Де знайти роботу фрілансеру

10-19-2022

се більше людей обирають фріланс як основний вид діяльності. Можливість заробітку сьогодні є не тільки у сфері IT, а й у будь-якій індустрії https://nap-ua.org, і така форма співпраці для багатьох є зручнішою за найману роботу. Перейти на фріланс може кожен охочий, що прагне продавати свої знання та працювати віддалено.

Де шукати роботу на фрілансі

Біржа фрілансу, або фріланс-майданчик, — це спеціальний сайт, на якому фрілансери можуть знаходити роботу, а замовники — виконавців. Такі майданчики можуть бути різногалузевими, тобто містити великий перелік сфер, за якими ведеться пошук виконавців, або вузькоспеціалізованими, як біржі для перекладачів.

До найпопулярніших у світі бірж фрілансу належать:

  1. Upwork. Це найбільший фріланс-майданчик, що об’єднує мільйони роботодавців і незалежних підрядників з усього світу. Upwork охоплює безліч сфер, тому знайти роботу тут може практично будь-хто. Замовник публікує опис роботи та ціну, яку готовий за неї заплатити. Після того як він обере фрілансера, той отримує контракт із встановленою ставкою та чітким кінцевим терміном виконання роботи.
  2. Fiverr. Це глобальний фріланс-майданчик, на якому виконують переважно невеликі замовлення. Як і на Upwork, на Fiverr можуть знайти роботу фахівці багатьох сфер. Система заявок тут відсутня, а для пошуку фрілансерів використовується така схема: фахівці публікують свої портфоліо, замовники їх переглядають і знаходять виконавця.
  3. Freelancer. Це австралійський фріланс-майданчик, на якому замовники публікують не лише свої проєкти, а й тендери. Фрілансери подають заявки, і замовники вибирають найкращі з них. Платформа бере 10% комісії, яку можна зменшити за умови оплаченого щомісячного членства з мінімальним внеском — 5 доларів США. Функціонал Freelancer дуже нагадує Upwork.
  4. Blend. Це компанія, що надає послуги з перекладу й наймає фріланс-перекладачів та лінгвістів з усього світу. На Blend також можуть знайти роботу редактори, коректори, автори контенту, SEO-фахівці та ін. Спочатку тут необхідно скласти онлайн-іспит і отримати сертифікат.

Про роботу фрілансером можна зустріти різні відгуки, адже скільки людей — стільки й думок. Якщо ви подумуєте змінити офісну роботу на фріланс, спочатку добре зважте всі переваги та недоліки такої діяльності. Тільки тоді ви зможете визначити, що у професійній кар’єрі є найбільш пріоритетним для вас.