Чим продезінфікувати теплицю з полікарбонату. Обкурювання

158

Чим продезінфікувати теплицю з полікарбонату. Обкурювання

Найкращий, але дорогий варіант – це застосування спеціальних димових шашок для дезінфекції теплиць (пішак-с), які виробляються на підприємствах. Використання таких засобів знезараження не вимагає спеціальних пристосувань, а їх склад збалансований і розрахований на обробку певного обсягу зазначеного на упаковці.

Якщо димові шашки дістати не вдалося, то можна обмежитися простими металевими листами з розпеченим вугіллям, на які накладають шматки сірки. Приблизна кількість 50-80 гр на 1м3простори. Однак ця кількість може зрости до 150 гр якщо на додаток до фітофтори теплицю вразив павутинний кліщ.

Незалежно від препарату для знезараження грунту в теплиці і його кількості обкурювання проводиться в такій послідовності:

  1. герметизація всіх щілин теплиці скотчем;
  2. рівномірне розміщення димових шашок або листів в декількох місцях;
  3. швидкий послідовний підпал;
  4. герметизація дверей;
  5. в задимленому стані будова повинна знаходитися не менше 2-3 діб;
  6. провітрювання протягом 1-2 тижнів.

Використання сірчаної шашки пішак-с, перш ніж знезаразити землю в теплиці восени, необхідно повністю очистити будову

Як продезінфікувати теплицю з полікарбонату восени швидко, надійно і недорого? якщо використання спеціальних фумігаторів не вітається, то для дезінфекції теплиці від фітофтори і деяких інших шкідників можна застосувати формалін.

Нанесення проводиться двома способами. У викопані уздовж теплиці борозни або простим обприскуванням 1% розчином з розрахунку 20-25 л на 1 м2. Таким чином, концентрація летючої речовини в повітрі досягне необхідного для дезінфекції рівня.

До відома! незалежно від методу внесення формаліну в землю, випаровуватися він починає практично відразу, тому використання протигазу обов’язково вже при процедурі замішування складу.

Обробка теплиці білизною. Як правильно обробити теплицю з полікарбонату восени

Осіння пора приносить багато роботи городникам. Через великий обсяг робіт на ділянці дуже часто городники забувають про теплицю. Але ж потрібно не тільки прибрати бадилля, а й обробити теплицю.

Для чого потрібно обробляти теплицю.

Теплицю необхідно обробляти в першу чергу з метою санітарії. Адже за сезон в теплиці накопичилося безліч різних мікроорганізмів, бактерій і грибів, які прекрасно перезимують без обробки. В результаті при настанні сприятливих умов посаджені культурні рослини будуть вражені захворюваннями.

Що необхідно робити восени в теплиці:

  • прибрати всю бадилля, рослинні залишки і бур’яни з теплиці,
  • прибирання всіх садових інструментів з теплиці,
  • очищення та дезінфекція елементів конструкцій теплиці,
  • очищення та дезінфекція полікарбанатного покриття з обох сторін.
  • дезінфекція або заміна грунту.

1. Прибирання бадилля і садових інструментів.

З цим питанням все досить просто і зрозуміло. З теплиці потрібно прибрати бадилля рослин, а також весь бур’ян. Далі прибираємо кілочки та інші матеріали для підв’язування помідор або огірків. Також виносимо з теплиці садовий інвентар, шпалери, стелажі, лопати і граблі. Весь інвентар необхідно ретельно обробити і прибрати на зберігання.

2. Очищення та дезінфекція елементів конструкцій теплиці.

Потрібно пройти і оглянути конструкцію теплиці. Якщо з’явилася іржа, то потрібно її зачистити і пофарбувати дане місце. Якщо є поломки, то все відновити. Після цього можна обробляти каркас. Для цього робимо мильний розчин і м’якою губкою проходимо по всьому каркасу. Під час обробки потрібно стежити, щоб мильний розчин не потрапив в грунт. Для цього найкраще на час обробки застелити грунт плівкою.

