

70/0, 1=700 МПа (або 700 Н / мм2; або ≈70 кгс / мм2)

При відсутності маркування на голівці нержавіючого болта — слід приймати клас міцності як А2-70 (якщо інше не вказано додатково).

Межа плинності для нержавіючих болтів є довідковим значенням і становить близько 250 Н/мм2 для болтів маркованих A2-70 і близько 300 Н/мм2 для болтів маркованих A4-80. Для болтів з вуглецевих сталей-це напруга, при якому вже починається незворотна пластична деформація. Однак, слід брати до уваги, що відносне подовження болтів з аустенітних нержавіючих сталей становить близько 40%, тобто нержавіюча сталь добре «тягнеться» без руйнування болта навіть після перевищення межі плинності, і перш, ніж настане руйнування болта. Для порівняння-у болтів з вуглецевих сталей відносне подовження для класу міцності 8.8 становить 12%, а для класу міцності 4.6 — відповідно 25%.

Значення межі плинності-це максимально допустиме робоче навантаження болта, при перевищенні якої відбувається невідновлювана деформація. При розрахунках навантаження використовують 1/2 або 1/3 від межі плинності, з дворазовим або триразовим запасом міцності відповідно. Для нержавіючих же болтів значення межі плинності не являестя критично небезпечним, що приводить до руйнування болта.