3. Очищення та дезінфекція полікарбанатного покриття з обох сторін

Під час обробки каркаса можна відразу дезінфікувати полікарбантне покриття. При чому обробляти теплицю потрібно з обох сторін. Для дезінфекції спочатку промиваємо теплицю мильним розчином м’якою губкою, щоб не пошкодити теплицю. Потім застосовуємо хімічні або біалогічні препарати для знищення шкідників і хвороб.

4. Чим обробляти теплицю.

Теплицю восени можна обробляти наступними препаратами:

  • мідний купорос.

Для приготування розчину у відрі води об’ємом 10 л розводимо 100 г мідного купоросу. Після цього обприскуємо всі елементи будови. Не забуваємо застосовувати засоби захисту-окуляри, рукавички.

    розчин марганцівки.

Для обробки теплиці в відрі води розчиняємо марганцівку, щоб вийшов розчин світло-рожевого кольору. Отриманим розчином обробляємо теплицю.

  • хлорне вапно.

Для приготування розчину у відрі води об’ємом 10 л розводимо 400 г хлорного вапна. Отриманим розчином обприскуємо всі елементи теплиці з пульверизатора.

  • обкурювання сірчаної шашкою.

Застосування сірчаної шашки в теплиці є одним з найпоширеніших методів дезінфекції. Для цього використовує одну шашку об’ємом 20 кб. М. На стандартну теплицю з полікарбонату 3 * 6.

Дим з хімічною речовиною проникаємо не тільки в грунт, але і в усі щілини, куточки. В результаті знищуються всі мікроби і шкідники.

а як використовувати отриманий урожай ви можете дізнатися на моєму каналі «радість буття» , де я публікую для вас безліч ексклюзивних рецептів домашніх заготовок.

Дезінфекція теплиці білизною. Як правильно знезаразити теплицю з полікарбонату навесні? хворобам і шкідників не сподобається

Нині перед багатьма садівниками постає важливе питання — » чим продезінфікувати теплицю з полікарбонату?».

Існує безліч інструментів і методик для знезараження каркаса і грунту в теплиці, але так вони ефективні і безпечні? природно, немає, так як багато хто з цих «чудо засобів» припускають використання отруйних і токсичних речовин. Наприклад, сірчані шашки і формалін. Я думаю, що такі заходи в невеликих підсобних господарствах не є виправданими і їх легко можна замінити більш безпечними, але не менш ефективними.

Підготовка теплиці і генеральне прибирання

⚫ виносимо весь інвентар і речі з теплиці. (перед початком робіт не забуваємо знезаразити сталевий інвентар, наприклад, розчином білизни!)

⚫ ретельно очищаємо простір і склепіння теплиці від рослинних залишків (листочки, стебла і т.д). Вони можуть служити резерваторами різних хвороб рослин. Особливо, якщо рослини хворіли в попередній рік.

⚫ огляньте всі дерев’яні підпори і конструкції. Замініть їх, якщо побачите гнилі. Дерево також є хорошим місцем збереження спор інфекцій.

⚫ розведіть господарське мило у воді і протріть звичайною губкою стіни теплиці. Таким чином ми позбудемося від первинного забруднення, тим самим збільшимо проникність стін теплиці сонячним світлом. Будьте обережні, полікарбонат легко дряпається, тому використовувати жорсткі щітки, як багато радять, не слід.

Після всіх підготовчих справ і робіт ми можемо приступати безпосередньо до дезінфекції нашої теплиці.

Правильна чистка теплиці-запорука здорового врожаю!

Готуємо робочий розчин для обробки каркаса теплиці

для знезараження каркаса теплиці я не використовую засоби, що містять йод або хлор , оскільки вони можуть погано впливати на полікарбонат і інші конструкційні елементи.

Замість цього я промиваю конструкцію і листи теплиці персолем . Це відбілюючий і дезінфікуючий засіб відоме всім ще з радянських часів. Щоб робочий розчин персоля промив каркас якомога ретельніше використовую звичайний дачний або машинний обприскувач. В такому випадку натиск буде досить сильним, щоб промити каркас ретельно.

до речі, персоль не несе загрози для насаджень. Не токсичний і нешкідливий. Крім нього можна використовувати будь-який засіб, що містить перборат. Наприклад, бос.

Приклад звичайного садового обприскувача «жук». Добре підійде для чищення теплиці.

Знезаражуємо грунт в теплиці від усіх хвороб

Грунт в теплиці я обробляю фітоспорін, оскільки він безпечний і ефективний . Обприскую верхній шар грунту двічі. Перший раз при генеральному прибиранні в теплиці, другий раз — за тиждень до посадки рослин. Після обприскування злегка закладаю препарат неглибоким розпушуванням для посилення ефекту.

Розводжу фітоспорін наступним чином: 1 ст.ложка маточного розчину на 10 літрів води.

любите рослини? підписуйтесь на нашКанал, щоб не пропустити нові корисні статті і, звичайно, ставте «пальці вгору»!

Гарного вам врожаю і міцного здоров’я!

Обробка теплиці восени без заміни грунту. Обробка теплиці восени

Теплиці з-під овочів порожні і «брудні», з повним комплектом шкідників і хвороб рослин, виснаженим грунтом, просипаними дрібними рослинними залишками. Овочі можуть хворіти різними захворюваннями через різкі перепади денних і нічних температур, загущеної посадки рослин, надмірної вологості грунту і повітря, а також через перегодовування азотними добривами.

Якщо не зробити обробку теплиці восени, в надії, що мороз знезаразить теплиці, то вже на початку літа висаджені тут рослини будуть пошкоджені шкідниками і хворобами.

  • огірки і перці будуть страждати від кліщів, попелиць, несправжньої борошнистої роси, бактеріозів і кореневих гнилей;
  • томати – від плямистостей, від тих же попелиць.
  • і всі разом постраждають від білокрилки, на яку в цьому році небувалий «урожай».

Підготовка теплиці до обробки

  • ретельно приберіть всі рослинні залишки.
  • вимийте конструкції і скло / полікарбонат зсередини хоча б звичайною водою. Можна обприскати конструкції фунгіцидом.
  • по можливості зніміть верхній шар грунту, в якому знаходиться максимальна кількість інфекції.
  • якщо немає можливості заміни верхнього шару, то зробіть проколи лопатою на відстані 10-15 см один від одного на глибину багнета лопати.

Прибирання сміття

  • для профілактики хвороб слід в першу чергу зібрати і винести з теплиці всі залишки рослин.
  • їх слід спалити або глибше закопати.
  • потім перекопати грунт на багнет лопати і вибрати всі кореневища бур’янів.

Обробка грунту

Грудки землі розбивати і розрівнювати не треба – в такому вигляді в них від зимових морозів загине багато личинок шкідників і вимерзне більше насіння бур’янів.

Далі в грунт слід внести добрива з розрахунку на 1 м2:

  • 20 – 25 г калійного добрива,
  • 30 – 40 г суперфосфату,
  • 4 – 6 кг перегною.

Обробка конструкції

— у теплиці з плівковим покриттям:

  • плівку з теплиці знімають і, якщо вона не дуже пошкоджена, використовують в наступному сезоні: для цього її треба просушити, згорнути і покласти в приміщення на зберігання.
  • обробка конструкції теплиці восени полягає в дезінфекції дерев’яних стійок 10%-ним розчином мідного купоросу.
  • металеві частини і дріт слід протерти ганчіркою, змоченою гасом.
  • теплицю можна обробити і таким способом: обприскати розчином хлорного вапна (400 г на відро води настояти пару годин, а потім процідити).

— якщо теплиця з полікарбонату або засклена:

  • восени її конструкцію і скла зсередини можна продезінфікувати 2%-ним розчином формаліну (на 1 м2 1 літр розчину).

Дезінфекція теплиці сірої. Ви тут

Підійшов до кінця ще один городній сезон. Садівникам довелося чимало потрудитися влітку і під час збирання врожаю. А зараз настав час подбати про врожай вже наступного року і, перш за все, підготувати теплицю.справа в тому, що збудники хвороб і шкідники в теплиці можуть зберігатися і взимку на несучих конструкціях, на внутрішній стороні бічного скління, в грунті і на рослинних залишках. А бур’яни, що ростуть поруч з теплицею, також можуть стати додатковим джерелом інфекції. Ось чому необхідно відразу після збирання в теплиці врожаю видалити звідти всі рослинні залишки, очистити шпалеру від залишків рослин.потім все рослинні залишки з теплиці необхідно спалити, оскільки на них практично майже завжди є збудники фітофторозу в помідорній теплиці, борошнистої роси і прикореневих гнилей в огіркової теплиці і т.д. А в щілинах теплиці і в рослинних залишках зимує той самий павутинний кліщ, на боротьбу з яким ми витрачаємо так багато зусиль і часу.дезінфекцію теплиці необхідно проводити в кінці вересня при температурі повітря не нижче 10-12 градусів. Така дезінфекція може бути газової або вологою.газова дезінфекція дерев’яних засклених теплиць вимагає хорошої герметичності теплиці. Її обкурюють грудкової сірої або сірчаними шашками з розрахунку 50-80 г сірки на 1 куб.метр обсягу теплиці. Якщо теплиця була вражена павутинним кліщем, то дозування збільшують до 150 г на 1 куб.м. Перед спалюванням сірки ретельно замазують всі щілини в теплиці. Сірку спалюють на деках, наповнених палаючим вугіллям. Листи ставлять на цеглу в різних місцях теплиці. Коли сірка загориться, то треба щільно прикрити двері і тримати теплицю закритою не менше доби (краще 2-3 доби), після чого її слід добре провітрити. Для безпеки таку дезінфекцію треба проводити тільки в протигазі, в крайньому випадку – в респіраторі.обкурювати сірчистим газом металеві засклені теплиці не слід, тому що. Це руйнує захисну плівку, що оберігає метал від руйнування.значно більш доступною є волога дезінфекція-рясне обприскування теплиці зсередини і всієї грунту настояним протягом 3-4 годин розчином хлорного вапна (400 г вапна на 10 літрів води). Рідина для обприскування обережно зливають, а осад використовують для обмазування мочальной пензлем дерев’яних частин теплиці. Якщо в теплиці був павутинний кліщ, то кількість хлорного вапна збільшують до 1 кг на 10 л води.для дезінфекції теплиці можна також використовувати мідний купорос (75 г на 10 л води) або креолін (200 г на 10 літрів води). Але креолін менш зручний, тому що його наліт важко змивати зі скла. У ряді випадків ефект дає обробка теплиці настоєм тютюну, часнику, гірчиці. Деякі садівники додають в нього зольний відвар або хвойний екстракт.одночасно з хімічною обробкою теплиці треба в ній механічно знищити мохи та лишайники на колодах в підставі теплиці і обробити для знищення їх спор все дерев’яні поверхні в теплиці.грунт з теплиці і парника часто є розсадником найнебезпечніших для огірків, помідорів і капусти хвороб і шкідників. Тому його теж треба або замінити в теплиці, або продезінфікувати. Для цього «здоровий» грунт виносять з теплиці і використовують для формування овочевих гряд відкритого грунту і для добрива чагарників.а якщо грунт вимагає «лікування» від хвороб і шкідників, то його складають в штабель, пересипаючи пошарово сухим хлорним вапном (250 г хлорного вапна на 1 кв.метр штабеля шаром в 20 см) і залишають на зиму для промерзання.якщо ж у вас земля в теплиці заражена фітофторою, чорною ніжкою, нематодами, кліщами, то цю землю з штабеля навесні використовувати в теплиці не слід. Влітку її необхідно знову перелопатити і тільки через рік використовувати знову.і останнє. З моменту дезінфекції теплиці і до настання стійких негативних температур на поверхні грунту в теплиці знову з’являться сходи бур’янів. Тому за цей час грунт в теплиці хоча б один раз треба обробити плоскорізом або культиватором або знищити їх за допомогою раундапу.